چگونه خودارضايی كنيم كه ضرر نداشته باشد؟

خودارضايی ضرر,زنان چگونه خودارضايي كنيم كه ضرر نداشته باشد,چگونه خود ارضايي كنيم كه ضرر نداشته باشد,چگونه‌ جغ‌  جق بزنیم,فواید خود ارضايي از نظر اسلام,فواید خود ارضایی برای مردان,چگونه خودارزیابی را ترک کنیم

با سلام در روایات متعددی داریم که استمنا گناه کبیره است و مخرب دنیا و اخرت انسان خواهد بود. چندین بیماری را بوجود می اورد که بنده مطالعه کردم ..می خواستم بدانم خوب با پیشرفت علم پزشکی و اساتید و متخصصان حوزه سلامت جنسی با ادله و علم مطرح می کنند که خودارضایی معمولی این اثار منفی را ندارد و تنها زمانیکه به بیماری پارافیلیا تبدیل شود مشکل ساز است . و حتی در جاهایی برای رفع استرس یا خطر ارتباط با کسی به صورت سطحی و کم پیشنهاد می شود .. البته که الان سن ازدواج بالا رفته و فرد تا ۳۰ یا ۴۰ سالگی هم مجرد داریم و به هرحال نتوانسته ند ازدواج کنند و و همه هم راهبه نیستند یا امکان کنترل ندارند ..

۱- این تضاد روایات و علم پزشکی چگونه است؟ ایا مقصود از روایات به شرط صحت سند، چیز دیگری بوده و بیشتر عرف است که عذاب وجدان را دامن می زند؟

و اینکه حتی فرد را اموزش بدیم از اون فضا که تحریک شده دور بشه و اون اتفاق نمیفته ولی روزهای بعد بلاخره این کار صورت میگیره.

۲- از استادی شنیدم که خودکنترلی ، صبر، تربیت هیچکدام به کنترل جنسی ربط ندارد و یه نیازه که مثل خواب و خوراک و هر وقت ممکنه استارت بخورد؟

تشکر

چگونه خودارضايی كنيم كه ضرر نداشته باشد؟

پرسشگر گرامی ، جهت دریافت پاسخ به نکات زیر توجه نمایید :

این سوال چگونه خودارضايی كنيم كه ضرر نداشته باشد؟ مانند این است که بپرسیم چگونه خود را آتش بزنیم و بسوزانیم که آسیب نبینیم و نمیریم؟! همین قدر این سوال احمقانه است!
عوارض و مضرات این عمل زشت و غیرطبیعی در بعضی موارد حتی بدتر از سوختن در آتش است و قابل جبران و علاج نیست! مانند ناتوانی در کنترل ادرار و … ٬ ناتوانی جنسی٬ بیماریهای روانی شدید٬ ریزش موی سر که قابل جبران و رویش هم نیست٬ پیری زودرس٬ فرسودگی جسم و استخوانها و روح٬ مشکلات گوارشی و قلبی٬ پوکی استخوان٬ نابینایی و …

خودارضایی یک عمل بد و غیرطبیعی زننده با عوارض روحی و جسمی بی شمار است. بعضی از عوارض آن زود آشکار میشوند و بعضی از آثار آن سالها بعد نمایان می شوند. متاسفانه بعضی از عوارض هم امکان درمان ندارند. برای همین این خودآزاری و این عمل شت جزو گناهان کبیره است . پس آرام آرام این عمل زشت را تا نقطه ۱۰۰درصد ترک کنید.
در غیر اینصورت در آینده به خاطر مشکلات و عوارض به وجود آمده فقط خود را ملامت کنید!

الف ) بعضی ادعا را دارند که خودارضایی (استمناء ) فقط در مذهب اسلام حرام و گناه است و علمای اسلام این مسئله را خیلی بزرگ کرده اند ، در حالیکه در کشورهای اروپایی هم این مسئله را تایید می کنند و آن را برای تخلیه و رفع استرس تجویز می کنند .

جای تعجب است در حالیکه بسیاری از پزشکان و متخصصان غربی و غیر غربی ، همگی بر منفی بودن خودارضایی و ترک آن تاکید دارند ، که در اینجا به بعضی از آنها اشاره می کنیم .

مدیریت بهداشت و درمان دانشگاه میشیگان

این کار در سنین نوجوانی تمایل به همجنسگرایی را بالا می برد – فعالیتهای روزمره و مفید در کودک را مختل می کند – سبب بروز دردهای مقاربتی در آینده می شود و در توان حفظ عوظ با مشکل مواجه می شود – سبب بروز خارش های موضعی و حتی بروز تروما می شود.

بخش مشاوره سایت یاهو

مادری در خصوص خودارضایی دختر ۱۶ ساله خود که رفتارش با انجام خودارضایی تغییر کرده بود کمک و راهنمایی خواسته بود . در شرح مشکل دخترش بیان کرده بود که دخترش را زیر نظر داشته و متوجه شده در طی یک روز سه نوبت این کار را انجام داده است . رفتارش بسیار تند و بد شده و از زمانیکه متوجه خودارضایی او شده است ، او را دختری افسرده و گوشه گیر می بیند که دوست دارد تنها باشد . حتی یک نوبت پس از خودارضایی شاهد گریه و افسردگی شدید او بوده است.

مشاور در پاسخ خودارضایی برای دختر ایشان را منع کرده و بیان کرده باید برای بهبودی شرایط روحی او تغییر مکان زندگی بدهند . به بیان بخش مشاوره یاهو این کار در سنین نوجوانی سبب بروز پرخاشگری و ناملایمات روحی می شود . والدین باید فرزندان را از کودکی با شیوه صحیح  مسائل جنسی آشنا کنند.

موسسه اسلامی توسعه عدالت – جامعه مسلمانان کانادا

در این سایت خودارضایی – استمناء – را تجاوز به خویشتن معرفی کرده است . رفتار غیر انسانی که روح و جسم را نابود می کند . هر گونه سوء استفاده از اعضاء جنسی مگر در زندگی مشترک به معنای جنایت به خود و تجاوز به خود است . تجاوز جنسی فقط برخورد جنسی منفی با دیگری نیست بلکه خودارضایی نیز تجاوزی است که عوارضش از تجاوز به دیگران گسترده تر است اشاره شده است که : پیامبر (ص) به شدت استمناء را نهی کرده اند . در جایی دیگر بیان شده که عمر از خلفاء اهل سنت در اسلام ، گناه خودارضایی را با سرقت غذا در زمان قحطی یکی دانسته است.

پایگاه مشاوره کنترل جنسی

این سایت این کار را یک اعتیاد حاد معرفی کرده و بیان داشته باید افرادی که به خودارضایی – استمناء – روی آورده اند را به مراکز مشاوره و درمان معرفی کرد . باید خودارضایی را متوقف کنند و از تحریک خود به روش لمس عضو جنسی چه در زن و چه مرد پرهیز شود چراکه همچون اعتیاد به مواد مخدر می تواند سبب تخریب جوانان شود.

وابسته به کمپانی نیویورک تایمز

در این سایت که به مشاوره قبل و بعد از ازدواج می پردازد در سوالی که مطر شده آیا خودارضایی به ازدواج من در آینده صدمه می زند یا نه ، پاسخ داده شده که : این کار – استمناء – یک مشکل بزرگ برای زوجین می باشد . خودارضایی شما در قبل از ازدواج تمایلات جنسی شما را به همسرتان کاهش داده و سبب کاهش روابط جنسی و نهایتا عاطفی بین شما خواهد شد . اشتمناء سبب کاهش اعتماد به نفس در شما و صربه های روحی می شود . وقتی می توان رابطه مناسب جنسی با همسر داشت نباید آنرا با خودارضایی در پیش از ازدواج آسیب رساند.

متاسفانه آمار خودارضایی نشان می دهد که مردان بیش از زنان به آن گرفتار هستند . اگرچه آسیب های روحی استمناء در زنان شدیدتر از مردان است .

پایگاه دکتر یوآو بن – دوو

وقتی در این پایگاه مطالب مربوط به خودارضایی را مطالعه می کردیم به این حقیقت دست یافتیم که خودارضایی در تمامی کشورها به عنوان یک ایراد بزرگ و مشکل سنین نوجوانی و جوانی شناخته می شود و جالب توجه است که از استمناء با عنوان قاتل جوانان یاد شده است.

در این پایگاه ثبت شده است که :

در قرن نوزدهم میلادی دانشمندان و بزرگان علم پزشکی به این باور قوی رسیدند که خودارضایی قویا رای انسان کشنده است .

چراکه این بیماری و این رفتار مریض گونه جسم و ذهن انسان را هدف گرفته و تخریب می کند .

ب ) ضرر نداشتن خود ارضایی

۱ . بر فرض که علم پزشکی هنوز برای خود ارضایی عوارضی پیدا نکرده باشد اما این دلیل بر این نیست که هیچ عارضه ای ندارد! به عبارت دیگر طبق ادعای این افراد، علم جدید نمی گوید «خودارضایی، عارضه ای ندارد» بلکه می گوید «هنوز عارضه ای برای آن یافت نشده است» بسیاری از احکام اسلام هست که تا مدتها علم پزشکی در مورد آن شک داشته است اما با گذر زمان، به حقانیت آن پی برده است. جالب است که بدانید خود دانشمندان علم پزشکی هیچگاه ادعا نمی کنند که آنچه می گویند کامل است بلکه می گویند آنچه تا کنون به آن دست یافته ایم را می گوییم فلذا ممکن است در تحقیقات بعدی به نتیجه ای بر خلاف نتیجه ی فعلی برسیم!

۲ . جزء قطعیات علم پزشکی است که اگر کسی به صورت افراطی خود ارضایی کند حتما دچار عوارض جبران ناپذیری می شود.

متاسفانه بسیاری از افراد در ابتدا با خود می گویند: «درست است که اگر کسی خیلی زیاد دچار خودارضایی شود برایش عوارض دارد اما من این کار را زیاد انجام نخواهم داد بلکه فقط بعضی اوقات برای تخلیه فشار جنسی انجام می دهم پس استمنا برای من ضرری ایجاد نمی کند و جای نگرانی نیست!»

اما باید به این دوستان گفت که بر فرض، اگر کم انجام دادن استمنا ضرر نداشته باشد آیا کسی می تواند تضمین کند بعد از مدتی دچار اعتیاد و افراط در خود ارضایی نشود؟!

آیا فکر نمی کنید که شما هم کم کم و به صورت ناخواسته معتاد به این کار شده و بعد از گذشت چند سال ناگهان ببینید که شما هم جزء افرادی شده اید که به صورت افراطی استمنا می کنید؟!!

اگر از کسانی که دچار زیاده روی در استمنا شده اند بپرسید که «آیا شما در ابتدا می خواستید به این وضع دچار بشوید؟» قطعا جواب آنها این خواهد بود که «نه! ما در ابتدا تصمیم قطعی داشتیم که فقط بعضی اوقات آنهم به صورت تفریحی این کار را انجام دهیم اما بعد از چند سال ناگهان دیدیم کار از کار گذشته است!!»

به عنوان مثال می توان بیماری اعتیاد به استمنا را به اعتیاد به مواد مخدر تشبیه کرد اگر شما از یکی از افرادی که شدیدا دچار اعتیاد به مواد شده بپرسید او هم قطعا خواهد گفت در ابتدا فقط می خواسته به صورت تفریحی از مواد استفاده کند ولی کم کم و بدون اینکه خودش بفهمد میزان موادش زیاد شده و بالاخره بعد از چند سال دچار این مشکل شده است.

آری در ابتدای کار شما می گویید هر ماه فقط یک بار استمنا می کنید بعد از چند وقت، می بینید که هر ماه دو بار استمنا می کنید!!! بعد از گذشت چند وقت دیگرمی بینید هفته ای سه بار استمنا می کنید و … در آخر متوجه می شوید که شما اعتیاد شدید و زیاد به استمنا پیدا کرده اید!!!

در یک کلام، استمنا حتی به صورت کم، مانند لبه پرتگاهی است که خیلی از افراد نتوانسته اند خود را نگه دارند و بعد از مدتی به درون آن سقوط کرده و به صورت یک اعتیاد روزانه برای آنها در آمده است!!

*** بنابراین با انجام خود ارضایی ناخواسته دچار«پارافیلیا» (نوعی انحراف جنسی و به حالتی اشاره می‌شود که در آن حالت برانگیختگی جنسی، به تصوری بسیار خاص چه از نظر ادراکی و چه یادآوری بستگی دارد نه به تصور شریک جنسی. درواقع در این حالت، فرد به طرق مختلف به جز رابطه جنسی طبیعی، دچار لذت جنسی می‌شود که می‌تواند در قالب دیدن فیلم، تصاویر، شی، مالش، دیدزدن و … باشد که شامل انحرافات جنسی می‌شود. ) خواهید شد .

ج ) دلیل حرمت استمناء

۱ . احکام خداوند بر اساس مصالح و مفاسد

بر اساس نظریه صحیح و درست که فقهاء و دانشمندان شیعه بدان معتقدند، احکام خداوند بر اساس مصالح و مفاسد است؛ یعنی اگر انجام عملی دارای منفعت مهم و حیاتی است، آن عمل واجب خواهد بود یا اگر منفعت آن حیاتی نباشد آن عمل مستحب است؛ و اگر انجام عملی، دارای ضرر خطرناک و مهلک باشد، انجام آن حرام؛ و اگر ضرر آن خطرناک و مهلک نبوده، مکروه است؛ و در صورتی که منفعت یا ضرر آن غالب نباشد و مساوی باشد آن عمل مباح است؛ البته منظور از منفعت و ضرر صرف منفعت و ضرر مادی نیست بلکه به معنای عام و گسترده است که به جامعیت و گستردگی ابعاد وجودی انسان می باشد.

نتیجه اینکه: تمام دستوراتی که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم آورده است، قطعاً دارای فوائد و مصالح و مفاسدی است که رهرو را به سعادت و کمال خواهد رساند و هدف از دین و شریعت، آراستگی انسان ها به خوبی های و اجتناب از زشتی ها است و این هدف با عمل به شریعت به دست می آید، حتی اگر افراد فلسفه و حکمت احکام را ندانند. لذا مشروط ساختن اطاعت و پیروی از احکام شرعی، به پی بردن به اسرار و فلسفه احکام، سخنی ناروا و بیجا خواهد بود. ۲ . آیات و روایاتی داریم که دلیل بر حرمت استمناء هستند که به دلیل طولانی شدن جواب آنها را ذکر نمی کنیم ، ولی عقل سلیم نیز حکم می کند که جلوی ضرر احتمالی را باید گرفت ، با توجه به این که پزشکان و کارشناسان زیادی بر ضرر داشتن جسمی و روحی استمناء حکم داده اند ، انسان باید این احتمال را بدهد که این عمل ضرر دارد و جلوی این ضرر را بگیرد .

***عوارض خطرناک و باورنکردنی خود ارضایی

ضرر خودارضايی خود ارضایی در میان دختران و پسران و متأسفانه حتی در میان زنان و مردان آمار تلخی دارد و تلخ تر از آن عوارض بسیار بد این مشکل است .

افرادی که خود ارضایی را تجربه می کنند فقط برای مدت کوتاهی احساس رضایت و آسودگی دارند و بعد همه چیز برعکس می شود مثبت ها منفی و خوب ها بد می شوند.خود ارضایی بعضی از عوارض بسیار شدید و خطرناک خود ارضایی:

۱ . افسردگی به میزان بالا
۲ . شادی و عشق کمتر
۳ . از بین رفتن زیبایی
۴ . از بین رفتن براقیت و زیبایی چشم ها
۵ . به هم خوردن تناسب اندام و زشتی هیکل
۶ . ریزش موهای سر
۷ . ایجاد مشکلات جدی روحی مثل بدبینی و تندخویی و..
۸ . دفع بی اختیار منی
۹ . بی اختیاری ادرار
۱۰ . بی اختیاری در کنترل منی
۱۱ . ضعف در قوای جسمی و جنسی
۱۲ . سرطان پروستات
۱۳ . سرطان پستان
۱۴ . ضعف در بینایی و شنوایی همچون شنیدن صدای وزوز در گوش
۱۵ . مریض شدن پی در پی
۱۶ . کم شدن حافظه و قدرت یادگیری
۱۷ . ضعف اعصاب و کم شدن قدرت تحمل در برابر مسائل
۱۸ . بی حالی و ضعف همیشگی

انسان مسلمان باید اصول دین را از راه تحقیق به دست آورد یعنی برای خودش دلایلی داشته باشد تا در توحید، نبوت، امامت، عدل و معاد به یقین برسد و ملاک، رسیدن به یقین است هر چند دلایلی که او آن ها را قبول می کند بسیار ساده باشد. پس از قبول اصول، در فروع باید تقلید کرد و برای انجام اعمال دانستن دلیل و فلسفه احکام ضروری نیست، ولی دانستن حکمت های انجام اعمال از این نظر که یقین انسان را افزایش داده و به استحکام پایه های ایمان کمک می کند، مفید و بلکه لازم است.

مثال: خوردن گوشت خوک حرام است و امروزه متوجه شده اند که گوشت خوک دارای اشکالاتی است که با پختن هم از بین نمی رود و حکمت نخوردن گوشت خوک وجود ضررهایی است که مصرف آن برای انسان دارد ولی دلیل نخوردن آن اجرای دستور خداوند است و اگر روزی در علم توانستند این اشکالات را از بین ببرند باز هم خوردن گوشت خوک حرام است چون دستور خداوند است.

درباره ی مثالی که به آن اشاره شد توجه به این نکته نیز مهم است که ممکن است اشکالات دیگری وجود داشته باشد که در آینده مشخص شود.

نکته مهم این است که اگر ما بندگی خالق مهربان و حکیم خود را پذیرفتیم، دیگر چون چرای ما در حکم او جای ندارد. البته بعد از تعبد در مقابل اوامر و نواهی الهی، دانستن فلسفه احکام مهم است، چرا که این آشنایی باعث دین داری همراه با بصیرت می شود که بسی ارزش مندتر و استوارتر است. ۴ . بهترین راه برای درمان خود ارضایی ارضای درست و صحیح غریزه جنسی ( ازدواج ) است ، حال اگر کسی ازدواج نمی کند ، مقصر دین و پزشکانی که به ضرر داشتن استمناء حکم داده اند نیست ، البته برای کنترل غریزه جنسی راه حلهای دیگری نیز علمای اخلاق و روانشناسان داده اند که با توجه به نوع سوال ، شما به آنها آگاهی دارید .

پیشنهاد ما این است که فواید ترک خود ارضایی را نیز مطالعه کنید.

دلایل خود ارضایی زنان و دختران

دختران نوجوان به علت کم تجربگی و اطلاعات کم از مسائل مختلف ، در شرایطی قرار دارند که به طور طبیعی امکان اشتباه در آن ها بیش از بزرگ ترهاست.

تنهایی به معنی ضعیف شدن ارتباط اجتماعی و محروم شدن از روابط گرم و عاطفی با دیگران است که این موضوع اگر ادامه داشته باشد ، اراده نوجوان را ضعیف کرده و از بین می برد و دختر نوجوان در تنهایی و خلوت خود ، اقدام به کسب لذت از خود می کند و به خودارضایی روی می آورد.

نقش خانواده در سلامت روانی و اخلاقی فرزندان ، از سایر عوامل ، مهم تر و بیشتر است.

چنانچه نوجوانی با افراد آلوده به مسائل جنسی و غیر اخلاقی معاشرت داشته باشد احتمال گرایش او به خودارضایی ، افزایش پیدا می کند.

دخترانی که زودتر از وقت طبیعی به بلوغ جنسی می رسند ، دچار مشکلات بیشتر و تنش های فراوانی می شوند و برای ارضای نیاز جنسی ، احتمال اینکه به خودارضایی مبتلا شوند در آن ها زیاد است.

لباس های تنگ و چسبان ، یکی از عوامل تحریک جنسی ، مخصوصاً در آستانه بلوغ و نوجوانی است.

تماشای فیلم ها و تصاویر محرک.

عوارض خود ارضایی در زنان و دختران

از مهمترین عوارض جسمی و روحی ناشی از خودارضایی موارد زیر را می توان نام برد:

– آسیب دیدن پرده ی بکارت در دختران
– ضعیف شدن قوای جنسی
– احساس درد در هنگام قاعدگی و بی نظمی آن
– اختلال در رشد سیستم عصبی مغز
– خستگی
– خلأ عاطفی ، افسردگی ، اضطراب و عدم اعتمادبه نفس
– از دست دادن انرژی و سرزندگی و طراوت دخترانه
– کاهش قدرت حافظه
– عدم تمایل به جنس مخالف
– در شرایط حاد (ناباروری)
– تحت تاثیر قرار گرفتن زیبایی چهره و برق چشمان
– کاهش توانایی جذب جنس مخالف

خودارضایی در صورتی که به صورت رفتار روزانه عادت شود ، خطرناک تر است و مانند هر اعتیادی ، روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد. دخترانی که خود ارضایی زیادی در زمان مجردی داشته اند بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر خوب تحریک نمی شود.  در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خود ارضایی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به ارگاسم برسد و به هنگام نزدیکی به همسر خود به یاد رفتار های خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به ارگاسم برسد.

یکی از مهم ترین مشکلاتی که این زنان به آن دچار می شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می شوند. بنابراین ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیاز های جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.

درمان خودارضایی زنان و دختران

به خدا توکل کنید.

قاطعانه برای ترک این عمل تصمیم بگیرید.

شب ها روی شکم نخوابید.

از نگاه کردن به بدن عریان خود پرهیز کنید.

هر صحنه و تصویر شهوانی که شما را تحریک می کند را نبینید ، از صحبت کردن درباره مسائل تحریک برانگیز خودداری کنید.

تنها نمانید ، سعی کنید کمتر در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران باشید.

به طور منظم ورزش کنید تا انرژی تان تخلیه شود.

شب ها قبل از خواب مطالعه کنید.

قبل از خواب مثانه تان تخلیه باشد و قبل از خواب بیش از حد آب ننوشید.

عدم پوشیدن لباس‏ های تنگ و چسبان.

  خودارضایی باعث سرطان عفونت نازایی عقیم شدن کوتاهی قد میشود؟
پرده بکارت چیست محاسبه طول عمر پریود قاعدگی یا عادت ماهانه یعنی چه
 

34 دیدگاه‌ها

 1. خوب دوست عزیز شما که میگی خود ارضایی عوارض زیادی داره و تاکیید بسیاری هم کردی خوب جوانان ما برای ارضا شدن چیکار کنن شما یه راه حل بده؟؟؟
  خوب شما که از عوارض و کنترلش میگین….حداقل یه راه حل بدین تا ما استفاده کنیم در این روزگار

  • سلام دوست عزیز
   عوارضی که گفته شده برای خود شما هست به سبب این عمل. سود و زیان اعمالی که مرتکب می شویم به خودمان بر می گردد. ارضانشدن بهتر از خشم خدا و انجام گناه کبیره و عوارض و بیماریهای مختلف هست! ضمن اینکه اگر بدن نیاز به ارضاشدن داشته باشد بصورت اتوماتیک در خواب جنب و محتلم می شوید و منی از بدن شما خارج می شود.پس ارضاشدنی که مورد نیاز بدن هست بصورت خودکار در خواب انجام میشود و عوارضی هم ندارد. پس نیازی به این شکل ارضاشدن از راه غیرطبیعی نیست
   بهترین راه ازدواج است حتی اگر کل دنیا مخالف باشند و یک تومان هم نداشته باشید. خداوند قسم خورده اگر برایررضای خدا و بخاطر او ازدواج کنید از فضلش کمک مکنه رزی را از جایی که فکرش را نمی کنید میرسونه
   اگر سرچ هم کنید مطالب زیادی هست که باعث کمتر تحریک شدن میشود. همچنین مواد غذایی گرم مانند خرما.حلوا.معجون.کباب و گوشت گوسفند.موزو.کنجد.نارگیل کمتر مصرف کنید.
   سعی کنید تنها نباشید و به کارهای مفید مانند ورزش و پیاده روی. کتاب خواندن. کار و … بپردازید. برای خودتان کار بتراشید مثلا خرید خانه. تعمیرات خانه. کمک به خانواده در کارها و…
   خیالپردازی نکنید…و …
   ازدواج ازدواج ازدواج کنید
   دنیا محل امتحان هست و هرچقدر مقاومت در برابر این عمل سخت تر باشد اجر و پاداش و مقامش بیشتر است
   و باز هم راه حل اصلی : ازدواج ازدواج ازدواج کنید

 2. سجاد محسنی

  سلام وقت بخیر
  مطالب شما درست و منطقی هست به هر حال تحت هر شرایطی بدترین کار ممکن انجام اعمال مضر مثل خودارضایی ، زنا ، دزدی و … هست.
  اما سوالی که دارم این هست که اگر انسان در دوران نوجوانی و جوانی اشتباهات و غفلت هایی به دلیل میل جنسی یا هر دلیل دیگه ای داشته باشد و به خاطر این غفلت ها و سستی ها بعضی مواهب بزرگ زندگی را از دست داده باشد آیا با تلاش و توکل به خدا و کم کردن این غفلت ها میتوان آنچه را از دست داده ایم با یاری خدا دوباره بدست بیاوریم ؟
  دوست دارم در صورت مثبت بودن پاسخ دلایل محکم و همچنین آیات قوی در این باره بدانم
  با توجه به اینکه یک طرف قضیه بخشش خداست و یک طرف دیگر خوشبختی انسان است .
  با تشکر

  • سلام وقت بخیر
   بستگی به خود فرد و شرایط و خیلی چیزهای دیگر دارد. بعضی از عوارض روحی و جسمی بعد از ترک این عمل به مرور از بین می رود اما متاسفانه بعضی از عوارض جسمی با انسان می مانند. پس بهتر است خودداری کنیم تا مبتلا به هیچکدام از عوارض نشویم.
   انسان اگر از روی غفلت و نادانی گناهی مرتکب شود و بعدا پشیمان شود و توبه کند مطمنا خداوند می بخشد حتی اگر تعداد گناهانش به تعداد ریگهای بیابان ها باشد٬ اما فردی که از روی آگاهی گناه می کند به امید اینکه خداوند می بخشد باید از خود بپرسد که آیا فردا حتما زنده هست که توبه کند و آیا توفیق توبه را پیدا می کند؟ زیرا به سبب گناهان زیاد دل رفته رفته تاریک تر میشود و فرصت توبه کمتر . شیطان هم به انسان تلقین می کند که فعلا وقت هست از جوانیت لذت ببر و بعدا فرصت هست توبه کن خدا می بخشه!
   مثل و مثال دل و گناه مثله لباس نو هست. لباس نو سفید بوی تازگی میدهد و تمیز پاک و خوشبو هست. حالا اگر این لباس کثیف شود و زود لباس را بشوریم تمیز میشود. اما مثل لباس نو نیست. حال اگر این لباس دوباره هر روز کثیف تر شود و آن را نشوریم به امید اینکه بعدا میشوریم٬ کثیفی و جرم و سیاهی روی لباس سخت تر میشود به طوریکه شستنش هم سخت تر و وقت بیشتری می برد٬ بعد از شستن هم ممکن است کمی لکه روی لباس بماند. مثال گناهان کبیره مانند کثیفی و جرم سخت روی لباس هست که پاک کردنش سخت تر است
   پس چه بهتر که گناه نکنیم. و اگر هم از روی غفلت گناه کردیم زود توبه و طلب بخشش کنیم تا لباس یا همان دل٬ سفید و پاک و بدون لکه بماند
   در رحمت و بخشش خداوند همیشه به روی همه باز هست

 3. امیر حاجی لو

  تورو خدا یه راه حلی برای من بگین این لعنتی خیلی عوارض داره

  • نباید بهش فکر کنید
   باید به کارهایی که دوست دارید فکر کنید و انجامش بدید
   مثلا اگر عاشق ورزش و یا هنر و حرفه خاصی هستید٬ بصورت عملی و زیاد انجامش بدهید. ورزش کنید. کتاب بخوانید. به حرفه و کار خاصی بپردازید . پیاده روی کنید.
   وسایل تحریک کننده مانند فیلم و کتاب و موبایل متصل به اینترنت را نابود کنید تا در دسترستان نباشند و تحریکتان نکنند. با افراد لاابالی که سبب انحراف میشوند معاشرت نکنید. با کسانی که سالم هستند دوست شوید. از تنها بودن پرهیز کنید. هروقت افکاری به سراغتان آمد سریعا حواس خود را پرت کنید و به کار دیگری بپردازید و یا از منزل بیرون بروید. با خانواده باشید و فعالیت کنید. با خانواده باشید و کارهای خانواده را انجام دهید. تا میتوانید برای خود کار بتراشید تا هم وقت وفرصت فکر به این چیزها را نداشته باشید و هم خسته شوید تا وقتی به رختخواب بروید سریع بخوابید.
   از خوردن خوراکیهایی که طبع گرم دارند مانند خرما و موز و معجون و … پرهیز کنید و کمتر بخورید.
   با مشاور متخصص آشنا به مسایل دینی مانند روحانیان صحبت و مشاوره کنید و راهنیتان کنند و سعی کنید زیر نظر آنها عمل را ترک کنید
   به مسجد بروید نماز و قرآن بخوانید فعالیتهای فرهنگی انجام دهید.رابطه تان را با خدا بهتر و قویتر کنید ازش کمک بخواهید. کافیست با خدا رفیق شوید آن وقت می بینید چگونه کمکتان می کند
   توبه شکستن طبیعیه. در ابتدا شیطان و نفس چون عادت کرده اند فشار وارد می کنند تا به روال قبل برگردید. رفته رفته با تلاش مستمر نفس انسان با شرایط جدید کنار می آید و عادت می کند.خسته و ناامید نشوید حتی اگر صد بار هم توبه کردید و باز برگشتید ناامید نشوید دوباره سعی کنید. پس لازمه آن تلاش مستمر و ناامید نشدن و درخواست کمک از خداوند است

 4. سلام من 2سال بود که به این مشکل افتاده بودم ولی با امید خدا توانستم از شرش خلاص بشوم راه حل من این بود که کلا تنها نباشم واز تصاویر وویدیو های شهوانی فا صله بگیرم و همچنین به عوارض های ان فکر کنم

  • سلام شما ک میگی خودراضی نکنیم س چ کنیم نیاز جنسی خودت رو چگونه برطرف کنیم تا سن ازدواج ک نمیشه صبر کرد اصلا نیاز جنسی مثل آب غذا می مونه نیاز هر انسان بدون اون تقریبا زندگی غیر ممکن باید چ کرد باید چگونه خود را تخلیه کرد
   درزم شما ک میگی اروپا ها خیلی کشور های دیگر این عمل را کار زشت و ناپسند می بیند
   دلیلش این هست ک رابطه جنسی در کشورشان آزاد هست و تقریبا نیازی ب خودارضایی نمیکنند چون میتواند ب طور قانونی رابطه جنسی رو بعدا سن ۱۵ سالگی تجربه کن و برای این کارم هیچ مشکلی نداره و کشور هایی اسلامی مثل کشو ما انجام این کار را قبل ازدواج قلت و اشتباه گناه میداند و این طبیعت ک جوانان ما ب این سمت کشیده شند

   • سلام
    سود و زیان این عمل به خودتون برمیگرده٬ توضیحات برای آگاهی شما بوده. در نهایت انتخاب با شماست:
    گناه کبیره و ارضاشدن لحظه ای که بصورت کامل هم ارضا نمیشوید و بعد از اون هم حس ارامش و ارضاشدن و سبکی نمی کنید. در اینده با عوارض زیادی مواجه میشوید که یکی از اونها سردشدن و ناتوانی در رابطه جنسی و افسردگیست.
    و یا صبرکردن و در نهایت ازدواج کردن و ارضاشدن بصورت طبیعی که باعث آرامشتون میشه و عوارضی نداره.
    گرچند ساعت به نهار مونده
    انسان مانند حیوانات نیست که فقط به فکر شکم و شهوات باشد٬ انسان برای عروج و ارتقا مقام آزمایش میشود در برابر سختی و گرفتاری ها
    الان که به دلیل تغییر سبک زندگی سن ازدواج بالا رفته٬ یکی از عوارضش همین عمل غیرطبیعیه
    نیاز جنسی مانند غذا نیست که اگر چند روز نخوریم بمیریم! افرادی هستند نه ابطی جنسی دارند و نه استمنا٬ اما نمردند!
    بخشی از مشکل شما برمیگرده به تحریک غیر ضرور٬ یعنی شما اگر بهش فکرنکنی و دنبالش نری یا عکس و فیلم و … مشاهده نکنی در محیطهای مختلط کمتر باشی و … کمتر تحریک میشی نیازت کمتر میشه . برای بخش دیگه هم یک حالت سوپاپ اطمینان در بدن هست که اگر نیاز به تخلیه شدن داشته باشید در خواب محتلم میشوید و منی خارج می گردد
    برخلاف تصور شما در اروپا با اینکه بقول شما آزاد هستنند اما درصد شیوع خودارضایی هم در آنجا کم نیست! در همین اروپا هم دختران و پسرانی هستند که تا قبل ازدواج خودارضایی نکردند و رابطه جنسی با کسی نداشتند!
    شما قبول میکنی خواهر ۱۵ سالت ازاد باشه و با دیگرا رابطه داشته باشه؟! یا همسر ایندت اگر بگه قبلا رابطه جنسی داشتم مشکلی نداری با این قضیه؟!

 5. سلام ایمیل برایتان فرستاد شد

 6. یه خانوم

  سلام من الان ۱۹ سالمه و خیلی زود به بلوغ جنسی رسیدم متاسفانه
  بدون این که بدونم از بچگی خودارضایی میکردم و ۱۲ سالگی بکارتم اسیب دید وتا ۱۵ ۱۶ سالگی نمیدونستم چیشده و میترسیدم به کسی بگم تا این که با پرده بکارت اشنا شدم تمام اون عوارضی که نوشتید رو من دارم مثل زنای ۵۰ ساله هیچ شوق و ذوقی ندارم میشه کمکم کنید؟من واقعا نمیدونم چیکار کنم حتی خجالت میکشم برم پیش روانشناس??

  • سلام
   همین که متوجه شدید خیلی خوبه و میتونه انگیزه قوی برای ترک این عمل باشه . کافیه تصمیم بگیرید و اگر در این راه بارها شکست هم خوردید جا نزنید و دوباره بلند بشید
   بعد از ترک بعضی از عوارض به مرور زمان از بین می روند٬ برای عوارض دیگر با اصلاح سبک زندگی و تغذیه مناسب و ورزش میتوان بخشی از عوارض را کاهش داد
   قدیمیها گفتند ترک عادت موجب مرضه! چیزی که انسان بهش عادت کرده ترک کردنش سخته و ممکن وسط راه بیخیال بشه٬ اما مثل حرکت قطار فقط شروعش سخته همین که استارت بزنید و کمی برید جلو میفتید رو دور و با شرایط جدید آشنا می شوید. مانند معتاد به مواد مخدر چند روز اول برایش سخت است اذیت میشود. اما بعد که ترک می کند دنیا را جور دیگر می بیند و می گوید چرا زودتر ترک نکردم …
   به عوارض و آینده ای که در انتظارتونه فکر کنید
   روانشناس باید حاذق باشه و اهل معنویات و … باشه. نیازی به خجالت نیست٬ روانشناس وظیفه اش کمک کردن برای حل مشکلات هست
   در سایتها هم راهکارهای متعددی برای ترک نوشته شده و همچنین دلنوشته ها و خاطرات کسانی که مبتلا بودند و ترک کردند٬ میتوانید از راهنمایی و تجرباتشون استفاده کنید و هر جا به مشکل برخوردید سوال کنید.این یکی از سایتا هست که میتونید از تجربیاتش استفاده کنید
   dadashreza.com/no-estemna
   تولدی دوباره در انتظارتونه بسم الله بگید و به امید خدا شروع کنید..

 7. سلام خیلی ممنون از مطالب مفیدتون از سن 12 سالگی تاالان که 20 سالمه خود ارضایی داشتم واین موجب شکست تحصیلی واسیب به بدنم شده به خصوص پوستم در ناحیه پشتم دچار جوش شدم میخواستم بدانم که چقدر این عامل در اکنه پوست بدن تاثیر دارد زیرا علارقم اینکه ناحیه کمر و کتفم به شدت درگیر شده صورتم کاملا بدون جوش است ضمن این که سابقه جوش نیز در خانواده پدری وجود دارد؟

  • سلام
   در ابتدای امر تصمیم به ترک بگیرید٬ بعد از ترک به مرور زمان خیلی از عوارض برطرف میشوند و بدن و روح به روال سابق بر می گردند
   این عمل غیرطبیعی سیستم بدن را مختل می کد و باعث التهاب در بدن و روده و پروستات میشود٬ اما نمیتوان گفت رابطه قطعی صددرصدی با جوش دارد. این عمل را ادامه ندهید و به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید تا معاینه شوید تا علت قطعی مشخص شود. همین طور به پزشک متخصص طب سنتی مراجعه کنید تا با اصلاح سبک زندگی و تغذیه و برخی خوراکی ها و داروهای گیاهی التهاب بدن و آثار جوش را کاهش بدهند

 8. سلام من ۱۵ سالمه و در ترک هستم نمیدونم بعد. یا دوماه یه بار این مشکل پیش میاد نمیتونم جلوی خودمو بگیرم چیکارکنم اشکال داره؟

  • سلام
   سعی کنید از کارها و چیزهایی که باعث تحریکتان میشود دوری و جلوگیری کنید. تنها نمانید هیچوقت . تو این مدت تمرین کنید ارادتون رو قوی کنید. یکی از بهترین چیزها روزه است که هم برای جسم مفیده و هم تمرین بالا بردن اراده و مبارزه با نفس
   اگر در این مدت خطایی هم کرید دلسرد و شیمان نشین. دوباره شروع کنین. نا امید نشین اگر حتی ۱۰۰بارم شکست خوردید. با امید و توکل به خدا دوباره شروع کنید…

 9. ممنون از راهنماییتون بله حتما من خیلی وقت می خوام ولی بازم توکلم به خداست برام دعا کنید
  من دیروز متاسفانه البته زمان کمی دچار مشکل شدم آخه من خوندم که اگر کم باشه اشکال نداره واقعا گیج شدم و اگه هرروز نباشه من تا الان بعد یکی دوماه بعد من امتحانام شروع شده باید تو خونه بمونم مامانم اینا می رم بیرون?????

  • نه اون که گفته میشه کمش مشکلی نداره یک دروغ بزرگه. مانند مواد مخدر که کمش هم ضرر داره و باعث اعتیاد و ضعیف شدن اراده میشه
   خداوند انشالله کمکتون میکنه
   خودتون رو سرگرم کارهای مفید مثل خطاطی نقاشی خیاطی و کارهای هنری و بازی و فیلم خوب و درس و …. کنید
   هر وقت دیدید این افکار اومد به ذهنتون سریعا بلند شوید جاتون رو عوض کنید و به کاری مشغول شوید. به ایندتون فکر کنید
   اولش شاید به نظر سخت بیاد اما بعد میفتید روی دور و عادت می کنید براتون عادی میشه
   هرجا هم سوال داشتید یا کمک خواستید پیام ارسال کنید

 10. من از ۱۸ سالگی اینکارو میکننم و الان ۱۹ سالمه هفته ای یکبار یا دوهفته یکبار انجام میدم چجوری ترک کنم میترسم تو اینده دچا مشکل بشم و اینکه من مجردم و باکرم ایا واقعا باعث زشتی و بدهیکلی میشه باتوجه به این زمانی که من گفتم و حافظم کم شده ینی؟ اخه من امسال کنکور دارم لطفا کمکم کنین

  • سلام
   استرس لازم نیست داشته باشید٬ فقط کافیه تصمیم بگیرید ترک کنید. برای ترک هم طبق توصیه ها و آموزش ها جلو برید. از تنهایی و خیالپردازی و دیدن عکس و فیلمی که باعث تحریک میشوند خودداری کنید.
   هنگامی که این افکار به سراغتان آمد سریعا حالت خود را عوض کنید و به کار دیگری مشغول شوید. به عوارض و مضراتش و اینده خود فکر کنید. به بودن در محضر خداوند و گناه کبیره بودن این عمل . همه اینها باعث میشه کمتر سراغ این عمل بروید و ترک نمایید. به خدا توکل کنید ازش درخ است کمک و یاری کنید. روش و آموزش در سایت و سایتهای دیگر هست جستجو کنید

  • سلام . ببخشید شاید خیلی تعجب کنید ولی من پسرم و حدودا 14 سالمه. به شدت به این کار اعتیاد دارم و اگر یک روز انجام ندم روانی میشم!! خواهشا یه راهکار بهم بدین دارم بدبخت میشم خواهشا. آگه یه راهکار ببه من بدید که ترک کنم خیلی ممنون میشم.? . شما بشیم دست خدا و منو از داخل این چاه بیرون بکشید. دمتون گرم. لطفا جواب بدید خیلی ممنون میشم.?

   • سلام تشکر
    همین که پی بردید و در صدد ترک هستید خیلی خوب هست .
    نگران نباشید . در این راه حتی اگر شکست هم خوردید اصلا مایوس نشوید دوباره شروع کنید و بدانید ابتدا ممکنه کمی سخت باشه اما بعد مانند قطار که بیفتید روی دور تند راحتتر میشه.
    در سایتها توضیحات درباره نحوه ترک هست . همینطور این سایت dadashreza.com توضیحات خوبی از تجربه داداش رضا و نحوه ترک قرارداده. به این سایت مراجعه کنید و طبق راهنماییش عمل کنید

    dadashreza.com

    نباید به شهوات فکر کنید باید ذهنتون رو عادت بدید که به شهوت فکر نکند . باید به خودتون پرهیز کردن رو یاد بدید و ملکه ذهنتون بشه. مثلا اگر عادت ساده بدی دارید سعی کنید انجامش ندید. از کارها و عادات ساده شروع کنید تا نفستون قوی بشه. مثل روزه که میگوییم از صبح تا شب چیزی نمیخوریم. به خودت بگو مثلا امروز دروغ نمیگم یا حرف زشت نمیزنم یا عصبانی نمیشم یا هر چیز دیگه. برای خودت جریمه تعیین کن تا اگر اونکاررو انجام دادی خودتو تنبیه کنی جریمه بدی

    باید از تنها شدن جدا خودداری کنید و حتی المقدور از وسایل صوتی تصویری کلا دوری کنید.
    برای مثال اگر میتوانید از گوشی ساده بجای گوشی هوشمند استفاده کنید و برای مدتی از گوشی و سیستم و اینترنت و تلویزیون و … دور باشید تا در این مدت حتی اگر خواستید هم نتوانید فیلم و عکسی مشاهده کنید.
    برای خود کار بتراشید پیاده روی کنید ورزش کنید به اهالی منزل کمک کنید و کارهای مفید دیگر تا هم فکرتان مشغول و منحرف شود هم آنقدر خسته شوید تا فکرهای خراب فرصت نکنند به خوابتان بیایند و سریع به خواب روید.
    کتاب بخونید نقاشی بکشید. تعمیرکاری نجاری خطاطی نقاشی فوتبال و ورزشهای دیگه و انواع هنرها و کارهای مفید انجام بده. زندگیت هدف دار باشه .وقتت رو به بطالت نگذرون
    برای قوی شدن اراده روزه بگیرید و نماز و قرآن بخوانید ارتباطتان را با خداوند بیشتر کنید و از او کمک بخواهید
    چاره اش فعالیتهای زیاد و خسته کننده و دوری از وسایلی که تصایر را نشان می دهند هست. تا هم فکرتان از این موضوعات منحرف شود و هم فرصت برای خیالپردازی پیدا نکنید تا رفته رفته برایتان عادی شد و عادت کنید.

 11. همه این عوارضی که گفتی درست

  ولی ترسوندن مردم خودارضایی و تشدید میکنه

  کودکی که مبتلا به این مشکل هست و هیچ آگاهی از خودارضایی نداره با خوندن مطالب سایت شما دوچار سه مشکل اساسی میشه
  1:استرس
  2:نا آگاهی
  3:نا امیدی

  به نظر اگه میخواید مطلبی و واسه رضای خدا تو سایت قرار بدیت
  یکم دقت کنید چون استرس و ترس و نا آگاهی و نا امیدی خودارضایی و درمان که نمیکنه هیج بلکه اونو تشدید هم میکنه

  به جای این مطالب ناقص خواهشمندم مطالب کاملتری توی سایتتون قرار بدیت?

  • این مطالب برای درمان گفته نشده فقط اطلاع رسانی درباره مضرات هست
   بفرمایید مطلب کامل از نظر شما دقیقا چه مطلبی هست؟!

 12. با این وضعیت مملکت که هیچ کاری نمیشه کرد نه ازدواج نه کار نه تفریح کاری جز اون نمیمونه برا به جوان این ایران جوانارو وادار به این کار کرده خودتونم قبول دارین اینو دارین سر خودتون و کلاه میزارین

  • خیر. شما اگر بخواین و تلاش کنید میتونید هم کسب و کار شروع کنسد هم با یه میلیون عقد کنید
   کافیه اراده و تلاش کنید و به خدا توکل کنید
   سخت هست اما ممکنه.اینکه بگین نمیشه یا هر مشکلی پیش اومد جا بزنیم مسلما اتفاقی نمیفته
   ادمهای بسیاری هستند که با کار کم درامد شروع کردند یا خودشون کسب و کار کوچکی راه انداختند با وجود مشکلات٬ اما بعدها به مدارج بالاتر رسیدند

 13. سلام چون سنتون کمه و ابتدای راه هستید راحتتر میتوانید ترک کنید .
  چچون در سن بلوغ هم هستید خودارضایی ممکن است باعث اختلال در رشد طبیعی اندامتان شود. وقتی که ترک کردید رشد اندام به حالت نرمال بر میگردد.
  فقط کافیه تصمیم بگیرید ترک کنید. برای ترک هم طبق توصیه ها و آموزش ها جلو برید. از تنهایی و خیالپردازی و دیدن عکس و فیلمی که باعث تحریک میشوند خودداری کنید.
  هنگامی که این افکار به سراغتان آمد سریعا حالت خود را عوض کنید و به کار دیگری مشغول شوید. به عوارض و مضراتش و اینده خود فکر کنید. به بودن در محضر خداوند و گناه کبیره بودن این عمل . همه اینها باعث میشه کمتر سراغ این عمل بروید و ترک نمایید. به خدا توکل کنید ازش درخواست کمک و یاری کنید.
  سعی کنید در هیچ جا تنها نشوید و تنها نمانید.
  خودتون رو سرگرم کارهای مفید مثل خطاطی نقاشی خیاطی و کارهای هنری و بازی و فیلم خوب و درس و …. کنید
  هر وقت دیدید این افکار اومد به ذهنتون سریعا بلند شوید جاتون رو عوض کنید و به کاری مشغول شوید. به ایندتون فکر کنید
  اولش شاید به نظر سخت بیاد اما بعد میفتید روی دور و عادت می کنید براتون عادی میشه
  سعی کنید از کارها و چیزهایی که باعث تحریکتان میشود دوری و جلوگیری کنید. تنها نمانید هیچوقت . تو این مدت تمرین کنید ارادتون رو قوی کنید. یکی از بهترین چیزها روزه است که هم برای جسم مفیده و هم تمرین بالا بردن اراده و مبارزه با نفس
  اگر در این مدت خطایی هم کردید دلسرد و پشیمان نشین. دوباره شروع کنین. نا امید نشین اگر حتی ۱۰۰بارم شکست خوردید. با امید و توکل به خدا دوباره شروع کنید…
  روش و آموزش در سایت و سایتهای دیگر هست جستجو کنید
  مانند این سایت که تجربیات کسی هست که ترک کرده :
  dadashreza.com

 14. سلام با عرض خسته نباشید من از اواخر فروردین یعنی ۱۷ فروردین این بیماری خانمان سوز را شروع کردم من ۱۴ سالم است من الان ترک کردم ولی تصاویر زشت و فیلم های زشت به فکرم می آید حتی موقع خواب من اصلا نمی دانستم این بیماری چیست و از کجا آمد عوارضش این بود که من دچار ضعف حافظه و سستی بدن و دیر انزلی و وز وز گوش و …من نمی دانم اگر این فیلم های بد و عکس های از ذهن بیرون بره انگار تازه متولد شدم تو رو خدا کمکم کنید دارم نابود میشم

  • سلام تشکر
   تبریک بخاطر ترک. همین که پی بردید و ترک کردید خیلی خوب هست .
   نگران نباشید . در این راه حتی اگر شکست هم خوردید اصلا مایوس نشوید دوباره شروع کنید .
   باید از تنها شدن جدا خودداری کنید و حتی المقدور از وسایل کلا دوری کنید.
   برای مثال اگر میتوانید از گوشی ساده بجای گوشی هوشمند استفاده کنید و برای مدتی از گوشی و سیستم و اینترنت و تلویزیون و … دور باشید تا در این مدت حتی اگر خواستید هم نتوانید مشاهده کنید.
   برای خود کار بتراشید پیاده روی کنید ورزش کنید به اهالی منزل کمک کنید و کارهای مفید دیگر تا هم فکرتان مشغول و منحرف شود هم آنقدر خسته شوید تا فکرهای خراب فرصت نکنند به خوابتان بیایند و سریع به خواب روید.
   برای قوی شدن اراده روزه بگیرید و نماز و قرآن بخوانید ارتباطتان را با خداوند بیشتر کنید و از او کمک بخواهید
   چاره اش فعالیتهای زیاد و خسته کننده و دوری از وسایلی که تصایر را نشان می دهند هست. تا هم فکرتان از این موضوعات منحرف شود و هم فرصت برای خیالپردازی پیدا نکنید تا رفته رفته برایتان عادی شد و عادت کنید

 15. سلام
  من چند مدت بود خود ارضایی میکردم دنبال راه حل می‌گشتم و با سایت شما معرفی شدم حرف های شما رو خوب گوش میدادم الانم یه سال هست که پاک پاک هستم ازتون خیلی تشکر میکنم باید ادم هایی مثل شما تو دنیا باشن تا به مردم
  راه درست را انجام بدن الانم تو همه کار هامم پیشرفت کردم خیلی ممنون از سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *