چطور تشخیص بدم پردم سالمه؟ تشخيص پرده بكارت توسط خود فرد

تشخيص پرده بكارت توسط خود فرد,چطور تشخیص بدم پردم سالمه, تشخیص سالم بودن پرده بکارت ,نداشتن خونریزی در اولین نزدیکی ,آیا معاینه پرده بکارت دردآور هست ,علت پارگی پرده بکارت ,تشخیص زمان پارگی بکارت

نداشتن خونریزی در اولین نزدیکی دلیل بر عدم پارگی نیست. در حقیقت خونریزی ناشی از دخول دلیلی بر داشتن پرده بکارت و پارگی آن نیست. تنها 50 درصد دختران در اثر دخول و پارگی پرده بکارت خونریزی دارند و مابقی پارگی بکارت بدون خونریزی خواهند داشت.

چطور تشخیص بدم پردم سالمه؟ تشخيص بكارت توسط خود فرد

دلایل ترس دختران برای معاینه پرده بکارت

یکی از دلایل ترس دختران از مراجعه به پزشک برای معاینه پرده بکارت، اینست که آنها تصور میکنند پزشک اطلاعات خصوصی آنها را ثبت و گزارش می دهد، در حالیکه برای پزشک نه عمل خودارضایی و نه رابطه جنسی بیمار اهمیت نداشته و در این خصوص پرسشی مطرح نمیشود و تنها در جهت معاینه بکارت شما اقدام شده و به شما پاسخ می دهند. دسته ای دیگر از دختران از بیم آنکه شاید یکی از اقوام و دوستان وی را در مطب پزشک ببیند، از ترس آبرو از مراجعه به پزشک زنان خودداری میکنند، این در حالیست که دامنه فعالیت پزشک زنان در مورد دختران مجرد صرفا به چک کردن وجود یا آسیب دیدگی بکارت منتهی نمیشود، اختلالات قاعدگی، عفونت، مشکلات رحم و دسته ای از بیمارهای شایع در زنان میتواند در دختران مجرد نیز بوجود آید و دلیل مراجعه دختران باشد.

آیا خودارضایی باعث پارگی بكارت میشود؟

خود ارضایی مالشی در صورتیکه شیء خارجی وارد واژن نشود باعث پارگی بکارت نخواهد شد. در صورتیکه خود ارضایی باعث ضربه مستقیم به پرده بکارت شود، می‌تواند موجب پارگی آن شود.

نحوه تشخیص پارگی پرده بکارت

معاینه انواع پرده بکارت توسط پزشک حدود 30 ثانیه طول می کشد. پزشک از مراجعه کننده درخواست می کند که روی تخت دراز کشیده و پاهایش را باز کند، سپس دکتر لوپ ها را کشیده و از وی میخواهد که مانند ادرار کردن زور بزند. در این هنگام دهانه واژن باز شده و دکتر با مشاده پرده بکارت میتواند نشانه های پرده آسیب دیده را  تشخیص دهد.

معاینه پرده بکارت در دکتری قانونی به چه صورتی هست؟

معاینات زنان طبق معمولً روی یک صندلی مخصوص و در حالتی که به حالات لیتوتومی مشهور هست انجام میشود.دراین حالت معاینه کننده به دستگاه تناسلی معاینه شونده تسلط کامل دارد و با بهره گیری از ابزار مخصوص می تواند معاینه خود را انجام دهد. معاینه باید از طریق شخص دیگری انجام شود و خود فرد توانا به انجام این معاینه نیست.

دقت:

دقت داشته باشید معاینه پرده بکارت از طریق فرد متبحر باعث آسیب آن نخواهد شد.همینطور معاینات چندان پرده بکارت باعث آسیب به بازبینی پرده نمیگردد.

آیا معاینه پرده بکارت دردآور هست؟

چون این معاینه طبق معمولً در افرادی انجام میشود که چنین سنجیدن اي ندارند مقدور هست به علت حساسیت منطقه مورد معاینه درد و اسپاسم ایجاد شود.

روش کولپوسکپی برای معاینه پرده بکارت

با توجه به مراجعات زیاد دختران به مراکز پزشکی قانونی برای اعاده حیثیت و انجام شکایت در مواردی مانند تجاوز از روش های جدید برای تعیین نوع آسیب دیدگی پرده بکارت استفاده می شود. یکی از این روش های جدید برای تشخیص پارگی بكارت در پزشک قانونی کولپوسکپی است. این آزمایش بین 10 تا 20 دقیقه طول می کشد و در حالی انجام می شود که فرد به کمر روی تخت دراز کشیده و پاهای خود را جمع کرده است. سپس پزشک یک اسپکولوم فلزی را داخل واژن قرار می دهد تا واژن باز بماند و پزشک واژن را بررسی کند. در نهایت پزشک ابزار بزرگنمایی بنام کولپوسکوپ را به مقدار چند سانت داخل فرج قرار می دهد. نور چراغ این ابزار داخل واژن را بررسی می کند و پزشک از طریق لنز دوربین قادر به رویت واژن می گردد. هم چنین برای پاک کردن واژن از هر گونه آلودگی، دهانه رحم و واژن به وسیله پنبه تمیز می شود. احتمال دارد پزشک برای پاکسازی از محلول سرکه یا سایر محلول ها استفاده کند. در این صورت احتمال سوزش وجود دارد. محلول کمک می کند بخش های مشکوک مشخص شوند.پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ بكارت در چه عمقی است؟ را نیز مطالعه کنید.

روش کولپوسکپی برای معاینه پرده بکارت

علت پارگی پرده بکارت

پرده بکارت تنها با ضربه مستقیم به آن یا دخول در رابطه جنسی یا استفاده از تامپون پاره می گردد. از این رو افتادن از ارتفاع، بلند کردن اجسام سنگین، کوهنوردی و انواع ورزش ها نمی تواند موجب پارگی پرده بکارت شود. ولی احتمال دارد که این موارد باعث بروز خونریزی در واژن شود که این به دلیل فشار وارد شدن به رحم می باشد و عملکردی مشابه قاعدگی دارد.

علائم پرده بکارت آسیب دیده:

مشاهده علائم زیر میتواند نشانه پرده بکارت آسیب دیده باشد:

پرده بكارت شل و متسع و دارای سوراخ بدون پارگی

مخاط مهبل نسبتاً ضخیم و چین های اندكی صاف‌تر و دارای چین های جدا شده از هم

خواب چین‌ها نامنظم است و به یك سو نیست

مجرای مهبل باز و معمولاً تا دو سوم آن قابل رویت است

قابل معاینه با انگشت است و حتی باز كردن آن با اسپكولوم های ظریف مقدور است و صدمه ای به مخاط وارد نمی‌شود.

  خون نیامدن در زفاف / از پرده بکارت خون نیومد / عکس دستمال خونی شب عروسی

تشخیص زمان پارگی بکارت- میزان دخول برای پارگی

تشخیص زمان پارگی بکارت

معمولا تا ۲ هفته بعد از پارگی بکارت از روی نشانه‌های ظاهری می‌توان تاریخ دقیق آن را حدس زد و پزشک متخصص یا ماما تا ۱ ماه می‌تواند تاریخ پارگی را حدس بزند و بعد از ۱ ماه به هیچ وجه زمان پارگی پرده معلوم نمی‌شود. از لحاظ شکل ظاهری اگر پرده بکارت ترمیم یافته نباشد لبه‌های پارگی جدید در پرده بکارت معمولا زخمی و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده می‌شود. بعد از حدود یک هفته لبه‌های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و بعد از حدود دو هفته لبه های زخم نسبتا گرفته می‌شوند. اگر پرده بکارت ترمیم یافته باشد مراحل فوق صورت نمی‌گیرد. نکته مهم دیگر این است که لبه‌های پارگی چون آزاد هستند و به هم اتصال ندارند هیچ وقت به هم جوش نمی‌خورند و اگر دو تکه پارگی به هم دوخته شوند و پرده ترمیم شود محل ترمیم به صورت یک اسکار برجسته روشن کوچک مشخص خواهد شد.

تشخیص پارگی پرده بکارت در اثر تجاوز

تشخیص پارگی پرده بکارت در اثر تجاوز

دخترانی که بر اثر تجاوز بکارتشان را از دست می‌دهند دچار جراحت مجاری ادرار و زخم داخل رحم (فیبرون) می‌شوند که به راحتی قابل تشخیص است. یعنی در مواقعی که پرده طی چند مرحله یا با شدت یا بر اثر تجاوز از بین رود، زخم‌های مجاری ادرار و زخم داخل رحم (فیبرون) پیش می‌آید.

تشخیص رابطه جنسی از مقعد

در صورت مکرر بودن رابطه جنسی مقعدی، علایم دخول را می‌توان مشاهده نمود. باید دانست که اگر دفعات دخول کمتر از ۳-۲ مورد باشد نباید انتظار علایم را داشت در صورتی که دفعات دخول بیشتر باشد علائمی مثل از بین رفت چین‌های مقعدی که در حالت معاینه پوست اطراف مقعد صاف تر از زمان طبیعی است و تورم یا صافی چین‌ها، ضخیم شدن پوست اطراف مقعد که به داخل کشیده شده و تا ناحیه پوستی مخاطی ادامه می یابد و گه گاه ناحیه یاد شده پوسته گذار می‌گردد، دیده می‌شود. در مفعولین حرفه‌ای مقعد شکل قیفی پیدا می‌کند مثل اینکه مقعد به طرف داخل کشیده شده باشد از نکات مهم این است که هیچ وقت نباید شل شدگی اسفنکتر مقعدی را از یاد برد. همچنین علائم پارگی اسفنکتر چین‌ها ممکن است مشاهده شود که لازم به توجه است شلی اسفنکتر مقعدی از علائم دخول مکرر است. در ضمن باید به حالت مجرای مقعدی نیز توجه کرد. دخول مقعدی ممکن است باعث تغییر حالت مجرای مقعدی، ایجاد بواسیر و هموروئید، زایده‌های گوشتی کوچک در اطراف مجرای مقعدی، زگیل‌های کوچک، بیرون زدن قسمتی از بافت از مقعد،کمی باز شدن مجرای مقعدی و غیره شود.

تشخيص بكارت توسط خود فرد

همئاره دقت کنید خود فرد توانا نیست که به درستی پرده بکارت خود را دیدن کند و ضروری هست که معاینه از طریق معاینه کننده ماهر انجام شود.

البته دقت داشته باشید با دقت به این‌که پرده بکارت یک قسمت از دستگاه تناسلی خارجی قلمداد میشود خود فرد فقط می تواند آنرا دیدن کند اما قضاوت در مورد سلامت یا عدم سلامت پرده به مهارت و تسلط نیاز دارد و در حیطه تخصص دکتری قانونی هست.

برای دیدن پرده بکارت میتوانید جلوی یک آینه بزرگ که به دیوار تکیه داده شده هست بنشینید و کف پاها را در دو طرف آینه به دیوار بچسبانید و دستان خودرا از زیر ران داخل ببرید.

بدین ترتیب که با بهرهگیری از انگشت‌هاي میانی و اشاره یک دست و انگشت شست و اشاره دست دیگرتان دو لب فرج را دقیقاً باز می کنید

و با بهرهگیری از یک چراغ دستي یا چراغ خواب که محل استقرار آنرا قبلاً درست کرده اید نور رابه آینه می‌تابانید تا نور به داخل مهبل منعکس شود تا به خوبی قابل دیدن باشد.

برای معاینه پرده بکارت باید مقابل یک آیینه بزرگ روی زمين کــه دیواری باشد و ثابت قرار بگیرید و کیف پاهای خود را در اطراف آیینه دیواری قرار بدید به طوری کــه به دو طرف آیینه بچسبد و دو دست خود را از پایین ران ها به داخل ببرید و آهسته لبه های مهبل خود را باز کنید شما مي توانید پرده بکارت خود را مشاهده کنید و حتی به نوع آن پی ببرید حتما دقت کنید کــه چیزی را به داخل فشار ندهید.

روش دوم:

برای این کار شما به یک گوشی تلفن همراه دوربین دار کــه فلاش یا چراغ قوه داشته باشه یا یک دوربین عکاسی دیجیتال (دوربین دیجیتال توصیه مي شود) نیاز دارید . مثل روش قبل روی یک سطح صاف بنشینید و بالاتنه رو به اندازه ی حدود ۴۵ درجه به عقب متمایل کنید به طوری کــه کمر شما و اون سطح صاف تقریبا با هم در حالت موازی قرار بگیرند .

بعد با انگشت شصت و اشاره یا انگشت شصت و انگشت ميانی یک دست ، دو لبه پایین آلت ( محل خروج خون های دوران قائدگی ) رو از هم به اندازه ی کافی ( مثلا بین ۱ الی ۲ سانتی متر ، بستگی به جثه شما داره ) از هم باز کنید و با دست دیگه سعی کنید با وسیله ای کــه فراهم کردید از اون عکس بگیرید . روشن بودن چراغ گوشی و یا استفاده از فلاش هنگام عکس گرفتن ضروری هست .

بعد عکس گرفته شده رو با خود گوشی و یا دوربین زوم کنید . اگه عکس نامناسب گرفته شده با چند بار آزمون و خطا عکس مورد نظرتون رو مي تونید بگیرید . دقت کنید کــه لازم نیست عکس از فاصله ی خیلی نزدیکی گرفته بشه چون به احتمال زیاد کیفیت لازم رو نداره .

بعد عکسی رو کــه گرفتید با عکس های زیر مقایسه کنید و نوع پرده بکارت تون رو مشخص کنید . دقت داشته باشید کــه رنگ واقعی پرده بکارت با این عکس های گرافیکی متفاوت بوده و بستگی به رنگ پوست شما داره .

توصیه های ایمنی برای از بین بردن اطلاعات

بعد از اتمام کار حتما عکس ها رو حذف کنید و برای اطمينان بیشتر چندین عکس از در و دیوار بگیرید و کل عکس ها رو حذف کنید . چند بار این کار رو انجام بدید .

حتی الامکان سعی کنید عکس رو به کامپیوتر منتقل نکنید و یا اگه این کار رو کردید موارد ایمنی رو رعایت کنید . مثلا موقع بازکردن عکس ها ، اتصال اینترنت رو قطع کنید و بعد از حذف کردن عکس مورد نظر ، چند عکس یا فایل دیگه رو داخل همون پوشه یا درایو چند بار کپی پیست کرده و اونا رو حذف کنید .

نرم افزارهایی هستند کــه امکان بازیابی فایل های حذف شده رو دارند حتی اگه شما اون عکس ها رو از سطل آشغال هم حذف کرده باشید و یا این کــه اون درایو رو فرمت کرده باشید . یکی از روش های غیرقابل بازگشت کردن فایل های خصوصی حذف شده همين موردی بود کــه اشاره کردم .

فرض کنیم شما اون عکس پرده بکارت رو در درایو D قرار دادید و بعد هم اون رو حذف کردید برای غیر قابل بازگشت کردن اون کافیه شما چند عکس یا فایل متفرقه رو چند بار به داخل درایو D کپی پیست کنید و اونا رو حذف کنید . نوع فایل ها مهم نیست فقط باید کم حجم باشند .

علامت‌هاي پرده بکارت تندرست

پرده بكارت قابل اتساع و دارای سوراخ بدون پارگی

مخاط مهبل ضخیم و چین دار و دارای چینهای روی هم خوابیده

خواب چین‌ها طبق معمولً رو به دهانه مهبل هست.

مجرای مهبل باریك و عمق آن قابل رویت نیست.

معاینه با انگشت مقدور نیست و در اثر پافشاري به معاینه احتمال آسبی مخاط میرود.

علائم پرده بکارت مصدوم

پرده بكارت شل و متسع و دارای سوراخ بدون پارگی

مخاط مهبل نسبتاً ضخیم و چینهای اندكی صاف‌تر و دارای چینهای جدا شده از هم

خواب چین‌ها نامنظم هست و به یك سو نیست.

مجرای مهبل باز و طبق معمولً تا دو سوم آن قابل رویت هست.

قابل معاینه با انگشت هست و حتی باز كردن آن با اسپكولومهای ظریف مقدور هست و آسيب اي به مخاط وارد نمیشود.

تشخیص سالم بودن بكارت توسط خود فرد

در این قسمت روش های تشخیص پارگی پرده بکارت را برای شما عزیزان شرح داده ایم .

شکل پره های فرج واژن

معمولا این پره ها در دختران جوان بسیار نزدیک به هم و چسبیده هستند درحالیکه در زن ها این پره ها کاملا قابل تشخیص هستند .

شکل مهبل فرج

اگر شکل مهبل فرج به صورت V باشد می تواند نشان دهنده پارگی پرده بکارت زن توسط دخول آلت تناسلی مرد باشد زیرا به خاطر فشارهای وارد شده به دیوار ، شکل آن از حالت گرد به V تغییر شکل می دهد .

دیواره های داخل فرج

دیواره های داخل فرج از یک قشای برجسته تشکیل شده است که به علت نزدیکی های مداوم ، به مرور این برجستگی ها از بین می روند .

در نتیجه آن عمل دخول به راحتی و با فشار کم انجام می شود .

اگر هنگام اولین دخولتان به راحتی توانستید عمل دخول را انجام دهید آن دختر قبلا رابطه جنسی داشته است .

همچنین اگر توانستید بند اول از دو انگشت اشاره خود و انگشت وسط را داخل واژن فرو کنید بازهم آن دختر قبلا رابطه جنسی داشته است .

 

منابع:

niksho.com 

yekzan.com

nazweb.ir

  پرده بکارت غربالی / پرده بکارت تیغه ای (دو سوراخه)
پرده بکارت چیست محاسبه طول عمر پریود قاعدگی یا عادت ماهانه یعنی چه

43 دیدگاه‌ها

 1. ،👶⁦❤️⁩

  سلام من ۷سالگیم از پشت زمین خوردم ومحل پرده ضربه وارد شد وخون هم امد الان که خودم نگاه کردم پردم ۷شکل بود خییلی میترسم اگر برم پیش ماما آیا متوچه میشه که پارگی دراثر ضربه بوده ازاونجایی که الان عقدم همسرم یک بار انگشتشو وارد واژنم کرد کمی درد احساس کردم

 2. سلام، ببخشین من تابحال نه خود ارضایی داشتم و نه رابطه ی جنسی!
  ولی متاسفانه من از کودکی ورزش های سختی رو انجام میدم، از قبیل ژیمناستیک و تکواندو و شنا و…
  میخواستم بدونم اگه اتفاقی برای بکارتم افتاده باشه، خوده پزشک میتونه تشخیص بده که در اثر رابطه جنسی نبوده؟

  • سلام
   بله متخصص زنان حاذق و پزشکی قانونی میتوانند تشخیص دهند

   • سلام من تو حموم واژنم رو زیر ابی که از پایین افشان میومد چند بار گرفتم ایا با این کار پرده پکارت پاره میشه ؟

    • پشتیبان

     سلام
     ممکنه باعث ساییدگی بشه.
     این کارها را دیگر انجام ندهید عوارض زیادی دارد

 3. سلام وقتتون بخیر من بچه که بودم به دلیل خارش بدنم انگشتم و فرو کردم داخل بدنم الانم میترسم ولی اصلا خونریزی یا درد نداشتم به مظر شما ممکنه مشکلی پیش اومده باشه !؟

  • سلام وقت بخیر
   چند بار؟
   چقدر داخل کردید؟
   به احتمال زیاد چیزی نیست.
   اگر برفرض ساییدگی جزیی هم باشه به مرور برطرف میشه
   برطرف هم نشه متخصص زنان تشخیص میده که رابطه نداشتید
   مشکلی نیست

 4. یکی دوبار ولی وقتی انگشتم و داخل کردم حس کردم به استخوانم میخوره نمیدنم سوراخ بالا بوده یا پایین دقیق یادم نمیاد ولی زیاد درگیری ذهنی دارم نسبت به این موضوع

  • نیازی به درگیری نیست
   میتوانید به متخصص زنان مراجعه کنید تا خیالتون راحت بشه
   اگر فرضا ساییدگی هم داشته باشه پزشک متخصص تشخیص میده که بر اثر رابطه نبوده

 5. سلام .خسته نباشیم. من در کودکی بهم تجاوز شده ولی حس نکردم که چیزی وارد واژنم شده باشه وخونریزی نیامد و حال که خودم به واژنم نگاه میکنم دو تا سوراخ میبینم خیلی نگرانم و انگشتم رو داخل نکردم تا مشکلی پیش نیاید . لطفا بهم بگین که پرده ام پاره شده یا نه وبه جز پزشک خودم میتوانم تشخیص بدم . واینکه همیشه دهانه واژنم عفونت های سفید رنگیس

  • سلام ممنون
   احتمالش کمه که پاره شده باشه
   نه خودتان نمیتوانید تشخیص بدهید٬ متخصص زنان باید بررسی کنند
   همین هم که دهانه واژن عفونت داره بر شما واجبه میشه که حتما به پزشک متخصص داخلی یا اورولوژی و متخصص زنان مراجعه کنید ا علت را بررسی و درمان کنند

 6. سوال کننده

  سلام من در کودکی لباس زیر نپوشیده بودم و شلوار لی پوشیده بودم اونم خیلی بالا کشیده بودم و با گمربند بسته بودم در مسیر اون قسمت از بدنم رو پاچه شلوار لی میسایید ولی نمی تونستم جایی اون رو درست کنم بعدا که خونه رسیدم خون ریزی داشت و کلا یادم نیست برای اولین بار احساس کردم کلا تغییر شدم ولی تا حالادر مورد پرده و … چیزی نمیدونستم الان که متوجه شدم خیلی نگرانم… میشه متوجه شد که علت پاره شدن دلیلش چیز دیگریه؟ چون یامه مسافت طولانی اونجوری پیداروی کردم

  • سلام
   اگر چیزی داخل واژن نشود باعث پارگی بکارت نمیشود. شما فقط شلوار پوشیده بودید چیزی داخل واژن نشده
   احتمالا خون بخاطر اختلالات پریود یا ساییدگی زیپ و پارچه زخیم با پوست بوده
   اگر پرده هم ساییده شده باشه پزشک متخصص زنان تشخیص میده که بر اثر رابطه نبوده

 7. سلام وقتتون بخیر.من بچه ک بودم پریود ک شدم روم نمیشد ب خانوادم بگم پد بهداشتی میخام.لوله پر فشار اب میگرفتم روی خودم تا چند ساعتی خون ریزی ماهیانه نداشتم الان خیلی میترسم چون شنیدم ک گفتن فشار اب باعث پاره شدن مرده بکارت میشه.الان من چیکار کنم خیلی میترسم

  • سلام وقت بخیر
   به همین راحتی هم پرده پاره نمیشه. اگر برفرض آسیب کوچکی هم دیده باشه به مرور زمان برطرف میشد. اگر برطرف هم نشد پزشک متخصص به راحتی تشخیص میده که آسیب دیدی به خاطر رابطه نبوده. جای نگرانی نیست

 8. سلام
  من تاحالا رابطه جنسی نداشتم و فقط میترسم پرده بکارت نداشته باشم ممکن با یه بند انگشت یا کمتر از اون که داخل واژه بشه پاره بشه

  • سلام
   احتمالش کمه. اگر دیگر هیچ چیزی به هیچ مقداری داخل نکنید اگر بصورت جزیی هم اسیب دیده باشه بمرورربرطرف میشه. پزشک متخصص هم تشخیص میده که رابطه نداشتید

 9. سلام میخاستم بدونم اگربعدا ازدواج کنم شوهرم متوجه میشه؟

 10. سلام دکتر من بچه که بودم ی عفونت شدید گرفتم طوری که من دلم میخاست از درد زمین رو گاز بگیرم و از شدت درد خیلی به محل … فشار میاوردم من اون موقع اصلن نمیدونستم که بکارت وجود داره و با دستم ب شدت ب خودم فشار میداد از درد عفونت
  ی بار که فشار اوردم با انگشتم بعد از ۵ دقیقه رفتم دسشویی دیدم که همراه ادار
  ی مایع قرنز کمر نگ به اندازه یک قطره خارج شد هرچه خودم نگاه میکنم متوجه نمیشم سالمه یا نه الان هم بخاطر بکارت میترسم ازدواج کنم . پیش پزشک هم نمیتونم برم ایا شما میتونید ادرس ایمیل خودتون رو برام بفرستین که من براتون عکس بفرستم تشخیص بدی؟😔😔 من نمیتونم این مشکل رو به مامان مریضم بگم . اگه بگم حالش بد میشه😣😔😔

 11. سلام نامزدم فقط آلتشو رو رحم من میسابید ولی بعدش دهانه رحمم بدجور قرمز شده بود امکانش هس ک پردم پاره شده باشه ایا مشخص میشه رابطه جنسی بوده

 12. سلام من تاحالا رابطه نداشم
  تا چن وق پیش هنگام شستو شو خودم هنگامی اب با فشار زیاد ب واژنم برخورد میکرد درد احساس میکردم ولی مدتی است ک این درد رو دیگر احساس نمیکنم ممکنه بخاطر پاره شدن بکارت باش؟؟؟ ممنونم از پاسخگوییتون…

  • پشتیبان

   سلام
   به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند و نتیجه را بگویند

 13. سلام من از وقتی که فهمیدم رابطه جنسی هست خود ارضایی میکردم امانمیدونستم که چیه چن بار انگشتمو داخل واژنم کردم اما نمیدونم کدوم سوراخ واصلا نه درد داشتم نه خونریزی ونه سوزش احتمال داره پردم پاره شده.. باشه تروخدا دارم از استرس میمیرم😟😟

 14. کسی که نه درد ونه خونریزی نداشته باشد احتمالش هاست پرده سالم باشد

  • پشتیبان

   سلام
   سوالتون چیست؟ اگر چیزی وارد واژن شده باشه احتمال ساییدگی هست. بسته به نوع بکارت ممکنه پاره شده باشه یا خیر

 15. سلام وقت بخیر
  من قبلا پیش متخصص زنان رفتم برای گواهی سلامت گفتن که بکارتم از نوع کنگره‌یه فقط موقع زایمان پاره میشه
  حالا اگه بازم برم پیش متخصص متوجه میشن که رابطه داشتم یانه؟ممنون

 16. علام پارگی پرده بکارت چیست

 17. سلام از کجا بفهمیم که پارت مان سالم هست یا نه

 18. سلام ببخشید من واسه صورت قرص های هورمونی استفاده میکنم و الان تقریبا ۱۸ سالمه و مجردم چند باری هست که با آب درحمام خاستم به حس رضایت برسم و چند وقت یه که این کارو کردم و بعدش لکه بینی دارم آیا ممکنه آسیب دیده باشم؟؟؟

  • پشتیبان

   سلام
   اون حستون حس کاذب لحظه ای است که خساراتی به دنبال داره که بعضی از اونها ممکنه قابل جبران نباشند. و در اینده فقط پشیمانی و مشکلات مختلف براتون باقی بمونه. ارزش حس کاذب لحظه ای اونقدر نیست که همه چی رو فدال اون کنید. مثل حس واقعی در آینده و سلامتی جسم و روح
   بدون بررسی نمیتوان گفت مشکلات قاعدگی هست یا بکارت. به احتمال زیاد ربطی به بکارت ندارد
   اینکار را هم دیگر انجام ندهید. جز حسرت و پشیممونی در آینده چیز دیگری نداره

 19. یعنی پرده ام پاره شده؟
  ساییدگی چیه ؟

  • پشتیبان

   سلام
   پرده مثل پرده نازک پارچه ای هست که ممکنه چروک بشه و کمی ساییده
   اگر اینکار را دیگر انجام ندهید٬ اگر ساییدگی داشته باشه بمرور زمان برطرف میشه
   جدای از پرده٬ اینکار عوارض زیادی داره و به جسم و روح آسیب میزنه. دیگر انجامش ندید

 20. سلام ایا خودارضایی ب پرده بکارت اسیب میرسونه

  • پشتیبان

   سلام
   احتمالش هست
   بدتر از اون این هست که تمام بدن آسیب میررسونه و حتی روح. عوارض و ضررهای زیادی برای بدن داره که ممکنه بعضی از اونها درمان نشوند. هیچوقت انجامش ندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *