تاثیر خودارضایی بر مغز حافظه قلب و مفاصل

خودارضایی مغز حافظه,تاثير و عوراض خودارضايي بر قلب,تاثير خودارضايي بر مغز,اثرات خود ارضايي بر مفاصل,تاثير خودارضايي بر حافظه,خودارضايي و تپش قلب,عوارض خودارضايي بر مغز,تاثيرات خودارضايي بر مغز


خود ارضایی از جمله پدیده هایی است که تعداد زیادی از انسان ها در طول زندگی تجربه می کنند ولی همواره توسط عموم با انکار روبرو می شود.

تاثیر خودارضایی بر مغز حافظه قلب و مفاصل

آمار خود ارضایی

آماری که توسط تحقیق و نظرسنجی یک دانشگاه در آمریکا صورت گرفت نشان می دهد که ۷۰% مردان خودارضایی می کنند. اما خود ارضایی برخلاف تصور برخی افراد که فکر می کنند یک عمل مردانه است در زنان نیز وجود دارد و برطبق همان آمار۶۰ درصد از خانم ها نیز این عمل را در طول زندگی خود حداقل یکبار انجام داده اند.

کاهش سلامتی بدن

حدود 4 تا 8 روز طول می کشد تا منی تولید شود؛ البته این موضوع به خود فرد هم بستگی دارد. برای اینکه مایع منی کیفیت خوبی داشته باشد به مواد معدنی، پروتئین و مواد غذایی سالم و مقوی نیاز است. در صورتی که فرد به طور مداوم خودارضایی کند، سطح عمومی سلامتی اش به خاطر از دست رفتن این مواد مغذی کاهش پیدا می کند.

کاهش سلامتی استخوان ها

اگر کسی به طور شدید به این کار مبتلا شود و این عمل را 8 تا 10 بار در هفته به مدت 6 ماه ادامه بدهد بدون شک دچار مشکلات استخوانی می شود. خودارضایی مکرر در بازه های زمانی کوتاه باعث می شود بخشی از استخوان که شامل فسفر، کربن و سایر مواد معدنی استخوانیست با کاهش کیفیت روبرو شود و در نتیجه فرد احساس کند که زانوها و مفاصلش موقع راه رفتن صدا می دهند یا دچار درد می شوند.

تغییرات چهره

این عمل می تواند روی چهره شما هم اثر منفی و نامطلوبی بگذارد. معمولا کسانی که به دفعات زیاد این عمل را انجام می دهند بعد از مدتی دچار کوچک شدن گونه ها و باریک شدن صورت می شوند. از طرف دیگر، با اینکه جوش جوانی مساله طبیعی و نرمالی محسوب می شود اما افرادی که خود ارضایی می کنند بیشتر دچار آکنه می شوند. استمنا می تواند باعث بروز لکه هایی روی پوست صورت بشود و در برخی موارد تقارن چهره را هم از بین ببرد.

تاثیر منفی روی روند طبیعی زندگی

افرادی که به استمنا اعتیاد پیدا می کنند تمرکزشان را از دست می دهند و اعتماد به نفسشان هم کاهش پیدا می کند. معمولا این افراد از جمع گریزانند و ترجیح می دهند تنها باشند. نشان داده شده است که دانش آموزان مبتلا به خودارضایی نمی توانند به خوبی روی درس و فعالیت های مدرسه تمرکز کنند و بزرگسالانی هم که دچار این مساله هستند در کار و عملکرد اجتماعی شان با مشکل مواجه می شوند.

آسیب دیدن آلت تناسلی

استمناء مکرر و مداوم می تواند باعث آسیب دیدن واژن خانم ها یا آلت تناسلی آقایان شود. در برخی موارد حتی ممکن است مردانی که زیاد استمناء می کنند دچار نوعی بیماری اکتسابی به نام پیرونی شوند که در آن آلت تناسلی انحراف پیدا می کند و کج می شود.

افزایش استرس

خودارضایی می تواند زندگی اجتماعی شما را تحت تاثیر قرار بدهد. اعتیاد به این عمل در دراز مدت شما را به فردی گوشه گیر و منزوی تبدیل می کند که مدام تحت فشار و استرس قرار دارد. در صورتی که احساس می کنید دچار این عوارض شده اید بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا به شما کمک کند استمناء را ترک کنید.

تاثیر روی روابط جنسی

خودارضایی عملی انفرادیست که در صورت تکرار و تداوم بیش از حد می تواند زندگی جنسی‌تان را با اختلال روبرو کند. اگر عادت کنید که خودتان به تنهایی به ارگاسم برسید، ذهن و بدنتان فقط به واکنش های انفرادی پاسخ می دهند و در نتیجه ممکن است در روابط زناشویی با همسرتان دچار مشکل شوید و نتوانید از فعالیت جنسی دو سویه لذت ببرید.

وابستگی و اعتیاد

نه فقط درباره استمناء، بلکه اعتیاد از هر نوعی که باشد اثرات مخربی به جا می گذارد. اگر احساس می کنید که نمی توانی جلوی خودتان را بگیرید و مدام باید خودارضایی کنید بهتر است هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنید تا به شما کمک کند از وابستگی و اعتیاد به انجام این عمل رها شوید.

خودارضایی و اضطراب

در برخی افراد خودارضایی باعث ایجاد تنش و اضطراب می شود. تحقیقات نشان می دهند مردانی که بیش از حد خودارضایی می کنند استرس و اضطراب بیشتری را هم تجربه می کنند. علاوه بر این با توجه به اینکه استمناء و خودارضایی در بسیاری از فرهنگ ها عملی زشت و ناپسند محسوب می شود، احساس گناهی که به دنبال خودارضایی به وجود می آید این اضطراب و استرس را تشدید می کند.

استمناء در بسیاری از ادیان و فرهنگ ها گناه محسوب می شود و همین عامل باعث می شود فرد بعد از خودارضایی احساسی ناخوشایند و گناه آلود داشته باشد. استرس و اضطراب ناشی از این مساله در دراز مدت می تواند روی سلامت عمومی شخص تاثیر منفی بگذارد یا باعث افسردگی او شود.

اعتیاد به خودارضایی

احساس اعتیاد و وابستگی از طریق ترشح دو هورمون دوپامین و اندورفین در مغز ایجاد می شود. دوپامین نوعی انتقال دهنده عصبی است که باعث ایجاد احساس لذت در شما می شود. اندورفین نیز موقعی که دچار استرس می شوید و یا فعالیت بدنی می کنید آزاد می شود و باعث کاهش تنش و اضطرابتان می شود.

وقتی خودارضایی می کنید، بدن همزمان دوپامین و اندورفین آزاد می کند. هر چه دفعات استمناء بیشتر شود مغز نیز مجبور می شود مقدار بیشتری از این هورمون ها را ترشح کند. این هورمون ها سطح استرس و اضطراب بدن را کاهش می دهند؛ بنابراین افرادی که بیشتر اوقات با تنش و اضطراب مواجه هستند معمولا بیشتر از سایرین هم استمناء می کنند.

زمانی که فرد به خودارضایی کردن اعتیاد پیدا می کند و به طور مداوم آن را انجام می دهد در واقع به ترشح هورمون های دوپامین و اندورفین وابستگی پیدا کرده است. درست مثل هر اعتیاد دیگری، رفته رفته و با گذشت زمان، اثر اولیه ترشح این دو هورمون کمرنگ می شود و فرد برای اینکه به همان احساس لذت سابق دست پیدا کند مجبور است بیشتر استمناء کند تا دوپامین و اندورفین بیشتری در بدنش ترشح شود. آزاد شدن دوپامین در مغز، احساساتی مشابه با مصرف هروئین ایجاد می کند.

  تغذیه برای جبران خودارضايي / خود ارضايی باعث لاغري ميشود؟

خودارضایی مغز حافظه

خودارضایی باعث عصبانیت و مشکلات عصبی می‌شود.

تاثیر خوارضایی بر حافظه و مغز

تاثير خودارضايي بر قلب

بعد از استمنا از یک طرف با اعصابی بسیار تحریک شده طرف هستید و از طرفی هم با بدنی که مقادیر مهمی از املاح و پروتین های ارزشمند خود را از دست داده جالب است بدانید تمامی مضراتی که در بسیاری از سایتها از این عمل خوانده اید فقط وفقط از این دو مورد ناشی میگردد. (یعنی اعصاب تحت فشار و املاح هدرفته)

چرا که اعصاب تحریک شده موجب تپش قلب می گردد و تپش قلب موجب بروز پدیده استرس پس تمام!!!

در علم پزشکی داریم استرس مادر تمامی امراض است !!!

استرس یعنی: ریزش مو، نابودی سلولهای عصبی، کاهش حافظه و قدرت یادگیری، تنش زیاد به قلب، بی قراری، زود رنجی، افسردگی و…

و هدر رفت املاح بدن یعنی: گودی زیر چشم، عدم رشد اعضای بدن، ضعف بینایی، لاغری مفرط و…

در ارتباط با همسر چون ارتباط عاطفی ایجاد می شود (از طریق ملاعبه و …) سیستم اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک به صورت متعادل تحریک گشته و اندام هایی که تحت تاثیر این سیستم ها هستند به صورت طبیعی فعالیتشان افزایش یا کاهش می یابند (تندی ضربان قلب، تندی تنفس و …)، اما در استمنا چون فرد از طریق خیالات و بدون وجود ارتباط عاطفی مستقیم خود را تحریک می کند. تحریک اعصاب فوق به صورت متعادل صورت نمی گیرد و بنابراین فعالیت اعضای تحت تاثیر این اعصاب به صورت غیرطبیعی کاهش یا افزایش می یابد و خود باعث عوارض جسمی می گردد که فقط در استمنا دیده می شود. مانند لرزش اندام ها، عدم تمرکز حواس، کم شدن قدرت حافظه و …

از بین بردن مغز

فسادی که به واسطه خود ارضایی ایجاد می شود، قابلیت ها و توانایی های مغزی را به طور کامل از بین می برد. افراد باید توجه داشته باشند که ارتباط تنگاتنگی میان منی و مغز وجود دارد. مغز برای منی از اهمیت ویژه ای برخودار است و منی هم برای مغز مهم است. مغز برای منی انرژی ایجاد کرده و سبب انتقال آنها می شود، منی هم ذهن را تصفیه کرده و اگر در جهت درست هدایت شود، توانایی های آن را ارتقا میبخشد.

اثرات خود ارضايي بر مفاصل

کاهش انرژی جسمانی بدن از مضرات مهم و جبران ناپذیر خود ارضایی است. احساس خستگی عارضه طبیعی انزال است. اگر خود ارضایی در شبانه روز به دفعات تکرار شود این احساس خستگی در ساعات مختلف همراه انسان است. در نتیجه به مرور زمان ضعف و بی حالی در فرد تثبیت شده و یک طبیعت ثانوی برای او ایجاد می کند.

کاهش و تخلیه مکرّر قوای جسمانی به ضعف عمومی و دائمی بدن و بالاخره به پیری زودرس می انجامد.

لاغری، لرزش بدن، پژمردگی، ضعف مفاصل، تشنج، زردی و تیرگی چهره، از نشانه ها و عوارض ضعف جسمانی است.

متأسفانه ضعف جسمانی به همین جا ختم نمی شود بلکه کل بدن را ساقط می کند. شخصی که مبتلا به این عمل شوم شود، رفته رفته ضعف شدید در خود احساس کرده، کمردرد او را آزار می دهد تا این که به فلج عمومی بدن مبتلا می شود.

تاثير خودارضايي بر حافظه

همانطور که در مورد قبلی گفته شد خودارضایی عوارض زیادی برای مغز دارد. از جمله این عوارض تضعیف شدن حافظه فرد است.

افراد استمنا کننده حافظه ضعیفی دارند و دچار گیجی میشوند. گاهی اوقات آنها به فکر فرو میروند و اصلا دقت کافری را ندارند.

آنها به هیچ عنوان نمیتوانند مانند افراد عادی چیزی را در حافظه خود نگه دارند. ضعیف شدن مغز مساویست با ذهنی ضعیف که در مواجهه با مشکلات روزمره قادر به تصمیم گیری صحیح نیست.

آسیب های شدیدی که به نورون های مغزی وارد میشود، باعث میشود شخص مغزی آسیب دیده داشته باشد که به راحتی به حالت قبلی خود باز نخواهد گشت.

در صورتی که فکر می کنید خود ارضایی عوارضی ندارد، پیشنهاد می‌کنیم مطلب ضرر نداشتن خود ارضایی را در سایت ما مطالعه کنید.

راه‏های درمان‏ برای اعتیاد به خود ارضایی بیمار گونه:

۱- نخستین گام برای درمان خود ارضایی بیمار گونه ، اعتقاد و ایمان به درمان‏ پذیری آن و دوری از یأس و ناامیدی است.

۲- تلاش برای تقویت اراده از گام‏های مهم در امر بهبود است. نگویید اراده از ما سلب شده است! ممکن است اراده انسان ضعیف شود؛ ولی هیچ گاه از بین نمی‏رود.

۳- سعی شود شکم به هنگام خواب، بیش از حد معمول پر نباشد.

۴- از پوشیدن لباس‏های تنگ و چسبان اجتناب گردد.

۵- از نگاه کردن به مناظر، فیلم‏ها و تصاویر تحریک کننده، خودداری شود

۶- از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی‏های تحریک‏ کننده و فکر کردن در این امور، دوری شود.

۷- از خوردن مواد غذایی محرک، مانند خرما، پیاز، فلفل، تخم ‏مرغ، گوشت قرمز و غذاهای پرچرب – اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا شود.

۸- قبل از خواب مثانه تخلیه شود.

۹- از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات پرهیز شود (به خصوص شب‏ها و قبل از خوابیدن).

۱۰- از دست‏ ورزی با اندام جنسی، باید اجتناب نمود و در هیچ شرایطی، نباید دست‏ ورزی کرد!

۱۱- هرگز نباید به رو خوابید.

۱۲- به منظور تخلیه انرژی – زاید بدن، به طور منظم و زیاد باید ورزش کرد.

۱۳-  برای اوقات فراغت خود، برنامه داشته باشد و آن را با مطالعه، ورزش، زیارت، عبادت و … پر کند.

۱۴- سعی کنید کمتر در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران باشید.

۱۵- هرگاه  مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، باید بلافاصله از مکان خلوت و دور از نظر دیگران خارج شود و خود را به کاری سرگرم کند. در این زمینه گفت و گو با دوستان، مشارکت در برنامه های جمعی  بسیار مفید است.

  عوارض خود ارضايي از نظر اسلام / عوارض خود ارضايي از نظر علمي

‫44 دیدگاه ها

 1. سلام. من دختری 28 ساله هستم. با اینکه این عمل رو ماهی حداکثر سه بار، یا 2 بار انجام میدم. دچار ضعف مفاصل شدم. و دقبقا هم بعد از ارتکاب،مفاصلم به صدا در میاد، چیکار باید کرد برای تقویت مفاصل؟

  1. سلام
   اگر ترک کنید اکثر عوارضش به مرور برطرف میشود
   شیر و کلسیم و ویتامین دی مصرف کنید
   روزی حداقل نیم ساعت آفتاب بگیرید
   مکمل غضروف ساز صرف کنید
   به متخصص ارتوپد مراجعه کنید

 2. سلام من 18 سالم هست و هفته 3 الی 4 بار دست به این کار میزنیم یه سال شده هست که دارم این کارو میکنم آیا این کار روی حافظه میتونه تاثیر بگذاره

  1. سلام
   قطعا تاثیرات بسیار مخربی داره. نه تنها بر حافظه بلکه بر تمام بدن از جمله مغز٬ قلب٬ مفاصل٬ سیستم گوارشی و ادراری٬ باروری٬ ریزش مو و …
   حتی برروی روح و روانم تاثیرگذار هست. افسردگی٬ گوشه گیری٬ انزواطلبی٬ کم تحملی و پرخاشگری و … از جمله عوارضش هست. که در هر شخصی بنا به وضعیتش به شکلهای متفاوتی بروز می کند.
   متاسفانه این روال یا اعتیاد هست یا منجر به اعتیاد به این عمل غلط میشه
   مخصوصا که در سن رشد هستید و تاثیر بدی روی رشدتون خواهد داشت.
   سریعا ترک کنید و دیگر این عمل غلط را انجام ندهید. ابتدا بمرور فواصل را بیشتر کنید سپس کامل ترک کنید. حتی یکبارش هم ضرر دارهه

   1. دکتر ها هزار بار تایید کردن خود ارضایی هیچ عارضه جسمی نداره

    1. دقیقا کدام دکتر؟!
     خیلی از پزشکان هزاران بار تایید کردن که عوارض دارد.
     ضمنا چرا پزشکان علت بسیاری از مشکلات و بیماریها را نمیتوانند تشخیص دهند؟!
     تجربه دیگران پیش روی شماست٬ میتوانید عبرت بگیرید و انجام ندهید. میتوانید هم انجام بدهید اما بعدا که عوارضهای متعدد آن نمایان شد و زندگی شما را مختل کرد دیگر نه اندوه و پشیمانی و حسرت سودی دارد. نه دکتری مسولیتی به گردن میگیرد و نه میتوانند برای شما کاری بکنند.

    2. سلام عزیز چقدر خوب که شمارو پیدا کردم تا کمکم کنین من خیلی اعتیاد دارم و زانو هام واقعا عیبی شده جوری که حتی رو پا وایسادن هم برام سخت شده و دو بار هم زانوی چپم عمل شده واقعا خسته شدم از بس مطالب مزخرف کسایی رو خواندم که میگن خود ارضایی ربتی به زانو درد نداره من کاملا بعد از خود ارضایی احساس میکنم به زانو هام نیرویی وارد میشه دیگه روم نمیشه برم دکتر همه ی این چیز ها رو توضیح بدم لطفا کمکم کنید و بگین چه نوع غذا و سبزی جاتی رو مصرف کنیم تا علاعمش زود تر گم بشه 🙏.

 3. سلام چطوری میشه عوارض خستگی.کم شدن حافظه ودرد چشم رو ازبین برد.کدوم ویتاوین یا غذایی درمانش میکنه؟واینکه توهمه ی سایت ها نوشتن یکی از عوارض ش کم خوابیه اما من بر عکس زیاد میخوابم .
  با تشکر از سایت فوق العاده تون

  1. سلام
   با انجام ندادن این عمل غلط و نادرست و مضر و ترک کردنش میتوان عوارضش و ضعف حافظه را از بین برد. مواد غذایی هرچقدرم که مفید باشند نمیتوانند جلوی عوارض را بگیرند و ضعفهای اجزای مختلف بدن را جبران کنند.
   مضرات و عوارض این کار زشت برای همه یکسان نیست

 4. سلام آقای دکتر،من چند ساله که به این کار اعتیاد دارم و الان توی تقارن چهره ام مشکل پیدا شده سمته راسته صورتم افتاده ار شده تا سمت چپ صورت،آیا بعد از ترک این عمل،نا متقارن شدن صورتم از بین میرود؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا جواب بدید.

  1. سلام
   چه کسی گفته علت مشکل صورت اینکار هست؟!
   ابتدا باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا بررسی کند علت این موضوع چی هست.
   بعد از ترک هم بمرور اکثر عوارض از بین میروند.
   ترک را به فردا موکول نکنید٬ از امروز شروع کنید.

   1. سلام، درسته من هم همین مشکل رو دارم و توی چند تا سایت خوندم ک با انجام این عمل زشت سمت راست بدن افتاده میشه و تقارن از بین میره، من هم سمت راست صورتم با سمت چپ صورتم عدم تقارن داره.

    بعد از ترک ممکنه برطرف بشه

    1. سلام
     اگر علتش این عمل باشه بعد از ترک به احتمال زیاد برطرف میشه

 5. سلام خسته نباشید ببخشید من دو ماه هست خود ارضایی میکنم
  و هرچی درس میخونم یادم میره یا یاد نمیگیرم بنظرتون بخاطر خود ارضاییه؟ آیا اگه ترک کنم حافظم درست میشه خواهش میکنم جوابم رو بدید.

  1. سلام
   بله تاثیر مخرب زیادی داره. بخصوص که در سن رشد هستید و باعث اختلال در رشد میشه. اگر بخواهم از عوارض و مضرات این کار غلط و زشت و نادرست بگویم دهها ساعت وقت لازمه.
   همین که مدت زیادی نگذشته خیلی خوب هست. عوارض هم بعد از ترک بمرور برطرف میشوند. راحت تر و سریعتر هم میتوانید ترک کنید و دیگر انجام ندهید.
   کندر هم برای تقویت حافظ خوبه

 6. سلام من الان ۵ ساله به اینکار معتادم و هفته ای ۱۰ بار انجام میدم چشمام هم ضعیف شده و یکم هم افسرده ام آیا ترک کنم همه اینا درست میشه؟

  1. سلام
   حرفم شاید تند باشه٬ اما رک و صریح بگم شما در حال کشتن و شکنجه خود هستید٬ با این سرعتی که می روید حتی خدای نکرده ممکنه باعث کوری بشه. عوارضش مختلف و بیشمار هست.
   شما اصلا نباید منتظر جواب باشید که ببینید درست میشه یا نه٬ باید ضرر و آسیب رساندن به خودتون رو متوقف کنید٬ مسلم هست که وقتی آسیب رساندن را متوقف کنید حال جسم و روان بهتر میشه٬ وضعیت جسم و روح شما ۳ ماه بعد از ترک با الان خیلی تفاوت خواهد داشت. خودتان تعجب خواهید کرد از دیدن خودتان. عوارض بمرور بعد از ترک ٬ بهتر و برطرف خواهند شد به شرطی که ترک را به تاخیر نیندازید.
   خواهش میکنم لطفا دیگر این کار زشت و غلط را انجام ندهید٬ در سن رشد هستید و حتما باعث اختلال در رشد میشود.
   چگونگی ترک هم در مطالب دیگر سایت و در بخش نظرات توضیح دادم جستجو کنید. در سایت
   dadashreza.com
   هم توضیحات کاملی برایی ترک گفته شده.
   با توکل و امید بر خدا بسم الله بگید و شروع کنید٬ از خداوند کمک بخواهید

 7. سلام من 1سالو نیمه خودارضایی میکنم زخم معده و سوزش سینه دارم اگه به این کار ادامه بدم مشکل گوارشیم بدتر میشه؟
  ‘لطفا جواب بدید’

  1. سلام
   قطعا مشکلات بدتر میشه بلکه مشکلات دیگری هم در آینده اضافه میشه.
   نه تنها بر سیستم گوارشی اثرات مخربی داره بلکه برای کل بدن و روح و روان ضررهای بیشماری داره ٬ بیشترین عوراض هم مربوط به سیستم گوارش و قلب٬ سیستم ادراری و پروستات و استخوان و پوست و ریزش مو هست.
   لطفا این کار زشت و غلط که عوارض و ضررهای زیادی داره را دیگر انجام ندهید

 8. سلام من پول ندارم زن بگیرم . از طرفی به این عمل اعتیاد پیدا کردم و با تمام ضررهاش خودش نوعی آرامش و رهایی موقت از ناراحتی ها شده. بهترین راه برای خودارضایی نکردن اینه که هیچوقت درگیرش نشین. یا بتونید ازدواج کنید.

 9. سلام خدمت شما انشالله که خوب هستید

  چنتا سوال داشتم
  به دلیل خودارضایی اصلا تمرکز به روی درس خواندن ندارم به راحتی حواسم پرت میشه و زود مطالب از ذهنم میپرد
  این ها را به وضوح احساس میکنم
  میتونم بگم گاهی هفته ای یک بار و گاهی هم هفته ای سه بار خود ارضایی میکنم
  و یکی دیگه هم این که احساس میکنم به دلیل خود ارضایی صورتم تیره و جوش هایم بیشتر شده و روی پیشانی ام چروک افتاده

  میخاستم بدونم آیا بعد از ترک این کار حافظه ام مثل روز اول میشه؟ و بهتر مینونم تمرکز کنم؟
  و زیبایی صورتم برمیگرده
  و چکار کنم که ریکاوری سریع تر پیش بره
  ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام
   باید دید علت این مشکلات اصلا خودارضایی هست یا نه. ممکنه هیچ ربطی به خودارضایی نداشته باشند.
   برای مثال خیلی از افرد هستند که جوش دارند و پوست تیره اما تا بحال این عمل را انجام ندادند.
   اما در کل اگر این عمل بصورت مستقیم و غیر مستقیم نقشی در این مشکلات داشته باشه بعد از ترک کردن بمرور عوارض برطرف میشه و بدن به وضعیت طبیعی خوودش برمیگرده.
   فعلا فقط ترک کنید و این عمل را انجام ندهید٬ پس از چند هفته خبر دهید تا راهنمایی کنم.
   اگر ترک یکباره براتون سخت بود ابتدا فاصله ها را بیشتر کنید تا بمرور زمان با شرایط جدید وفق پیدا کنید و بمرور ترک کنید.

   1. سلام خیلی ممنون که جواب دادید
    خب الان یک هفته هست که اصلا این کار رو انجام ندادم و حتی سمتش هم نرفتم و حتی فیلم هم تماشا نکردم
    ایا این کار تاثیر رو حافظه داره؟
    آیا حافظم دوباره بر میگرده؟
    بعد از چند هفته که گفتید خبر بدم ایا کار خاصی باید انجام بدم؟
    لطفا به همگی پاسخ بدید خیلی ممنون
    خیلی خوبه که فردی مثل شما هست که میشه سوالاتمون رو باهاش در میان گذاشت

    1. سلام
     عالی هست. همینطور برید جلو. فیلم هم نبینید. با همین دست فرمان برید جلو دیگه به شرایط جدید عادت می کنید و براتون عادی میشه.
     اگر علت مشکل حافظه فقط و فقط این عمل باشه٬ بمرور بعد از ترک اکثر مشکلات رفع میشه. ورزش و مطالعه را فراموش نکنید. هر دو برای تقویت حافظه مفیدند.
     وقتی هم چند ماه از ترک گذشت و تونستید خودتون را کنترل کنید از موادغذایی مفید برای حافظه مثل گردو٬ سقز٬ کندر و … استفاده کنید.
     پس از این مراحل مشورت با پزشک متخصص طب سنتی و تغذیه داشته باشید برای جوش و حافظه و …

 10. سلام من دختری ۲۱ ساله هستم یک ساله که شروع به خود ارضایی کردم براثر این کار بافت اسفنجی کلیتوریس ازبین رفته وبه شدت لاغر شدم بطوریکه وزنم اصلا بالا نمیره زیر چشمامم گود افتاده .معمولا بعد از پریود یاوقتی دچار استرس میشم یاکار اشتباهی انجام میدم دست به این عمل میزنم خیلی خواستم ترکش کنم اما بعد از مدتی دوباره شروع کردم اگه کاملا ترک کنم همه ی این عوارض از بین میره؟

  1. سلام
   یکی از عوارض این کار ضعیف شدن اراده هست. پس باید اراده رو تقویت کنید و نگویید نمیتونم و نشد. بگویید حتما میتونم و قول میدم ترک کنم.
   هربار مدت رو بیشتر کنید . اگر صدبار هم شکست خوردید دوباره شروع کنید. اگر ترک دفعی و یکباره براتون سخته٬ سعی کنید فواصل را بمرور بیشتر کنید تا به آهستگی به شرایط جدید خو بگیرید .
   مثلا اگر هفته ای یکبار بوده٬ بگویید اینن دففعه تا ده روز نشه کاری نمیکنم. دفعه بوو مثللا ۱۵ روز. بمروور اراده تقویت میشه و به شرایط جدید عادت می کنید اونوقت اگر سه ماه هم کاری نکنید براتون عادی خواهد بود.
   اگر علت لاغری این باشه بعد از ترک عوارض از ببین میروند.
   جذابیت و نور صورت و اندامها و گودی چشمها و … برمیگردند.
   بعد که ترک کردید با پزشک متخصص طب سنتی مشورت کنید برای دادن برنامه غذایی و سبک زندگی. برای ارامش و رفعع استرس هم دمنوش و عرقیات گیاهی برایتان تجویز می کنند.
   مشورت با روانشناس با تجربه و مجرب هم بد نیست.

 11. سلام آقای دکتر،من چندین سال هست که اینکارو انجام میدم و همه عوارضش رو هم دارم، یکی از عوارضش ریزش موهام هست ک خیلی اذیتم میکنه ایا با ترک این کار موهام مثله قبل میشه؟

  1. سلام
   قطعا ترک کردن باعث میشه هم ضرر رساندن ببه بدن متوقف بشه هم عوارض برطرف شوند. ریزش مو و زودانزالی یکی از عوارضش هست اما تنها دلیل نیست و ژن و طبع و ارث و سبک زندگی هم تاثیر دارند. افرادی هستند که این عمل را انجام ندادند اما زودانزالی و ریزش مو دارند.
   هرچه زودتر ترک کنید٬ اون عوارضی که به سبب این عمل ایجاد شده بمررور برطرف خواهد شد.
   برای زودانزالی و ریزش مو به پزشک متخصص طب سنتی باتجربه مراجعه کنید تا با توجه به بدن و طبع شما مشاوره تغییر سبک زندگی و تغذیه ای بدهند. نوع تغذیه و طبع و روان و استرس تاثیرگذار هستند. همینطور تکنیکهایی هست که باید تمرین کنید که باعث میشه وضعیت بهتر بشه. آموزشها در نت موجود هست.

 12. سلام، من با این کار زودانزالی پیدا کردمه اونم خیلی خیلی شدید جوری ک توی رابطه به ۱۰ ثانیه نرسیده به ارگاسم میرسم، ایا اگه این کارو ترک کنم ، زود انزالیم از بین میره؟

 13. با سلام توروخدا تورو به الله قسمتون میدم همین الان ازش دست بکشید به خدا اشکنجه دادنه به خدا یواش یواش نابود شدنه من ۶ ساله مبتلا بودم بعد این همه مدت و اعتیاد نابود شدم و الان زندگیم نابود شده ضعف حافظه ترس و اضطراب بسیار شدید طوری که چیزی بشه فوری میترسم و احساس مرگ میکنم توروخدا ترک کنید تا مثل من نشید من بعد این همه ضرر ۱ ماه هست که قسم خوردم بمیرممممممم انجام نخواهم داد یک دفعه قط کردم و حیلی سختی میکشم کل هورمون های مغزم ب هم خورده تو جمع نمیتونم بشینم فشارخونم بالا میره انقدی استرس و اضطرابم زیاد شده ک از کنترلم خارج میشه خود ب خود استرس و اضطرتب میاد و میزنه فشار خونمو بالا میبره و میترسم توروخدا برام دعا کنید از همتون تشکر میکنم از سایت تشکرمیکنم ک کمکتون میکنه به خدا اخرش ادم نابود میشه
  و پشتیبانی من ترک کردم توروخدا برام دعا کنید و بهم امید بدید که ایا این هورمون های مغزم خوب میشه باز مثل قبل خوشحال میشم؟چون دنیا برام خیلی بد شده اصلا چیزی به اسم احساس خوب برام نمونده و ندارم و اصلا ۲۴ ساعته میترسم برام دعا کنید خدا منو ببخشه از کار زشتم پشیمانم استغفرالله خدایا این همه ناراحتی و ترس رو از من دور کن الهی و توروخدا ترک کنید نزارید با دستان خودتون خودتونو نابود کنید من خودمو نابود کردم و الان چوبشو میخورم و یا میمیرم یام خدا لطفی میکنه باز به زندگیم خوشحالی میده

  1. سلام
   معلوم نیست علت همه مشکلاتتون این باشه٬ ممکنه بعضی از آنها علتهای دیگری داشته باشه٬ اون عوارضی که که علتش این کار بوده بعد از ترک کردن به مرور از بین خواهند رفت.
   بخشی از حالتون طبیعیه٬ به کاری عادت کرده بودید و الان دیگر انجامش نمی دهید٬ کمی زمان می بره تا نفس و روح و جسم به شرایط جدید عادت کنند. شما دوره سخت رو رد کردید٬ از این به بعد راحت تر خواهد شد. نگران هیچ چیزی نباشید٬ دنیا هیچ ارزشی نداره٬ فکرتون فقط به خدا باشه٬ همین که ترک رو شروع کردید یعنی خداوند بهتون نظر کرده و فرستاده دنبالتون٬ از این به بعد رابطتون رو با خدا بیشتر کنید و همیشه عاشق باشید٬ کاری که دوست داره را انجام بدید و کاری را که دوست داره انجام ندهید٬ همین! اونوقت می بینید که زندگیتون دنیاتون تغییر پیدا میکنه و حالتون خیلی بهتر میشه.
   مشاوره با روانشناس با تجربه و حاذق و همینطور روحانی با سواد هم مفیده . در مورد ترس و استرس و … حتما باهاشون مشورت کنید.
   همینطور به پزشک متخصص طب سنتی مراجعه کنید تا با توجه به طبعتون یک سری دمنوش ها و عرقیجات و داروهای گیاهی را تجویز کنند برای کاهش اضطراب و افزایش آرامش.
   من الان اگر جای شما بودم سعی میکردم نمازم رو اول وقت بخونم و هرروز یک صفحه یا چند آیه قرآن با معنیش رو بخونم و چون دقیقه در مورد معنیش فکر و تجزیه تحلیل کنم. تفکر کنم. و بعد تا میتونم به خانواده و دیگران کمک کنم. مخصوصا تو این ایام که برای خیلی ها و مخصوصا سالمندان و بیماران بیرون رفتن سخته٬ برم کمکشون کنم و خریدهاشون رو انجام بدم. هم رابطم با خودم و خدا بهتر میشه هم حال خیلی خوبی پیدا میکنم. کار خوب تا دلت بخواد زیاده. مخصوصا کمک کردن و شاد کردن دیگران و بچه ها.
   خدا با شماست حتما موفق خواهید شد انشالله

   1. از شما خیلی ممنونم برادر ان شاءلله همیشه دلتون پر از ایمان و بدنتون سلامت و موفق باشین برام از ته دل دعا کنید خیلی ممنونم از لطفتون الحمدالله شکر خدا

 14. خدا خیرتون بده من کامنت هارو که خوندم جورییی ترسیدم که سعی میکنیم دیگه نزنم من هفته ایی ۸ الی ۱۰ بار میزدم و درس هام هم خیلی خیلی ضعیفه روز ۷ ساعت وقت میزارم درس میخونم فردا میام از خودم یه کویز بگیرم هیچی یاد ندارم امتحان هایم ۲ماه دیگه شروع میشه بنظرتون چیکار کنم حافظم زیاد بشه بتونم یاد بگیرم .
  یه چیز دیگه ایی هم هست من قریضه جنسیم خیلی بالاست همش نعوظ دارم وقتی یه خانومی رو حتی توی تلویزیون میبینم فکر های پلیدی میاد سراغم چیکار کنم واقعاااااااااااا ممنومم برای تشکیل این صفحه بابت اینهمه اگاهی که گرفتم

  1. سلام
   اول اینکه باید عادت رو ازخودتون دور کنید٬ برفرض فردی عادت میکنه سر ساعت خاصی آب بخوره٬ حالا اگر یک روز آب نخوره فکرش درگیر میشه و ارامش ازش سلب میشه. پس باید بمرور عادت رو ترک کنید و با نفس و وسوسه ها بجنگید.
   تحریک در سن شما طبیعیه اما به این فکر کنید که اگر به این منوال ادامه بدین چندساله بعد ممکنه از رابطه واقعی محروم شوید و مشکلاتی مثل عدم نعوظ و زودانزالی براتون پیش بیاد. وقتی که تحریک شدید سعی کنید به اینها و عاقبت کارتون فکر کنید. انسان وقتی به عاقبت کارش بیاندیشد دیگر کمتر دست به خطا می زند چون میداند آینده اش چیست. هر وقت تحریک شدید نباید در همان حالت بمانید٬ سریعا باید وضعیت خود را تغییر بدید و به کاری مشغول شوید و یا به حیاط و بیرون بروید و بدوید. اگر در همان بمانید نفس و شیطان شروع به وسوسه کردن میکنند. انسان وقتی ساکن و بیکار هست انواع فکرهای پوچ به سراغش میاد اما وقتی مشغول کار مفیدی هست دیگر از این فکرها خبری نیست یا خیلی کمتره.
   ببینید کدام کار برای شما مناسبتره. راه رفتن٬ دویدن٬ کار مفید٬ ورزش و … تمرین کنید که هر وقت تحریک شدید همان کار را انجام بدید. اولش نفس به شما میگوید بیخیال بابا حوصله داری؟ اما وقتی ببیند مصمم هستید بمرور عادت میکند.
   پس اول با گفتن بسم الله و یاعلی شروع کنید
   دوم امید و توکلتون به خداوند باشه
   سوم با خداوند حرف بزنیدازش کمک بخواهید و دعا کنید. مطمن باشید کمکتون میکنه
   چهارم تصمیم و اراده محکم ٬ نترسیدن٬ خسته نشدن٬ ناامید نشدن
   پنجم تمرین و ممارست٬ باید عادت کنید ک آستانه حساسیت و تحریکتون کمتر بشه و هر وقت هم تحریک شدید وضعیت رو تغییر بدهید ٬ کاری انجام بدید ٬ بدوید و …
   در این مدت هم چیزهای که ممکنه باعث تحریک بشه مثل موبایل و سیستم و عکس و… ممنوع هست و نباید بهشون دسترسی داشته باشید.
   کافیه استارت بزنید و شروع کنید٬ اولش ممکنه سخت باشه و چند بار از دستتون در بره اما بیخیال نشین و ادامه بدید٬ بمرور آسون میشه و عادت می کنید٬ اونوقت به راحتی به نفس می گویید نه.

 15. سلام اقای دکتر ، من میخوام ترک کنم و ایمان دارم که ترک میکنم . میدونم که عوارض جسمی از بین میره 14 سالم هست و قد بلند . قدم حدود 185 است .
  من وقی یه هفته انجامش ندادم . واقعا درد از بین میره .
  من درس زیاد میخونم و وقت بیرون رفتن ندارم ولی حافظه ی ضعیفی دارم ( فکر کنم به خاطر همین عمل ) و استرسی هستم .
  از رشد قدم که مشکلی ندارم تغذیه ی زیادی دارم . و از نظر فیزیکی مطمعنا برمیگردم ولی از نظر حافظه شما یه چیزی گفتین که نامید شدم . گفتین حافظه برنمیگرده . چرا !؟

  1. سلام
   اولا کسی نگفته حافظه برنمیگرده٬ اگر علت حافظه این عمل باشه بعد از ترک بمرور برمیگرده.
   دوما نباید بخاطر حرف کسی ناامید شوید٬ اگر حتی کل مردم دنیا هم گفتند شما ناامید نشین٬ پرقدرت و باامید ترک رو شروع کنید٬ حتی حتی اگر فقط بعد از ترک فقط یک درصد از عوارض برطرف می شد شما حتما باید ترک را شروع می کردید. حالا که سنتون پایین هست پس قطعا عوارض برطرف میشوند.
   باقدرت و مصمم و باامید و توکل به خدا ترک را شروع کنید٬ موفق باشید.

 16. سلام خواستم بگم به افرادی که این کارو انجام میدن من حدود بیست ساله نخواسته بدون اینکه بدونم این چیه انجامش دادم الان سه روزهذکه پیام دادم امشب اتفاقی گفتم ببینم اصلا این سایت جواب داده یا نه من گوشیمو جمع کردم یعنی یه نرم افزار هستش ساعت میزنی دیگه قفل میکنه من هر روز این وسوسه رو داشتم تو ذهنم از وقتی که عوارضو خوتدم دیگه قسم خوردم خودمو بسازم سه روزه ورزش میکنم به جرت میتونم بگم کسی این کارو هر روز با اغذیه درست استفاده از میوه جات انجام بده کلا زندگیش تغییر میکنه مطالعه ام در کنارش انجام میدم من همون ادمیم که یه ساعتم نمی تونست خودشو کنترل کنه نمازم میخونم حس میکنم تازه متولد شدم ممنون از سایته عالیتون من یه ماه دیگه ام پیام میدم تا یه سال شاید انگیزه ای شک برا افرادی که دچار این مرگ تدریجی شدن تازه معنی زندگیو مفهمم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا