فواید ترک خود ارضايي از نظر علمی / ایا عوارض خود ارضايي بعد از ترک از بین میرود؟

فواید ترک خود ارضايي,ایا عوارض خود ارضايي زنان بعد از ترک از بین میرود,فواید ترک خود ارضايي از نظر علمی,ایا عوارض خود ارضايي بعد از ترک از بین میرود,فواید ترک خود ارضايي در پسران,فواید ترک خود ارضايي در چهره,ایا عوارض خود ارضايي از بین میرود,كاهش عوارض خودارضايي

خودارضایی را می توان به نوعی یک بیماری خاموش دانست که با توجه به فاصله ای حدودا ده ساله بین رسیدن به بلوغ ذهن و جسم تا ازدواج، افراد بسیاری در جامعه ناچارا بدان مبتلا شده اند و خطرات بسیاری از جمله ناباروری و مشکلات روحی روانی مانند افسردگی این افراد را تهدید می نماید.

فواید ترک خود ارضايي از نظر علمی / ایا عوارض خود ارضايي بعد از ترک از بین میرود؟

خودارضایی یک عمل بد و غیرطبیعی زننده با عوارض روحی و جسمی بی شمار است. بعضی از عوارض آن زود آشکار میشوند و بعضی از آثار آن سالها بعد نمایان می شوند. متاسفانه بعضی از عوارض هم امکان درمان ندارند. برای همین این خودآزاری و این عمل شت جزو گناهان کبیره است . پس آرام آرام این عمل زشت را تا نقطه ۱۰۰درصد ترک کنید.
در غیر اینصورت در آینده به خاطر مشکلات و عوارض به وجود آمده فقط خود را ملامت کنید!

ترک خودارضایی

غریزه جنسی یکی از قوی ترین غریزه ها بین جوامع بشری است. گاهی این غریزه به گونه ای شدت می یابد که فرد اقدام به خود ارضایی می نماید. خودارضایی در بلند مدت می تواند صدمات سنگین و گاه جبران ناپذیری را برای فرد به ارمغان بیاورد، به دلیل اینکه خودارضایی معمولا بین جوانان و نوجوانان شایع تر است اغلب صدمات خودارضایی یا اونانیسم پس از طی مدتی از ترک آن از بین می رود. اعتیاد به خودارضایی و انجام این عمل هم در ادیان مختلف و هم توسط پزشکان نهی شده است، از همین روی ترک این عمل بسیار واجب شمرده می شود.

فواید ترک خود ارضایی

مهمترین فوایدی که پس از 3 ماه از ترک خودارضایی حاصل می شود می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

روشن شدن پوست: حالت پوست و چهره بر می گردد و گودی زیر چشم ها از بین خواهد رفت.

انرژی زیاد : به دلیل اینکه انرژی شما به سبب خودارضایی تخلیه نمی شود، به فردی پر انرژی و سرحال تبدیل خواهید شد.

عزت نفس بالا : به سبب قدرت ترک یک عادت اعتماد به نفس شما افزایش خواهد یافت.

بالا رفتن جنبه جنسی و توانایی کنترل خود

برگشتن حافظه

رسیدن به آرامش

بهتر شدن نگاه و تاری دید

درمان زود انزالی

آیا عوارض خودارضایی بعد از ترک از بین می رود؟

بله بر می گردد تا حدودی؛ اما نه به حالت قبل چرا که همان طور که اشاره شد در جریان خود ارضایی مغز فرد دچار آسیب دیدگی می شود. این آسیب دیدگی هم به این شکل است که حافظه فرد مثل گذشته نیست و به طور مثال اگر می خواهد چیزی را حفظ کند، خیلی نمی تواند.

خودارضایی باعث می شود بافت اسفنجی عضله آلت آقایان دچار ضعف شده عملکرد درستی نداشته باشد، ولی تاثیر آن روی بچه دار شدن خیلی زیاد نیست. البته اگر فرد به شدت خود ارضایی کند، ممکن است مشکلی جدی در باروری او به وجود آورد و بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کند. در مردان خود ارضایی با لاغر شدن، پوکی استخوان، دیسک کمر، احساس گرسنگی، کم شدن آب بدن، به وجود آمدن نارسایی در قلب و تیروئید، عدم تولید اسپرم و یا کم شدن آن که در اثر آن اسپرم کافی برای تولید جنین وجود ندارد و ….همراه است و مرد انرژی بسیار زیادی را در جریان عمل خود ارضایی از دست می دهد. افرادی که با وجود همسر اقدام به خود ارضایی می کنند نیز عوارضی را تجربه می کنند که از جمله آن ها می توان به بی میل شدن برای برقراری ارتباط جنسی با همسر، از بین رفتن حس پاکی و عزت نفس، عدم سازگاری با خانواده، علاقه نداشتن به زندگی مشترک با همسر، نرسیدن به ارگاسم و…اشاره کرد که طلاق و جدایی از نتایج تلخ خود ارضایی در میان افراد متاهل به شمار می رود. اما مشکلات ناشی از خود ارضایی تنها به عوارض جسمی آن منحصر نمی شود و فرد از نظر روحی نیز گوشه گیر، خسته، بی حوصله و عصبی شده و حالت خواب آلودگی به او دست می دهد. آسیب مهم دیگر این عمل، پایین آمدن ضریب هوشی فرد است که مغز دچار آسیب دیدگی می شود و حافظه فرد مثل گذشته کار نمی کند.

بعد از ترک خودارضایی چه اتفاقی می افتد؟

وقتی استمناء را ترک می کنید احتمالا تا مدتی با احساس ناامیدی و کسالت روبرو می شوید اما این حالت موقتیست. بدن کم کم یاد می گیرد که با الگوهای رفتاری جدید خودش را تطبیق بدهد و به آنها عادت کند. جایگزین کردن عادات و رفتارهای جدید می تواند به شما کمک کند کمتر به این مساله فکر کنید و راحت تر بتوانید با آن کنار بیایید. مزایای ترک خودارضایی از بین رفتن احساس گناه و شرم یکی از دلایلی که می تواند شما را ترغیب کند خودارضایی را کنار بگذارید احساس شرم و گناهیست که بعد از این عمل به شما دست می دهد. ترک استمناء می تواند باعث ایجاد احساس آرامش قلبی و خوشحالی شود و شما را نسبت به ادامه مسیرتان پر انگیزه تر کند. کاهش استرس و اضطراب تحقیقات نشان می دهند که حتی مردان و زنان متاهل هم مرتکب خودارضایی می شوند. این مساله می تواند باعث بروز تنش و اضطراب در زندگی زناشویی شود. بنابراین ترک استمناء به صمیمانه تر شدن و بهبود روابط جنسی شما با همسرتان کمک می کند.

از دیگر مزایای ترک خودارضایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش احتمال بروز اختلال نعوظ

داشتن وقت بیشتر برای گذراندن با خانواده و دوستان

خود کنترلی بیشتر

افزایش اعتماد به نفس

افزایش عملکرد جنسی

افزایش انرژی

  چگونه خودارضايی كنيم كه ضرر نداشته باشد؟

فواید ترک خودارضایی پس از 3 ماه

فواید ترک خودارضایی پس از 3 ماه

1: روشن شدن پوست

2: ارام شدن درد زانو

3:کسل نبودن و سر حال شدن

4: لذت های جدید و مهربون شدن و پایان زود رنجی

5:درمان قساوت قلب

6:بالا رفتن جنبه جنسی

7: ارامش واقعی و عزت نفس

8: برگشتن حافظه

9: بهتر شدن نگاه و تاری دید

10: درمان زود انزالی

11: درمان بی خیالی

روش های ترک خودارضایی

ترک خودارضایی همیشه مساله ای بحث برانگیز و گیج کننده بوده است. خیلی ها بارها و بارها تصمیم گرفته اند که این عمل را کنار بگذارند و بعد از مدت کوتاهی با شکست مواجه شده اند. برای اینکه بتوانید استمناء کردن را متوقف کنید باید روی تغییر عادات و رفتارهای همیشگی تان کار کنید و این مساله معمولا زمان بر است. مثل هر رفتار دیگری، استمناء هم اگر از کنترل فرد خارج شود عواقب و پیامدهای مضری خواهد داشت. ترک خودارضایی و استمناء به استراتژی ها و راهکارهای موثری نیاز دارد که ما در این مطلب به برخی از آنها اشاره می کنیم.

یادداشت برداری کنید

قبل از هر کاری باید درباره عادات و رفتارهای خودتان اطلاعات کامل کسب کنید. سوالات زیر از خودتان بپرسید و آنها را یادداشت کنید:

روزی چند بار خودارضایی می کنم؟
معمولا در چه ساعاتی از روز این کار را انجام می دهم؟
وقتی خودارضایی می کنم چه احساسی دارم و بعد از آن چه فکری می کنم؟
اکثر مواقع این کار را کجا انجام می دهم؟

با ردیابی هر کدام از این موارد می توانید الگوهای رفتاری و موقعیت هایی که باعث می شوند به سمت خودارضایی سوق داده شوید را شناسایی کنید و برای ترک این عمل تصمیمات بهتری بگیرید.

از دیدن فیلم ها و تصایر تحریک کننده خودداری کنید

قرار گرفتن در معرض موارد محرک میل به استمناء را افزایش می دهد. اگر واقعا دلتان می خواهد این عمل را ترک کنید باید از دیدن فیلم ها و تصاویر تحریک کننده یا سر زدن به وب سایت های پورن خودداری کنید. ترک این عادت ها کار بسیار سختی است اما اگر واقعا اراده کنید می توانید آنها را کنار بگذارید.

خودتان را به فعالیت های مفید و سازنده مشغول کنید

هر چه مشغله بیشتری داشته باشید احتمال اینکه سراغ استمناء بروید کمتر است. به جای خودارضایی کردن فعالیت های مفید را جایگزین آن کنید تا انرژی تان به شکل بهتر و سازنده تری تخلیه شود. می توانید یک سرگرمی جدید برای خودتان ایجاد کنید یا به یادگیری مهارت های مختلف مثل موسیقی بپردازید و یا اینکه ورزش کنید و کتاب بخوانید. این کارها باعث می شود یاد بگیرید که چطور انرژی تان را روی انجام کارهای دیگر متمرکز و به این ترتیب کم کم خودارضایی را ترک کنید.

به مشاور مراجعه کنید

اگر احساس می کنید تاثیرات منفی استمناء گریبانگیر خودتان و زندگی تان شده بهتر است به مشاور مراجعه کنید. در برخی موارد خودارضایی با اختلال وسواس اجباری همراه است که تشخیص و درمان آن فقط با کمک مشاور ممکن است. صحبت کردن با پزشک یا مشاور به شما کمک می کند تا احساسات منفی تان نسبت به این مساله را بازگو و راهنمایی های لازم و موثر برای ترک خودارضایی را دریافت کنید.

به سلامتی تان اهمیت بدهید

داشتن یک رژیم غذایی سالم و ورزش کردن از بسیاری جهات می تواند روی سلامتی بدن شما تاثیر مثبتی بگذارد. هر چه بیشتر به خودتان و سلامتی بدنتان اهمیت بدهید احتمال اینکه سمت استمناء بروید کمتر می شود. علاوه بر این، ورزش کردن می تواند تمرکز و انرژی شما را به خودش معطوف کند و مانع از خودارضایی شود.

تا حد امکان سعی کنید تنها نمانید

تنها شدن وسوسه ها برای خودارضایی کردن را افزایش می دهد. اگر قصد دارید استمناء را کنار بگذارید تا جایی که ممکن است در جمع باشید؛ مثلا به جای تنها ماندن در خانه بیرون بروید و قدم بزنید، به دیدن دوستانتان بروید یا از آنها بخواهید پیش شما بیایند.

برهنه نخوابید

برهنه خوابیدن یا لباس کم پوشیدن ممکن است باعث تحریکتان شود و دست به استمناء بزنید. شب ها لباس های راحت و گشاد بپوشید تا قبل از خواب کمترین تحریکات را داشته باشید.

صبور باشید

برای ترک یک رفتار یا عادت غلط باید صبر و حوصله به خرج بدهید. هیچ چیز یک شبه اصلاح نمی شود پس از خودتان توقع نداشته باشید که همین الان اراده کنید و یک روزه استمناء را کنار بگذارید. تغییر و تصحیح رفتارهای غلط پروسه ای زمان بر است. شکیبا و صبور باشید و مطمئن باشید که به تدریج و کم کم موفق خواهید شد.

ذهنتان را سازمان دهی کنید

زمان هایی که احتمال بیشتری برای استمناء در آنها وجود دارد را شناسایی کنید. چشمانتان را ببندید و خودتان را در آن موقعیت تصور کنید. بعد با قاطعیت تصمیم بگیرید که به جای خودارضایی کردن مشغول عمل دیگری بشوید. خودتان را تجسم کنید که طور دیگری رفتار می کنید و احساس خود کنترلی و قدرت کنید. یادتان باشد که بزرگترین لذت زندگی کنترل کردن خود است. این احساس که بتوانید هر زمان که خودتان می خواهید جلوی خودارضایی کردن یا هر عمل دیگری را بگیرید می تواند بهترین احساس و لذت ممکن باشد.

تاثیر خودارضایی بر روی نازایی

تاثیر خودارضایی بر روی نازایی را نمی توان در شدت بالایی دانست. در حقیقت خودارضایی تاثیر کمی بر روی نازایی دارد و نمی توان این دو را به هم ربط داد مگر اینکه میزان انجام خودارضایی در شخص بسیار بالا باشد. به طور کل خودارضایی خود عمل خوب و مناسبی نیست و نمی توان آن را تحسین کرد اما به هر صورت طبق تحقیقاتی که انجام شده است، بسیاری از زنان و مردان این کار را حداقل برای یک بار انجام داده اند و تجربه اش را داشته اند.

اگر بخواهید به طور دقیق بدانید که چه میزان از خودارضایی بر روی بچه داری تاثیر دارد، می توان به یک تا دو بار در هفته اشاره کرد و اگر تعداد خودارضایی بیش از این عدد باشد باید حتما خودتان را به یک پزشک نشان دهید تا اعتیاد شما برطرف شود.

یکی از مشکلاتی که در مردان وجود دارد این است که اگر خودارضایی را به طور مداوم انجام دهند، تولید اسپرم در بدن مرد کم می شود و اسپرم های باقی مانده از کیفیت کمی برخوردار خواهند بود. این خود باعث نازایی و تولد فرزندی ناقص می شود که بسیار دردناک و دردسر ساز است. به همین دلیل از جهات مختلفی می توان خودارضایی را به نازایی ربط داد و آن را به درستی بررسی کرد.

ناباروری و نازایی به شدت در جامعه رشد پیدا کرده است که خود نشان از خطر و کم شدن تعداد خانوار در کشور است. خودارضایی خود مهر محکمی بر روی این جریان است و به رشد نازایی در جامعه کمک می کند. البته با اینکه تاثیر خودارضایی بر روی بچه دار شدن کم است اما میزان اعتیاد به آن و بررسی جهات دیگر باعث می شود که خودارضایی هم نیز در نازایی رکن مهمی باشد. اگر دارای یک خانواده هستید یا می خواهید فرزند سالمی داشته باشید بهتر است که خودارضایی را ترک کنید و زندگی سالمی را برای خود انتخاب کنید.

چه دلایلی باعث می شود خودارضایی صورت گیرد؟

یکی از مهم ترین سوال هایی که همیشه در همایش ها و مباحث جنسی صورت می گیرد، دلایل انجام خودارضایی است. شخصی که خودارضایی را انجام می دهد قطعا دلیلی جز لذت درونی دارد و باید بررسی کرد که در جامعه چه چیز هایی باعث می شود که یک فرد به سراغ خودارضایی برود. قطعا اولین دلیل را می توان نداشتن یک شریک جنسی یا شریک جنسی مناسب دانست. چنین مشکلی را می توان بیشتر در جوانان دید.

پسر ها و دختر ها بنا به دلایل مختلفی و همچنین عرف جامعه نمی توانند شریک جنسی مناسبی داشته باشند و همین باعث می شود که آن ها به سراغ خودارضایی بروند. البته گستره خودارضایی تنها به این افراد نیست. حتی افرادی که به طور منظم هم رابطه جنسی دارند، ممکن است خودارضایی انجام دهند و دلیل آن ها عدم رضایت از شریک جنسی خود است.

شریک جنسی یک بحث مهم در تمامی انسان ها است و باید شناخت کاملی از خود داشت تا بتوان یک شریک جنسی مناسب برای خود پیدا کرد. به همین دلیل است که بسیاری از مرد ها و زن ها طلاق می گیرند یا وابسته به خودارضایی می شوند.

یکی از دلایل مهم دیگر برای انجام خودارضایی ، وجود استرس فراوان است. طی تحقیقاتی که بر روی مردم انجام شد، پزشکان به این نتیجه رسیدند که استرس می تواند خودارضایی را در انسان ها ایجاد کند. افراد بعد از انجام خودارضایی دچار استرس کمتری شده و راحت تر می توانند فکر کنند.

همین باعث می شود که آن ها در شرایط سخت و استرس زا به سراغ خودارضایی بروند تا فکر بازتری داشته باشند که این خود اشتباه است زیرا عوارض خودارضایی بیشتر از استرس فراوان است. زمانی که استرس دارید بهتر است که نفس عمیق بکشید و از یک نوشیدنی استفاده کنید تا بدن شما در حالت استاندارد تری قرار بگیرد.

پیشنهاد ما این است که عوارض خود ارضایی از نظر علمی را نیز مطالعه کنید.

تاثیر خودارضایی بر روی زودانزالی یا دیرانزالی

بخش تلخی که همیشه در این عمل وجود دارد، زودانزالی و دیر انزالی است. ابتدا باید با زود انزالی شروع کرد. معمولا در بیشتر اوقات خودارضایی در مردان در یک حالت رخ می دهد و مرد ها ترجیح نمی دهند که همان موقع حالت های دیگری را امتحان کنند.

همین باعث می شود که مغز احساس کند تنها همان حالت وجود دارد و باید از همان پیروی کند. این باعث می شود که مرد در هنگام رابطه جنسی حقیقی با یک تحریک ساده، به ارگاسم نزدیک شود و نتواند خود را کنترل کند. حال مرد اگر بخواهد زودانزالی خود را درمان کند، علاوه بر ترک خودارضایی نیاز دارد که زمان زیادی را صرف خوردن دارو های مختلف و کنترل خود در رابطه جنسی کند که بسیار سخت است و نمی توان تحمل کند. به همین دلیل است که زودانزالی عموما در مرد ها رخ می دهد.

در زنان دیرانزالی شهرت بسیار بیشتری دارد. زنان عاطفه بیشتری نسبت به مرد ها خرج می کنند و در هنگام انجام این کار از راه های مختلفی خودشان را امتحان می کنند تا به نتیجه نهایی برسند. این یعنی ذهن شان از همان اول احساس می کند که باید راه های مختلفی را امتحان کند. همین باعث می شود که زن در انجام رابطه جنسی ناموفق باشد و به انزال کامل نرسد.

زیرا نیاز دارد که راه های مختلفی را انجام دهد و شریک جنسی او ممکن است در انجام این کار ناموفق و یا خسته شود. به همین دلیل است که دیرانزالی شهرت بیشتری در زنان دارد و وجود هر یک از این ها، رنج زیادی را در خود فرد و رابطه ایجاد می کند.

دیرانزالی و زودانزالی هرکدام می توانند به سرعت رابطه را نابود کنند زیرا یکی از ارکان مهم هر رابطه ای، وجود یک شریک جنسی مناسب است. بهتر است که برای داشتن یک رابطه جنسی مناسب و یک رابطه عاطفی پایدار، خودارضایی را ترک کنید و اگر دچار زودانزالی یا دیرانزالی شده اید، در کنار انجام راه های طبیعی حتما به یک پزشک مراجعه کنید و داروهای لازم را مصرف کنید تا درمان مناسبی برای خود داشته باشید. این کار عامل مهمی برای خرابی یک رابطه است و می تواند همه چیز را ویران کند.

  خودارضایی باعث سرطان عفونت نازایی عقیم شدن کوتاهی قد میشود؟

پرده بکارت چیست محاسبه طول عمر پریود قاعدگی یا عادت ماهانه یعنی چه

 

 

18 دیدگاه‌ها

 1. سلام خسته نباشید.میخواستم یک سوال از شما در مورد فواید ترک خود ارضایی بپرسم.اونم این هستش که آیا حالت چهره و اندام های بدن بعد از ترک خود ارضایی برمیگرده یا نه؟دوما هم اینکه من دو ساله خود ارضایی رو شروع کردم و الان تصمیم به ترک آن دارم.میخواستم بدونم دو سال مدت زمان زیادیه یا نه؟
  ممنون میشم جواب بدید با تشکر

  • سلام وقت بخیر
   اکثر تغییراتی که در بدن به وسیله این عمل ایجاد شده برمیگرده به جز تغییراتی که برگشتش ممکن نیست
   به زیاد و کم کاری نداشته باشید. کار غلط رو امروز ترک کنید خیلی بهتر از فرداست و سود کردید. و همانطور امروز شروع کنید فردا دیر است. انجام یک بار کار غلط باز هم غلط هست و ضرر داره

 2. امیر حسین

  سلام ایا بعد از ترک خود ارضایی رشد قد خواهیم داشت البته خود ارضایی من 5 یا 6 ماه بود و روزانه نبود لطفا کمکم کنید

  • سلام
   قد به ژن و ارث و …. ربط دارد. و اینکه رشد قد محدود به سنین هست
   اگر تاثیری در جسم گذاشته باشه بعد از ترک بمرور بهتر میشین

   • امیر حسین

    ممنون از پاسختون میدونم که قد به ژن و ارث بستگی داره ولی خیلی جاها نوشته با خود ارضایی ادم سریع به بلوغ میرسه و سریع یه جهش رشدی میزنه و دیگه بعد از ان رشد نمی کنه البته این جواب برای شخصی بود که 12 سالش بود و روزی 3 بار این کارو میکرد و گفت یهو 20 سانت رشد کردم و بعد از ان دیگه رشد نکرده من خودم اذر 98 دست به خود ارضایی زدم و دی 98 به بلوغ رسیدم یعنی در سن 14 سال و خورده ای و این بلوغ یعنی اینکه بلوغ دیر رس داشتم میخواستم بدونم منی که 15 سالو 8 ماه سن دارم و قدم 174 تا 176 هست بازم رشد میکنم خیلی نامید شدم از این که این کارو کردم

    • بلوغ فقط با سن مرتبط نیست٬ به عوامل محیطی٬ سبک زندگی٬ محل زندگی و … هم مربوط است. یک فرد در ی شهر بصورت طبیعی بالغ میشود. فرد دیگر در شهر یا کشور دیگر در ۱۲ سالگی. هر دو هم طبیعی و نرمال هستند
     قد ۱۷۴ برای سن شما کم نیست. این قد یک جوان جا افتاده هست
     شما هم تا ۲۲ سالگی جا داری برای رشد. ناامید نباشید. اون شش ماه تاثیر زیادی نگذاشته احتمالا
     ترک کنید بمرور درست میشه.
     ترک این عمل. تغذیه درست. ورزش کردن و ورزشهایی مثل والیبال و … در رشد جسمی و قد موثرند

     • امیر حسین

      واقعا ممنونم از شما بهم امید دادید خودم فکر میکردم رشد نکردم بعد رفتم قدمو گرفتم 2 سانت یا 1 سانت رشد کردم یعنی شدم 175 یا 176 و ورزشم میرفتم {بسکتبال }فقط همین ذهنمو درگیر کرده بود که بهم یه جواب خوشحال کننده دادید ممنون از شما

 3. سلام ممنون از توضیحای شما منم مثل اون دوست عزیز امیرحسین دچار شدم و حدود ۸یا ۹ ماه است و الان قدم ۱۷۵ یا ۱۷۶ هست و بلوغ دیر رس داشتم و ۱۶ سالم هست آیا بازم میتونم رشد کنم خیلی نگران قدمم هستم میخوام برم حجامت میگن خیلی برا قد خوبه لطفا راهنماییم کنید

  • البته در حال ترک هستم توبه کردم و عهد چهل روز کردم که ترک کنم

  • سلام
   کلا این کار ضررهای روحی و جسمی خاص خودش را دارد
   اگر ترک کنید عوارضش به مرور از بین خواهد رفت
   برای حجامت میتونید به متخصص طب سنتی حاذق مراجعه کنید تا با توجه به سن و طبع و جثه راهنماییتان کنند

   • ممنون فقط آیا با ترک رشد میکنم فقط حسرت اون ۹ یا ۱۰ ماه رو میخورم اگه رشد کنم تمام تلاشمو برا ترکش میکنم و الان از یک روز در میان رسوندم به هر یک ماه دارم سعی میکنم ترک کنم اگه رشد کنم باز صد درصد ترک میکنم

    • ضررهای دیگری هم داره که بعدها حسرت خواهید خورد چرا زودتر ترک کنید
     بعد از ترک اکثر عوارض متوقف میشوند و از بین میروند

    • امیر حسین

     داداش بازم رشد میکنی اگه ترک کنی و چون تو کلا 9 یا 10 ماه بود بعد میگی روزانه نبوده اگه ترک کنی حتما دوباره رشد میکنی فکر کنم درست میگم

 4. سلام من 4 ساله خودارضایی میکنم گاهی وقتا زیاد و گاهی وقتا کم 18 سالمه.احساس میکنم صورتمو افتاده شده و شل شده.آیا ترک خودارضایی روی این چیزها هم تاثیر داره؟؟؟

  • پشتیبان

   سلام
   اگر ترک کنید هم دیگه عوارض بیشتر نمیشه و تمام میشه
   هم اکثر عوارض به مرور زمان برطرف می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *