نداشتن رابطه باعث تنگی واژن میشود؟

اغلب خانم‌ها معتقدند که داشتن روابط جنسی زیاد باعث گشادی واژن می‌شود. درحالی که به گفته متخصصان زنان و زایمان دو اتفاق مهم در زندگی خانم‌ها می‌تواند باعث تغییر شکل و اندازه واژن شود.

 

نداشتن رابطه باعث تنگی واژن میشود؟

 

نداشتن رابطه باعث تنگی واژن میشود؟

به گفته دکتر آزیتا صفارزاده‌کرمانی، متخصص زنان و زایمان، فوق‌تخصص نازایی و لاپاراسکوپی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، این باور که نداشتن رابطه جنسی برای مدت طولانی،‌ باعث تنگ شدن واژن می‌شود، درست نبوده و متخصصان این عقیده را رد می‌کنند.

این متخصص زنان ادامه داد: «واژن خانم‌ها خاصیت ارتجاعی دارد و بعد از هر بار رابطه جنسی، دوباره به حالت ابتدایی خود بازمی‌گردد. از این رو این باور که خانم‌هایی که کمتر تجربه رابطه جنسی دارند، واژن تنگ‌تری دارند و برعکس، خانمی که واژن گشادی دارد روابط جنسی زیادی داشته است، اشتباه است.»

وی با تاکید بر اینکه واژن به طور عادی زنان در اثر رابطه جنسی نرمال گشاد نمی‌شود، گفت: «دو اتفاق در زندگی خانم‌ها می‌تواند باعث تغییر در شکل و اندازه واژن شود که یکی زایمان است و دیگری افزایش سن.»

دکتر صفارزاده در این خصوص توضیح داد: «نتایج برخی مطالعات نشان می‌دهد بعد از زایمان واژن تغییرات زیادی می‌کند و گاهی شش ماه طول می‌کشد تا دوباره به حالت اول پیش از زایمان برگردد. در خانم‌هایی که در سن پایین زایمان طبیعی می‌کنند نیز بعد از مدتی، واژن دوباره تنگ می‌شود که البته ممکن است زمان زیادی طول بکشد.

ضمن اینکه با افزایش سن، سطح هورمون‌ها دچار تغییر چشمگیر شده و در پی آن دیواره‌های واژن نازک می‌شوند و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهند. احساس تنگی واژن که گاهی اوقات در خانم‌ها ایجاد می‌شود، اغلب در اثر خشکی واژن و عدم تحریک آنها پیش از رابطه جنسی است.»

وی درنهایت خاطرنشان کرد: «خوشبختانه با انجام تمرینات کگل قابلیت ارتجاعی واژن در هر سنی قابل بازگشت است. از این رو به زنان توصیه می‌شود که حتما این نوع تمرینات را در برنامه هفتگی خود قرار دهند.»

واژن خانم ها به طور عادی در اثر رابطه جنسی نرمال گشاد نمی شود؛ اما دو اتفاق در زندگی خانم ها، می تواند باعث تغییر در شکل و اندازه واژن شود:

زایمان: برخی مطالعات نشان می دهد که بعد از زایمان واژن تغییرات زیادی می کند و گاهی شش ماه طول می کشد تا واژن، دوباره به حالت اول پیش از زایمان برگردد.

افزایش سن: وقتی سطح هورمون ها دچار تغییر چشمگیر می شود، دیواره های واژن نازک می شوند و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهند. خوشبختانه قابلیت ارتجاعی واژن در هر سنی، با تمرینات کگل قابل بازگشت است.

 

اگر دچار تنگی واژن هستید، موارد زیر را رعایت کنید:

عشقبازی طولانی‌تر: گاهی اوقات ۳۰ دقیقه زمان لازم است تا واژن خانم‌ها برای برقرار کردن رابطه جنسی آماده شود.

ارتباط مناسب بین زن و شوهر: ممکن است آقایان از این موضوع که همسر آن‌ها برای برقرار کردن رابطه جنسی آماده نیست، آگاه نباشند. خانم‌ها باید با همسر خود در این مورد صحبت کنند. وجود مشکلات حل نشده در روابط، ممکن است باعث شود خانم‌ها از روابط جنسی لذت نبرند.

استفاده از لوبریکاتور: انواع مختلفی از لوبریکاتور‌ها در داروخانه موجود است. باید توجه شود هنگام استفاده از کاندوم‌های لاتکس، از انواع خاصی از لوبریکاتورها نمی‌توان استفاده کرد.

 

  درمان های خانگی و طبیعی تنگ کننده واژن / تنگ کردن واژن با گیاهان دارویی و ورزش
پرده بکارت چیست محاسبه طول عمر پریود قاعدگی یا عادت ماهانه یعنی چه

4.6/5 - (15 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *