بررسی پارگی پرده بکارت با خودارضایی، یبوست، مالش و انگشت

نشانه های پاره شدن پرده بکارت,عکس پارگی واژن,پارگی پرده بکارت,ایا مالش باعث پارگی می شود,آيا یبوست باعث پارگي بكارت ميشود,پارگی پرده بکارت با خودارضایی,پارگی پرده بکارت با انگشت

بررسی پارگی پرده بکارت با خودارضایی، یبوست، مالش و انگشت

پرده بکارت انواع مختلفی دارد و پارگی آن می‌تواند کاملا بدون علامت باشد. پارگی پرده بکارت گاهی اوقات با خونریزی، درد خفیف همراه است ولی به طور کلی درد یا خونریزی معیار مناسبی برای تشخیص پارگی پرده بکارت نیست.

پارگی پرده بکارت

پاره شدن پرده بکارت پارگی پرده بکارت و سلامت آن، درگذشته یکی از نگرانی‌های دختران در شرف ازدواج و خانواده‌های آنها بود. ملاکی در سنجش سلامت جنسی دختران جوان که این روزها کمتر به آن توجه می‌شود؛ چرا که ثابت شده این مسأله نمی‌تواند معیار قابل اعتمادی برای تشخیص سلامت جنسی باشد.

پارگی پرده بکارت با خودارضایی

آیا خودارضایی می‌تواند باعث پارگی پرده بکارت شود؟

خود ارضایی در صورتیکه باعث ضربه مستقیم به پرده بکارت شود، می‌تواند باعث پارگی آن شود. ذکر این نکته ضروری است که پرده بکارت به طرق مختلف پاره می‌شود هرچند مقاربت متداول ترین راه آن است.

از جمله موارد ذکر شده در بالا مسئله خودارضایی می باشد. پرده بکارت بافتی بسیار حساس و نازک دارد و با کوچکترین تحریک آسیب پذیر می باشد .

گرچه تحریکات کوچک و مختصر آسیب کامل به پرده بکارت نمی رساند ولی همین آسیب جزئی برگشت ناپذیر و قابل تشخیص است و سبب حساس شدن آن و احتمال پارگی وجود دارد، پس اکیدا از هرگونه فعالیتی که احتمال آسیب به پرده بکارت میرود دوری کنید.

در عین حال در صورتی که به این موضوع شک دارید بهترین و مطمئن ترین راه معاینه توسط پزشک میباشد.

توصیه اکید ما اینکه از عمل بسیار ناپسند و ناخوشایند خودارضایی دوری کنید تا بر اثر چند لحظه کوتاه احساس لذت جنسی که بر اثر خودارضایی حاصل می شود و عذاب وجدان سختی را به همراه دارد ، زندگی مشترک آینده خود را دچار مخاطره نسازید و خود را دچار فشارهای روحی روانی نسازید .

  از کجا بفهمم حلقوی هستم / پرده بکارت حلقوی ساده و ضخیم چیست

پارگی پرده بکارت

آيا یبوست باعث پارگي بكارت ميشود

سوال :سلام دخترم یبوست شدید داشته بعد از چند دقیقه مقداری خون ازشون خارج شده همراه با دل درد ایا ممکنه پرده بکارت شون اسیب دیده باشه ؟

پاسخ دکتر:خیر به علت یبوست پارکی اتفاق نمی افتد پارگی فقط در صورت دخول یا وارد کردن جسم خارجی اتفاق میافتد.شما را به مطالعه مطلب مفید پارگی پرده بکارت بدون درد نیز دعوت می‌کنیم.

ایا مالش باعث پارگی می شود

سلام خسته نباشین . من ۱۷ سالمه چند سال خود ارضایی داشتم نمی دونستم که باعث پارگی پرده میشه . یک سال هست که دیگه انجام نمیدم خودارضایی هم در حد مالش دادن ارضاء میشدم الان با این حرفا ، پرده سالمه و چین و چرک نداره اصلا یعنی پردم اسیب دیده هیچ چیزیم تا حالا فرو نکردم تو واژنم .

پاسخ :

سلام با مالش پرده پاره نمی شه .

پاره شدن پرده بکارت با انگشت

آیا داخل کردن انگشت به واژن میتواند باعث پارگی یا آسیب پرده بکارت شود ؟من چند وقت پیش انگشتمو از روی کنجکاوی وارد واژنم کردم حالات خیلی میترسم!

پاسخ:با سلام، وارد شدن هر چیزی به داخل واژن میتواند منجر به آسیب پرده بکارت یا پارگی آن شود، حال می خواهد آلت مردانه باشد یا جسم یا استفادهه میوه هایی که حالت آلت مردانه را دارند ویا حتی وارد کردن انگشت اما همانطور که ذکر شد احتمال دارد و باید معاینه شوید

پس در پاسخ اجمالی بله این احتمال هست اما اینکه آیا بکارت شما پاره شده یا آسیب دیده ، باید به پزشک متخصص مراجعه کنید جهت معاینه.

خود ارضایی دختران در قبل از ازدواج

به‌طور کلی به تحریک آلت تناسلی توسط خود فرد برای تخلیه هیجان جنسی خود ارضایی گویند. اکثر زنان و دختران در سنین 13 تا 20 سالگی برای اولین بار اقدام به خود ارضائی می‌کنند و برای نخستین بار به تجربه‌ای چنین هیجان‌انگیز دست می‌یابند. این افراد از آنجا که تاکنون چنین لذتی را درک نکرده‌اند اغلب از نظر روحی به آن معتاد می‌شوند و در هر فرصتی اقدام به خود ارضائی می‌کنند. در دختران زمانی می‌گویند خود ارضایی (استشها) صورت گرفته که با خود، کاری کند که به اوج لذت جنسی برسد. در این زمان مایعی که از او خارج می شود منی نامیده می شود منی در زنان و دختران بر خلاف مردان و پسران، همراه با جهش نیست.

عوامل موثر در خود ارضایی

خود ارضایی به بسیاری از دختران برای رسیدن به آرامش و از بین بردن استرس کمک می‌کند. آن‌ها از لذت حاصل از این عمل بهره می‌برند، خستگی خود را به در می‌کنند و برای مدتی از دنیای واقعیت و روزمره فاصله می‌گیرند. درعین‌حال دریافت حسی و شناخت بهتری از بدن خود پیدا می‌کنند که در نهایت نقش مثبتی نیز در ارتباط جنسی آن‌ها با پارتنرشان دارد. برای بسیاری از دختران این عمل، جدا از شرایط زندگی آن‌ها و داشتن یا نداشتن ارتباط جنسی با دیگری، شکل خاص و مستقلی در کسب لذت جنسی شمرده می‌شود. همین‌طور به خاطر انتخاب آزاد رویای جنسی، می‌توانند بخشی از خواسته‌های جنسی خود را آن‌گونه که علاقه و آرزو دارند، تجربه کنند. جالب اینکه برخی از دختران، اغلب در رویای خود رابطه جنسی با زنان دیگر دارند و یا خود را در نقش مفعولی می‌بینند. تقریباً نیمی از این دختران می‌توانند بخشی از رؤیاهای جنسی خود را به مرحله عمل نیز دربیاورند. در رسیدن به لذت جنسی از راه خود ارضایی، بعضی از آنان کمبود حس آمیخته و یکی شدن و تعلق داشتن به دیگری را احساس می‌کنند، در عوض رسیدن به اوج لذت جنسی (ارگاسم) از این راه تقریباً تضمین‌شده است.

خودارضایی و مالش در پارگی پرده بکارت دختران جوان تاثیر دارد

محققین بیان می‌کنند که آنورگاسمی یکی از مهم‌ترین عوارض خود ارضایی در دختران است. ممکن است این افراد در دوره مجردی با خود ارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما در آینده رضايتمندی جنسي در زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد. عمل خود ارضایی دختران با تحریک قسمت‌های خارجی دستگاه تناسلی رایج‌تر است که صدمه چندانی به دستگاه تناسلی نمی‌رساند اما زمانی که خود ارضایی با تحریک قسمت‌های داخلی‌تر دستگاه تناسلی باشد، بسته به نوع فشار و ناحیه لمس شونده ممکن است درصورتی‌که به‌صورت مداوم تکرار شود آسیب‌های جدی به دستگاه تناسلی دختران وارد سازد. خود ارضایی دختران با انگشت می‌تواند باعث خراشیدگی لبه‌های پرده بکارت گردد. اگر عمل خود ارضایی دختران با استفاده از جسم خارجی یا فشار بیش از حد به دهانه واژن باشد می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری را به دنبال داشته باشد. آسیب به پرده بکارت ازجمله این خسارت‌هاست که ممکن در حین عمل خود ارضایی با جسم خارجی به وقوع بپیوندد.

معمولاً دختران در پاسخ به این سؤال که چرا اقدام به خود ارضایی انجام می‌دهند این مطلب را بیان می‌کنند: تسکین احساس ناخوشایند در واژن. چون حین ارگاسم واژن منقبض شده و ترشحات از آن خارج می‌شوند. در حین عمل ارگاسم مقداری ماده دوپامین ترشح می‌شود که احساس خوشایندی به فرد در حال ارضا القا می‌کند.

نکات مهم در رابطه با خود ارضایی

تقریباً تمام دختران برای این کار از دست خود و از راه تحریک کلیتوریس استفاده می‌کنند. البته این تحریک کلیتوریس هم به‌صورت‌های مختلفی انجام می‌گیرد. مشاهده‌شده است خود ارضایی در میان دختران با استفاده از انگشت خود صورت می‌پذیرد هرچند که بعضی نیز با فشار شدید آب کلیتوریس خود را تحریک و عمل خود ارضایی را انجام می‌دهند. اقدام به خود ارضایی با پتو نیز در میان برخی از این دختران جوان شایع است! با توجه به این نکته از اقدام به تحریک با استفاده از این روش‌ها خودداری کنید.

خود ارضایی دختران با مالش کلیتوریس به‌تنهایی نمی‌تواند به پرده بکارت آسیبی وارد کند. همان‌طور که گفته شد پرده بکارت فقط بواسطه وارد شدن جسم خارجی داخل واژن پاره می‌شود نه با خود ارضایی با مالش کلیتوریس فرد.

مالش کلیتوریس از روی لباس و حتی لباس باعث پارگی پرده بکارت نخواهد شد هرچند که ترشحات پس از آن همراه با خون باشد. این خون احتمالاً ناشی از آسیب‌دیدگی قسمت خارجی واژن می‌باشد.

گاهی مواقع  می‌تواند فعل و انفعالات داخل رحم بر اثر تحریک تشدید هم باعث خروج خون پس از عمل خود ارضایی گردد.

عوارض خود ارضایی دختران

خود ارضایی دختران عوارض بسیاری را در پی خواهد داشت و درصورتی‌که به‌صورت رفتار روزانه درآید خطرناک می‌شود و مانند هر اعتیادی، روح و جسم و روان فرد را به هم می‌ریزد و زمانی که فردی اقدام به خود ارضایی می‌کند خیلی سریع فاز هیجان جنسی اتفاق می‌افتد و جنبه‌های مهم و عاطفی در یک ارتباط صحیح جنسی را دریافت نمی‌کند

ناسازگاری خانوادگی و سردی در روابط بعد از ازدواج از عوارض دیگری است که منشأ بسیاری از اختلافات زوجین است؛ ابتلا به این کار در دختران، سبب می‌شود که تحریکات جنسی در آن‌ها بی‌اثر باشد و از شوهر دلسرد شوند. چرا که با خود ارضایی شرطی شده‌اند تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می‌کنند به ارگاسم برسند و به هنگام نزدیکی به همسر خود به یاد رفتارهای خود می‌افتد و گمان می‌کنند تنها در آن شرایط می‌توانند به ارگاسم برسند. این حالت برای کسانی بیشتر است که قبل از ازدواج چنین وضع و حالتی را داشته‌اند.

کم شدن حافظه و قدرت یادگیری

ضعف اعصاب و کم شدن قدرت تحمل در برابر مسائل

خطر از بین رفتن پرده بکارت برای دختران بر اثر دست‌کاری زیاد

خلأ عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتمادبه‌نفس

ضعف اراده و گرفتاری در اخذ تصمیم‌های لازم تا حدی که فرد را چون غلامی حلقه به گوش و دچار جنگ و جدال می‌سازد.

کاستی در اعتماد به ‌نفس به‌ خاطر دلهره و وحشت فرد در حین ارتکاب از بیم رسوایى.

درهم کوبیده شدن شخصیت فرد به خاطر سرزنش و تحقیر خود، به علت ارتکاب گناه

فراهم شدن زمینه بی‌مبالاتی به خاطر احساس دائمی گناه از عمل.

اضطراب دختران به خاطر وحشت آن‌ها نسبت به از دست دادن بکارت خود.

راه‌های ترک خود ارضایی دختران

برای انجام هر عملی پیش از همه اراده و تصمیم لازم است و در ترک خود ارضایی این مساله اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. تلاش برای تقویت اراده از گام‏‌های مهم در ترک خود ارضایی است.

بعد از اراده و تصمیم راسخ به ترک خود ارضایی، اولین قدم در این راه پرهیز از دست ‏کاری با اندام جنسی است و بهترین راه گریز از این امر بودن در حضور دیگران و بیرون رفتن از خلوت و تنهایی خود است.

عدم پوشیدن لباس‏‌های تنگ و چسبان

پرهیز از نگاه کردن به مناظر، فیلم‏‌ها و تصاویر تحریک کننده

از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی‏‌های تحریک‏ کننده و فکر در مورد آن‌ها دوری کنید و اوقات فراغت خود را با مطالعه، ورزش و برنامه‌های جمعی پر کنید.

هر کاری که شما را به فکر خود ارضایی بیندازد آن کار را سریع ترک کنید.

شب‌ها تنها نخوابید و یا در جایی بخوابید که فرصت انجام این عمل نباشد.

  تشخيص پارگي بكارت پزشك قانوني / تشخيص زمان پارگي بكارت توسط پزشکی قانونی
محاسبه طول عمر  

مقاله خواندنی

پرده بکارت چیست؟ علائم پاره شدن پرده ی بکارت (هایمن) و انواع آن با تصویر و پارگی بکارت بدون درد
مشاهده

31 دیدگاه‌ها

 1. آیا با وارد شدن ناگهانی انگشت به ناحیه تناسلی در بچگی هم باعث پارگی بکارت میشه ؟

  • باید دید نوع بکارت چه بوده و انگشت تا کجا داخل شده و درد و خونریزی داشته یا خیر
   جواب قطعی را بعد معاینه میتوان داد

 2. سلام من یه وقتی بود که خودارضایی میکردم البته فقط و فقط با مالش و ابدا چیزی فرو نکردم … الان ی خواستگار خوب دارم میترسم به خاطر به اشتباهی که الان پشیمونم باعث بشه از دستش بدم 😢
  چند وقته که ترک کردم ممکنه پردم پاره شده باشه؟ فقط در حدمالیدن بود

  • سلام
   تا وقتی چیزی وارد واژن نشود آسیبی نمی بیند
   برای اطمینان میتوانید به متخصص زنان و یا مامایی مراجعه کنید

 3. سلام…من چن بار انگشتمو وارد واژن خودم کردم ولی هیچ دردی یا خونی چیزی رو حس نکردم …امکان داره با انگشت کردن پرده پاره نشه؟؟؟

  • سلام
   اصلا نباید وارد کنید
   بسته به نوع پرده متفاوته
   متخصص زنان یا مامایی بهتون میگه مشکلی برای پرده به وجود آمده یا خیر

 4. سلام من۱۸سالمه با وارد کردن شی داخل واژنم در حد ۵ قطره خون دیدم الان پردم پاره شده؟این پرده تو چه فاصله ای هست؟

  • سلام
   به هیچ عنوان نباید هیچ چیزی را داخل واژن نمایید. بررسی کنید که آیا دوران قاعدگی هست یا خیر . میتوانید به متخصص زنان یا مامایی مراجعه نمایید.

 5. سلام من 15سالمه و این چند ساله که دارم خودارضایی میکنم ولی نه همیشه یعنی هر دوماه یک بار با پتو مالش میدم بعضی وقت ها انگشتم و در حد مالش نه فرو بردن انجام میدم تاحالا خونی ندیدم
  خیلی میترسم پرده نداشته باشم
  لطفا جواب بدید

  • سلام
   خودارضایی نکنید. علاوه بر ضرر و عوارض احتمال داره به پرده اسیب وارد کنید . خودارضایی را حتما ترک کنید که عوارض و مضرات روحی و جسمی زیادی دارد.
   پرده هم تا وقتی چیزی داخل واژن نشود پاره نمیشود.
   برای اطمینان میتوانید به متخصص زنان و یا مامایی مراجعه کنید.

  • سلام ببخشید من دوسال پیش تو دوران قاعدگیم واژنم تو مدرسه به گوشه میز گیر کرد الان نمیدونم پردم سالمه یا ن

   • سلام
    تا چیزی داخل واژن نرود به پرده بکارت راحتی پاره نمی شود
    برای اطمینان میتوانید به متخصص زنان یا مامایی مراجعه کنید

 6. سلام و خسته نباشین. من تازه دارم طلاق میگیرم و تو دوران نامزدی بودیم منو فرستادن پزشکی قانونی. اونجا معاینه کردن دوبار پشت سرهم. چیزی از نتیجه به من نگفتن کلا. نه گفتن سالمی نه گفتن مشکلی هست. حالا من نگرانم تا صبر کنم نتیجه ر از دادگاه بگیرم. یعنی اگ خدایی نکرده مشکلی بود اونجا از من چیزی نمیپرسیدن یا چیزی نمیگفتن بهم؟

  • سلام تشکر برای بکارت معاینه کردند؟ گواهی ندادند؟
   اگر پرده پاره نشده میتوانید دوباره به پزشکی قانونی مراجعه کنید و گواهی بگیرید

 7. دستشویی رفتم خودمو شستم کنار محل ادرار دستم خورد وخون اومد نمیدونم زخم شده یا اتفاقی افتاده میترسم

 8. خیلی ممنون از اطلاعاتی خوبی و مفیدی که دراختیار ما گذاشتید واقعا ممنون خیلی مفید بودن.

 9. سلام
  من چند باری برای اینکه متوجه شم خون ماهانه داخل بدنم مونده یا نه انگشت کردم آیا احتمالش هست پرده ام پاره شده باشه ؟
  و اینکه وقتی هفت ساله بودم یه بار ضربه ی شدیدی موقع نشستن روی الاکلنگ به بدنم خورد که درد شدیدی داشت و یکم خون روی لباس زیرم دیدم یعنی پرده ام اون موقع پاره شده ؟
  واقعا نگرانم ….
  خیلی ممنون از مطالب خوب تون …

  • سلام
   پرده تا وقتی چیزی داخل واژن نرود به راحتی پاره نمیشود. اما ممکن است ساییده شده باشد
   کلا همیشه وقتی خون می بینید به پزشک مراجعه کنید چرا که یک نشانه است و باید بررسی گردد
   جهت رفع نگرانیم میتونید به متخصص زنان یا مامایی کنید تا نتیجه قطعی رو تشخیص بدن

 10. سلام ببخشید من تو دوران پریودی وقتی داشتم خودمو میشستم ناخونم به اونجام خورد یه ذره درد داشت بعد هم خون اومد ممکنه پردم پاره شده باشه

  • سلام
   تا وقتی چیزی داخل واژن نرفته باشد پرده به راحتی پاره نمیشود
   احتمالا خون قاعدگی هست. برای اطمینان میتوانید به متخصص زنان یا مامایی مراجعه کنید تا پاسخ قطعی بدهند که ساییده شده یا نه

 11. سلام ببخشید من چند بار خود ارضایی داشتم و یک بارم یک شیعی از مقعدم داخل کردم آیا احتمال پاره شدن پرده بکارمم وجود دارد

  • سلام
   کارتون بسیار غلط بوده
   هرچه زودتر این کار را ترک کنید
   تا وقتی چیزی وارد واژن نشود
   احتمال پارگی کم هست اما برای اطمینان میتوانید به متخصص زنان یا مامایی مراجعه کنید

 12. سلام.من چند وقتی هستش که با فشار اب خود ارضایی میکنم.ولی امروز ترشح قرمز رنگ دیدم.خون نبود و ترشخ رنگی بود.ولی کاملا مراقب بودم که فشار اب رو نزدیک واژنم نکنم.الان ممکنه پرده بکارتم پاره شده باشه؟

  • سلام
   کارتون بسیار غلط بوده
   هرچه زودتر این کار را ترک کنید
   تا وقتی چیزی وارد واژن نشود
   احتمال پارگی کم هست و خون ممکن است علت دیگری غیر از عادت ماهیانه و پرده بکارت داشته باشد که باید جدیش گرفت
   برای تشخیص علت خون به متخصص زنان یا مامایی مراجعه کنید

 13. سلام من ۱۶ سالمه و باید یه توضیحی بدم و واقعا میترسم.
  خونریزی داشتم نه کم بود نه زیاد ولی خب میگم که روز آخر پریودیم بود انتظار نداشتم اونقدر خون بیاد اما زیادم نبود من خیلی نگران شدم و سریع ازش عکس گرفتم دیدم داخل واژنم خون هستش رفتم شستم بعد قطع شد و دوباره حدود ۵ دقیقه بعد احساس خونریزی کردم و همین هم شد اما کم بود دوباره ۲۰ دقیقه بعدش احساس خونریزی کردم ولی بازم کم بود و هیچ درد و سوزشی نداشتم.من احساس میکنم خون پریودی بوده اما خیلی میترسم که نکنه پرده بکارتم پاره شده باشه خواهش میکنم جواب بدین از اینکه برم دکتر ترسی ندارم اما تنها نمیتونم و باید با مادرم برم این منو خیلی میترسونه میشه شما بگید خون پریودی بوده یا خون پارگی بکارت؟

  • سلام
   کارتون بسیار غلط بوده
   علاوه بر صدمات روحی عاطفی در آینده ممکن است حتی بطور اتفاقی آسیب جسمی ببینید
   بهتر هست این رابطه آلوده را زودتر قطع کنید
   احتمال پارگی کم هست اما برای اطمینان میتوانید به متخصص زنان یا مامایی مراجعه کنید
   پزشک فقط برای پرده بکارت نیست. معاینه و چکاپ کلی میکنند و همچنین برای سلامت واژن و رحم و اختلالات ماهیانه. نیازی به توضیحم نیست. معاینه می کنند فقط

 14. میشه پاسخ بدید؟؟من خیلی میترسم.پیام دادم اما برای خودم پاک شدا لطا هر چه سریعتر پاسخ بدید ممنون

  • سلام
   کارتون بسیار غلط بوده
   علاوه بر صدمات روحی عاطفی در آینده ممکن است حتی بطور اتفاقی آسیب جسمی ببینید
   بهتر هست این رابطه آلوده را زودتر قطع کنید
   احتمال پارگی کم هست اما برای اطمینان میتوانید به متخصص زنان یا مامایی مراجعه کنید
   پزشک فقط برای پرده بکارت نیست. معاینه و چکاپ کلی میکنند و همچنین برای سلامت واژن و رحم و اختلالات ماهیانه. نیازی به توضیحم نیست. معاینه می کنند فقط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *