فواید ترک خود ارضايي از نظر علمی / ایا عوارض خود ارضايي بعد از ترک از بین میرود؟

فواید ترک خود ارضايي,ایا عوارض خود ارضايي زنان بعد از ترک از بین میرود,فواید ترک خود ارضايي از نظر علمی,ایا عوارض خود ارضايي بعد از ترک از بین میرود,فواید ترک خود ارضايي در پسران,فواید ترک خود ارضايي در چهره,ایا عوارض خود ارضايي از بین میرود,كاهش عوارض خودارضايي


خودارضایی را می توان به نوعی یک بیماری خاموش دانست که با توجه به فاصله ای حدودا ده ساله بین رسیدن به بلوغ ذهن و جسم تا ازدواج، افراد بسیاری در جامعه ناچارا بدان مبتلا شده اند و خطرات بسیاری از جمله ناباروری و مشکلات روحی روانی مانند افسردگی این افراد را تهدید می نماید.

فواید ترک خود ارضايي از نظر علمی / ایا عوارض خود ارضايي بعد از ترک از بین میرود؟

خودارضایی یک عمل بد و غیرطبیعی زننده با عوارض روحی و جسمی بی شمار است. بعضی از عوارض آن زود آشکار میشوند و بعضی از آثار آن سالها بعد نمایان می شوند. متاسفانه بعضی از عوارض هم امکان درمان ندارند. برای همین این خودآزاری و این عمل شت جزو گناهان کبیره است . پس آرام آرام این عمل زشت را تا نقطه ۱۰۰درصد ترک کنید.
در غیر اینصورت در آینده به خاطر مشکلات و عوارض به وجود آمده فقط خود را ملامت کنید!

ترک خودارضایی

غریزه جنسی یکی از قوی ترین غریزه ها بین جوامع بشری است. گاهی این غریزه به گونه ای شدت می یابد که فرد اقدام به خود ارضایی می نماید. خودارضایی در بلند مدت می تواند صدمات سنگین و گاه جبران ناپذیری را برای فرد به ارمغان بیاورد، به دلیل اینکه خودارضایی معمولا بین جوانان و نوجوانان شایع تر است اغلب صدمات خودارضایی یا اونانیسم پس از طی مدتی از ترک آن از بین می رود. اعتیاد به خودارضایی و انجام این عمل هم در ادیان مختلف و هم توسط پزشکان نهی شده است، از همین روی ترک این عمل بسیار واجب شمرده می شود.

فواید ترک خود ارضایی

مهمترین فوایدی که پس از 3 ماه از ترک خودارضایی حاصل می شود می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

روشن شدن پوست: حالت پوست و چهره بر می گردد و گودی زیر چشم ها از بین خواهد رفت.

انرژی زیاد : به دلیل اینکه انرژی شما به سبب خودارضایی تخلیه نمی شود، به فردی پر انرژی و سرحال تبدیل خواهید شد.

عزت نفس بالا : به سبب قدرت ترک یک عادت اعتماد به نفس شما افزایش خواهد یافت.

بالا رفتن جنبه جنسی و توانایی کنترل خود

برگشتن حافظه

رسیدن به آرامش

بهتر شدن نگاه و تاری دید

درمان زود انزالی

آیا عوارض خودارضایی بعد از ترک از بین می رود؟

بله بر می گردد تا حدودی؛ اما نه به حالت قبل چرا که همان طور که اشاره شد در جریان خود ارضایی مغز فرد دچار آسیب دیدگی می شود. این آسیب دیدگی هم به این شکل است که حافظه فرد مثل گذشته نیست و به طور مثال اگر می خواهد چیزی را حفظ کند، خیلی نمی تواند.

خودارضایی باعث می شود بافت اسفنجی عضله آلت آقایان دچار ضعف شده عملکرد درستی نداشته باشد، ولی تاثیر آن روی بچه دار شدن خیلی زیاد نیست. البته اگر فرد به شدت خود ارضایی کند، ممکن است مشکلی جدی در باروری او به وجود آورد و بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کند. در مردان خود ارضایی با لاغر شدن، پوکی استخوان، دیسک کمر، احساس گرسنگی، کم شدن آب بدن، به وجود آمدن نارسایی در قلب و تیروئید، عدم تولید اسپرم و یا کم شدن آن که در اثر آن اسپرم کافی برای تولید جنین وجود ندارد و ….همراه است و مرد انرژی بسیار زیادی را در جریان عمل خود ارضایی از دست می دهد. افرادی که با وجود همسر اقدام به خود ارضایی می کنند نیز عوارضی را تجربه می کنند که از جمله آن ها می توان به بی میل شدن برای برقراری ارتباط جنسی با همسر، از بین رفتن حس پاکی و عزت نفس، عدم سازگاری با خانواده، علاقه نداشتن به زندگی مشترک با همسر، نرسیدن به ارگاسم و…اشاره کرد که طلاق و جدایی از نتایج تلخ خود ارضایی در میان افراد متاهل به شمار می رود. اما مشکلات ناشی از خود ارضایی تنها به عوارض جسمی آن منحصر نمی شود و فرد از نظر روحی نیز گوشه گیر، خسته، بی حوصله و عصبی شده و حالت خواب آلودگی به او دست می دهد. آسیب مهم دیگر این عمل، پایین آمدن ضریب هوشی فرد است که مغز دچار آسیب دیدگی می شود و حافظه فرد مثل گذشته کار نمی کند.

بعد از ترک خودارضایی چه اتفاقی می افتد؟

وقتی استمناء را ترک می کنید احتمالا تا مدتی با احساس ناامیدی و کسالت روبرو می شوید اما این حالت موقتیست. بدن کم کم یاد می گیرد که با الگوهای رفتاری جدید خودش را تطبیق بدهد و به آنها عادت کند. جایگزین کردن عادات و رفتارهای جدید می تواند به شما کمک کند کمتر به این مساله فکر کنید و راحت تر بتوانید با آن کنار بیایید. مزایای ترک خودارضایی از بین رفتن احساس گناه و شرم یکی از دلایلی که می تواند شما را ترغیب کند خودارضایی را کنار بگذارید احساس شرم و گناهیست که بعد از این عمل به شما دست می دهد. ترک استمناء می تواند باعث ایجاد احساس آرامش قلبی و خوشحالی شود و شما را نسبت به ادامه مسیرتان پر انگیزه تر کند. کاهش استرس و اضطراب تحقیقات نشان می دهند که حتی مردان و زنان متاهل هم مرتکب خودارضایی می شوند. این مساله می تواند باعث بروز تنش و اضطراب در زندگی زناشویی شود. بنابراین ترک استمناء به صمیمانه تر شدن و بهبود روابط جنسی شما با همسرتان کمک می کند.

از دیگر مزایای ترک خودارضایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش احتمال بروز اختلال نعوظ

داشتن وقت بیشتر برای گذراندن با خانواده و دوستان

خود کنترلی بیشتر

افزایش اعتماد به نفس

افزایش عملکرد جنسی

افزایش انرژی

  عوارض خود ارضايي از نظر اسلام / عوارض خود ارضايي از نظر علمي

فواید ترک خودارضایی پس از 3 ماه

فواید ترک خودارضایی پس از 3 ماه

1: روشن شدن پوست

2: ارام شدن درد زانو

3:کسل نبودن و سر حال شدن

4: لذت های جدید و مهربون شدن و پایان زود رنجی

5:درمان قساوت قلب

6:بالا رفتن جنبه جنسی

7: ارامش واقعی و عزت نفس

8: برگشتن حافظه

9: بهتر شدن نگاه و تاری دید

10: درمان زود انزالی

11: درمان بی خیالی

روش های ترک خودارضایی

ترک خودارضایی همیشه مساله ای بحث برانگیز و گیج کننده بوده است. خیلی ها بارها و بارها تصمیم گرفته اند که این عمل را کنار بگذارند و بعد از مدت کوتاهی با شکست مواجه شده اند. برای اینکه بتوانید استمناء کردن را متوقف کنید باید روی تغییر عادات و رفتارهای همیشگی تان کار کنید و این مساله معمولا زمان بر است. مثل هر رفتار دیگری، استمناء هم اگر از کنترل فرد خارج شود عواقب و پیامدهای مضری خواهد داشت. ترک خودارضایی و استمناء به استراتژی ها و راهکارهای موثری نیاز دارد که ما در این مطلب به برخی از آنها اشاره می کنیم.

یادداشت برداری کنید

قبل از هر کاری باید درباره عادات و رفتارهای خودتان اطلاعات کامل کسب کنید. سوالات زیر از خودتان بپرسید و آنها را یادداشت کنید:

روزی چند بار خودارضایی می کنم؟
معمولا در چه ساعاتی از روز این کار را انجام می دهم؟
وقتی خودارضایی می کنم چه احساسی دارم و بعد از آن چه فکری می کنم؟
اکثر مواقع این کار را کجا انجام می دهم؟

با ردیابی هر کدام از این موارد می توانید الگوهای رفتاری و موقعیت هایی که باعث می شوند به سمت خودارضایی سوق داده شوید را شناسایی کنید و برای ترک این عمل تصمیمات بهتری بگیرید.

از دیدن فیلم ها و تصایر تحریک کننده خودداری کنید

قرار گرفتن در معرض موارد محرک میل به استمناء را افزایش می دهد. اگر واقعا دلتان می خواهد این عمل را ترک کنید باید از دیدن فیلم ها و تصاویر تحریک کننده یا سر زدن به وب سایت های پورن خودداری کنید. ترک این عادت ها کار بسیار سختی است اما اگر واقعا اراده کنید می توانید آنها را کنار بگذارید.

خودتان را به فعالیت های مفید و سازنده مشغول کنید

هر چه مشغله بیشتری داشته باشید احتمال اینکه سراغ استمناء بروید کمتر است. به جای خودارضایی کردن فعالیت های مفید را جایگزین آن کنید تا انرژی تان به شکل بهتر و سازنده تری تخلیه شود. می توانید یک سرگرمی جدید برای خودتان ایجاد کنید یا به یادگیری مهارت های مختلف مثل موسیقی بپردازید و یا اینکه ورزش کنید و کتاب بخوانید. این کارها باعث می شود یاد بگیرید که چطور انرژی تان را روی انجام کارهای دیگر متمرکز و به این ترتیب کم کم خودارضایی را ترک کنید.

به مشاور مراجعه کنید

اگر احساس می کنید تاثیرات منفی استمناء گریبانگیر خودتان و زندگی تان شده بهتر است به مشاور مراجعه کنید. در برخی موارد خودارضایی با اختلال وسواس اجباری همراه است که تشخیص و درمان آن فقط با کمک مشاور ممکن است. صحبت کردن با پزشک یا مشاور به شما کمک می کند تا احساسات منفی تان نسبت به این مساله را بازگو و راهنمایی های لازم و موثر برای ترک خودارضایی را دریافت کنید.

به سلامتی تان اهمیت بدهید

داشتن یک رژیم غذایی سالم و ورزش کردن از بسیاری جهات می تواند روی سلامتی بدن شما تاثیر مثبتی بگذارد. هر چه بیشتر به خودتان و سلامتی بدنتان اهمیت بدهید احتمال اینکه سمت استمناء بروید کمتر می شود. علاوه بر این، ورزش کردن می تواند تمرکز و انرژی شما را به خودش معطوف کند و مانع از خودارضایی شود.

تا حد امکان سعی کنید تنها نمانید

تنها شدن وسوسه ها برای خودارضایی کردن را افزایش می دهد. اگر قصد دارید استمناء را کنار بگذارید تا جایی که ممکن است در جمع باشید؛ مثلا به جای تنها ماندن در خانه بیرون بروید و قدم بزنید، به دیدن دوستانتان بروید یا از آنها بخواهید پیش شما بیایند.

برهنه نخوابید

برهنه خوابیدن یا لباس کم پوشیدن ممکن است باعث تحریکتان شود و دست به استمناء بزنید. شب ها لباس های راحت و گشاد بپوشید تا قبل از خواب کمترین تحریکات را داشته باشید.

صبور باشید

برای ترک یک رفتار یا عادت غلط باید صبر و حوصله به خرج بدهید. هیچ چیز یک شبه اصلاح نمی شود پس از خودتان توقع نداشته باشید که همین الان اراده کنید و یک روزه استمناء را کنار بگذارید. تغییر و تصحیح رفتارهای غلط پروسه ای زمان بر است. شکیبا و صبور باشید و مطمئن باشید که به تدریج و کم کم موفق خواهید شد.

ذهنتان را سازمان دهی کنید

زمان هایی که احتمال بیشتری برای استمناء در آنها وجود دارد را شناسایی کنید. چشمانتان را ببندید و خودتان را در آن موقعیت تصور کنید. بعد با قاطعیت تصمیم بگیرید که به جای خودارضایی کردن مشغول عمل دیگری بشوید. خودتان را تجسم کنید که طور دیگری رفتار می کنید و احساس خود کنترلی و قدرت کنید. یادتان باشد که بزرگترین لذت زندگی کنترل کردن خود است. این احساس که بتوانید هر زمان که خودتان می خواهید جلوی خودارضایی کردن یا هر عمل دیگری را بگیرید می تواند بهترین احساس و لذت ممکن باشد.

تاثیر خودارضایی بر روی نازایی

تاثیر خودارضایی بر روی نازایی را نمی توان در شدت بالایی دانست. در حقیقت خودارضایی تاثیر کمی بر روی نازایی دارد و نمی توان این دو را به هم ربط داد مگر اینکه میزان انجام خودارضایی در شخص بسیار بالا باشد. به طور کل خودارضایی خود عمل خوب و مناسبی نیست و نمی توان آن را تحسین کرد اما به هر صورت طبق تحقیقاتی که انجام شده است، بسیاری از زنان و مردان این کار را حداقل برای یک بار انجام داده اند و تجربه اش را داشته اند.

اگر بخواهید به طور دقیق بدانید که چه میزان از خودارضایی بر روی بچه داری تاثیر دارد، می توان به یک تا دو بار در هفته اشاره کرد و اگر تعداد خودارضایی بیش از این عدد باشد باید حتما خودتان را به یک پزشک نشان دهید تا اعتیاد شما برطرف شود.

یکی از مشکلاتی که در مردان وجود دارد این است که اگر خودارضایی را به طور مداوم انجام دهند، تولید اسپرم در بدن مرد کم می شود و اسپرم های باقی مانده از کیفیت کمی برخوردار خواهند بود. این خود باعث نازایی و تولد فرزندی ناقص می شود که بسیار دردناک و دردسر ساز است. به همین دلیل از جهات مختلفی می توان خودارضایی را به نازایی ربط داد و آن را به درستی بررسی کرد.

ناباروری و نازایی به شدت در جامعه رشد پیدا کرده است که خود نشان از خطر و کم شدن تعداد خانوار در کشور است. خودارضایی خود مهر محکمی بر روی این جریان است و به رشد نازایی در جامعه کمک می کند. البته با اینکه تاثیر خودارضایی بر روی بچه دار شدن کم است اما میزان اعتیاد به آن و بررسی جهات دیگر باعث می شود که خودارضایی هم نیز در نازایی رکن مهمی باشد. اگر دارای یک خانواده هستید یا می خواهید فرزند سالمی داشته باشید بهتر است که خودارضایی را ترک کنید و زندگی سالمی را برای خود انتخاب کنید.

چه دلایلی باعث می شود خودارضایی صورت گیرد؟

یکی از مهم ترین سوال هایی که همیشه در همایش ها و مباحث جنسی صورت می گیرد، دلایل انجام خودارضایی است. شخصی که خودارضایی را انجام می دهد قطعا دلیلی جز لذت درونی دارد و باید بررسی کرد که در جامعه چه چیز هایی باعث می شود که یک فرد به سراغ خودارضایی برود. قطعا اولین دلیل را می توان نداشتن یک شریک جنسی یا شریک جنسی مناسب دانست. چنین مشکلی را می توان بیشتر در جوانان دید.

پسر ها و دختر ها بنا به دلایل مختلفی و همچنین عرف جامعه نمی توانند شریک جنسی مناسبی داشته باشند و همین باعث می شود که آن ها به سراغ خودارضایی بروند. البته گستره خودارضایی تنها به این افراد نیست. حتی افرادی که به طور منظم هم رابطه جنسی دارند، ممکن است خودارضایی انجام دهند و دلیل آن ها عدم رضایت از شریک جنسی خود است.

شریک جنسی یک بحث مهم در تمامی انسان ها است و باید شناخت کاملی از خود داشت تا بتوان یک شریک جنسی مناسب برای خود پیدا کرد. به همین دلیل است که بسیاری از مرد ها و زن ها طلاق می گیرند یا وابسته به خودارضایی می شوند.

یکی از دلایل مهم دیگر برای انجام خودارضایی ، وجود استرس فراوان است. طی تحقیقاتی که بر روی مردم انجام شد، پزشکان به این نتیجه رسیدند که استرس می تواند خودارضایی را در انسان ها ایجاد کند. افراد بعد از انجام خودارضایی دچار استرس کمتری شده و راحت تر می توانند فکر کنند.

همین باعث می شود که آن ها در شرایط سخت و استرس زا به سراغ خودارضایی بروند تا فکر بازتری داشته باشند که این خود اشتباه است زیرا عوارض خودارضایی بیشتر از استرس فراوان است. زمانی که استرس دارید بهتر است که نفس عمیق بکشید و از یک نوشیدنی استفاده کنید تا بدن شما در حالت استاندارد تری قرار بگیرد.

پیشنهاد ما این است که عوارض خود ارضایی از نظر علمی را نیز مطالعه کنید.

تاثیر خودارضایی بر روی زودانزالی یا دیرانزالی

بخش تلخی که همیشه در این عمل وجود دارد، زودانزالی و دیر انزالی است. ابتدا باید با زود انزالی شروع کرد. معمولا در بیشتر اوقات خودارضایی در مردان در یک حالت رخ می دهد و مرد ها ترجیح نمی دهند که همان موقع حالت های دیگری را امتحان کنند.

همین باعث می شود که مغز احساس کند تنها همان حالت وجود دارد و باید از همان پیروی کند. این باعث می شود که مرد در هنگام رابطه جنسی حقیقی با یک تحریک ساده، به ارگاسم نزدیک شود و نتواند خود را کنترل کند. حال مرد اگر بخواهد زودانزالی خود را درمان کند، علاوه بر ترک خودارضایی نیاز دارد که زمان زیادی را صرف خوردن دارو های مختلف و کنترل خود در رابطه جنسی کند که بسیار سخت است و نمی توان تحمل کند. به همین دلیل است که زودانزالی عموما در مرد ها رخ می دهد.

در زنان دیرانزالی شهرت بسیار بیشتری دارد. زنان عاطفه بیشتری نسبت به مرد ها خرج می کنند و در هنگام انجام این کار از راه های مختلفی خودشان را امتحان می کنند تا به نتیجه نهایی برسند. این یعنی ذهن شان از همان اول احساس می کند که باید راه های مختلفی را امتحان کند. همین باعث می شود که زن در انجام رابطه جنسی ناموفق باشد و به انزال کامل نرسد.

زیرا نیاز دارد که راه های مختلفی را انجام دهد و شریک جنسی او ممکن است در انجام این کار ناموفق و یا خسته شود. به همین دلیل است که دیرانزالی شهرت بیشتری در زنان دارد و وجود هر یک از این ها، رنج زیادی را در خود فرد و رابطه ایجاد می کند.

دیرانزالی و زودانزالی هرکدام می توانند به سرعت رابطه را نابود کنند زیرا یکی از ارکان مهم هر رابطه ای، وجود یک شریک جنسی مناسب است. بهتر است که برای داشتن یک رابطه جنسی مناسب و یک رابطه عاطفی پایدار، خودارضایی را ترک کنید و اگر دچار زودانزالی یا دیرانزالی شده اید، در کنار انجام راه های طبیعی حتما به یک پزشک مراجعه کنید و داروهای لازم را مصرف کنید تا درمان مناسبی برای خود داشته باشید. این کار عامل مهمی برای خرابی یک رابطه است و می تواند همه چیز را ویران کند.

  چگونه خودارضايی كنيم كه ضرر نداشته باشد؟

 

 

‫114 دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشید.میخواستم یک سوال از شما در مورد فواید ترک خود ارضایی بپرسم.اونم این هستش که آیا حالت چهره و اندام های بدن بعد از ترک خود ارضایی برمیگرده یا نه؟دوما هم اینکه من دو ساله خود ارضایی رو شروع کردم و الان تصمیم به ترک آن دارم.میخواستم بدونم دو سال مدت زمان زیادیه یا نه؟
  ممنون میشم جواب بدید با تشکر

  1. سلام وقت بخیر
   اکثر تغییراتی که در بدن به وسیله این عمل ایجاد شده برمیگرده به جز تغییراتی که برگشتش ممکن نیست
   به زیاد و کم کاری نداشته باشید. کار غلط رو امروز ترک کنید خیلی بهتر از فرداست و سود کردید. و همانطور امروز شروع کنید فردا دیر است. انجام یک بار کار غلط باز هم غلط هست و ضرر داره

   1. سلام من ۱۳ سالم بود که دست به این کار زدم خیلی سعی کردم ترک کنم نشد تا اینکه شروع کردم به ورزش کردن والیبال بسکتبال خب وقتمو پر میکردم تو خونه هم ورزش میکردم با برنامه بدن سازی ولی خب الان ۱۴ سالمه ترک کردم بعد ۷ ماه قدم هم خیلی رشد کرده راضیم میخواستم بگم
    به قله فکر کن
    بستگی داره الان به چی فکر کردی واسه هدفت بجنگ دست نکش خودتو تنها نذار پل های پشت سرتو خراب کن💙

 2. سلام ایا بعد از ترک خود ارضایی رشد قد خواهیم داشت البته خود ارضایی من 5 یا 6 ماه بود و روزانه نبود لطفا کمکم کنید

  1. سلام
   قد به ژن و ارث و …. ربط دارد. و اینکه رشد قد محدود به سنین هست
   اگر تاثیری در جسم گذاشته باشه بعد از ترک بمرور بهتر میشین

   1. ممنون از پاسختون میدونم که قد به ژن و ارث بستگی داره ولی خیلی جاها نوشته با خود ارضایی ادم سریع به بلوغ میرسه و سریع یه جهش رشدی میزنه و دیگه بعد از ان رشد نمی کنه البته این جواب برای شخصی بود که 12 سالش بود و روزی 3 بار این کارو میکرد و گفت یهو 20 سانت رشد کردم و بعد از ان دیگه رشد نکرده من خودم اذر 98 دست به خود ارضایی زدم و دی 98 به بلوغ رسیدم یعنی در سن 14 سال و خورده ای و این بلوغ یعنی اینکه بلوغ دیر رس داشتم میخواستم بدونم منی که 15 سالو 8 ماه سن دارم و قدم 174 تا 176 هست بازم رشد میکنم خیلی نامید شدم از این که این کارو کردم

    1. بلوغ فقط با سن مرتبط نیست٬ به عوامل محیطی٬ سبک زندگی٬ محل زندگی و … هم مربوط است. یک فرد در ی شهر بصورت طبیعی بالغ میشود. فرد دیگر در شهر یا کشور دیگر در ۱۲ سالگی. هر دو هم طبیعی و نرمال هستند
     قد ۱۷۴ برای سن شما کم نیست. این قد یک جوان جا افتاده هست
     شما هم تا ۲۲ سالگی جا داری برای رشد. ناامید نباشید. اون شش ماه تاثیر زیادی نگذاشته احتمالا
     ترک کنید بمرور درست میشه.
     ترک این عمل. تغذیه درست. ورزش کردن و ورزشهایی مثل والیبال و … در رشد جسمی و قد موثرند

     1. واقعا ممنونم از شما بهم امید دادید خودم فکر میکردم رشد نکردم بعد رفتم قدمو گرفتم 2 سانت یا 1 سانت رشد کردم یعنی شدم 175 یا 176 و ورزشم میرفتم {بسکتبال }فقط همین ذهنمو درگیر کرده بود که بهم یه جواب خوشحال کننده دادید ممنون از شما

  2. مثلا اگه کسی بره واسه تست پزشکی میتونن متوجه بشن یکی قبلا خودارضایی داشته یانه؟

    1. سلام مطالبتون مفید بود ولی من با ی جاییش موافق نیستم اونجا که شما گفتی که بعد از ترک حافظه ات بر میگرده ولی خیلی نه و گفتین نمی‌تونید مطالب رو خیلی خوب مثل سابق حفظ کنید این اشتباهه بعد گذشت ۳ ماه از ترک حافظه مثل قبل میشه من خودم این رو تجربه کردم و الان ۷ ماهه پاکم و دیگه عادت این کار از سرم رفته و میتونم خودم رو کنترل کنم و همه عوارضش خوب شده پس لطفا بیخودی نیاین بزنید تو زوق آدم کسانی که درگیر این کار هستند اگه این کارو حتی به مدت ۲ماه هم ترک کنند ی سری تغییرات اولیه رو در خودشون مشاهده می‌کنند و حافظتون هم مثل قبل میشه و حتی بهتر از قبل هم ممکن هستش بشه چون در طول دورانی که شما این کارو انجام نمیدین بدن و مغز خودشون رو ترمیم و بازسازی میکنند

     1. سلام
      شما ابتدا مطالب را به درستی مطالعه کنید بعد نظر بدهید٬ کسی نگفت حافظه بصورت کامل بر نمیگرده!
      عوارض برای همه یکسان نیست٬ در نتیجه برطرف شدن عوارضم برای همه یکسان نیست. اینکه فرد چند سالش باشه٬از چنند سالگی شروع کره باشه٬ کی ترک کرده باشه٬ تعداد و مقدار و طول دفعات٬ وضع اندام٬ ژن وارث و سبک زندگی و بدن٬ و بسیار موارد دیگر تاثیرگذار هستند. پس نمیتوان حرف کلی زد و برای همه یک نسخه کلی داد.

 3. سلام ممنون از توضیحای شما منم مثل اون دوست عزیز امیرحسین دچار شدم و حدود ۸یا ۹ ماه است و الان قدم ۱۷۵ یا ۱۷۶ هست و بلوغ دیر رس داشتم و ۱۶ سالم هست آیا بازم میتونم رشد کنم خیلی نگران قدمم هستم میخوام برم حجامت میگن خیلی برا قد خوبه لطفا راهنماییم کنید

  1. سلام
   کلا این کار ضررهای روحی و جسمی خاص خودش را دارد
   اگر ترک کنید عوارضش به مرور از بین خواهد رفت
   برای حجامت میتونید به متخصص طب سنتی حاذق مراجعه کنید تا با توجه به سن و طبع و جثه راهنماییتان کنند

   1. ممنون فقط آیا با ترک رشد میکنم فقط حسرت اون ۹ یا ۱۰ ماه رو میخورم اگه رشد کنم تمام تلاشمو برا ترکش میکنم و الان از یک روز در میان رسوندم به هر یک ماه دارم سعی میکنم ترک کنم اگه رشد کنم باز صد درصد ترک میکنم

    1. ضررهای دیگری هم داره که بعدها حسرت خواهید خورد چرا زودتر ترک کنید
     بعد از ترک اکثر عوارض متوقف میشوند و از بین میروند

     1. یعنی دوباره بعد از ترک رشد اولیه خودم رو دارم ؟؟

    2. داداش بازم رشد میکنی اگه ترک کنی و چون تو کلا 9 یا 10 ماه بود بعد میگی روزانه نبوده اگه ترک کنی حتما دوباره رشد میکنی فکر کنم درست میگم

  2. سلام
   ببین داداش خود ارضایی به غیر از ضرر چیز دیگه ای نداره ببین هم جذابیت صورتت از دست میره هم براقیت چشات هم انرژیت به هدر میره به خاطر خارج شدن منی ک فقط کلسیم و پرتوئین بر اثرش خارج میشه تمرکزت ضعیف میشه نمیتونی همه چیزو تو ذهنت نگهش داری یعنی زود فراموش میکنی بعد زود رنج میشی و با کوچیکترین برخورد با کسی ناراحت میشی و عصبی میشی و …
   هر پقدر بگم بخدا کمه تو واقعا حاضری به خاطر ۵ثانیه لذت جنسی این همه انتخابات مفیدو یه جا از دست بدی؟؟؟؟؟؟؟؟
   اگه واقعا این کارو بکنی تو زندگیت شکست خوردی
   به قرآن به جز ضرر چیز دیگه ای نداره همین الان استارتو بزن و ترکش کن امید وارم موفق باشین🙏🙏

   1. خیلی خیلی دوستت دارم داداش ومید دادی به من منم میخوام ترک کنم خیلی اذیتم میکنه خدا کمکم کنه خدا کمک همه مردم کنه انشالله

   2. واقعا دستت درد نکنه امیر حسین حرفات بمب انرژی بود منم به این عمل بد مبتلا شدم ولی وقتی این کامنتت را دیدم بی اختیار موتورم روشن شد و تصمیم به ترک گرفتم ولی چون شدتش بیشتره ترک تدریجی را انتخاب کردم

 4. سلام من 4 ساله خودارضایی میکنم گاهی وقتا زیاد و گاهی وقتا کم 18 سالمه.احساس میکنم صورتمو افتاده شده و شل شده.آیا ترک خودارضایی روی این چیزها هم تاثیر داره؟؟؟

  1. سلام
   اگر ترک کنید هم دیگه عوارض بیشتر نمیشه و تمام میشه
   هم اکثر عوارض به مرور زمان برطرف می شوند

    1. سلام
     مهم تصمیم به ترک و ترک واقعی هست
     باید تمرین نه گفتن به خودتون را انجام بدید. یاد بگیرید که هروقت نفس و شیطان وسوسه کردند سریع ان کار را انجام ندهید. نه بگویید

 5. سلام
  من تو بیشتر سایت ها خوندم که میگن بعد از ترک خودارضایی کاملا خوب میشی و و حافظه ام کاملا خوب میشه و تمرکز هم برمیگرده
  شما توی متنتون گفتید که مثل قبل نمیشیم یعنی حافظه کاملا بر نمیگرده؟

  1. سلام
   شما ترک کنید به حرفها توجهی نکنید
   اکثر عوارض برطرف میشوند. اما طبیعیه که بعضی عوارض قابل بازگشت نیستند. که اولا ین برای همه نیست و ثانیا برای تعداد کمی از عوارض هست
   پس سریعا ترک کنید

  2. درست گفته اگر ترک نکنید بیماری شبه ام اس به سراغ شما میاید پس ترک کن واز اینکه حرفا ک بدنم قوی است پرهیز کن

 6. سلام من دختری ۲۰ ساله هستم حدود یک ساله که درگیر خودارضایی شدم و الان واقعا میخوام کنار بزارمش .تنها ترسی که دارم اینه که آیا پس از ترک برای همیشه ٬ میتونم وقتی ازدواج کردم ارضا شوم یا نه؟ اگه ارضا صورت نگیرد آیا میتونم درمانش کنم؟ واقعا در رابطه با این موضوع دچار افسردگی شدم که در رابطه با همسر ارضا نشوم و رابطه مان سرد شود

  1. سلام
   این عمل بد و غلط را ترک کنید و دیگر انجام ندهید
   عوارض و مضرات زیادی دارد. کار غلط و نادرستی هست

   فکرهای بیهوده هم نکنید و الکی خودتتان را آزار ندهید
   اکثر عوارض بعد از ترک بمرور برطرف میشوند درمان هم دارند.

 7. سلام خسته نباشید
  من ۱۹ سالمه الان حدود ۵ سالی میشه که خود ارضایی میکنم اوایل زیاد این کار رو میکردم ولی الان خیلی کمتر شده در حد هفته ای یک یا دو بار ولی به خاطر مشکل زود انزالی که ممکنه برام پیش بیاد خیلی وقته یعنی یکی دوماهی میشه میخام ترکش کنم اما متاسفانه تا الان ۵ باری سعی کردم ولی بعد ده الی پونزده روز دوباره این کار رو کردم ولی من هنوزم که هنوز سعیم رو میکنم و مطمئنم که میتونم ترکش کنم فقط اگه الان ترک کنم در عرض یکی دو سال مشکل زود انزالی اگه داشته باشم حل میشه یا نه؟؟؟؟؟

  لطفا جواب بدید خیلی نگران این قضیه هستم

  1. سلام
   این کار غط و نادرست هست. یک نوع انحراف فکری جنسی هست. علاوه بر مشکلات بدنی و عوارض جسمی ٬ عوارض روحی زیادی هم دارد
   ترک کنید و دیگر انجام ندهید
   منی عصاره بدن هست که حاوی املاح و مواد مغذی و ویتامین بدن هست. هربار خارج شدن آن به منزله خروج مواد مغذی و کلسیم بدن و هدر رفتن کالری بدن. حتی اگر در اثر رابطه طبیعی باشد
   اگر دفعات تکرار خروج منی زیاد باشد به بدن آسیب جدی وارد میکند. نازایی و ناباروری هم یکی از عوارض احتماالی هست
   سریعا ترک کنید و از تحمل نکردن هم نترسید. اصلا به دوام نیوردن فکر نکنید. تمرین کنید که هر بار بیشتر تحمل کنید تا روزها را از ۴ روز به ۴ هفته و بعد به ۴ ماه افزایش بدید
   با تصمیم و تمرین و ممارست میتوانید ترک کنید. کافیست به خودتان نه بگویید و هر بار که تحریک شدید به خودتان بگویید نه و یاداوری کنید که در حال ترک هستید و سریعا مشغول کار دیگری شوید
   انسان این توانایی را دارد٬ کافیست که بخواهد و اراده کند.
   زوداانزالی درمان دارویی و فکری دارد. بخشی توسط طب سنتی و گیاهان دارویی و اصلاح سبک زندگی درمان میشود. بخشی هم از طریق اصلاح فکر و روان.
   از تجربیات عملی این سایت هم بهره ببرید
   dadashreza.com

 8. سلام ، من حدود ۶ شیش ماه به صورت متوسط خود ارضایی کردم از شیش ماهم کمتر و الان دوازده سالمه من حدود دو سه هفته است که ترکش کردم ولی بعضی مواقع کمی آب منی از آلتم بیرون میاد این به چه دلیله ؟؟؟ آیا داخل این مدت کمی که این مارو انجام میدادم ممکنه کمی ریزش مو داشته باشم

  1. سلام
   در خواب؟ یا در بیداری
   بدون اینکه تحریک شوید و فکر و کار خاصی بکنید؟

  2. بله عوارض بدتری داره ریزش مو که خوبه
   نیستاگموس چشم میدونی ینی چ ینی چشمات چپ و راست میشه بدون اینکه خودت اختیار داشته باشی وبه صورت پاندول ساعت میشی کلافه کننده است

  3. سلام من حدود ۵ سال خود ارضایی میکردم اوایل بیشتر بود بعد کمترش کردم و میخواستم ببینم روی بچه دار شدن تاثیری داره ترو خدا کمکم کنید خیلی پشیمونم

   1. سلام
    اینکه فهمیدید کار غلطی هست و پشمانید بسیار خوبه و جای امیدواریه.
    هر چیزی که برای بدن ضرر داشته باشه رو انجام بدهیم عوارض خواهد داشت
    عوارض هم برای همه یکسان نیست. ببسته به نژاد و جثه و ژن و سبک زندگی و … عوارض متفاوتی خواهد داشت.
    یکی از عوارضش عدم نعوظ و زودانزالی و ارضانشدن کامل در رابطه طبیعی و واقعی هست.
    التهاب پروستات و مثانه و بزرگ شدن پروستات عوارض بعدی هست.
    در برخی افراد هم به علت از دست دادن قوای بدن و با افزایش سن بمرور ترشح منی کمتر میشه و اگر این عمل زیاد انجام شده باشه ممکنه برای نطفه به مشکل بخورند.
    همین که زود فهمیدید خوبه و جای نگرانی نیست٬ بشرطی که ترک کنید و دیگر انجام ندهید. مخصوصا که در سن رشد و بلوغ به احتمال زیاد باعث اختلال در رشد خواهد شد.

    1. سلام آیا حافظه کوتاه مدتم بر میگرده اصلا من دیگه نیستم همون بهتر برم بمیرم خدا شاهده والا همه از همون اول میفهمیدن دارنچیکار میکنن من بعد یک سال متوجه شدم تاثیراتش هم روی تمرکز حافظم گذاشته والا نمیدونم دوست دارم بمیرم من نوجوانی هستم که حافظم از دست دادم دیگه نمیدونم درست بشه یا نه نمیدونم شما که الان زدید تا حدودی چرا دل جوون مردم خالی میکنین چرا خدا هم گفته که اینکارو بکنید شما نه تنها به فرآیند (ترک)نمیشه گفت چون اعتیاد نیست . چیز فطری هست که خدا تو بدن مردا گذاشته همین پس بهتر بگیم کنار گذاشتن . من نوجوون در حال ترکم خدا میدونه که دوست دارم وقتی برم مدرسه چیزی از دوستام کم نداشته باشم

     1. سلام
      نگران نباشید. ترک کنید. بعد از ترک ٬عوارض برطرف خواهند شد.

 9. جون مادرتان نکنید عدم تعادل می گیرید در راه رفتن
  سرگیجه منگی و ضعف بدن وسرد شدن عضلات کسل
  و هیچ کس به فر یادتان نمی رسد هییییییچ کس

  نکنید تو قرآن نکنید

 10. درست گفته اگر ترک نکنید بیماری شبه ام اس به سراغ شما میاید پس ترک کن واز اینکه حرفا ک بدنم قوی است پرهیز کن

 11. سلام من پسری17ساله هستم من حدود هشت ساله خود ارضایی میکنم والان تصمیم به ترک گرفتم حافظم به شدت ظعیف شده تمرکز کافی ندارم وقدم هم173هستش ایا باترک خود ارضایی حافظم برمیگرده ودر چه حد واینکه باترک این عمل قدم رشدخواهدکردچون بلوغ زود رس داشتم ویه دفعه رشد کردم واز15سالگی به بعد هیچ رشدی نداشتم ممنون میشم پاسخ بدین

  1. سلام
   قطعا بعد از ترک بسیاری از عوارض برطرف خواهند شد و خودتان هم این تغییرات را در بدن و روان خود مشاهده خواهید کرد.
   قد و حافظه فقط به این عمل مربوط نیست. فاکتورهای دیگر هم مثل ژن و ارث و تغذیه تاثیرگذار هستند.
   تا قبل از ۲۰ سالگی و احتمالا تا ۲۴سالگی احتمال رشدد کم نیست.
   همچنین ممیتوانید به پزشکانی که در این مورد متخصص هستنند و تجربه و توانایی ااین مورد را دارند مشاوره نمایید. با بععضی تکنیکها تا قبل از ۲۰سالگی تا چند سانتیمتر میتوانند افزایش دهند.
   همچنین از مشورت با پزشک متخصص طب سنتی برای اصلاح سببک زندگی و تغذیه و رشد غافل نشوید. به شرطی که متخصص مجرب و حاذق و باتجربه باشد.

   1. سلام من دارم این کار رو ترک میکنم ولی بعضی موقع ها تو خواب آب منی بیرون میاد آیا خوب میشه ؟؟؟؟

    1. سلام
     در خواب که طبیعی هست مشکلی نداره. وقتی که زیاد تحریک شدید و یا بدن آب زیادی تولید کرده در هنگام خواب اون منی از بدن خارج میشه٬ مانند سوپاپ اطمینان عمل میکنه. همه مردان اینطور هستند. مشکل نیست که حالا نگران خوب شدنش باشید٬ طبیعی و نرماله

 12. سلام من دوسال پیش خیلی جدی ترکش کردم از12 13 سالگی شروع کردم و تا 16 سالگیم انجامش میدادم متاسفانه دوباره زده به سرم حالم بده نمیدونم چه کار کنم نیروی عزمم نابود شده ولی نمازم رو میخونم

  1. سلام
   در سن شما طبیعی هست. اما بهتره کارهایی را انجام بدید
   در فکرتون به خودتون نگید میخوام دیگه این کار رو انجام ندم! ذهن را گول بزنید! وقتی دایم بگید میخوام ترک کنم ٬ ذهن به احتمال زیاد مخالفت خواهد کرد و برعکس هی تحریک میکند.
   ابتدا باید براتون در ذهن عادی بشه
   بعد باید براتون مسجل بشه براتون ضرر داره. شما اگر بزنه به سرتون و همه بگن دستتو بذار روی آتش تا بسوزه این کار رو می کنید؟ نه٬ چون میدونید دستتون میسوزه و ضرر داره. اینم همینه. هم باعث سوختن بدن و روح و عمرتان میشه هم ضضرهای زیادی براتون داره.
   با این تفاسیر آیا هنوزم زده به سرتون که دستتون را بسوزانید؟!!!

  2. سلام من تازه 15 سالم شده از اواخر 13سالگی تا اواخر 14سالگی این کار رو انجام می دادم ولی حدود 30 تا 40 روز است که دارم ترک میکنم و دیگه نمیخوام به اون روزا برگردم انشالله، خودارضایی حدود 1سال و نیم میشد اوایل چون نمیدونستم زیاد این کار را در دوز میکردم ولی بعد از آگاهی به مراتب کمتر شد و فقط بعضی روزا کمی بیشتر میزدم در اواخر 14سالگی تصمیم به ترک گرفتم و دیگه هر روز نمیزدم و چند روز یه بار و مداوم نبود هر چند روز یه بار ولی الان دیگه این کار رو نمیکنم من الان قدم 174 تا 176 هست و وزنم 60 و خورده ای هست و لاغر هستم نه خیلی فقط چاق نیستم قبل از خودارضایی هم تقریبا همین قدر بودم اگه همین جوری ادامه بدم و دیگه سراغش نرم قدم رشد می کند و هیکلم خوب و بزرگ میشود و این که گودی و قوز کمرم از بین میری و اثراتش روی مغز هم از بین میره خودم نا امید هستم دوست دارم مثل قبل بشم آیا میشه لطفا جواب بدید و این که چه اوارزی دیگه خوب نمیشه

   1. سلام
    اینکه ترک کرددید الی هست تبریک میگم. جای امیدواریه بله اکثر عوارض بمرور برطرف میشوند و به روال سابق برمیگردند. قد را نمیتوان مستقیما به این کار ربط داد. بستگی به خیلی چیزها مثل ژن و ارث و … دارد. ممکن است فردی هیچوقت این کار را نکرده باشد اما قدش ۱۷۰ باشد. سن شما هم فعلا جای رشد دارد اگر قرار بر رشد باشد رشد خواهید کرد. ورزشهایی مثل والیبال و بسکتبال هم تاثیر دارند. همچنین برخی پزشکانی که با فن آوریهایی تا قبل از ۲۰ سالگی امکان چند سانتیمتر افزایش قد دارند. و اصلاح سبک زندگی و تغذیه با مشاوره با متخصص طب سنتی.

 13. با انجام خودارضایی و تماشای پورن افکار منفی و خراب رو وارد ناخودآگاه ذهنتون میکنید و بعد ها در اعتماد به همسرتون و ویا اطرافیانتان به مشکل میخورید سعی کنید پورن نگاه نکنید.
  تماشای پورن مثل ریختن اشغال توی مغزه!

 14. ببخشید گفتید والیبال هم نقش دارد من هم بعضی مواقع بتونم بازی میکنم میخواستم ببینم برنامه های افزایش قد هم تو اینترنت و جا های دیگه هست اگه اون ها هم دانلود کرد و انجام داد مؤثر هستند یا خیر

  1. . همانطور که گفتم نژاد و ژن و ارث و … نقش اصلی رو دارند اما این ورزش ها بی تاثیر نیستند و به احتمال زیاد تاثیر میگذارند. چه برنامه هایی؟!

 15. سلام من از 12 سالگی تا 13 سالگی روزی چند بار انجام میدادم و بعد برای یکسال ترک کردم و الان 15 سالمه دو ماه زده به سرم تو این دو ماه سه بار قصد به ترک کردن کردم ولی بعضی وقتا یهو اصن دست خودم نیست هر چی می‌خوام خودمو کنترل کنم نمیشه خیلی عطش دارم
  در ضمن من یکسالی که ترک کردم اثراتش بعضیاش نرفته بود. خداروشکر حافظه ام برگشت ولی دیگه کنترل منی و ادرار رو ندارم مثلا تو هفته دوبار تو خواب آب منی میاد خیلی بخاطر این عصابم خورده
  لطفا راهنمایی ام کنی باید چیکار کنم

  1. سلام
   حرف شما مثل این میمونه که دقایق آخر مسابقه باشید و برنده شده باشید٬ بعد بگید به سرم زده مسابقه ندم و بشینم! در نتیجه از حریف گل بخوری و مسابقه رو ببازی!
   شما که ترک کردید و تا اینجا اومدی خیلی حیفه الان بخوای جا بزنی.
   هر وقت تحریک شدی یا به سرت زد٬ حالتت رو سریعا تغییر بده. مشغول کاری بشو که هم حالتت عوض بشه هم تحریک نشی. مثلا برو تو حیاط یا بیرون. یا برو پیش خانواده. یا کمک به خانواده و …
   متاسفانه از سن خیلی کم شروع کردید٬ اما اینکه ترک کردید خیلی خوبه٬ سعی کنید سمتش دیگه نرید.
   مححتلم شدن در خواب هم کاملا طبیعی هست. نشونه سلامت هست. نااراحتی و نگرانی نداره.
   مثل سوپاپ اطمینان هست. اگر کیسه منی پر شده باشه در خواب بصورت طبیعی و اتوماتیک تخلیه میشه. یک جور ارضا نصفه نیمه هم میشه بهش گفت

 16. سلام عوارض برگشت ناپذیر خودارضایی کدامند؟ آیا میتوان با مراجعه به متخصص این عوارض برگشت ناپذیر را رفع کرد؟؟

  1. سلام
   این برای همه نیست و در همه یکسان نیست٬ پیچیده هست و بستگی به شرایط و خصوصیات فرد و سبک زندگی متفاوت هست…
   برای مثال ممکن است باعث ریزش مو و پوکی استخوان و پوکی زودرس و … شود که درمانش سخت خواهد بود.
   پس بهترین راه پیشگیری از انجام ندادن این عمل غلط و زشت هست٬ حتی یک بار هم ممکنه باعث اعتیاد شود.

 17. سلام من دختر هستم و ۸ ساله که خودارضایی انجام میدم گاهی اوقات زیاد و گاهی کم تمام مطالب رو خوندم و همرو انجام دادم اما بعداز یک یا نهایتا دو هفته دیگ واقن نمیتونم جلوی خودم رو بگیرم میشع کمکم کنید

  1. سلام
   برای انسان نتوانستن معنا نداره
   باید دید واقعا اعتقاد دارید که کار زشت و غلطی هست یا نه. و می دانید که هم گناه کبیره هست و نافرمانی خداوند و هم مضرات و عوارض زیادی برروی بدن و روان میگذارد؟ آیا حاضرید دست خود را داخل آتش بکنید حتی اگر تحریک شوید؟ یا که چون احساس ناخوشایند و درد دارید حتی فکرش را هم نمی کنید؟
   این عمل هم باید در ذهنتون کریه و کثیف و زشت و بد به نظر برسد تا از آن دوری کنید. گناهی که باعث خشم خدا میشود و برای آن وعده عذاب داده است.
   ظاهرا اعتیاد پیدا کرده اید. پس ابتدا کمی سخت خواهد بود.
   باید برای خودتان دوره ترک ایجاد کنید و در این دوره جایی باشید که هم هیچوقت تنها نشوید و هم هیچگونه دسترسی به چیزهایی که باعث تحریک شما میشوند نداشته باشید. در این مدت بهتر است از خوردن مواد غذایی که طبع گرم دارند مثل کباب و موز و پسته و جگر و خرما و معجون و … خودداری کنید و خوردنیهای با طبع سرد بخورید تا در این مدت از نظر جنسمی اماده نباشید.
   هیچوقت بیکار نمانید و تا وقتی که خسته و خواب آلود نشدید به رختخواب نروید. دیرتر به حمام بروید و سریع بیرون بیایید.
   در این مدت باید طبیعی باشید نباید به خود بگویید که میخواهم ترک کنم٬ چه بسا ذهن در این مدت بیشتر شما را تحریک کند.
   بودن در بیرون و جایی که تحریک نمی شوید هم خوب هست.
   ارتباط با خداوند و صحبت با او و دعا کردن و نماز و قرآن خداوند و درخواست کمک از او تاثیر زیادی دارد.
   در سایت dadashreza.com هم دوره ها و آموزشهای عملی قرار داده شده است.

 18. من 21سالمه،الان 11ساله دچار این مشکل شدم ینی بد ترک عوارض ازبین میره یافرق نمیکنه بارهاخواستم کناربزارم نتونستم وهردفه عوارضشو خوندم باز نتونستم چیکارکنم

  1. سلام
   بله اگر سریعا ترک کنید عوارض از بین میره
   اما اگر تعلل کنید هم ترک سخت میشه هم ممکنه بعضی عوارض باقی بمونه
   روح و جسم و روان شما قبل از ترک و بعد از ترک خیلی تفاوت خواهند داشت. فرق زیادی خواهید کرد.
   اگر تعلل کنید ضرر می کنید چون در سن رشد هستید٬ پس نگویید نتونستم و نشد.
   محکم بگویید باید بشه و حتما ترک کنم. برای خودتون هم تنبیه وضع کنید.
   ابتدا فواصل را بیشتر کنید و بمرور ترک کنید.
   توضیحات بیشتر در مطالب دیگر سایت و نظرات هست.
   همچنین سایت dadashreza.com
   را ببینید.
   مشکل یا سوالی داشتید بپرسید

   1. پس بخاطر اینه همیشه سردرد دارمو وبداخلاقم ،امروزسایت شما فوایدترکو خوندم امیدوار شدم چون فکر میکردم بد 11سال اعتیاد به اینکارازسن من کارم تمومه ازدواجم نمیتونم بکنم،اگر نزدیک 1ماه اینکاروانجام ندیم بدش ازدواج کنیم بازعوارضش هست باید 3ماه کامل ترک کنیم بدازدواج کنیم میشه راهنمایی کنید خیلی نگرانم و وقتی استرسم بیشترمیشه اینکاربدروانجام میدادم

    1. سلام
     نمیشه هر چیزی را به این عمل مرتبط دانست٬ ممکن است علتهای دیگری داشته باشند.
     اما این عمل هم بی تاثیر نیست و میتوان گفت که تقریبا بر تمام بدن تاثیر میگذارد.
     برطرف شدن عوارض مثل دارو نیست که بگوییم اگر بخورید یک ماه دیگر خوب می شوید٬ بسته به خصوصیات و شرایط هر فرد بمرور برطرف خواهند شد.
     برای ترک هیچوقت دیر نیست و نشدنی هم نیست. اما طبعا هر چه زودتر ترک کنید هم بهتر و راحتتره هم عوارض بیشتر نخواهد شد٬ هر چه که بگذرد عوارض بیشتر خواهد شد و بدن تحلیل خواهد رفت. بعد از ترک بمرور بدن التیام پیدا میکنه و اکثر عوارض برطرف خواهند شد. برای ترک کردن هم امروز بهتر از فرداست یک ساعت تاخیر هم جایز نیست.
     ازدواج صحیح بهترین راه و درمان این عمل قبیح و غلط هست. اتفاقا هیچوقت نباید بخاطر این عمل حتی یک روز ازدواج را تاخیر انداخت!
     ازدواج صحیح بهترین راه حل برای این مشکل است. ترک را از همین امروز شروع کنید٬ ازدواجم را بخاطر این موضوع تاخیر نیندازید.

 19. میشه جواب بدید ،اگر بد 3ماه ترک میتونیم ازدواج کنیم اون موقع یا باید 1سال از ترکش بگذره که بتونیم مزدوج شیم؟

  1. ربطی ندارد.
   شما امروز ترک کنید فردا میتوانید ازدواج کنید. اینها ربطی بهم ندارند. اگر ازدواجم نکنید باید سریعا ترک کنید تا عوارض بیشتر نشه و بدن بیشتر آسیب نبیند.

 20. سلام من تازه وارد 15 سالگی شدم از آخرای 13 تا آخرای 14 سالگی انجام میدادم البته چند ماه اول زیاد ولی در سن 14 سالگی چون در تلاش برای ترک بودم خیلی کمتر این کار رو میکردم آیا همین جور ادامه بدم و ترک کامل کنم چون عزم و اراده خودم رو جزم کردم آیا اگر ترک کنم تاثیر آن از بین می رود. تاثر زیادی خدا رو شکر تا الان نگذاشته فقط استرس و یه کم کم حواسی و قوض و گودی کمر و از دست رفتن امید و یه کم افسردگی و زود رنجی آیا اینها کامل تز بین میرود و این تاثیر آن بر روی مغز کامل از بین میرود من ورزش هم همیشه میکنم فقط نگرانی من اینه که تاثیر آن روی مغر زیاد خوب نشه و همین طور بقیه عوارض و جثه

  1. سلام
   بر فرض حتی یک درصد بهتر هم می شدین باید ترک میکردید چرا که هم از بیشتر شدن عوارض جلوگیری می کرد هم حالتان بهتر می شد!
   قطعا تاثیر دارد و عوارض بمرور برطرف میشود ٬ ادامه بدهید تا کاملا ترک کنید. شما در حال ضرر رساندن به جسم و روح خود بودید٬ وقتی ضرر رساندن به خود را متوقف کنید نتیجش مشخصه. مخصوصا برای سن شما که سن بلوغ و رشد هست از سم خطرناکتره تاثیر مخربی بر رشد داره٬ هر چه زودتر ترک کنید و دیگر هیچوقت انجام ندهید.

 21. سلام
  من شش سالی میشه که این کارو انجام میدم ، الانم عوارضشو متاسفانه دیدم
  مثل جوش روی بدنم و صورتم ، استخوان هام صدا میکنه (با اینکه من فوتسالیستم و هر روز فوتسال بازی میکنم) و دیر خوب شدن زخم ، افتادگی صورت و…خلاصه چند تا سوال داشتم سوالام اینه که :

  من اگه این کارو ترک کنم ، (پوکی مفاصل و استخوان هام درست میشه ؟(بعد چند وقت اثراتشو میبینم)؟

  جوش روی سر صورتم از بین میره ؟یا افتادگی و سر و صورتم درست میشه؟(بعد چند وقت اثراتشو میبینم)؟

  سوال اخرمم اینه که شما که میگی ترک کنیم
  یعنی یک دفعه قطع کنیم خود ارضایی نکردنو یا بگیریم
  اول هفته ای یک بار بعد ماهی یک بار یا ….

  با چه الگوریتمی باید پیش رفت؟

  من مطمئنم بیشتر کسایی که در این کار دچار شدن
  همین سوالای منو صد درصد دارند
  پس ممنون م یشم به تک تک سوالای من با دقت و کامل بودن جواب بدین
  مرسی.

  1. سلام
   شما پرسیدید اگر خودمان را دیگرر آتش نزنیم و نسوزانیم خوبه؟ و بهتر میشیم؟
   مشخص هست که پاسخ بلی هست و نباید منتظر جواب کسی باشید. حتی یک بار انجام دادن این کار نادرست ضرر خودش را داره برای همینم خداوند به عنوان گناه کبیره منظورش کرده.
   هر چه زودتر ضرر رساندن به خود را متوقف کنید و دیگر به خود ضرر نرسانید سود و برد کرده اید.

   چون عادت و اعتیاد پیدا کرده اید ترک دفعی سخت هستابتدا فواصل را ۲ برابر و بعد ۴ برابر و … کنید تا به شرایط جدید بمرور عادت کنید.
   اکثر عوارض بمرور برطرف می شوند. عوارض برای همه یکسان نیست پس برطرف شدن عوارض هم برای همه یکسان نیست. برای مثال یکی از عوارض تشریع در ریزش مو هست. یعنی اگر فردی استعداد ریزش مورا از لحاظ ژن و ارث و …. داشته باشه٬ این کار نادرست باعث میشه این اتفاق زودتر بیفته. اگر قرار بوده این آققا در ۵۰ یا ۶۰ سالگی دچار ریزش مو بشه ٬ اعتیاد به عمل زشت باعث میشه ریزش مو مثلا از ۲۰ سالگی آغاز بشه٬ در اکثرا موارد ریزش مو جلوی سر بازگشتی ندارد.
   در مورد عوارض ابتدا باید ببینید علتش این کار بوده یا خیر. ممکنه علت دیگه ای داشته باشه.
   برای مثال مورد شما را متخصص اورولوژی باید بررسی کنند ببینند از ابتدا بوده و طبیعی هست یا خیر و اگر طبیعی نیست درمانش به چه شکل هست. برای جوش به متخصص طب سنتی مراجعه کنید. باید تغذیه و سبک زندگی براساس طبع شما اصلاح شود.
   برای مفاصل هم تست پوکی استخوان بگیرید و به متخصص ارتوپدی و روماتولوژی مراجعه کنید.

   در کل اینکه این کار غیرطبیعی عوارض زیادی دارد شکی درش نیست٬ اما از اونطرف نباید علت همه چیز را این بدانیم.
   ترک را شروع کنید بمرور تغییرات را حس می کنید .

 22. سلام من چهار سال شدیددرگیر این موضوع بودم یک شب کمر درد شدیدی سراغم اومد چند وقتی بود که احساس میکردم خیلی خستم اصلا تحمل حرف و شلوغی افراد رو نداشتم تاری دید سردرد های شدید بی اعصابی کم حافظگی کم کم داشتم حس میکردم که در حال مرگم امیدم به زندگی صفر بود میدونستم که علتش چیه ولی قادر به ترکش نبودم تا یروز خسته شدمو تصمیم به ترک گرفتم الان پنج ماهه که پاکم ولی بعضی آثارش هنوز از بین نرفته بعضی اوقات اون سردردها بر میگرده تاری دید کمتر شده خیلی کمتر ولی هنوز هم هست اما اکثرا برطرف شده از وقتی که این عملو ترک کردم و ورزش و بلافاصله پشت سرش شروع کردم تا الان تقریبا حدود بیست بیستو پنج کیلو اضافه کردم قدم هم حدود چهار سانت رشد داشته .
  میخواستم بگم اگه تصمیم به ترک داری فقط اراده کن و از هیچی نترس چون ترس سستت می‌کنه به حرف اطرافیان توجه نکن و خودتوبسپار به خودت به فکر خودت باش ورزش هم فراموش نشه یکمی هم به تعزیه تون برسید به امید ی جامعه بدون خود ارضایی

 23. خیلی خیلی دوستت دارم داداش ومید دادی به من منم میخوام ترک کنم خیلی اذیتم میکنه خدا کمکم کنه خدا کمک همه مردم کنه انشالله

  1. سلام حالت چطوره خوبی؟ روزت بخیر

   سلام چرا نیست؟! اتفاقا اصل مشکل همینه! مثل این میمونه شما در خانه آتش روش کنی! کل خونه رو دود میگیره و سیاه میکنه و بوی بد و کمبود اکسیژن باعث میشه نتونی درست تنفس کنی٬ در خانه ای با همچین وضعی میتوان زندگی کرد؟ بخصوص که آن آتش روشنه و هر لحظه ممکن باعث سوختن خانه بشه!

   دیدن تصاویر تحریک کننده در زمان حال و اینده به احتمال بالا منجر به همین کارهای نادرست میشه٬ همینطور باعث مشکلات روحی و روانی و افسردگی٬ اختلال در زندگی واقعی و زناشویی٬ مشکلات ارضاشدن و … از عوارض دیدن تصاویر نادرست هست.
   از انجا که این فیلمها ساختگی و غیرواقعی و به وسیله تکنیکهای روانی و فنی تولید میشوند تاثیر بسیار مخربی بر مغز و روح انسان میگذارند٬ فردی که این فیلمها را دیده با فردی که اصلا ندیده یکسان نیستند٬ در زندگی واقعی خود و ارتباط واقعی به مشکل میخورند٬ بخصوص تصورات غلط و خیالی که به واسطه این فیلمها در مغز شکل میگیره آسیبهای بعضا جبران ناپذیری را به فرد وارد میکنه.
   وقتی چشم و گوش و مغز گناه میکنند و بنده شیطان میشن و بجای اینکه دلشون خانه خدا باشه ٬ خانه شیطان میشه٬ نورانیت و پاکی دل و حیا و شرم از بین میره و صفا و نورانیت از دل و صورت پاک میشه. فردی هم که به این مرحله برسه گنهاهان بزرگ و خطاعای دیگر براش آسانتر میشه و راحتتر اشتباه میکنه. و همینطور وابستگی ایجاد میکنه و اعتیادآور هست.
   مخلص کلام اینها زیبایی ندارند٬ بلکه ابلیس گناه را در نزد ما زیبا جلوه میده تا انجامش بدیم (ابلیس دشمنن خونی انسان هست) و گرنه باطن و تصویر اصلیش بسیار زشت و کریه و کثیف هست.
   راه حل قطعی ازدواج صحیح و مناسب هست.

   1. خیلی ممنونم❤️
    من الان تقریبا یه ماهه که ترک کردم. حالم داره بهتر میشه. ولی بالاخره منم باید کمرمو خالی کنم یا نه؟! میتونم رابطه جنسی داشته باشم؟ اون مشکلی نداره؟

    1. اگر کیسه منی پر باشد وقتی که خواب هستید بصورت اتوماتیک تخلیه می شود٬ حالت سوپاپ اطمینان دارد و در خواب خالی میشوید. به آن محتلم شدن می گویند. رابطه فقط با همسر شرعی. ازدواج کنید.

     1. بعضی وقتا تو خواب ارضا میشم اونم خودارضایی حساب میشه؟؟

     2. خیر محتلم شدن هست و طبیعی.
      مثل سوپاپ اطمینان کار میکنه و کیسه را خالی و تخلیه میکنه. غسل جنابت هم بر شما واجب میشه

 24. سلام خدا قوت مناز کلاس ششم تا هفتم نزدیک به یک سال این کار کثیف رو انجام میدادم و الان ۸ ما هست که ترک کردم لطفا جواب بدید خواهشا میخام بدونم بعد از ترک عوارضش خوب میشه من فوتبالیست هستم و خیلی نگرانم چه چیز هایی بخورم برای تقویت بدن و اینکه من شب ها تو خواب محتلم میشم که برای ورزش من خیلی بده راه حلی داره که خوب بشه جون مادرتون کمک کنید😭😭😭🙏

  1. سلام
   تبریک میگم که ترک کردید . بله بمرور اکثر عوارض برطرف میشن.
   محتلم شدن طبیعیه٬ حکم سوپاپ اطمینان رو داره٬ اگر کیسه منی پر شده باشه بصورت خودکار خارج و تخلیش میکنه٬ اگر محتلم نمیشدین باید در سلامت بدنتون شک میکردین!
   اگر کاملا ترک کردید و از خودتان کاملا مطمنید میتوانید کالری و ویتامین و کلسیم و پروتین مصرف کنید. خرما٬ معجون٬ موز٬ زیتون٬ جگر و گوشت گوسفندی و کباب٬ کنجد٬ نارگیل و مواد غذایی مقوی دیگر … ٬ در نظر داشته باشید که این موادغذایی طبع گرم و انرژی دارند٬ پس از نظر جنسی هم قویتر میشوید و ممکنه بیشتر تحریک و محتلم شوید که طبیعی هست.
   برای ورززش باید زیر نظر متخصص تغذیه و پزشک متخصص طب سنتی باشید تا دستورات غذایی به شما بدهند و وضعیت را بررسی کنند.

 25. سلام من 23 سالمه، حدودا از 15 سالگی شروع کردم به خودارضایی اوایل زمان خودارضایی یکم بیشتر بود، چند سال زمان خود ارضایی تا ارضا شدن کمتر شده، دو بار هک رابطه جنسی داشتکم متوجه شدم زودانزالی در چند ثانیه دارم، آیا با ترک خودارضایی، زودانزالی حتما رفع میشه؟؟؟

  سوال دوم اینکه بنده استرسی هستم، حالت کمی افسردگی هم دارم، ایا دلیلش بیشتر به خاطر خود ارضایی هستش؟؟
  لطفا به دوتا سوالم پاسخ بدین، ممنونم

  1. سلام
   فکر نکنم کسی بتواند سوالهای شما را با قطعیت پاسخ دهد زیرا وضعیت شما را قبل از ۱۵ سالگی بررسی نکرده است. برای مثال مشخص نیست که در ۱۵ سالی هم زودانزالی داشتید یا نه و یا اینکه فقط مدتش کمتر شده. و همینطور استرس و افسردگی قبل از ۱۵سالگی. و اینکه علت مستقیمش این بوده یا خیر.
   اما بقول معروف جلوی ضرر را رو از هر جا بگیری منفعته.
   اگر دیگر انجام ندهید اکثر عوارضی که بخاطر این عمل ایجاد شده اند رفع میشوند. پس هر چه زودتر ترک کنید بهتر هست

  2. آیا با توجه به زمان انجام اینکار،الان ترک کنم در زندگی زناشویی مشکلی پیش میاد از نظر جنسی؟ یا رفع میشه

   و اینکه بعد از چند وقت ترک کردن شاهد علایم خوب میشیم؟ گفتن به خادر خودارضایی اندام الت تناسلی دچار مشکل میشه یا با ترک دوباره درست خواهد شد؟

   1. شما نباید منتتظر پاسخ ه سوالها باشید. باید ضرر رساندن به خود را متوقف کنید. یک روز تاخیر مساوی است با ضرر رساندن بیشتر به خود. و جلوی ضرر را هر جا بگیرید منفعته.
    این مورد پیچییده هست و در اون سیستم اعصابی و حسی و جسمی و … درگیر هستند. قطعا اگر شما الان ترک کنید هم بهتر از یک ماه دیگه هست. و هم برطرف شدن عوارض زودتر و بهتر خواهد بود.
    برای زوداانزالی نیاز به تمرینات دوره ای حین رابطه با همسر هست. و اصلاح سبک زندگی و تغذیه.. و مشاوره با روانشناس. باید بررسی کنند که موضوع جسمی هست یا بخاطر طبع. یا مسایل اعصاب و حس و روان. اگر اندام در حال حاضر مشکلی نداره اگر الان ترک کنید مشکل نخواهید داشت.
    متخصص کلیه و مجاری ادرار باید معاینه و برسی کند.

 26. سلام

  من خیلی وقته این کارو ترک کردم و الا کاملا از این چیزا بدم میاد حتی فک کردن بهش حالمو بد میکنه
  میخواستم بدونم آیا در آینده در رابطه جنسی با همسرم باعث مشکل که نمیشم ؟؟؟؟

 27. سلام آیا حافظه کوتاه مدتم بر میگرده اصلا من دیگه نیستم همون بهتر برم بمیرم خدا شاهده والا همه از همون اول میفهمیدن دارنچیکار میکنن من بعد یک سال متوجه شدم تاثیراتش هم روی تمرکز حافظم گذاشته والا نمیدونم دوست دارم بمیرم من نوجوانی هستم که حافظم از دست دادم دیگه نمیدونم درست بشه یا نه نمیدونم شما که الان زدید تا حدودی چرا دل جوون مردم خالی میکنین چرا خدا هم گفته که اینکارو بکنید شما نه تنها به فرآیند (ترک)نمیشه گفت چون اعتیاد نیست . چیز فطری هست که خدا تو بدن مردا گذاشته همین پس بهتر بگیم کنار گذاشتن . من نوجوون در حال ترکم خدا میدونه که دوست دارم وقتی برم مدرسه چیزی از دوستام کم نداشته باشم

  1. سلام
   حتی برفرض اگر بعد از ترک فقط یک درصد عوارض برطرف می شد شما حتما باید ترک می کردید٬ چرا که هم ضررر رساندن به خود را متوقف میکردید هم یک درصده عوارض برطرف می شد.
   در حالی که ما گفتیم اکثر عوارض برطرف میشوند. لغت اکثر هم ببه علت متفاوت بودن افراد و سن افراد و تعداد انجام این عمل و … هست. برای همه نمیتوان یک نسخه کلی داد٬ کما اینکه عوارض هم برای همه یکسان نیست.
   ببرای مثال در فردی ممکن است باعث ریزش مو و تسیع درر شروع ریزش مو شود و در فرد دیگر این اتفاق نیفتد.
   برای شما هم چون از شروع این عمل مدت زیادی نگذشته پس میتوان گفت که بعد از ترک بمرور تقریبا همه عوارض برطرف خواهند شد.

 28. سلام
  من ۱۹سالمه متاسفانه حدود ۴ساله که درگیر این دردم .در حال ترک هستم.واینکه پاهام بسیار لاغر و چربی هایه باسن و دیگر اعضایه بدنم کاملا از بین رفته و استایلمو به بد ترین شکل دراورده ازتون خواهش میکنم بگید که ایا میشه این تاثیر خود ارضایی باشه ؟؟و برایه جبرانش چیکار بکنم؟ و همچنین صورتم کاملا جزابیتشو از دست داده؟چند درصد امکان داره باتوجه به زمان انجام این عمل ،به حالت قبل برگردم ؟

  1. سلام
   بخشیش برای این عمل غلط هست. مثل لاغر شدن و رفتن جذابیت صورت.
   بخشی از آن هم ممکنه برای چیز دیگر بوده باشه. باید بررسی بشه که مثلا قبل از ۱۵ سالگی لاغر و … نبودید؟ بعضی از کسانی که بدنسازی و وزنه برداری و … انجام میدن ممکنه پایین تنه لاغر داشته باشند.
   اون عوارضی که مربوط به این عمل غلط هست بعد از ترک بمرور از بین خواهد رفت. جذابیت صورت برمیگرده و لاغری هم رفع میشه.

 29. سلام من هم نوجوانی 13ساله بودم که به این کار روی آوردم تا هشتم یعنی 14سالگی اونم بخاطر چی بخاطر اینکه از طرف والدینم آموزش ندیده بودم که این نوع توانایی ها در من بوجود میاد حافظم و مخصوصا تمرکزم ضعیف شده نوجوانی بودم که درس هایم تا قبل از این کار 20بود 😔منی که یک زمان آرزوی پزشکی داشتم الان دیگه حتی نمیتونم دماغمو بالا بکشم دوست دارم نباشم . دوست دارم حافظه و تمرکزم برگرده دوست دارم درس بخونم بعد ترک آیا عوارض از بین میرن یا اینکه برم بمیرم

  1. سلام
   شما هنوز سنی ندارید که این حرفها را می زنید! ناامیدی بدترین چیز هست.
   این مشکل راه حل و درمان دارد. حتی مشکلات خیلی سخت هم چاره دارند.
   خیالتان راحت٬ عوارض بمرور از بین میرود. ترک کنید و دیگر اانجام ندهید. ورزش کنید.
   بعد از ترک از لحاظ تغذیه خود را تقویت کنید.
   ارتباط با خداوند را هم بیشتر و قوی تر کنید

 30. سلام من پسری۱۴ساله ام ۴۰روز دیگه میشه ۱۵سالم من از ۱۱سالگی کردم تا الان ۲۶روزه ترک کردم من یک سال پیش قدم۱۶۲الانم همونه ژنیتک هممنون خوبه نمیدونم چرا بلند نمیشم خیله نگرانم حدودن هفته ایی۶بار دست به خود ارضایی زدم دو سه سالی میشه بعد یک سال کمش کردم هفته یک دفع و دو هفته یک بار من از کلاس هفت خود ارضایی کردم الان کلاس وتا کلاس هشت تا موقع مدرسه هفته ۶ یا سه بار خود ارضای کردم بعد تابستونش کمش کردم هفته یک بار یا دو هفته ایی یک بار و الان ۲۶ روزه ترکم میخوام بدونم بعد از ترک میتونم رشد قد طبیعی خودم بر میگرده

  1. سلام
   قد به عوامل زیادی مثل ارث و ژن و سبک زندگی و … بستگی دارد. اولا شما هنوز در سن رشد هستید و تا ۲۲ سالگی امکان افزایش قد هست.
   طبق متد جدید پزشکی هم متخصصان تا چند سانت افزایش را میتوانند به شما بدهند. تحقیق کنید. پزشک متخصص مجرب.
   اگر هم علتش این عمل باشد بعد از ترک امید زیادی برای افزایش قد هست٬ به شرطی که تعلل نکنید و کلا بمرور ترک کنید و دیگر انجام ندهید.
   بعد از ترک عوارض بمرور از بین میروند.

   1. واقعا ممنون امید به من دادید تشکر میکنم قول میدم ترکرار نشه

   2. واقعا ممنون دارم بال در میارم از خوش حالی اگه بدونید منو چقدر خوش حال کردید🤩🤩🤩🤩

    1. ممنون موفق باشید
     انشالله چند وقت دیگر خبر ترک کامل این عمل را بدهید و خوشحالمون کنید

   3. ممنون موفق باشید
    انشالله چند وقت دیگر خبر ترک کامل این عمل را بدهید و خوشحالمون کنید

 31. اع راستی یک چیز از یادم رفت تغذیه خوبی دارم یک ناه یک بار ویتامین د میخورم هر روز ویتامین c میخورم تغذیه غذایی هم که عسل خرما برنج سینه مرغ خلاصه تغذیم هم خوبه من یک سال پیش آرژنینم خوردم و تقریبا تمام عوارض خود ارضای رو دارم میخوام بدونم که کی بر میگردم به حالت اول لطفا کمکم کنید

 32. سلام ببخشید بسیاری از سایتای خارجی میزنن که خودارضایی عوارض نداره وحتی علم پزشکی الان پس چرا این همه آدم بعد اینکه این کارو میزارن کنار این همه آه ناله میکنن الان حتی علم پزشکی گفته که البته در خارج این کار برای افزایش تمرکز پیشنهاد میشه . الان تکلیف چیه الان یک انسان بین سه مجموعه از حرف ها وجود داره یکیش که خارجی ها میگن خوبه دومی که مجموعه شما میگویند بد است و سومی که علم میگوید خوب است ؟خب این از سوال اول یک سوال دیگه من خودم یک نوجوونم که یکسال اینکارو میکردم خب حافظه و تمرکزم بهم ریخته آیا میتونم بگم این مساله خوب میشه ؟ سوال اولم رو اگر حواب بدید پشت بندش جواب سوال دوم هم دستم میاد من فقط میخوام بدونم استدلال شما چیه

  1. سلام
   ابتدا باید ببینید منظورتون از علم چیه. در حال حاضر منابع و مراجع علمی و پزشکی زیادی در دنیا وجود دارند که در موارد زیادی اختلافات ۱۸۰درجه ای با هم دارند. و اینکه مشخص نیست که واقعا تحقیق و مطالعه ای و بالینی تخصصی در این مورد انجام دادند یا فقط صرفا خبر بدون منبع منتشر می کنند.
   دسته دیگر صهیونیستها هستند که پشت سازمانهای به ظاهر معتبر مثل سازمان بهداشت جهانی پنهان شده اند٬ هدف اینها این هست که مردم جوامع سالم نباشند تا بتوانند به راحتی بر آنان حکومت کنند.
   دسته بعدی کارتل ها و کمپانی ها و افراد فاسدی هستند که سودشان در بیمار بودن افراد هست٬ اگر مردم بیمار نباشند به پزشک و بیمارستان و داروخانه مراجعه نمی کنند و به انواع و اقسام دارو و وسایل کمکی و پزشکی نیاز پیدا نمی کنند. باید بپذیریم افراد فاسد و بیرحم در همه قشرها و پشت اکثر مراجع علمی و سازمان ها و … وجود دارند.
   معطل تایید یا رد سایتها نمانید٬ مواردی هست که مثل روز روشنه و افراد زیادی تجربه کردند. برای مثال اکثر مردم میدانند که سیگار و مواد مخدر ضرر داره٬ منتظر تایید یا رد مراجع علمی نمیمانند چون به چشم دارند می بینند که افرادی که مصرف کرند چه وضعی پیدا کردند. برای این عمل هم تجربه افراد دیگر هست که هم باعث نشده ارامش و حال خوب داشته باشند٬ بلکه عوارض و ضرر زیادی هم داشته٬ در نتیجه بمرور خسته میشوند و ترک می کنند.
   اگر ترک کنید عوارض بمرور رفع میشوند و حالتان خیلی بهتر خواهد شد.

 33. اون عوارضی که حتی بعد از ترک هم نمیره چی هست و اون هایی که میره چی هست؟

  1. سلام
   عوارض برای همه یکسان نیست در نتیجه برطرف شدنش هم متفاوت هست.
   برای مثال در فردی باعث ریزش مو میشود و در فرد دیگر باعث ضعف بینایی و …
   اگر قرار باشد فرد بخاطر ژن و ارث و … در ۵۰ سالگی دچار ریزش مو و طاسی شود٬ انن عمل باعث میشود ریزش مو از ۲۰ و ۲۵ سالگی شروع شود. طبعا اگر موی سر ریزش کند ممکن است بعد از ترک کردن آن مقداری که ریخته شده برنگردد. و یا مشکل بزرگی پروستات که درمانش سخت هست.اینها فقط احتمالات هست و یکسان و کلی نیست .
   اما عوارضی مثل لاغری٬ رفتن نور و جذابیت صورت٬ ضعف کلی … بعد از ترک بمرور برطرف میشود. اینها هم یکسان نیستند و متفاوتند.

 34. من خیلی باهوش بودم خیلی کاراهام عالی انجام میشد ولی بعد یه مدت بخاطر این کار اینجوری شدم حافظه من برمیگرده؟اگه برگرده من یه عمر مدیون شما میشم و ممنون فقط میخام بدونم که برمیگرده؟

  1. شما منتظر نباش که ببینی برمیگرده یا نه و کدوما برمیگرده.
   همین که ضرر رسوندن به خودت رو متوقف کنی یعنی بردی یعنی سود کردی.
   اگر حتی فقط یک درصد حالت بهتر بشه هم بباز سود کردی و موظفی ترک کنی.
   حالا که هم سنت بالا نیست هم مدت زیادی ازشروعش نمیگذره اگر ترک کنی حتما عوارض بمرور برطرف میشوند.
   بسم الله و یاعلی بگو شروع کن. موفق باشی

 35. اکثرا کسانی که به سمت خود ارضایی میرن نمی دونن چه بلایی ممکنه سر خودشون بیاد من خودم این مشکلو داشتم ولی نمی دونستم وفکر نمی کردم این مشکلات مثل لاغری وریزش مویا نازک شدن مو زشت شدن چهره به حدی که انگار مواد مصرف می کردم دلیلش خود ارضایی باشه واگر می دونستم این کارو نمی‌کردم و که مجبور باشم سختی ترک کردنش اذیتم کنه

 36. سلام من دختر ۱۶ ساله هستم توروخدا کمکم کنید میخام خودارضایی رو ترک کنم چندبار تلاش کردم ب سه هفته کشیده دوباره ک روحیم خراب میشه انجامش میدم تقریبن هفته ای یک بار یا کمتر انجام میدم اذیت شدم احساس گناه میکنم..
  قراره برای نامنظم بودن پریودیم برم سنوگرافی بدم ایا متوجه خودارضایی من میشوند¿¿
  توروخدا جواب بدین
  ایا نا منظم بودن پریودیم ربطی ب خودارضاییم داره¿¿
  خاهش میکنم جواب بدین توروخدا

  1. سلاام
   از ترک ناامید نشین حتی اگر ۱۰۰ بار شکست خوردین دوباره شروع کنید
   بمرور زمان رو بیشتر کنید دفعه بعد سه هفته رو بکنید چهار هفته و بعد پنج هفته تا بمرور عادت کنید و با شرایط جدیدد کنار بیاید.
   برای وقتی هم که حالتون خوب نیست سعی کنید کارای مورد علاقتون رو انجام بدید. فیلم ببینید اهنگ گوش کنید. نقاشی بکشید. پیاده روی و بازی بکنید. با خدا حرف بزنید و …
   سونوگرافی مشکلی نداره متوجه نمیشوند

 37. سلام من بیش از ۱۳ سال درگیر خودارضایی بودم الان ترک کردم و بهترین پیشنهادم برای دوستان اینه که فقط برای یک روز روی خودتون کار کنید و به وسوسه بها ندید. مدت دوماه یا سه ماه برای شما مدت زیادی به حساب میاد ولی وقتی بتونید فقط برای امروزتون فقط برای ۲۴ ساعت خودتون رو پاک نگه دارید کار راحت تری انجام میدید. سعی کنید فقط برای یک روز انجام ندید . و این کار رو هرروز انجام بدید بعد از مدتی میبینید که این یک روزهای متوالی شمارو قوی تر و مصمم تر میکنه

 38. من نوجوان 14ساله یک سال نیم خودارضایی میکردم بخدا قسم که نا آگاه بودم اون هوش گران بهامو چیکار کردم حافظم به شدت بهم ریخت و علائم اظطراب پیدا کردم الان وقتی به بقیه نگاه میکنم اینکارو نکردن تنها کار یکه میتونم بکنم گریست قلبم پاره میشه قلبم پاره میشه که میخوام برم رشته تجربی و با این وضعیت درس بخونم تنها کسی که دارم خداست چرا فقط همین چرا منم دوست دارم زیر بال پر پدر مادرمو بگیرم یعنی میتونم رو سفیدشان کنم تو چشمام اشک هست همین دیگه چی دارم جز خدا

  1. سلام
   سن شما پایینه و مدت زمان زیادی نیست که شروع کردید٬ اگر ترک کنید همه عوارض برطرف خواهند شد. کسانی که سنشون از شما بیشتره و مدت بیشتری هم انجام دادنند تونستند ترک کنند و عوارض برطرف شده٬ مورد شما که سساده هست٬ ناامیدی بیمورد هست٬ مصمم و باقدرت و با امید و توکل به خدا ترک کردن را شروع کنید٬ اگر ترک یکباره براتون سخت هست ابتدا بمرور فواصل را بیشتر کنید٬ تصمیم بگیرید که هر بار مدت بیشتری مقاومت کنید تا بمرور عادت کنید و با شرایط جدید کنار بیایید. موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا