چگونه خودارضايی كنيم كه ضرر نداشته باشد؟

خودارضايی ضرر,زنان چگونه خودارضايي كنيم كه ضرر نداشته باشد,چگونه خود ارضايي كنيم كه ضرر نداشته باشد,چگونه‌ جغ‌  جق بزنیم,فواید خود ارضايي از نظر اسلام,فواید خود ارضایی برای مردان,چگونه خودارزیابی را ترک کنیم

با سلام در روایات متعددی داریم که استمنا گناه کبیره است و مخرب دنیا و اخرت انسان خواهد بود. چندین بیماری را بوجود می اورد که بنده مطالعه کردم ..می خواستم بدانم خوب با پیشرفت علم پزشکی و اساتید و متخصصان حوزه سلامت جنسی با ادله و علم مطرح می کنند که خودارضایی معمولی این اثار منفی را ندارد و تنها زمانیکه به بیماری پارافیلیا تبدیل شود مشکل ساز است . و حتی در جاهایی برای رفع استرس یا خطر ارتباط با کسی به صورت سطحی و کم پیشنهاد می شود .. البته که الان سن ازدواج بالا رفته و فرد تا ۳۰ یا ۴۰ سالگی هم مجرد داریم و به هرحال نتوانسته ند ازدواج کنند و و همه هم راهبه نیستند یا امکان کنترل ندارند ..

۱- این تضاد روایات و علم پزشکی چگونه است؟ ایا مقصود از روایات به شرط صحت سند، چیز دیگری بوده و بیشتر عرف است که عذاب وجدان را دامن می زند؟

و اینکه حتی فرد را اموزش بدیم از اون فضا که تحریک شده دور بشه و اون اتفاق نمیفته ولی روزهای بعد بلاخره این کار صورت میگیره.

۲- از استادی شنیدم که خودکنترلی ، صبر، تربیت هیچکدام به کنترل جنسی ربط ندارد و یه نیازه که مثل خواب و خوراک و هر وقت ممکنه استارت بخورد؟

تشکر

چگونه خودارضايی كنيم كه ضرر نداشته باشد؟

پرسشگر گرامی ، جهت دریافت پاسخ به نکات زیر توجه نمایید :

این سوال چگونه خودارضايی كنيم كه ضرر نداشته باشد؟ مانند این است که بپرسیم چگونه خود را آتش بزنیم و بسوزانیم که آسیب نبینیم و نمیریم؟! همین قدر این سوال احمقانه است!
عوارض و مضرات این عمل زشت و غیرطبیعی در بعضی موارد حتی بدتر از سوختن در آتش است و قابل جبران و علاج نیست! مانند ناتوانی در کنترل ادرار و … ٬ ناتوانی جنسی٬ بیماریهای روانی شدید٬ ریزش موی سر که قابل جبران و رویش هم نیست٬ پیری زودرس٬ فرسودگی جسم و استخوانها و روح٬ مشکلات گوارشی و قلبی٬ پوکی استخوان٬ نابینایی و …

خودارضایی یک عمل بد و غیرطبیعی زننده با عوارض روحی و جسمی بی شمار است. بعضی از عوارض آن زود آشکار میشوند و بعضی از آثار آن سالها بعد نمایان می شوند. متاسفانه بعضی از عوارض هم امکان درمان ندارند. برای همین این خودآزاری و این عمل شت جزو گناهان کبیره است . پس آرام آرام این عمل زشت را تا نقطه ۱۰۰درصد ترک کنید.
در غیر اینصورت در آینده به خاطر مشکلات و عوارض به وجود آمده فقط خود را ملامت کنید!

الف ) بعضی ادعا را دارند که خودارضایی (استمناء ) فقط در مذهب اسلام حرام و گناه است و علمای اسلام این مسئله را خیلی بزرگ کرده اند ، در حالیکه در کشورهای اروپایی هم این مسئله را تایید می کنند و آن را برای تخلیه و رفع استرس تجویز می کنند .

جای تعجب است در حالیکه بسیاری از پزشکان و متخصصان غربی و غیر غربی ، همگی بر منفی بودن خودارضایی و ترک آن تاکید دارند ، که در اینجا به بعضی از آنها اشاره می کنیم .

مدیریت بهداشت و درمان دانشگاه میشیگان

این کار در سنین نوجوانی تمایل به همجنسگرایی را بالا می برد – فعالیتهای روزمره و مفید در کودک را مختل می کند – سبب بروز دردهای مقاربتی در آینده می شود و در توان حفظ عوظ با مشکل مواجه می شود – سبب بروز خارش های موضعی و حتی بروز تروما می شود.

بخش مشاوره سایت یاهو

مادری در خصوص خودارضایی دختر ۱۶ ساله خود که رفتارش با انجام خودارضایی تغییر کرده بود کمک و راهنمایی خواسته بود . در شرح مشکل دخترش بیان کرده بود که دخترش را زیر نظر داشته و متوجه شده در طی یک روز سه نوبت این کار را انجام داده است . رفتارش بسیار تند و بد شده و از زمانیکه متوجه خودارضایی او شده است ، او را دختری افسرده و گوشه گیر می بیند که دوست دارد تنها باشد . حتی یک نوبت پس از خودارضایی شاهد گریه و افسردگی شدید او بوده است.

مشاور در پاسخ خودارضایی برای دختر ایشان را منع کرده و بیان کرده باید برای بهبودی شرایط روحی او تغییر مکان زندگی بدهند . به بیان بخش مشاوره یاهو این کار در سنین نوجوانی سبب بروز پرخاشگری و ناملایمات روحی می شود . والدین باید فرزندان را از کودکی با شیوه صحیح  مسائل جنسی آشنا کنند.

موسسه اسلامی توسعه عدالت – جامعه مسلمانان کانادا

در این سایت خودارضایی – استمناء – را تجاوز به خویشتن معرفی کرده است . رفتار غیر انسانی که روح و جسم را نابود می کند . هر گونه سوء استفاده از اعضاء جنسی مگر در زندگی مشترک به معنای جنایت به خود و تجاوز به خود است . تجاوز جنسی فقط برخورد جنسی منفی با دیگری نیست بلکه خودارضایی نیز تجاوزی است که عوارضش از تجاوز به دیگران گسترده تر است اشاره شده است که : پیامبر (ص) به شدت استمناء را نهی کرده اند . در جایی دیگر بیان شده که عمر از خلفاء اهل سنت در اسلام ، گناه خودارضایی را با سرقت غذا در زمان قحطی یکی دانسته است.

پایگاه مشاوره کنترل جنسی

این سایت این کار را یک اعتیاد حاد معرفی کرده و بیان داشته باید افرادی که به خودارضایی – استمناء – روی آورده اند را به مراکز مشاوره و درمان معرفی کرد . باید خودارضایی را متوقف کنند و از تحریک خود به روش لمس عضو جنسی چه در زن و چه مرد پرهیز شود چراکه همچون اعتیاد به مواد مخدر می تواند سبب تخریب جوانان شود.

وابسته به کمپانی نیویورک تایمز

در این سایت که به مشاوره قبل و بعد از ازدواج می پردازد در سوالی که مطر شده آیا خودارضایی به ازدواج من در آینده صدمه می زند یا نه ، پاسخ داده شده که : این کار – استمناء – یک مشکل بزرگ برای زوجین می باشد . خودارضایی شما در قبل از ازدواج تمایلات جنسی شما را به همسرتان کاهش داده و سبب کاهش روابط جنسی و نهایتا عاطفی بین شما خواهد شد . اشتمناء سبب کاهش اعتماد به نفس در شما و صربه های روحی می شود . وقتی می توان رابطه مناسب جنسی با همسر داشت نباید آنرا با خودارضایی در پیش از ازدواج آسیب رساند.

متاسفانه آمار خودارضایی نشان می دهد که مردان بیش از زنان به آن گرفتار هستند . اگرچه آسیب های روحی استمناء در زنان شدیدتر از مردان است .

پایگاه دکتر یوآو بن – دوو

وقتی در این پایگاه مطالب مربوط به خودارضایی را مطالعه می کردیم به این حقیقت دست یافتیم که خودارضایی در تمامی کشورها به عنوان یک ایراد بزرگ و مشکل سنین نوجوانی و جوانی شناخته می شود و جالب توجه است که از استمناء با عنوان قاتل جوانان یاد شده است.

در این پایگاه ثبت شده است که :

در قرن نوزدهم میلادی دانشمندان و بزرگان علم پزشکی به این باور قوی رسیدند که خودارضایی قویا رای انسان کشنده است .

چراکه این بیماری و این رفتار مریض گونه جسم و ذهن انسان را هدف گرفته و تخریب می کند .

ب ) ضرر نداشتن خود ارضایی

۱ . بر فرض که علم پزشکی هنوز برای خود ارضایی عوارضی پیدا نکرده باشد اما این دلیل بر این نیست که هیچ عارضه ای ندارد! به عبارت دیگر طبق ادعای این افراد، علم جدید نمی گوید «خودارضایی، عارضه ای ندارد» بلکه می گوید «هنوز عارضه ای برای آن یافت نشده است» بسیاری از احکام اسلام هست که تا مدتها علم پزشکی در مورد آن شک داشته است اما با گذر زمان، به حقانیت آن پی برده است. جالب است که بدانید خود دانشمندان علم پزشکی هیچگاه ادعا نمی کنند که آنچه می گویند کامل است بلکه می گویند آنچه تا کنون به آن دست یافته ایم را می گوییم فلذا ممکن است در تحقیقات بعدی به نتیجه ای بر خلاف نتیجه ی فعلی برسیم!

۲ . جزء قطعیات علم پزشکی است که اگر کسی به صورت افراطی خود ارضایی کند حتما دچار عوارض جبران ناپذیری می شود.

متاسفانه بسیاری از افراد در ابتدا با خود می گویند: «درست است که اگر کسی خیلی زیاد دچار خودارضایی شود برایش عوارض دارد اما من این کار را زیاد انجام نخواهم داد بلکه فقط بعضی اوقات برای تخلیه فشار جنسی انجام می دهم پس استمنا برای من ضرری ایجاد نمی کند و جای نگرانی نیست!»

اما باید به این دوستان گفت که بر فرض، اگر کم انجام دادن استمنا ضرر نداشته باشد آیا کسی می تواند تضمین کند بعد از مدتی دچار اعتیاد و افراط در خود ارضایی نشود؟!

آیا فکر نمی کنید که شما هم کم کم و به صورت ناخواسته معتاد به این کار شده و بعد از گذشت چند سال ناگهان ببینید که شما هم جزء افرادی شده اید که به صورت افراطی استمنا می کنید؟!!

اگر از کسانی که دچار زیاده روی در استمنا شده اند بپرسید که «آیا شما در ابتدا می خواستید به این وضع دچار بشوید؟» قطعا جواب آنها این خواهد بود که «نه! ما در ابتدا تصمیم قطعی داشتیم که فقط بعضی اوقات آنهم به صورت تفریحی این کار را انجام دهیم اما بعد از چند سال ناگهان دیدیم کار از کار گذشته است!!»

به عنوان مثال می توان بیماری اعتیاد به استمنا را به اعتیاد به مواد مخدر تشبیه کرد اگر شما از یکی از افرادی که شدیدا دچار اعتیاد به مواد شده بپرسید او هم قطعا خواهد گفت در ابتدا فقط می خواسته به صورت تفریحی از مواد استفاده کند ولی کم کم و بدون اینکه خودش بفهمد میزان موادش زیاد شده و بالاخره بعد از چند سال دچار این مشکل شده است.

آری در ابتدای کار شما می گویید هر ماه فقط یک بار استمنا می کنید بعد از چند وقت، می بینید که هر ماه دو بار استمنا می کنید!!! بعد از گذشت چند وقت دیگرمی بینید هفته ای سه بار استمنا می کنید و … در آخر متوجه می شوید که شما اعتیاد شدید و زیاد به استمنا پیدا کرده اید!!!

در یک کلام، استمنا حتی به صورت کم، مانند لبه پرتگاهی است که خیلی از افراد نتوانسته اند خود را نگه دارند و بعد از مدتی به درون آن سقوط کرده و به صورت یک اعتیاد روزانه برای آنها در آمده است!!

*** بنابراین با انجام خود ارضایی ناخواسته دچار«پارافیلیا» (نوعی انحراف جنسی و به حالتی اشاره می‌شود که در آن حالت برانگیختگی جنسی، به تصوری بسیار خاص چه از نظر ادراکی و چه یادآوری بستگی دارد نه به تصور شریک جنسی. درواقع در این حالت، فرد به طرق مختلف به جز رابطه جنسی طبیعی، دچار لذت جنسی می‌شود که می‌تواند در قالب دیدن فیلم، تصاویر، شی، مالش، دیدزدن و … باشد که شامل انحرافات جنسی می‌شود. ) خواهید شد .

ج ) دلیل حرمت استمناء

۱ . احکام خداوند بر اساس مصالح و مفاسد

بر اساس نظریه صحیح و درست که فقهاء و دانشمندان شیعه بدان معتقدند، احکام خداوند بر اساس مصالح و مفاسد است؛ یعنی اگر انجام عملی دارای منفعت مهم و حیاتی است، آن عمل واجب خواهد بود یا اگر منفعت آن حیاتی نباشد آن عمل مستحب است؛ و اگر انجام عملی، دارای ضرر خطرناک و مهلک باشد، انجام آن حرام؛ و اگر ضرر آن خطرناک و مهلک نبوده، مکروه است؛ و در صورتی که منفعت یا ضرر آن غالب نباشد و مساوی باشد آن عمل مباح است؛ البته منظور از منفعت و ضرر صرف منفعت و ضرر مادی نیست بلکه به معنای عام و گسترده است که به جامعیت و گستردگی ابعاد وجودی انسان می باشد.

نتیجه اینکه: تمام دستوراتی که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم آورده است، قطعاً دارای فوائد و مصالح و مفاسدی است که رهرو را به سعادت و کمال خواهد رساند و هدف از دین و شریعت، آراستگی انسان ها به خوبی های و اجتناب از زشتی ها است و این هدف با عمل به شریعت به دست می آید، حتی اگر افراد فلسفه و حکمت احکام را ندانند. لذا مشروط ساختن اطاعت و پیروی از احکام شرعی، به پی بردن به اسرار و فلسفه احکام، سخنی ناروا و بیجا خواهد بود. ۲ . آیات و روایاتی داریم که دلیل بر حرمت استمناء هستند که به دلیل طولانی شدن جواب آنها را ذکر نمی کنیم ، ولی عقل سلیم نیز حکم می کند که جلوی ضرر احتمالی را باید گرفت ، با توجه به این که پزشکان و کارشناسان زیادی بر ضرر داشتن جسمی و روحی استمناء حکم داده اند ، انسان باید این احتمال را بدهد که این عمل ضرر دارد و جلوی این ضرر را بگیرد .

***عوارض خطرناک و باورنکردنی خود ارضایی

ضرر خودارضايی خود ارضایی در میان دختران و پسران و متأسفانه حتی در میان زنان و مردان آمار تلخی دارد و تلخ تر از آن عوارض بسیار بد این مشکل است .

افرادی که خود ارضایی را تجربه می کنند فقط برای مدت کوتاهی احساس رضایت و آسودگی دارند و بعد همه چیز برعکس می شود مثبت ها منفی و خوب ها بد می شوند.خود ارضایی بعضی از عوارض بسیار شدید و خطرناک خود ارضایی:

۱ . افسردگی به میزان بالا
۲ . شادی و عشق کمتر
۳ . از بین رفتن زیبایی
۴ . از بین رفتن براقیت و زیبایی چشم ها
۵ . به هم خوردن تناسب اندام و زشتی هیکل
۶ . ریزش موهای سر
۷ . ایجاد مشکلات جدی روحی مثل بدبینی و تندخویی و..
۸ . دفع بی اختیار منی
۹ . بی اختیاری ادرار
۱۰ . بی اختیاری در کنترل منی
۱۱ . ضعف در قوای جسمی و جنسی
۱۲ . سرطان پروستات
۱۳ . سرطان پستان
۱۴ . ضعف در بینایی و شنوایی همچون شنیدن صدای وزوز در گوش
۱۵ . مریض شدن پی در پی
۱۶ . کم شدن حافظه و قدرت یادگیری
۱۷ . ضعف اعصاب و کم شدن قدرت تحمل در برابر مسائل
۱۸ . بی حالی و ضعف همیشگی

انسان مسلمان باید اصول دین را از راه تحقیق به دست آورد یعنی برای خودش دلایلی داشته باشد تا در توحید، نبوت، امامت، عدل و معاد به یقین برسد و ملاک، رسیدن به یقین است هر چند دلایلی که او آن ها را قبول می کند بسیار ساده باشد. پس از قبول اصول، در فروع باید تقلید کرد و برای انجام اعمال دانستن دلیل و فلسفه احکام ضروری نیست، ولی دانستن حکمت های انجام اعمال از این نظر که یقین انسان را افزایش داده و به استحکام پایه های ایمان کمک می کند، مفید و بلکه لازم است.

مثال: خوردن گوشت خوک حرام است و امروزه متوجه شده اند که گوشت خوک دارای اشکالاتی است که با پختن هم از بین نمی رود و حکمت نخوردن گوشت خوک وجود ضررهایی است که مصرف آن برای انسان دارد ولی دلیل نخوردن آن اجرای دستور خداوند است و اگر روزی در علم توانستند این اشکالات را از بین ببرند باز هم خوردن گوشت خوک حرام است چون دستور خداوند است.

درباره ی مثالی که به آن اشاره شد توجه به این نکته نیز مهم است که ممکن است اشکالات دیگری وجود داشته باشد که در آینده مشخص شود.

نکته مهم این است که اگر ما بندگی خالق مهربان و حکیم خود را پذیرفتیم، دیگر چون چرای ما در حکم او جای ندارد. البته بعد از تعبد در مقابل اوامر و نواهی الهی، دانستن فلسفه احکام مهم است، چرا که این آشنایی باعث دین داری همراه با بصیرت می شود که بسی ارزش مندتر و استوارتر است. ۴ . بهترین راه برای درمان خود ارضایی ارضای درست و صحیح غریزه جنسی ( ازدواج ) است ، حال اگر کسی ازدواج نمی کند ، مقصر دین و پزشکانی که به ضرر داشتن استمناء حکم داده اند نیست ، البته برای کنترل غریزه جنسی راه حلهای دیگری نیز علمای اخلاق و روانشناسان داده اند که با توجه به نوع سوال ، شما به آنها آگاهی دارید .

پیشنهاد ما این است که فواید ترک خود ارضایی را نیز مطالعه کنید.

دلایل خود ارضایی زنان و دختران

دختران نوجوان به علت کم تجربگی و اطلاعات کم از مسائل مختلف ، در شرایطی قرار دارند که به طور طبیعی امکان اشتباه در آن ها بیش از بزرگ ترهاست.

تنهایی به معنی ضعیف شدن ارتباط اجتماعی و محروم شدن از روابط گرم و عاطفی با دیگران است که این موضوع اگر ادامه داشته باشد ، اراده نوجوان را ضعیف کرده و از بین می برد و دختر نوجوان در تنهایی و خلوت خود ، اقدام به کسب لذت از خود می کند و به خودارضایی روی می آورد.

نقش خانواده در سلامت روانی و اخلاقی فرزندان ، از سایر عوامل ، مهم تر و بیشتر است.

چنانچه نوجوانی با افراد آلوده به مسائل جنسی و غیر اخلاقی معاشرت داشته باشد احتمال گرایش او به خودارضایی ، افزایش پیدا می کند.

دخترانی که زودتر از وقت طبیعی به بلوغ جنسی می رسند ، دچار مشکلات بیشتر و تنش های فراوانی می شوند و برای ارضای نیاز جنسی ، احتمال اینکه به خودارضایی مبتلا شوند در آن ها زیاد است.

لباس های تنگ و چسبان ، یکی از عوامل تحریک جنسی ، مخصوصاً در آستانه بلوغ و نوجوانی است.

تماشای فیلم ها و تصاویر محرک.

عوارض خود ارضایی در زنان و دختران

از مهمترین عوارض جسمی و روحی ناشی از خودارضایی موارد زیر را می توان نام برد:

– آسیب دیدن پرده ی بکارت در دختران
– ضعیف شدن قوای جنسی
– احساس درد در هنگام قاعدگی و بی نظمی آن
– اختلال در رشد سیستم عصبی مغز
– خستگی
– خلأ عاطفی ، افسردگی ، اضطراب و عدم اعتمادبه نفس
– از دست دادن انرژی و سرزندگی و طراوت دخترانه
– کاهش قدرت حافظه
– عدم تمایل به جنس مخالف
– در شرایط حاد (ناباروری)
– تحت تاثیر قرار گرفتن زیبایی چهره و برق چشمان
– کاهش توانایی جذب جنس مخالف

خودارضایی در صورتی که به صورت رفتار روزانه عادت شود ، خطرناک تر است و مانند هر اعتیادی ، روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد. دخترانی که خود ارضایی زیادی در زمان مجردی داشته اند بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر خوب تحریک نمی شود.  در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خود ارضایی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به ارگاسم برسد و به هنگام نزدیکی به همسر خود به یاد رفتار های خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به ارگاسم برسد.

یکی از مهم ترین مشکلاتی که این زنان به آن دچار می شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می شوند. بنابراین ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیاز های جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.

درمان خودارضایی زنان و دختران

به خدا توکل کنید.

قاطعانه برای ترک این عمل تصمیم بگیرید.

شب ها روی شکم نخوابید.

از نگاه کردن به بدن عریان خود پرهیز کنید.

هر صحنه و تصویر شهوانی که شما را تحریک می کند را نبینید ، از صحبت کردن درباره مسائل تحریک برانگیز خودداری کنید.

تنها نمانید ، سعی کنید کمتر در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران باشید.

به طور منظم ورزش کنید تا انرژی تان تخلیه شود.

شب ها قبل از خواب مطالعه کنید.

قبل از خواب مثانه تان تخلیه باشد و قبل از خواب بیش از حد آب ننوشید.

عدم پوشیدن لباس‏ های تنگ و چسبان.

  تاثیر خودارضایی بر مغز حافظه قلب و مفاصل
پرده بکارت چیست محاسبه طول عمر پریود قاعدگی یا عادت ماهانه یعنی چه

41 دیدگاه‌ها

 1. امیر حاجی لو

  تورو خدا یه راه حلی برای من بگین این لعنتی خیلی عوارض داره

  • نباید بهش فکر کنید
   باید به کارهایی که دوست دارید فکر کنید و انجامش بدید
   مثلا اگر عاشق ورزش و یا هنر و حرفه خاصی هستید٬ بصورت عملی و زیاد انجامش بدهید. ورزش کنید. کتاب بخوانید. به حرفه و کار خاصی بپردازید . پیاده روی کنید.
   وسایل تحریک کننده مانند فیلم و کتاب و موبایل متصل به اینترنت را نابود کنید تا در دسترستان نباشند و تحریکتان نکنند. با افراد لاابالی که سبب انحراف میشوند معاشرت نکنید. با کسانی که سالم هستند دوست شوید. از تنها بودن پرهیز کنید. هروقت افکاری به سراغتان آمد سریعا حواس خود را پرت کنید و به کار دیگری بپردازید و یا از منزل بیرون بروید. با خانواده باشید و فعالیت کنید. با خانواده باشید و کارهای خانواده را انجام دهید. تا میتوانید برای خود کار بتراشید تا هم وقت وفرصت فکر به این چیزها را نداشته باشید و هم خسته شوید تا وقتی به رختخواب بروید سریع بخوابید.
   از خوردن خوراکیهایی که طبع گرم دارند مانند خرما و موز و معجون و … پرهیز کنید و کمتر بخورید.
   با مشاور متخصص آشنا به مسایل دینی مانند روحانیان صحبت و مشاوره کنید و راهنیتان کنند و سعی کنید زیر نظر آنها عمل را ترک کنید
   به مسجد بروید نماز و قرآن بخوانید فعالیتهای فرهنگی انجام دهید.رابطه تان را با خدا بهتر و قویتر کنید ازش کمک بخواهید. کافیست با خدا رفیق شوید آن وقت می بینید چگونه کمکتان می کند
   توبه شکستن طبیعیه. در ابتدا شیطان و نفس چون عادت کرده اند فشار وارد می کنند تا به روال قبل برگردید. رفته رفته با تلاش مستمر نفس انسان با شرایط جدید کنار می آید و عادت می کند.خسته و ناامید نشوید حتی اگر صد بار هم توبه کردید و باز برگشتید ناامید نشوید دوباره سعی کنید. پس لازمه آن تلاش مستمر و ناامید نشدن و درخواست کمک از خداوند است

 2. سلام من 2سال بود که به این مشکل افتاده بودم ولی با امید خدا توانستم از شرش خلاص بشوم راه حل من این بود که کلا تنها نباشم واز تصاویر وویدیو های شهوانی فا صله بگیرم و همچنین به عوارض های ان فکر کنم

 3. یه خانوم

  سلام من الان ۱۹ سالمه و خیلی زود به بلوغ جنسی رسیدم متاسفانه
  بدون این که بدونم از بچگی خودارضایی میکردم و ۱۲ سالگی بکارتم اسیب دید وتا ۱۵ ۱۶ سالگی نمیدونستم چیشده و میترسیدم به کسی بگم تا این که با پرده بکارت اشنا شدم تمام اون عوارضی که نوشتید رو من دارم مثل زنای ۵۰ ساله هیچ شوق و ذوقی ندارم میشه کمکم کنید؟من واقعا نمیدونم چیکار کنم حتی خجالت میکشم برم پیش روانشناس??

  • سلام
   همین که متوجه شدید خیلی خوبه و میتونه انگیزه قوی برای ترک این عمل باشه . کافیه تصمیم بگیرید و اگر در این راه بارها شکست هم خوردید جا نزنید و دوباره بلند بشید
   بعد از ترک بعضی از عوارض به مرور زمان از بین می روند٬ برای عوارض دیگر با اصلاح سبک زندگی و تغذیه مناسب و ورزش میتوان بخشی از عوارض را کاهش داد
   قدیمیها گفتند ترک عادت موجب مرضه! چیزی که انسان بهش عادت کرده ترک کردنش سخته و ممکن وسط راه بیخیال بشه٬ اما مثل حرکت قطار فقط شروعش سخته همین که استارت بزنید و کمی برید جلو میفتید رو دور و با شرایط جدید آشنا می شوید. مانند معتاد به مواد مخدر چند روز اول برایش سخت است اذیت میشود. اما بعد که ترک می کند دنیا را جور دیگر می بیند و می گوید چرا زودتر ترک نکردم …
   به عوارض و آینده ای که در انتظارتونه فکر کنید
   روانشناس باید حاذق باشه و اهل معنویات و … باشه. نیازی به خجالت نیست٬ روانشناس وظیفه اش کمک کردن برای حل مشکلات هست
   در سایتها هم راهکارهای متعددی برای ترک نوشته شده و همچنین دلنوشته ها و خاطرات کسانی که مبتلا بودند و ترک کردند٬ میتوانید از راهنمایی و تجرباتشون استفاده کنید و هر جا به مشکل برخوردید سوال کنید.این یکی از سایتا هست که میتونید از تجربیاتش استفاده کنید
   dadashreza.com/no-estemna
   تولدی دوباره در انتظارتونه بسم الله بگید و به امید خدا شروع کنید..

 4. سلام چون سنتون کمه و ابتدای راه هستید راحتتر میتوانید ترک کنید .
  چچون در سن بلوغ هم هستید خودارضایی ممکن است باعث اختلال در رشد طبیعی اندامتان شود. وقتی که ترک کردید رشد اندام به حالت نرمال بر میگردد.
  فقط کافیه تصمیم بگیرید ترک کنید. برای ترک هم طبق توصیه ها و آموزش ها جلو برید. از تنهایی و خیالپردازی و دیدن عکس و فیلمی که باعث تحریک میشوند خودداری کنید.
  هنگامی که این افکار به سراغتان آمد سریعا حالت خود را عوض کنید و به کار دیگری مشغول شوید. به عوارض و مضراتش و اینده خود فکر کنید. به بودن در محضر خداوند و گناه کبیره بودن این عمل . همه اینها باعث میشه کمتر سراغ این عمل بروید و ترک نمایید. به خدا توکل کنید ازش درخواست کمک و یاری کنید.
  سعی کنید در هیچ جا تنها نشوید و تنها نمانید.
  خودتون رو سرگرم کارهای مفید مثل خطاطی نقاشی خیاطی و کارهای هنری و بازی و فیلم خوب و درس و …. کنید
  هر وقت دیدید این افکار اومد به ذهنتون سریعا بلند شوید جاتون رو عوض کنید و به کاری مشغول شوید. به ایندتون فکر کنید
  اولش شاید به نظر سخت بیاد اما بعد میفتید روی دور و عادت می کنید براتون عادی میشه
  سعی کنید از کارها و چیزهایی که باعث تحریکتان میشود دوری و جلوگیری کنید. تنها نمانید هیچوقت . تو این مدت تمرین کنید ارادتون رو قوی کنید. یکی از بهترین چیزها روزه است که هم برای جسم مفیده و هم تمرین بالا بردن اراده و مبارزه با نفس
  اگر در این مدت خطایی هم کردید دلسرد و پشیمان نشین. دوباره شروع کنین. نا امید نشین اگر حتی ۱۰۰بارم شکست خوردید. با امید و توکل به خدا دوباره شروع کنید…
  روش و آموزش در سایت و سایتهای دیگر هست جستجو کنید
  مانند این سایت که تجربیات کسی هست که ترک کرده :
  dadashreza.com

 5. سلام با عرض خسته نباشید من از اواخر فروردین یعنی ۱۷ فروردین این بیماری خانمان سوز را شروع کردم من ۱۴ سالم است من الان ترک کردم ولی تصاویر زشت و فیلم های زشت به فکرم می آید حتی موقع خواب من اصلا نمی دانستم این بیماری چیست و از کجا آمد عوارضش این بود که من دچار ضعف حافظه و سستی بدن و دیر انزلی و وز وز گوش و …من نمی دانم اگر این فیلم های بد و عکس های از ذهن بیرون بره انگار تازه متولد شدم تو رو خدا کمکم کنید دارم نابود میشم

  • سلام تشکر
   تبریک بخاطر ترک. همین که پی بردید و ترک کردید خیلی خوب هست .
   نگران نباشید . در این راه حتی اگر شکست هم خوردید اصلا مایوس نشوید دوباره شروع کنید .
   باید از تنها شدن جدا خودداری کنید و حتی المقدور از وسایل کلا دوری کنید.
   برای مثال اگر میتوانید از گوشی ساده بجای گوشی هوشمند استفاده کنید و برای مدتی از گوشی و سیستم و اینترنت و تلویزیون و … دور باشید تا در این مدت حتی اگر خواستید هم نتوانید مشاهده کنید.
   برای خود کار بتراشید پیاده روی کنید ورزش کنید به اهالی منزل کمک کنید و کارهای مفید دیگر تا هم فکرتان مشغول و منحرف شود هم آنقدر خسته شوید تا فکرهای خراب فرصت نکنند به خوابتان بیایند و سریع به خواب روید.
   برای قوی شدن اراده روزه بگیرید و نماز و قرآن بخوانید ارتباطتان را با خداوند بیشتر کنید و از او کمک بخواهید
   چاره اش فعالیتهای زیاد و خسته کننده و دوری از وسایلی که تصایر را نشان می دهند هست. تا هم فکرتان از این موضوعات منحرف شود و هم فرصت برای خیالپردازی پیدا نکنید تا رفته رفته برایتان عادی شد و عادت کنید

 6. سلام
  من چند مدت بود خود ارضایی میکردم دنبال راه حل می‌گشتم و با سایت شما معرفی شدم حرف های شما رو خوب گوش میدادم الانم یه سال هست که پاک پاک هستم ازتون خیلی تشکر میکنم باید ادم هایی مثل شما تو دنیا باشن تا به مردم
  راه درست را انجام بدن الانم تو همه کار هامم پیشرفت کردم خیلی ممنون از سایت خوبتون

 7. سلام خیلی ممنون از مطالبتان ببخشید در کنار مطالبتان اضافه کنید که برای اینکه چنین اتفاقی نیفتد پوشش مناسب هم لازم است تا خیلیهایی که متوجه کارشان نبودند بدانند که دلیل تاکید دین اسلام به پوشش مناسب همین بوده و پوشششان را درست کنند.
  بازم ممنون آیا میشه که از مطالبتان جایی دیگر استفاده کنم ؟لطفا بگید

 8. سلام وقتتون بخیر .من ۱۷سالمه ودخترم.سه تا سوال داشتم .
  1-واژنم خیلی خارش داره واذیت میشم وبعضی اوقات از کناره ی واژنم درد شدیدی به داخل کشیده میشه وترشحاتم زیاده کلافم کرده به نظرتون مشکل چیه چ کار کنم؟

  ۳-پماد ان ان برای بکارت ضرر داره؟

  • سلام
   باید به متخصص داخلی و زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند علت چیست
   کار دومتون ۱۰۰درصد غلطه و عوارض و آسیبهای زیادی به جسم و روح وارد میکنه. حالا به هر شکلی که باشه. ترک کنید و دیگر انجام ندهید. چه بسا ریشه مشکلات بخاطر همین کار باشه و از عوارض همین عمل. اگر ترک کنید مطمنا وضعیت جسمیتون بهتر خواهد شد

 9. سلام من کردم میخواستم بدونم که ضرر داره؟ ممنون میشم جواب بدین

  • سلام
   فرقی نمیکنه به هر شکلی که باشه ضرر داره
   همین کار شما یکی از عوارضش ممکنه التهاب پروستات و بزرگ شدن پروستات و تکر ادرار و مشکلات مثانه و مجاری ادرار باشه. اگر یک بار بوده مشکل چندانی نداره. اما اگر تکرار بشه یا به رویه تبدیل بشه قطعا آسیب زا هست

 10. یه سوالی داشتم اینکه من یه دختر ۲۱سالم که یه مدته که تحریک میشم و حتی بدون دست زدن به خودم انقباضو احساس میکنم و حتی یه مایع بی رنگ و بو هم ازم میاد این بده ؟یعننی مثل خودارضایی میمونه و باید ترک بشه؟؟؟

  • سلام توصیه میکنم کلا نبینید به چند دلیل
   تلف شدن وقت گرانبها
   تحریک اضافی. به طوری که همین دیدن باعث تحریک و خواستن میشه در نتیجه باعث ضرر به روح و جسمه
   این کار به مرور اعتیاد اوره و علاقمند میشین همیشه ببینید
   چون این فیلمها ساختگی و غیرواقعی هست و از افراد ظاهرا جذاب استفاده می کنند بمرور باعث میشه هم زن هم مرد خودشون رو بذارن جای اونا و مقایسه کنند. در نتیجه باعث دلسردی و کمبود اعتماد به نفس میشه
   چون اینها طبیعی و واقعی نیست در نتیجه بعدا برای رابطه واقعی چون تصورسازی و تصویرسازی زیاد کردید به مشکل می خورید
   و ….
   اون مایع که وقتی تحریک میشین میاد بدون اینکه دست بزنید و کاری کنید طبیعیه. زن وقتی تحریک بشه واژن مرطوب میشه و ممکنه شدت رطوبت بالا باشه و مایع خارج بشه

 11. سلام من 16 سالمه و چند بار این کار.و کردم بعد این کار یه چاقی شدید اومده سراغم آیا دلیلش این کاره.

  • سلام
   اینکار عوارضی دارد. اما اینکه بخواهیم دقیقا بگویم چاقی به خاطر این کار هست٬ نه نمیتوان دقیق و با اطمینان گفت. ممکن است تاثیر مستقیم یا غیر مستقیمی روی چاقی گذاشته باشد ممکنم هست که خیر. چاقی علتهای مختلفی دارد. در مورد شما هم باید علتها رو بررسی کند. ممکن است این هم جزو علتها باشد یا اینکه نباشد.
   ااین کار را دیگر انجام ندهید. ورزش و پیادروی کنید. نزد طبیب سنتی حاذق بروید تا توصیه برای سبک زندگیتان داشته باشد. و لیست خوردنیهای توصیه شده و ممنوع را که با طبعتان سازگار است بدهد

 12. باسلام..من الان۲۲سالم هست و پسرم… از دوران راهنمایی با اینکار اشنا شدم متاسفانه…(همیشم خودمو لعنت میکنم ک چرا اصلا با این چیزا آشنا شدم و کاش پاک میموندم😑😢😣)
  بعد چند وقت پیش تونستم ب مدت ۴۵ روز اینکارو ترک کنم ولی بازم توبه ای ک کرده بودم شکست(موقع استحمام) نمیتونم جلو خودمو بگیرم(چنتا از عوارضش هم یقه امو گرفت مثل ریزش مو )…برای ترک اینکار بدنسازی ثبت نام کردم که بلکه انرژیمو خالی کنم…الانم چند روزه ک پاکم ولی باز میترسم توبه بشکنم لطفا کمک کنین…😭😭😭

  • سلام
   اینکه چند بار اشتباه کنید دلیلی بر ناامیدی نیست
   مهم اینه هدفتون ترک کردن باشه
   و وقتی هم که وسوسه شدید سریعا حالت خودتون رو عوض کنید و به کار دیگه مشغول بشین. مثلا اگر خانه هستید بدون فکر کردن سریع برید بیرون
   سن شما هم مناسب ازدواجه. پس مقدماتش رو اغاز کنید. در موردش تحقیق و مطالعه و فکر کنید و با خانواده در میان بگذارید
   تصمیم به ترک هم فراموش نکنید و ناامید نشین هیچوقت . خدا کمکتون میکنه ازش کمک بخواهین

 13. سلام. من شنیدم ک بعد از ترک عوارضش کلا از بین میره. اما شما گفتین ک از بین نمیره. میشه بیشتر توضیح بدین؟

  • پشتیبان

   سلام
   به خیلی چیزها بستگی دارد. مخصوصا در سنین رشد تاثیرات خاص خود را دارد
   بعضی از عوارض ممکن هست از بین نروند . بقیه و اکثر عوارض به مرور بعد از ترک از بین خواهند رفت

 14. سلام
  من حقیقتش از بچگی به دام این بیماری افتادم. البته خب نمی دونستم چی بود. بچگی برام مشکل ساز شد و در نوجوانی خیلی اذیتم کرد. من الان تقریبا ۹ ماهه که می خوام ترک کنم اما هی بالا پایین میشم. آخرین باری که تونستم خودم رو نگهدارم دیروز بود. به مدت ۵۰ روز این کار رو نکرده بودم که باز اومد سراغم. اینبارفکر کنم رکورد ۶۰ روز رو بزنم ولی به نظر شما چیکار کنم که کلا ترک شه؟الان ۱۴ سالمه. البته یه نکته، من الان ترک کردنش برام ساده تره ولی خب به علت نیاز به اینترنت مجبورم گوشی و اینترنت داشته باشم و از طرفی خیلی وسوسه میشم

  • پشتیبان

   سلام
   به تعداد روزها زیاد فکر نکنید. تصمیمتون ترک باشه و تلاشتون رو بکنید.
   باید در ذهنتون از این کار زشت متنفر بشید و به عواقبش فکر کنید
   انسان چون میدونه اتش داغه از ترسش دست به اتش نمیزنه. باید بدونید این از اتش هم بدتره و حتی فکر نزدیک شدن بهش از سرتون بره
   برای خودتون تنبیه و جریمه داشته باشید. که اگر مثلا انجام دادید ۷۰ بار بزنید روی دستتون و ۱۰۰۰۰۰ تومان به فقیر کمک کنید و …
   هر وقت حس کردید وسوسه شدید سریعا حالتتون رو عوض کنید بدون تامل و فکر. مثلا اگر منزلید سریعا برید بیرون تا اون حالت بره
   حداقل دو ساعت قبل از خواب شام بخورید و کمی پیاده روی کنید. غذاهایی که دارای طبع گرم هستند مثل موز .پسته.خرما. معجون. کباب و … کمتر بخورید
   برای گوشی اگر خیلی ضروری نیست بهتره مدتی نداشته باشید و برای کارهای ضروری از گوشی اعضای خانواده استفاده کنید.
   ارتباطتون رو با خدا بیشتر کنید و ازش کمک بخواهید. نماز و قران بخوانید
   سایت dadashreza.com مطالب مفیدی از تجربیاتش گذاشته

 15. سلام.من پسری۱۷ساله هستم.
  از ۱۴ سالگی با این کار آشنا شدم و تا الان انجامش میدم.
  همیشه دوس داشتم ترکش کنم
  اما نشد
  همش فیلم و عکسای تهریک کننده میومد ذهنم
  و کنترلمو از دست دادم
  الانم چشمام آب ازشون میاد بیرون.ریزش مو پیدا کردم
  تورو خدا کمکم کنین
  تورو قرآن قسمتون میدم

  • پشتیبان

   سلام
   اینکار باعث اعتیاد میشه. شما اگر واقعا بخواهید ترک کنید باید به عنوان یک اعتیاد به اون نگاه کنید. یعنی جایی باشید مثل کمپ ترک اعتیاد. منزل خودتون رو شبیه ترک اعتیاد کنید. موبایل و لپتاپ و سیستم و عکس و فیلم و … اصلا نداشته باشید تا هم تحریک نشوید هم اگر تحریک شدید بهشون دسترسی نداشته باشید
   مثل کمپ ترک اعتیاد که آوردن همه چی به داخلش ممنوع باشه. تو این مدت فقط کار انجام بدهید مثل کارهای خانه و خرید و کمک به دیگران. کتاب مفید و همچنین مذهبی بخونید. ورزش و پیاده روی کنید. کارهای هنری مثل نقاشی و خطاطی و هنرهای دستی انجام بدهید
   در کل باید اونقدر مشغول و سرگرم کار و فعاالیت باشید که هم فرصت تنهاشدن و فکرکردن نداشته باشید. هم اونقدر خسته شده باشید که دیگر حالش رو نداشته باشید٬ که وقتی به رختخواب می روید سریعا بخوابید
   کار کار کار و فعالیت کنید . خیلی زیاد. تا خسته بشید. به هیچ عنوان نگذارید تنها باشید و بیکار. انسان وقتی تنها و بیکار باشه افکار مخرب به ذهنش هجوم میارند
   در این مدت خوردنیهایی که طبع گرم داارند مثل معجون٬ خرما٬ کباب٬ پسته٬ حلوا و … یا نخورید یا کمتر بخورید. سه ساعت قبل از خواب شام بخورید و پیاده روی کنید. بطوری که هنگام خواب معده خالی باشد
   ارتباطتون را با خدا بیشتر کنید. باهاش حرف بزنید ازش کمک بخواهید.نماز و قرآن بخوانید. سعی کنید حتما به مسجد بروید و تمام نمازها را در مسجد بخوانید. در فعالیتهای خیرخواهانه مساجد شرکت کنید. مثل دوختن ماسک و کمک به مستمندان و …
   شما وقتی تصمیم به ترک بگیرید و این کارها را انجام بدهید رفته رفته ارادتون قوی میشه و توانایی کنترل خودتون رو پیدا می کنید. اولش کمی سخته اما به مرور عادت می کنید و عادی میشه. توضیحات دیگر در نظرات و مطالب نوشته شده
   این سایت هم تجربش رو قرار داده
   dadashreza.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *