تاثیر خودارضایی بر مغز حافظه قلب و مفاصل

خودارضایی مغز حافظه,تاثير و عوراض خودارضايي بر قلب,تاثير خودارضايي بر مغز,اثرات خود ارضايي بر مفاصل,تاثير خودارضايي بر حافظه,خودارضايي و تپش قلب,عوارض خودارضايي بر مغز,تاثيرات خودارضايي بر مغز


خود ارضایی از جمله پدیده هایی است که تعداد زیادی از انسان ها در طول زندگی تجربه می کنند ولی همواره توسط عموم با انکار روبرو می شود.

تاثیر خودارضایی بر مغز حافظه قلب و مفاصل

آمار خود ارضایی

آماری که توسط تحقیق و نظرسنجی یک دانشگاه در آمریکا صورت گرفت نشان می دهد که ۷۰% مردان خودارضایی می کنند. اما خود ارضایی برخلاف تصور برخی افراد که فکر می کنند یک عمل مردانه است در زنان نیز وجود دارد و برطبق همان آمار۶۰ درصد از خانم ها نیز این عمل را در طول زندگی خود حداقل یکبار انجام داده اند.

کاهش سلامتی بدن

حدود 4 تا 8 روز طول می کشد تا منی تولید شود؛ البته این موضوع به خود فرد هم بستگی دارد. برای اینکه مایع منی کیفیت خوبی داشته باشد به مواد معدنی، پروتئین و مواد غذایی سالم و مقوی نیاز است. در صورتی که فرد به طور مداوم خودارضایی کند، سطح عمومی سلامتی اش به خاطر از دست رفتن این مواد مغذی کاهش پیدا می کند.

کاهش سلامتی استخوان ها

اگر کسی به طور شدید به این کار مبتلا شود و این عمل را 8 تا 10 بار در هفته به مدت 6 ماه ادامه بدهد بدون شک دچار مشکلات استخوانی می شود. خودارضایی مکرر در بازه های زمانی کوتاه باعث می شود بخشی از استخوان که شامل فسفر، کربن و سایر مواد معدنی استخوانیست با کاهش کیفیت روبرو شود و در نتیجه فرد احساس کند که زانوها و مفاصلش موقع راه رفتن صدا می دهند یا دچار درد می شوند.

تغییرات چهره

این عمل می تواند روی چهره شما هم اثر منفی و نامطلوبی بگذارد. معمولا کسانی که به دفعات زیاد این عمل را انجام می دهند بعد از مدتی دچار کوچک شدن گونه ها و باریک شدن صورت می شوند. از طرف دیگر، با اینکه جوش جوانی مساله طبیعی و نرمالی محسوب می شود اما افرادی که خود ارضایی می کنند بیشتر دچار آکنه می شوند. استمنا می تواند باعث بروز لکه هایی روی پوست صورت بشود و در برخی موارد تقارن چهره را هم از بین ببرد.

تاثیر منفی روی روند طبیعی زندگی

افرادی که به استمنا اعتیاد پیدا می کنند تمرکزشان را از دست می دهند و اعتماد به نفسشان هم کاهش پیدا می کند. معمولا این افراد از جمع گریزانند و ترجیح می دهند تنها باشند. نشان داده شده است که دانش آموزان مبتلا به خودارضایی نمی توانند به خوبی روی درس و فعالیت های مدرسه تمرکز کنند و بزرگسالانی هم که دچار این مساله هستند در کار و عملکرد اجتماعی شان با مشکل مواجه می شوند.

آسیب دیدن آلت تناسلی

استمناء مکرر و مداوم می تواند باعث آسیب دیدن واژن خانم ها یا آلت تناسلی آقایان شود. در برخی موارد حتی ممکن است مردانی که زیاد استمناء می کنند دچار نوعی بیماری اکتسابی به نام پیرونی شوند که در آن آلت تناسلی انحراف پیدا می کند و کج می شود.

افزایش استرس

خودارضایی می تواند زندگی اجتماعی شما را تحت تاثیر قرار بدهد. اعتیاد به این عمل در دراز مدت شما را به فردی گوشه گیر و منزوی تبدیل می کند که مدام تحت فشار و استرس قرار دارد. در صورتی که احساس می کنید دچار این عوارض شده اید بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا به شما کمک کند استمناء را ترک کنید.

تاثیر روی روابط جنسی

خودارضایی عملی انفرادیست که در صورت تکرار و تداوم بیش از حد می تواند زندگی جنسی‌تان را با اختلال روبرو کند. اگر عادت کنید که خودتان به تنهایی به ارگاسم برسید، ذهن و بدنتان فقط به واکنش های انفرادی پاسخ می دهند و در نتیجه ممکن است در روابط زناشویی با همسرتان دچار مشکل شوید و نتوانید از فعالیت جنسی دو سویه لذت ببرید.

وابستگی و اعتیاد

نه فقط درباره استمناء، بلکه اعتیاد از هر نوعی که باشد اثرات مخربی به جا می گذارد. اگر احساس می کنید که نمی توانی جلوی خودتان را بگیرید و مدام باید خودارضایی کنید بهتر است هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنید تا به شما کمک کند از وابستگی و اعتیاد به انجام این عمل رها شوید.

خودارضایی و اضطراب

در برخی افراد خودارضایی باعث ایجاد تنش و اضطراب می شود. تحقیقات نشان می دهند مردانی که بیش از حد خودارضایی می کنند استرس و اضطراب بیشتری را هم تجربه می کنند. علاوه بر این با توجه به اینکه استمناء و خودارضایی در بسیاری از فرهنگ ها عملی زشت و ناپسند محسوب می شود، احساس گناهی که به دنبال خودارضایی به وجود می آید این اضطراب و استرس را تشدید می کند.

استمناء در بسیاری از ادیان و فرهنگ ها گناه محسوب می شود و همین عامل باعث می شود فرد بعد از خودارضایی احساسی ناخوشایند و گناه آلود داشته باشد. استرس و اضطراب ناشی از این مساله در دراز مدت می تواند روی سلامت عمومی شخص تاثیر منفی بگذارد یا باعث افسردگی او شود.

اعتیاد به خودارضایی

احساس اعتیاد و وابستگی از طریق ترشح دو هورمون دوپامین و اندورفین در مغز ایجاد می شود. دوپامین نوعی انتقال دهنده عصبی است که باعث ایجاد احساس لذت در شما می شود. اندورفین نیز موقعی که دچار استرس می شوید و یا فعالیت بدنی می کنید آزاد می شود و باعث کاهش تنش و اضطرابتان می شود.

وقتی خودارضایی می کنید، بدن همزمان دوپامین و اندورفین آزاد می کند. هر چه دفعات استمناء بیشتر شود مغز نیز مجبور می شود مقدار بیشتری از این هورمون ها را ترشح کند. این هورمون ها سطح استرس و اضطراب بدن را کاهش می دهند؛ بنابراین افرادی که بیشتر اوقات با تنش و اضطراب مواجه هستند معمولا بیشتر از سایرین هم استمناء می کنند.

زمانی که فرد به خودارضایی کردن اعتیاد پیدا می کند و به طور مداوم آن را انجام می دهد در واقع به ترشح هورمون های دوپامین و اندورفین وابستگی پیدا کرده است. درست مثل هر اعتیاد دیگری، رفته رفته و با گذشت زمان، اثر اولیه ترشح این دو هورمون کمرنگ می شود و فرد برای اینکه به همان احساس لذت سابق دست پیدا کند مجبور است بیشتر استمناء کند تا دوپامین و اندورفین بیشتری در بدنش ترشح شود. آزاد شدن دوپامین در مغز، احساساتی مشابه با مصرف هروئین ایجاد می کند.

  خودارضایی باعث سرطان عفونت نازایی عقیم شدن کوتاهی قد میشود؟

خودارضایی مغز حافظه

خودارضایی باعث عصبانیت و مشکلات عصبی می‌شود.

تاثیر خوارضایی بر حافظه و مغز

تاثير خودارضايي بر قلب

بعد از استمنا از یک طرف با اعصابی بسیار تحریک شده طرف هستید و از طرفی هم با بدنی که مقادیر مهمی از املاح و پروتین های ارزشمند خود را از دست داده جالب است بدانید تمامی مضراتی که در بسیاری از سایتها از این عمل خوانده اید فقط وفقط از این دو مورد ناشی میگردد. (یعنی اعصاب تحت فشار و املاح هدرفته)

چرا که اعصاب تحریک شده موجب تپش قلب می گردد و تپش قلب موجب بروز پدیده استرس پس تمام!!!

در علم پزشکی داریم استرس مادر تمامی امراض است !!!

استرس یعنی: ریزش مو، نابودی سلولهای عصبی، کاهش حافظه و قدرت یادگیری، تنش زیاد به قلب، بی قراری، زود رنجی، افسردگی و…

و هدر رفت املاح بدن یعنی: گودی زیر چشم، عدم رشد اعضای بدن، ضعف بینایی، لاغری مفرط و…

در ارتباط با همسر چون ارتباط عاطفی ایجاد می شود (از طریق ملاعبه و …) سیستم اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک به صورت متعادل تحریک گشته و اندام هایی که تحت تاثیر این سیستم ها هستند به صورت طبیعی فعالیتشان افزایش یا کاهش می یابند (تندی ضربان قلب، تندی تنفس و …)، اما در استمنا چون فرد از طریق خیالات و بدون وجود ارتباط عاطفی مستقیم خود را تحریک می کند. تحریک اعصاب فوق به صورت متعادل صورت نمی گیرد و بنابراین فعالیت اعضای تحت تاثیر این اعصاب به صورت غیرطبیعی کاهش یا افزایش می یابد و خود باعث عوارض جسمی می گردد که فقط در استمنا دیده می شود. مانند لرزش اندام ها، عدم تمرکز حواس، کم شدن قدرت حافظه و …

از بین بردن مغز

فسادی که به واسطه خود ارضایی ایجاد می شود، قابلیت ها و توانایی های مغزی را به طور کامل از بین می برد. افراد باید توجه داشته باشند که ارتباط تنگاتنگی میان منی و مغز وجود دارد. مغز برای منی از اهمیت ویژه ای برخودار است و منی هم برای مغز مهم است. مغز برای منی انرژی ایجاد کرده و سبب انتقال آنها می شود، منی هم ذهن را تصفیه کرده و اگر در جهت درست هدایت شود، توانایی های آن را ارتقا میبخشد.

اثرات خود ارضايي بر مفاصل

کاهش انرژی جسمانی بدن از مضرات مهم و جبران ناپذیر خود ارضایی است. احساس خستگی عارضه طبیعی انزال است. اگر خود ارضایی در شبانه روز به دفعات تکرار شود این احساس خستگی در ساعات مختلف همراه انسان است. در نتیجه به مرور زمان ضعف و بی حالی در فرد تثبیت شده و یک طبیعت ثانوی برای او ایجاد می کند.

کاهش و تخلیه مکرّر قوای جسمانی به ضعف عمومی و دائمی بدن و بالاخره به پیری زودرس می انجامد.

لاغری، لرزش بدن، پژمردگی، ضعف مفاصل، تشنج، زردی و تیرگی چهره، از نشانه ها و عوارض ضعف جسمانی است.

متأسفانه ضعف جسمانی به همین جا ختم نمی شود بلکه کل بدن را ساقط می کند. شخصی که مبتلا به این عمل شوم شود، رفته رفته ضعف شدید در خود احساس کرده، کمردرد او را آزار می دهد تا این که به فلج عمومی بدن مبتلا می شود.

تاثير خودارضايي بر حافظه

همانطور که در مورد قبلی گفته شد خودارضایی عوارض زیادی برای مغز دارد. از جمله این عوارض تضعیف شدن حافظه فرد است.

افراد استمنا کننده حافظه ضعیفی دارند و دچار گیجی میشوند. گاهی اوقات آنها به فکر فرو میروند و اصلا دقت کافری را ندارند.

آنها به هیچ عنوان نمیتوانند مانند افراد عادی چیزی را در حافظه خود نگه دارند. ضعیف شدن مغز مساویست با ذهنی ضعیف که در مواجهه با مشکلات روزمره قادر به تصمیم گیری صحیح نیست.

آسیب های شدیدی که به نورون های مغزی وارد میشود، باعث میشود شخص مغزی آسیب دیده داشته باشد که به راحتی به حالت قبلی خود باز نخواهد گشت.

در صورتی که فکر می کنید خود ارضایی عوارضی ندارد، پیشنهاد می‌کنیم مطلب ضرر نداشتن خود ارضایی را در سایت ما مطالعه کنید.

راه‏های درمان‏ برای اعتیاد به خود ارضایی بیمار گونه:

۱- نخستین گام برای درمان خود ارضایی بیمار گونه ، اعتقاد و ایمان به درمان‏ پذیری آن و دوری از یأس و ناامیدی است.

۲- تلاش برای تقویت اراده از گام‏های مهم در امر بهبود است. نگویید اراده از ما سلب شده است! ممکن است اراده انسان ضعیف شود؛ ولی هیچ گاه از بین نمی‏رود.

۳- سعی شود شکم به هنگام خواب، بیش از حد معمول پر نباشد.

۴- از پوشیدن لباس‏های تنگ و چسبان اجتناب گردد.

۵- از نگاه کردن به مناظر، فیلم‏ها و تصاویر تحریک کننده، خودداری شود

۶- از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی‏های تحریک‏ کننده و فکر کردن در این امور، دوری شود.

۷- از خوردن مواد غذایی محرک، مانند خرما، پیاز، فلفل، تخم ‏مرغ، گوشت قرمز و غذاهای پرچرب – اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا شود.

۸- قبل از خواب مثانه تخلیه شود.

۹- از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات پرهیز شود (به خصوص شب‏ها و قبل از خوابیدن).

۱۰- از دست‏ ورزی با اندام جنسی، باید اجتناب نمود و در هیچ شرایطی، نباید دست‏ ورزی کرد!

۱۱- هرگز نباید به رو خوابید.

۱۲- به منظور تخلیه انرژی – زاید بدن، به طور منظم و زیاد باید ورزش کرد.

۱۳-  برای اوقات فراغت خود، برنامه داشته باشد و آن را با مطالعه، ورزش، زیارت، عبادت و … پر کند.

۱۴- سعی کنید کمتر در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران باشید.

۱۵- هرگاه  مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، باید بلافاصله از مکان خلوت و دور از نظر دیگران خارج شود و خود را به کاری سرگرم کند. در این زمینه گفت و گو با دوستان، مشارکت در برنامه های جمعی  بسیار مفید است.

  چگونه خودارضايی كنيم كه ضرر نداشته باشد؟

‫56 دیدگاه ها

 1. سلام. من دختری 28 ساله هستم. با اینکه این عمل رو ماهی حداکثر سه بار، یا 2 بار انجام میدم. دچار ضعف مفاصل شدم. و دقبقا هم بعد از ارتکاب،مفاصلم به صدا در میاد، چیکار باید کرد برای تقویت مفاصل؟

  1. سلام
   اگر ترک کنید اکثر عوارضش به مرور برطرف میشود
   شیر و کلسیم و ویتامین دی مصرف کنید
   روزی حداقل نیم ساعت آفتاب بگیرید
   مکمل غضروف ساز صرف کنید
   به متخصص ارتوپد مراجعه کنید

   1. سلام جناب خواهشاً میشه جواب بدین ممنون میشم من مشکلی دارم حدود پنج ساله خود ارضایی میکردم و خیلی مشکلات زیادی دارم ینی زانو ها و تمام مفاصل بدنم صدا میده ترس از همه چی دارم خواب شلمن به هم ریخته و این مشکلات دقیقا زمانی شروع میشه که این کارو میزارم کنار
    تا ترک میکنم بعد از یه هفته همه ی درد ها شروع میشه و همش فکر میکنم بیماری های مختلف دارم میشه راهنمایی کنید علتش چیه

    1. سلام
     مشکلات شما بخاطر ترک کردن نیست٬ اگر علت مشخصی نداشته باشه احتمالا از عوارض این کار هست. مثلی هست که قدیمیها می گفتند : ترک عادت موجب مرض هست. چون عادت کردید احتمالا بهش اعتیاد پیدا کردید و برای بدن و ذهن و بدن روال طبیعی پیدا کرده که اگر مدتی انجام ندهید ظاهراا برای بدن و مغز تغییر عادت محسوب میشه. اینکه مدتی ترک کنید و دوباره شروع کنید نمیتونه کمکی به حل مشکل بکنه.
     چون عادت کردید ابتدا باید عادت رو تغییر بدید. کاملا برای همیشه ترک کنید. به مرور هم بدن و ذهن و مغز به شرایط جدید عادت می کنند٬ اونوقت انجام ندادن این کار برای مغز عجیب نیست.
     وقتی کامل ترک کنید بعد از مثلا دو ماه خواهید دید که حالتون بهتر خواهد شد.
     برای مفاصل هم به متخصص روماتولوژی و متخصص ارتوپدی مراجعه کنید . همچنین پزشک متخصص طب سنتی میتواند لیست تغذیه و داروهای گیاهی خوبی برای درمان تجویز کند. که مواد غذایی را که مضر هست مصرف نکنید و موادد غذایی مفید را مصرف کنید.
     باید عادت را تغییر بدید و بدن و ذهن را مداوا کنید.

 2. سلام من 18 سالم هست و هفته 3 الی 4 بار دست به این کار میزنیم یه سال شده هست که دارم این کارو میکنم آیا این کار روی حافظه میتونه تاثیر بگذاره

  1. سلام
   قطعا تاثیرات بسیار مخربی داره. نه تنها بر حافظه بلکه بر تمام بدن از جمله مغز٬ قلب٬ مفاصل٬ سیستم گوارشی و ادراری٬ باروری٬ ریزش مو و …
   حتی برروی روح و روانم تاثیرگذار هست. افسردگی٬ گوشه گیری٬ انزواطلبی٬ کم تحملی و پرخاشگری و … از جمله عوارضش هست. که در هر شخصی بنا به وضعیتش به شکلهای متفاوتی بروز می کند.
   متاسفانه این روال یا اعتیاد هست یا منجر به اعتیاد به این عمل غلط میشه
   مخصوصا که در سن رشد هستید و تاثیر بدی روی رشدتون خواهد داشت.
   سریعا ترک کنید و دیگر این عمل غلط را انجام ندهید. ابتدا بمرور فواصل را بیشتر کنید سپس کامل ترک کنید. حتی یکبارش هم ضرر دارهه

   1. دکتر ها هزار بار تایید کردن خود ارضایی هیچ عارضه جسمی نداره

    1. دقیقا کدام دکتر؟!
     خیلی از پزشکان هزاران بار تایید کردن که عوارض دارد.
     ضمنا چرا پزشکان علت بسیاری از مشکلات و بیماریها را نمیتوانند تشخیص دهند؟!
     تجربه دیگران پیش روی شماست٬ میتوانید عبرت بگیرید و انجام ندهید. میتوانید هم انجام بدهید اما بعدا که عوارضهای متعدد آن نمایان شد و زندگی شما را مختل کرد دیگر نه اندوه و پشیمانی و حسرت سودی دارد. نه دکتری مسولیتی به گردن میگیرد و نه میتوانند برای شما کاری بکنند.

    2. سلام عزیز چقدر خوب که شمارو پیدا کردم تا کمکم کنین من خیلی اعتیاد دارم و زانو هام واقعا عیبی شده جوری که حتی رو پا وایسادن هم برام سخت شده و دو بار هم زانوی چپم عمل شده واقعا خسته شدم از بس مطالب مزخرف کسایی رو خواندم که میگن خود ارضایی ربتی به زانو درد نداره من کاملا بعد از خود ارضایی احساس میکنم به زانو هام نیرویی وارد میشه دیگه روم نمیشه برم دکتر همه ی این چیز ها رو توضیح بدم لطفا کمکم کنید و بگین چه نوع غذا و سبزی جاتی رو مصرف کنیم تا علاعمش زود تر گم بشه 🙏.

 3. سلام چطوری میشه عوارض خستگی.کم شدن حافظه ودرد چشم رو ازبین برد.کدوم ویتاوین یا غذایی درمانش میکنه؟واینکه توهمه ی سایت ها نوشتن یکی از عوارض ش کم خوابیه اما من بر عکس زیاد میخوابم .
  با تشکر از سایت فوق العاده تون

  1. سلام
   با انجام ندادن این عمل غلط و نادرست و مضر و ترک کردنش میتوان عوارضش و ضعف حافظه را از بین برد. مواد غذایی هرچقدرم که مفید باشند نمیتوانند جلوی عوارض را بگیرند و ضعفهای اجزای مختلف بدن را جبران کنند.
   مضرات و عوارض این کار زشت برای همه یکسان نیست

 4. سلام
  باید تصمیم بگیرید و اراده کنید که ترک کنید و دیگر انجام ندهید. هر چند این عمل زشت اراده را ضعیف می کند پس تصمیم جدی میخواهد.
  چون عادت کردید پس ترک کردن یک دفعه کمی سخت هست.
  ابتدا باید فواصل را کمتر کنید که بمرور ذهن و بدن آرام آرام عاددت کنند و خودشون را با شرایط جدید وفق بدهند. هر بار سعی کنید فاصله را بیشتر کنید. برسونید به ۱۵روز و ببعد ۲۰ روز و بعد ۲۵ روز و ….
  بمرور زمان با شرایط جدید عادت می کنید طوری که براتون عادی میشه
  عوارض هم بمرور زمان برطرف خواهند شد.
  ابتدا باید سعی کنید حتی الامکان تحریک نشوید یا کمتر بشه.
  مورد بعدی اینه که باید از وسایلی که تحریک کننده هستند دوری کنید یا اینکه کلا در دسترستون نباشه. برای مثال درعید و تابستان که نیاز به درس خواندن نیست گوشی را بفروشید که دیگر حتی اگر خواستید هم دسترسی به گوشی و ….نداشته باشید.
  انسان به هر کاری عادت کنه ترک کردنش براش سخت میشه. شما اگر عادت کنید هرروز بیرون برید اگر یک روز بیرون نرید براتون سخت خواهد بود. پس فکر نکنید چون دوبار خواستید ترک کنید اما نشده پس نمیتونید ترک کنید!
  حتما میتونید ترک کنید. اما هم اصولی داره هم بمرور و آرام آرام باید جلو برید. برفرض اگر ۱۰۰بار هم ظاهرا شکست خوردید ناامید نشین.
  ابتدا باید فواصل را بیشتر کنید٬ یعنی سعی کنید ابتدا بشه سه هفته. بعد ۲۵ روز. بعد ۳۰ روز. یعنی باید بمرور فواصل رو بیشتر کنید. چون عادت کردید و وسایل تحریک کننده هم زیاد هست ٬ اگر بخواهید یک دفعه ترک کنید سخت خواهد بود. پس ارام ارام جلو برید.
  مورد بعدی اینه که نباید هیچوقت تنها بشین. یعنی اگر در اتاق کسی نیست داخل اتاق نمونید. تنهایی و بیکاری بدترین چیز هست. انسان وقتی تنها و بیکار باشه افکار مخرب به سراغش میاد.
  نیازی به نگرانی و ناراحتی نیست. وقتی که فواصل رو بیشتر کردید اکثر عوارض بمرور از بین میرن . وقتی هم کامل ترک کردید که دیگه مثل سابق میشین
  ظاهرا اعتیاد پیدا کردید به اینکار و چون سنتون کمه و تجربه ندارید ممکنه به تنهایی از پسش بر نیایید. نیاز به یک مشاور خوب هست که هم راهنماییتون کنه هم کمکتون کنه. ببینید کی بهترمیتونه. موضوع مهمه٬ کسی که درکش پایین نباشه میتونه کمکتون کنه و زمینه رو فراهم کنه. مخصوصا خانواده که همیشه همراهتونه
  فعلا کارهایی که گفتم انجام بدید. هر جا هم به مشکل برخوردید پیام بدید
  این سایتم مطالب خوبی از تجربیاتش گذاشته

  dadashreza.com

 5. سلام آقای دکتر،من چند ساله که به این کار اعتیاد دارم و الان توی تقارن چهره ام مشکل پیدا شده سمته راسته صورتم افتاده ار شده تا سمت چپ صورت،آیا بعد از ترک این عمل،نا متقارن شدن صورتم از بین میرود؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا جواب بدید.

  1. سلام
   چه کسی گفته علت مشکل صورت اینکار هست؟!
   ابتدا باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا بررسی کند علت این موضوع چی هست.
   بعد از ترک هم بمرور اکثر عوارض از بین میروند.
   ترک را به فردا موکول نکنید٬ از امروز شروع کنید.

   1. سلام، درسته من هم همین مشکل رو دارم و توی چند تا سایت خوندم ک با انجام این عمل زشت سمت راست بدن افتاده میشه و تقارن از بین میره، من هم سمت راست صورتم با سمت چپ صورتم عدم تقارن داره.

    بعد از ترک ممکنه برطرف بشه

    1. سلام
     اگر علتش این عمل باشه بعد از ترک به احتمال زیاد برطرف میشه

 6. سلام خسته نباشید ببخشید من دو ماه هست خود ارضایی میکنم
  و هرچی درس میخونم یادم میره یا یاد نمیگیرم بنظرتون بخاطر خود ارضاییه؟ آیا اگه ترک کنم حافظم درست میشه خواهش میکنم جوابم رو بدید.

  1. سلام
   بله تاثیر مخرب زیادی داره. بخصوص که در سن رشد هستید و باعث اختلال در رشد میشه. اگر بخواهم از عوارض و مضرات این کار غلط و زشت و نادرست بگویم دهها ساعت وقت لازمه.
   همین که مدت زیادی نگذشته خیلی خوب هست. عوارض هم بعد از ترک بمرور برطرف میشوند. راحت تر و سریعتر هم میتوانید ترک کنید و دیگر انجام ندهید.
   کندر هم برای تقویت حافظ خوبه

 7. سلام من الان ۵ ساله به اینکار معتادم و هفته ای ۱۰ بار انجام میدم چشمام هم ضعیف شده و یکم هم افسرده ام آیا ترک کنم همه اینا درست میشه؟

  1. سلام
   حرفم شاید تند باشه٬ اما رک و صریح بگم شما در حال کشتن و شکنجه خود هستید٬ با این سرعتی که می روید حتی خدای نکرده ممکنه باعث کوری بشه. عوارضش مختلف و بیشمار هست.
   شما اصلا نباید منتظر جواب باشید که ببینید درست میشه یا نه٬ باید ضرر و آسیب رساندن به خودتون رو متوقف کنید٬ مسلم هست که وقتی آسیب رساندن را متوقف کنید حال جسم و روان بهتر میشه٬ وضعیت جسم و روح شما ۳ ماه بعد از ترک با الان خیلی تفاوت خواهد داشت. خودتان تعجب خواهید کرد از دیدن خودتان. عوارض بمرور بعد از ترک ٬ بهتر و برطرف خواهند شد به شرطی که ترک را به تاخیر نیندازید.
   خواهش میکنم لطفا دیگر این کار زشت و غلط را انجام ندهید٬ در سن رشد هستید و حتما باعث اختلال در رشد میشود.
   چگونگی ترک هم در مطالب دیگر سایت و در بخش نظرات توضیح دادم جستجو کنید. در سایت
   dadashreza.com
   هم توضیحات کاملی برایی ترک گفته شده.
   با توکل و امید بر خدا بسم الله بگید و شروع کنید٬ از خداوند کمک بخواهید

 8. سلام من 1سالو نیمه خودارضایی میکنم زخم معده و سوزش سینه دارم اگه به این کار ادامه بدم مشکل گوارشیم بدتر میشه؟
  ‘لطفا جواب بدید’

  1. سلام
   قطعا مشکلات بدتر میشه بلکه مشکلات دیگری هم در آینده اضافه میشه.
   نه تنها بر سیستم گوارشی اثرات مخربی داره بلکه برای کل بدن و روح و روان ضررهای بیشماری داره ٬ بیشترین عوراض هم مربوط به سیستم گوارش و قلب٬ سیستم ادراری و پروستات و استخوان و پوست و ریزش مو هست.
   لطفا این کار زشت و غلط که عوارض و ضررهای زیادی داره را دیگر انجام ندهید

   1. افرادی هم هستند که این کار را انجام ندادند اما زخم معده دارند.
    اینکه علتش چیه مشخص نیست٬ متخصص گوارش باید بررسی کند. اما این کار قطعاآثار مخربی روی سیستم گوارش دارد مثل رود تحریک پذیر٬ ضعف و سردی معده٬ مشکلات دفع و دستشویی ٬ و حساسیت گوارشی و اختلال درسیستم گوارشی و اجابت مزاج.
    از آنجا که این عمل زشت و گناه کبیره باعث افسردگی و ضعف اعصاب و روحیه میشود بصورت غیرمستقیم هم بر معده اثر میگذارد. اعصاب ارتباط تنگاتنگی با سیستم گوارش دارد.

 9. سلام من پول ندارم زن بگیرم . از طرفی به این عمل اعتیاد پیدا کردم و با تمام ضررهاش خودش نوعی آرامش و رهایی موقت از ناراحتی ها شده. بهترین راه برای خودارضایی نکردن اینه که هیچوقت درگیرش نشین. یا بتونید ازدواج کنید.

 10. سلام خدمت شما انشالله که خوب هستید

  چنتا سوال داشتم
  به دلیل خودارضایی اصلا تمرکز به روی درس خواندن ندارم به راحتی حواسم پرت میشه و زود مطالب از ذهنم میپرد
  این ها را به وضوح احساس میکنم
  میتونم بگم گاهی هفته ای یک بار و گاهی هم هفته ای سه بار خود ارضایی میکنم
  و یکی دیگه هم این که احساس میکنم به دلیل خود ارضایی صورتم تیره و جوش هایم بیشتر شده و روی پیشانی ام چروک افتاده

  میخاستم بدونم آیا بعد از ترک این کار حافظه ام مثل روز اول میشه؟ و بهتر مینونم تمرکز کنم؟
  و زیبایی صورتم برمیگرده
  و چکار کنم که ریکاوری سریع تر پیش بره
  ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام
   باید دید علت این مشکلات اصلا خودارضایی هست یا نه. ممکنه هیچ ربطی به خودارضایی نداشته باشند.
   برای مثال خیلی از افرد هستند که جوش دارند و پوست تیره اما تا بحال این عمل را انجام ندادند.
   اما در کل اگر این عمل بصورت مستقیم و غیر مستقیم نقشی در این مشکلات داشته باشه بعد از ترک کردن بمرور عوارض برطرف میشه و بدن به وضعیت طبیعی خوودش برمیگرده.
   فعلا فقط ترک کنید و این عمل را انجام ندهید٬ پس از چند هفته خبر دهید تا راهنمایی کنم.
   اگر ترک یکباره براتون سخت بود ابتدا فاصله ها را بیشتر کنید تا بمرور زمان با شرایط جدید وفق پیدا کنید و بمرور ترک کنید.

   1. سلام خیلی ممنون که جواب دادید
    خب الان یک هفته هست که اصلا این کار رو انجام ندادم و حتی سمتش هم نرفتم و حتی فیلم هم تماشا نکردم
    ایا این کار تاثیر رو حافظه داره؟
    آیا حافظم دوباره بر میگرده؟
    بعد از چند هفته که گفتید خبر بدم ایا کار خاصی باید انجام بدم؟
    لطفا به همگی پاسخ بدید خیلی ممنون
    خیلی خوبه که فردی مثل شما هست که میشه سوالاتمون رو باهاش در میان گذاشت

    1. سلام
     عالی هست. همینطور برید جلو. فیلم هم نبینید. با همین دست فرمان برید جلو دیگه به شرایط جدید عادت می کنید و براتون عادی میشه.
     اگر علت مشکل حافظه فقط و فقط این عمل باشه٬ بمرور بعد از ترک اکثر مشکلات رفع میشه. ورزش و مطالعه را فراموش نکنید. هر دو برای تقویت حافظه مفیدند.
     وقتی هم چند ماه از ترک گذشت و تونستید خودتون را کنترل کنید از موادغذایی مفید برای حافظه مثل گردو٬ سقز٬ کندر و … استفاده کنید.
     پس از این مراحل مشورت با پزشک متخصص طب سنتی و تغذیه داشته باشید برای جوش و حافظه و …

 11. سلام من دختری ۲۱ ساله هستم یک ساله که شروع به خود ارضایی کردم براثر این کار بافت اسفنجی کلیتوریس ازبین رفته وبه شدت لاغر شدم بطوریکه وزنم اصلا بالا نمیره زیر چشمامم گود افتاده .معمولا بعد از پریود یاوقتی دچار استرس میشم یاکار اشتباهی انجام میدم دست به این عمل میزنم خیلی خواستم ترکش کنم اما بعد از مدتی دوباره شروع کردم اگه کاملا ترک کنم همه ی این عوارض از بین میره؟

  1. سلام
   یکی از عوارض این کار ضعیف شدن اراده هست. پس باید اراده رو تقویت کنید و نگویید نمیتونم و نشد. بگویید حتما میتونم و قول میدم ترک کنم.
   هربار مدت رو بیشتر کنید . اگر صدبار هم شکست خوردید دوباره شروع کنید. اگر ترک دفعی و یکباره براتون سخته٬ سعی کنید فواصل را بمرور بیشتر کنید تا به آهستگی به شرایط جدید خو بگیرید .
   مثلا اگر هفته ای یکبار بوده٬ بگویید اینن دففعه تا ده روز نشه کاری نمیکنم. دفعه بوو مثللا ۱۵ روز. بمروور اراده تقویت میشه و به شرایط جدید عادت می کنید اونوقت اگر سه ماه هم کاری نکنید براتون عادی خواهد بود.
   اگر علت لاغری این باشه بعد از ترک عوارض از ببین میروند.
   جذابیت و نور صورت و اندامها و گودی چشمها و … برمیگردند.
   بعد که ترک کردید با پزشک متخصص طب سنتی مشورت کنید برای دادن برنامه غذایی و سبک زندگی. برای ارامش و رفعع استرس هم دمنوش و عرقیات گیاهی برایتان تجویز می کنند.
   مشورت با روانشناس با تجربه و مجرب هم بد نیست.

 12. سلام آقای دکتر،من چندین سال هست که اینکارو انجام میدم و همه عوارضش رو هم دارم، یکی از عوارضش ریزش موهام هست ک خیلی اذیتم میکنه ایا با ترک این کار موهام مثله قبل میشه؟

  1. سلام
   قطعا ترک کردن باعث میشه هم ضرر رساندن ببه بدن متوقف بشه هم عوارض برطرف شوند. ریزش مو و زودانزالی یکی از عوارضش هست اما تنها دلیل نیست و ژن و طبع و ارث و سبک زندگی هم تاثیر دارند. افرادی هستند که این عمل را انجام ندادند اما زودانزالی و ریزش مو دارند.
   هرچه زودتر ترک کنید٬ اون عوارضی که به سبب این عمل ایجاد شده بمررور برطرف خواهد شد.
   برای زودانزالی و ریزش مو به پزشک متخصص طب سنتی باتجربه مراجعه کنید تا با توجه به بدن و طبع شما مشاوره تغییر سبک زندگی و تغذیه ای بدهند. نوع تغذیه و طبع و روان و استرس تاثیرگذار هستند. همینطور تکنیکهایی هست که باید تمرین کنید که باعث میشه وضعیت بهتر بشه. آموزشها در نت موجود هست.

 13. سلام، من با این کار زودانزالی پیدا کردمه اونم خیلی خیلی شدید جوری ک توی رابطه به ۱۰ ثانیه نرسیده به ارگاسم میرسم، ایا اگه این کارو ترک کنم ، زود انزالیم از بین میره؟

 14. با سلام توروخدا تورو به الله قسمتون میدم همین الان ازش دست بکشید به خدا اشکنجه دادنه به خدا یواش یواش نابود شدنه من ۶ ساله مبتلا بودم بعد این همه مدت و اعتیاد نابود شدم و الان زندگیم نابود شده ضعف حافظه ترس و اضطراب بسیار شدید طوری که چیزی بشه فوری میترسم و احساس مرگ میکنم توروخدا ترک کنید تا مثل من نشید من بعد این همه ضرر ۱ ماه هست که قسم خوردم بمیرممممممم انجام نخواهم داد یک دفعه قط کردم و حیلی سختی میکشم کل هورمون های مغزم ب هم خورده تو جمع نمیتونم بشینم فشارخونم بالا میره انقدی استرس و اضطرابم زیاد شده ک از کنترلم خارج میشه خود ب خود استرس و اضطرتب میاد و میزنه فشار خونمو بالا میبره و میترسم توروخدا برام دعا کنید از همتون تشکر میکنم از سایت تشکرمیکنم ک کمکتون میکنه به خدا اخرش ادم نابود میشه
  و پشتیبانی من ترک کردم توروخدا برام دعا کنید و بهم امید بدید که ایا این هورمون های مغزم خوب میشه باز مثل قبل خوشحال میشم؟چون دنیا برام خیلی بد شده اصلا چیزی به اسم احساس خوب برام نمونده و ندارم و اصلا ۲۴ ساعته میترسم برام دعا کنید خدا منو ببخشه از کار زشتم پشیمانم استغفرالله خدایا این همه ناراحتی و ترس رو از من دور کن الهی و توروخدا ترک کنید نزارید با دستان خودتون خودتونو نابود کنید من خودمو نابود کردم و الان چوبشو میخورم و یا میمیرم یام خدا لطفی میکنه باز به زندگیم خوشحالی میده

  1. سلام
   معلوم نیست علت همه مشکلاتتون این باشه٬ ممکنه بعضی از آنها علتهای دیگری داشته باشه٬ اون عوارضی که که علتش این کار بوده بعد از ترک کردن به مرور از بین خواهند رفت.
   بخشی از حالتون طبیعیه٬ به کاری عادت کرده بودید و الان دیگر انجامش نمی دهید٬ کمی زمان می بره تا نفس و روح و جسم به شرایط جدید عادت کنند. شما دوره سخت رو رد کردید٬ از این به بعد راحت تر خواهد شد. نگران هیچ چیزی نباشید٬ دنیا هیچ ارزشی نداره٬ فکرتون فقط به خدا باشه٬ همین که ترک رو شروع کردید یعنی خداوند بهتون نظر کرده و فرستاده دنبالتون٬ از این به بعد رابطتون رو با خدا بیشتر کنید و همیشه عاشق باشید٬ کاری که دوست داره را انجام بدید و کاری را که دوست داره انجام ندهید٬ همین! اونوقت می بینید که زندگیتون دنیاتون تغییر پیدا میکنه و حالتون خیلی بهتر میشه.
   مشاوره با روانشناس با تجربه و حاذق و همینطور روحانی با سواد هم مفیده . در مورد ترس و استرس و … حتما باهاشون مشورت کنید.
   همینطور به پزشک متخصص طب سنتی مراجعه کنید تا با توجه به طبعتون یک سری دمنوش ها و عرقیجات و داروهای گیاهی را تجویز کنند برای کاهش اضطراب و افزایش آرامش.
   من الان اگر جای شما بودم سعی میکردم نمازم رو اول وقت بخونم و هرروز یک صفحه یا چند آیه قرآن با معنیش رو بخونم و چون دقیقه در مورد معنیش فکر و تجزیه تحلیل کنم. تفکر کنم. و بعد تا میتونم به خانواده و دیگران کمک کنم. مخصوصا تو این ایام که برای خیلی ها و مخصوصا سالمندان و بیماران بیرون رفتن سخته٬ برم کمکشون کنم و خریدهاشون رو انجام بدم. هم رابطم با خودم و خدا بهتر میشه هم حال خیلی خوبی پیدا میکنم. کار خوب تا دلت بخواد زیاده. مخصوصا کمک کردن و شاد کردن دیگران و بچه ها.
   خدا با شماست حتما موفق خواهید شد انشالله

   1. از شما خیلی ممنونم برادر ان شاءلله همیشه دلتون پر از ایمان و بدنتون سلامت و موفق باشین برام از ته دل دعا کنید خیلی ممنونم از لطفتون الحمدالله شکر خدا

 15. خدا خیرتون بده من کامنت هارو که خوندم جورییی ترسیدم که سعی میکنیم دیگه نزنم من هفته ایی ۸ الی ۱۰ بار میزدم و درس هام هم خیلی خیلی ضعیفه روز ۷ ساعت وقت میزارم درس میخونم فردا میام از خودم یه کویز بگیرم هیچی یاد ندارم امتحان هایم ۲ماه دیگه شروع میشه بنظرتون چیکار کنم حافظم زیاد بشه بتونم یاد بگیرم .
  یه چیز دیگه ایی هم هست من قریضه جنسیم خیلی بالاست همش نعوظ دارم وقتی یه خانومی رو حتی توی تلویزیون میبینم فکر های پلیدی میاد سراغم چیکار کنم واقعاااااااااااا ممنومم برای تشکیل این صفحه بابت اینهمه اگاهی که گرفتم

  1. سلام
   اول اینکه باید عادت رو ازخودتون دور کنید٬ برفرض فردی عادت میکنه سر ساعت خاصی آب بخوره٬ حالا اگر یک روز آب نخوره فکرش درگیر میشه و ارامش ازش سلب میشه. پس باید بمرور عادت رو ترک کنید و با نفس و وسوسه ها بجنگید.
   تحریک در سن شما طبیعیه اما به این فکر کنید که اگر به این منوال ادامه بدین چندساله بعد ممکنه از رابطه واقعی محروم شوید و مشکلاتی مثل عدم نعوظ و زودانزالی براتون پیش بیاد. وقتی که تحریک شدید سعی کنید به اینها و عاقبت کارتون فکر کنید. انسان وقتی به عاقبت کارش بیاندیشد دیگر کمتر دست به خطا می زند چون میداند آینده اش چیست. هر وقت تحریک شدید نباید در همان حالت بمانید٬ سریعا باید وضعیت خود را تغییر بدید و به کاری مشغول شوید و یا به حیاط و بیرون بروید و بدوید. اگر در همان بمانید نفس و شیطان شروع به وسوسه کردن میکنند. انسان وقتی ساکن و بیکار هست انواع فکرهای پوچ به سراغش میاد اما وقتی مشغول کار مفیدی هست دیگر از این فکرها خبری نیست یا خیلی کمتره.
   ببینید کدام کار برای شما مناسبتره. راه رفتن٬ دویدن٬ کار مفید٬ ورزش و … تمرین کنید که هر وقت تحریک شدید همان کار را انجام بدید. اولش نفس به شما میگوید بیخیال بابا حوصله داری؟ اما وقتی ببیند مصمم هستید بمرور عادت میکند.
   پس اول با گفتن بسم الله و یاعلی شروع کنید
   دوم امید و توکلتون به خداوند باشه
   سوم با خداوند حرف بزنیدازش کمک بخواهید و دعا کنید. مطمن باشید کمکتون میکنه
   چهارم تصمیم و اراده محکم ٬ نترسیدن٬ خسته نشدن٬ ناامید نشدن
   پنجم تمرین و ممارست٬ باید عادت کنید ک آستانه حساسیت و تحریکتون کمتر بشه و هر وقت هم تحریک شدید وضعیت رو تغییر بدهید ٬ کاری انجام بدید ٬ بدوید و …
   در این مدت هم چیزهای که ممکنه باعث تحریک بشه مثل موبایل و سیستم و عکس و… ممنوع هست و نباید بهشون دسترسی داشته باشید.
   کافیه استارت بزنید و شروع کنید٬ اولش ممکنه سخت باشه و چند بار از دستتون در بره اما بیخیال نشین و ادامه بدید٬ بمرور آسون میشه و عادت می کنید٬ اونوقت به راحتی به نفس می گویید نه.

 16. سلام اقای دکتر ، من میخوام ترک کنم و ایمان دارم که ترک میکنم . میدونم که عوارض جسمی از بین میره 14 سالم هست و قد بلند . قدم حدود 185 است .
  من وقی یه هفته انجامش ندادم . واقعا درد از بین میره .
  من درس زیاد میخونم و وقت بیرون رفتن ندارم ولی حافظه ی ضعیفی دارم ( فکر کنم به خاطر همین عمل ) و استرسی هستم .
  از رشد قدم که مشکلی ندارم تغذیه ی زیادی دارم . و از نظر فیزیکی مطمعنا برمیگردم ولی از نظر حافظه شما یه چیزی گفتین که نامید شدم . گفتین حافظه برنمیگرده . چرا !؟

  1. سلام
   اولا کسی نگفته حافظه برنمیگرده٬ اگر علت حافظه این عمل باشه بعد از ترک بمرور برمیگرده.
   دوما نباید بخاطر حرف کسی ناامید شوید٬ اگر حتی کل مردم دنیا هم گفتند شما ناامید نشین٬ پرقدرت و باامید ترک رو شروع کنید٬ حتی حتی اگر فقط بعد از ترک فقط یک درصد از عوارض برطرف می شد شما حتما باید ترک را شروع می کردید. حالا که سنتون پایین هست پس قطعا عوارض برطرف میشوند.
   باقدرت و مصمم و باامید و توکل به خدا ترک را شروع کنید٬ موفق باشید.

 17. سلام
  اینکه میگویید ترک کردن سخته حرف شیطان و نفس هست.
  قطعا ترک کاری که بصورت عادت درآمده سخت هست اما ناممکن نیست. کافیه تلاش کنید و پییگیر باشید. مصمم و با اراده تمام تلاشتون را بکنید تا بمرور فواصل را بیشتر کنید و بمرور بصورت کامل ترک کنید. از شکست نترسید و ناامید هم نشوید.
  زمان خاصی نمیتوان داد٬ بستگی به خیلی چیزها دارد. هرچه زودتر شروع به ترک کنید قطعا عوارض زودتر از بین خواهند رفت.

 18. سلام
  اگر کاملا ترک کنید عوارضش مثل تیرگی زیرچشم و اضطراب و استرس و … کمتر میشه.
  همینطور میتونید از داروهای طبیعی مثل دمنوش گل گاوزبان و عرق بیدمشک و دیگر دمنوش ها و عرقیجات برای آرامش بخشی استفاده کنید.
  بیشتر از دارو نیاز به مشاوره دارید برای تغییر عادت و سبک زندگی و افزایش آرامش و توانایی کنترل. پس باید به روانشناس حاذق و باتجربه ای مراجعه کنید که فقط شعار و دارو ندهد بلکه با مشورت کاری کنند که در عمل مشکلات را حل کنید.

  ابتدا باید تصمیم به ترک بگیرید. تلقین و گفتن اینکه نمیتونم و …. غلط هست٬ اگر بخواهید میتونید٬ یکی از عوارضش کم شدن اراده هست٬ پس اگر واقعا میخواهید از شرش خلاص شوید بایدد اراده کنید و تلاش کنید.
  باید یاد بگیرید خودتون را کنترل کنید و به نفستون نه بگویید. حتی اگر برای یک دقیقه بیشتر کنترل کنید باز هم خوبه. بمرور یاد میگیرید و عادت می کنید که ایین یک دقیقه رو به یک ساعت و یک روز و یک ماه تاخیر بندازید.
  پس قدم اول این هست که هروقت تحریک شدید و نفس و شیطان وسوسه کردند به خودتان بگویید نه من میخوام خودمو کنترل کنم. اوایل سخت هست و حتی ممکنه کم بیارید و نا امید شوید. این کاملا طبیعیه٬ مهم اینه ناامید نشوید و دوباره تلاش کنید. حتی اگر صدبار هم ظاهرا شکست خوردید ناامید نشوید. اونقدر تکرار کنید تا کنترل خودتون براتون آسون بشه.
  چرا؟ چون شما بمرور طی چندین ماه به این کار عادت کردید و اعتیاد پیدا کردید٬ پس یکروزه نمیتوان ترک کرد٬ بمرور باید اینکار را کنار بگذارید و به شرایط جدید عادت کنید.
  همین که هروقت وسوسه شدید به خودتان نه بگویید و یادتون بیاد که درحال ترک کردن هستید ٬همین باعث تقویت اراده و تقویت خودتون میشه.
  در دوره ترک هم نباید اصلا بیکار شوید و حتما باید خودتن را مشغول کاری کنید تا افکار غلط کمتر به ذهنتون خطور کنه. هرچیزی هم که باعث تحریک میشه نباید در دسترس شما باشه.
  درمان اصلی هم ازدواج هست . تا اونموقع همین کار را شروع کنید بمرور٬ به مرورر ترک کنید . بعد مشکلی داشتید بپرسید.

 19. سلام خواستم بگم به افرادی که این کارو انجام میدن من حدود بیست ساله نخواسته بدون اینکه بدونم این چیه انجامش دادم الان سه روزهذکه پیام دادم امشب اتفاقی گفتم ببینم اصلا این سایت جواب داده یا نه من گوشیمو جمع کردم یعنی یه نرم افزار هستش ساعت میزنی دیگه قفل میکنه من هر روز این وسوسه رو داشتم تو ذهنم از وقتی که عوارضو خوتدم دیگه قسم خوردم خودمو بسازم سه روزه ورزش میکنم به جرت میتونم بگم کسی این کارو هر روز با اغذیه درست استفاده از میوه جات انجام بده کلا زندگیش تغییر میکنه مطالعه ام در کنارش انجام میدم من همون ادمیم که یه ساعتم نمی تونست خودشو کنترل کنه نمازم میخونم حس میکنم تازه متولد شدم ممنون از سایته عالیتون من یه ماه دیگه ام پیام میدم تا یه سال شاید انگیزه ای شک برا افرادی که دچار این مرگ تدریجی شدن تازه معنی زندگیو مفهمم

 20. سلام
  عوارض این عمل کلی هست و بر تمام نقاط بدن تاثیر میذاره. همینطور بر روح و روان .
  خودارضایی علاوه بر عوارض و مضراتی که داره باعث هدر رفتن املاح و ویتامین و کلسیم و …. بدن میشود. آبی که در کمر و بیضه هست از تمام نقاط بدن گرفته شده٬ هر بار که منی که خارج میشود علاوه بر هدررفتن کالری بدن باعث خروج این موارد از بدن میشود. در نتیجه شما هر بار دارید قوت بدن را کم می کنید و نیازها و مواد مفید لازم بدن را از آن خارج می کنید. پس تاثیر مستقیمی در ضعف و کاهش قوت و سلامتی و عوارض مختلف خواهد داشت.
  متاسفانه متاسفانه با این سرعتی که دارید پیش میروید پیری خود و ضعف و ناتوانی را نزدیکتر می کنید. حتی اگر رابطه جنسی طبیعی هم بود باز هم روزی یکی دو بار زیاد بود و باعث ضعف و مشکلات می شد چه برسه به این مورد.
  خواهشم این هست که فاصله ها را بمرور بیشتر کنید و به هفته ای یکبار و ماهی یکبار و ترک کامل برسید.
  قطعا بعد از ترک آدم دیگری میشود و طراوت و شادابی پوست و بدن و روح برمیگرده٬ و حافظه و مشکلاتی از این قبیل به مرور بهتر خواهند شد.

 21. سلام ممنون از انرژی بسیار بالاتون خدا بهتون خبر بده.امیدوارم این حلقه محکم و استوار باشه هممون نیاز به تلاش و انگیزه داریم.هیچ تلاشی بی نتیجه نمیمونه.خدا بزرگ است.

 22. سلام
  اینو برای همه ی کسایی میگم ک معتقدن خودارضایی هیچ اثر منفی ای نداره !!!
  الان حدود پنج شیش ماهی هست که خودارضایی میکنم و به عینه تاثیرش رو روی عملکرد درسیم مشاهده میکنم من دانش آموزی بودم که همواره توی آزمون های آزمایشی رتبه های برتر کسب می کردم اما بعد از اینکه به خودارضایی روی آوردم ( اول با یکم کنجکاوی و برای سرگرمی شروع شد اما کم کم به روزی دو ، سه بار رسید ..حالا هم جوریه که حتی اگه نخوام می بینم چیزی توی زندگیم برای از دست دادن ندارم برای همین دوباره همون اش و همون کاسه ) تراز هام روز به روز افتضاح تر میشن از روزی شیش هفت ساعت درس خوندن رسیدم به یکی دو ساعت ..مدام برای فرار از مشکل هام میخوابم ..خدا شاهده حاضرم اعتیاد به مواد مخدر داشته باشم ولی این کوفتی رو توی مخم بکشم
  الان این مطالب و میخونم گریه م می گیره چون همه رو توی خودم می بینم ..مادر و پدر بیچاره م چششون به منه که رتبه ی خوبی بیارم و همش نگرانن میگن تو ک قبلا بچه ی خوبی بودی درس خون بودی جای بخصوصی هم نمیری چرا اینقد افت کردی توی درسات!؟
  میخوام ترکش کنم اما یه صدایی تو سرم هی میگه برو ..عکس ببین . اوضاع خونه خونواده مون هم خوب نیست یکسره با هم دعوا دارن و مشکلات پشت مشکلات منم ک نمیتونم تحملشون کنم خودمو با خودارضایی تخلیه میکنم
  علاوه بر ضعف حافظه و کاهش یادگیری کوفتی مشکل برای چشام پیش اومده و خیلی از اوقات تا مدت ها اطرافم رو تار می بینم و گوشام هم گاهی بی دلیل وزوز می کنن
  اصن بی خیال مشکلات جسمی شیم و فرض بر اینکه من هیچ مشکلی توی بدنم نداشتم ..عذاب وجدان ، اضطراب، ترس و احساس بی فایدگی رو کجای دلم بزارم ؟ همه چیز مث کابوس می مونه ..احساس میکنم یه چی داره از ته وجدانم داد میزنه و به وجودم چنگ میزنه
  ولی انگار مغزم قبول کرده هیچ لذتی این لذت خودارضایی نمیشه و منم هیچ اختیاری از خودم ندارم
  ..مث زندانه دو دقه تنها میخوام به خدا میخوام سکته کنم از درد و رنج هیچ امیدی ندارم ..
  یکسره صحنه ها و چیز هایی که توی فیلم هاو عکس های پورن دیدم میان تو ذهنم و آزارم می دن نه تنها وادارم میکنن به خودارضایی که باعث میشن احساس کثیف و لجنی بهم دست بده نمی دونم آدم هایی کع توی این جور ویدیو ها بازی میکنن چطور می تونن خودشون رو تحمل کنن ..به قیمت ریدن تو زندگی جوونا
  خلاصه که مراقب خودتون باشید و از همون اول نزارید تو این گودال کوفتی بیفتید وگرنه اگه آدم ضعیفی باشید – مث من – دیگه راه نجاتی ازش نیس

  1. سلام
   شما در اوج دوران بلوغ هستید و بیشترین دورانی که فرد بیشترین نیرو رو داره. طبیعیه که قدرت این مووع در این سنین زیاده٬ فرد طبق روال در این سنین باید شروع کنه برای اغاز زندگی مشترک٬ اما متاسفانه به دلیل تغییر سبک زندگی و افول تفکر و انسانیت و … ازدواج به تاخیر افتاده.
   کم شدن اراده و افسردگی و ناامیدی از عوارض این کار هست٬ اگر سعی کنید خودتون رو کنترل کنید عوارض کمتر میشه. شما بمرور در این چرخه افتادید پس باید بمرور کم و کمترش کنید. اینکه گفتید نمیتونید صرفا توهم و تلقین نفس هست. انسان هرکاری میتونه بکنه کافیه که بخواد.
   الان شما میگین حال ندارید بدوید . اما کافیهیک گرگ ما رو دنبال کنه٬ اونوقت نمیگید حال ندارم و نمیتونم و … منتظر حرف کسی هم نمی مونید! با اخرین سرعت می دوید! جوری که بعدا خودتون تعجب می کنید که چطور مثلا ۶ کیلومتر را با این سرعت دیویدید!
   جوابش سادست. در اون لحظه شما محکم به مغز گفتید باید سریع فرار کنم تا جانم را نجات بدم. حتی معطل هم نشدین که نفس بگه نه بابا حال داریا!
   الانم همینه شما نباید منتظر تلقین نفس و شیطان بشی که ناامدت کنند و بگن نمیتونی و از تو گذشته و از این حرفا.
   باید این حرفها را نشنیده بگیری٬ سعی و تمرین کنی. بخاطر رسیدن به هدف. هدفت چیه؟ نجات دادن جانت. سلامتی. زندگی مشترک. شغل و رشته درسی. خانواده و ….
   وقتی هدفها رو ببینی اونوقت بخاطر هدفها پا میذاری روی حرف نفس. اما اگر گوشت فقط به حرف نفست باشه اونوقت هرروز بیشتر بهت فشار وارد میکنه و ضعیفتر میشی. اونوقت هرکاری ازت میخواد و بهش نه نمیگی. و دیگه داستان تمومی نداره. میشه سقوط کامل یه فرشته.
   با توصیفاتی که کردی مشخصه میتونی به راحتی ترک کنی. موضوع فقط استارتکار هست و اینکه ناامید نشی وسطش جا نزنی. اگر هم جا زدی دوباره شروع کنی. همین.
   شما ۱۲ سال برای یادگرفتن و دیپلم تلاش می کنید. جدا از دانشگاه و ….
   حالا ارزش نداره چند ماه یا یه سال برای خودتون و سلامتی تلاش کنید؟؟!!
   پس بسم الله بگو شروع کن. خدا کمکت میکنه. کافیه که بخوای فقط

 23. سلام دکتر من ۱۵ سالمه و حداقل هفته ای ۲/۱ بار این کارو انجام میدم الان موقع خوندن درس سرم درد میگیره نمیتونم بخونم باید چیکار کنم کم کم ولش کنم،دارو های زد افسردگی و مولتی ویتامین و fefol میتونن حالمو خوب کنن و دیگه خوب بشم؟ و این کارو نکنم دیگه توروخدا بگین

  1. سلام
   به مرور کم و کمترش کنید و بعد ترک کنید.
   فعلا مواد غذایی با طبع گرم مثل معجون٬خرما٬موز٬اجیل٬کباب و حلوا کمتر بخورید. دارو لازم نیست.
   همین که ترک کنید حالتون بهتر میشه

 24. سلام خسته نباشید
  ممنون که برای ما وقت میذارید🙏🏽
  من فقط فیلم نگاه میکردم ولی خود ارضایی نمی کردم آیا مشکلی برای حافظه م پیش نمی آید چون به شدت می خوام درس بخونم استرس دارم ۱۵ سالمه، اگه کامل ترک کنم حافظه م….

  1. سلام
   تاثیرات مخرب و عمیقی برروی روح و روان و سبک زندگی شما میذاره٬ فکر رو خراب میکنه و حتی ممکنه باعث بشه در زندگی مشترک به مشکل بخورید.
   باعث سردی و بی انگیزگی و بی تفاوتی و رفتن مهربانی و حس های دیگر هم میشه.
   این حکایت شبیه اینه که شما تو خونه آتیش روشن کنی٬ شاید خانه نسوزه ( که به احتمال بالا ممکنه بسوزه) اما تمام دیوارهای خانه ساه میشه و بوی بد میگیره. دیگه اون زیبایی رو نداره و نمیشه در خونه زندگی کرد.
   این هم همینه٬ باعث سیاهی دل و دلمردگی میشه و انسان خیالپردازی میکنه و فکرش درگیر و خسته میشه.
   قطعا اگر ترک کنید وضعیتتون بهتر خواهد شد.
   پس اکیدا توصیه میکنم اصلا نگاه نکنید که آثار بد زیادی داره

 25. من بعضی اوقات هم در خواب فیلم میبینم ولی سریع از خواب می پرم و احساس گناه میکنم😔 کمک کنید

  1. از عوارضش هست برای شما٬ فکرش و خیالپردازی و اثرات مخربش تا روزها در ذهن انسان میمونه ٬ لطفا دیگر نبینید. فیلمهای مفید ببینید. عکسهای زیبا. نقاشی و خوشنویسی کنید. طبعیت زیبا را ببینید. قطعا حالتون بهتر میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا