چطور تشخیص بدم پردم سالمه؟ تشخيص پرده بكارت توسط خود فرد

تشخيص پرده بكارت توسط خود فرد,چطور تشخیص بدم پردم سالمه, تشخیص سالم بودن پرده بکارت ,نداشتن خونریزی در اولین نزدیکی ,آیا معاینه پرده بکارت دردآور هست ,علت پارگی پرده بکارت ,تشخیص زمان پارگی بکارت


نداشتن خونریزی در اولین نزدیکی دلیل بر عدم پارگی نیست. در حقیقت خونریزی ناشی از دخول دلیلی بر داشتن پرده بکارت و پارگی آن نیست. تنها 50 درصد دختران در اثر دخول و پارگی پرده بکارت خونریزی دارند و مابقی پارگی بکارت بدون خونریزی خواهند داشت.

چطور تشخیص بدم پردم سالمه؟ تشخيص بكارت توسط خود فرد

دلایل ترس دختران برای معاینه پرده بکارت

یکی از دلایل ترس دختران از مراجعه به پزشک برای معاینه پرده بکارت، اینست که آنها تصور میکنند پزشک اطلاعات خصوصی آنها را ثبت و گزارش می دهد، در حالیکه برای پزشک نه عمل خودارضایی و نه رابطه جنسی بیمار اهمیت نداشته و در این خصوص پرسشی مطرح نمیشود و تنها در جهت معاینه بکارت شما اقدام شده و به شما پاسخ می دهند. دسته ای دیگر از دختران از بیم آنکه شاید یکی از اقوام و دوستان وی را در مطب پزشک ببیند، از ترس آبرو از مراجعه به پزشک زنان خودداری میکنند، این در حالیست که دامنه فعالیت پزشک زنان در مورد دختران مجرد صرفا به چک کردن وجود یا آسیب دیدگی بکارت منتهی نمیشود، اختلالات قاعدگی، عفونت، مشکلات رحم و دسته ای از بیمارهای شایع در زنان میتواند در دختران مجرد نیز بوجود آید و دلیل مراجعه دختران باشد.

آیا خودارضایی باعث پارگی بكارت میشود؟

خود ارضایی مالشی در صورتیکه شیء خارجی وارد واژن نشود باعث پارگی بکارت نخواهد شد. در صورتیکه خود ارضایی باعث ضربه مستقیم به پرده بکارت شود، می‌تواند موجب پارگی آن شود.

نحوه تشخیص پارگی پرده بکارت

معاینه انواع پرده بکارت توسط پزشک حدود 30 ثانیه طول می کشد. پزشک از مراجعه کننده درخواست می کند که روی تخت دراز کشیده و پاهایش را باز کند، سپس دکتر لوپ ها را کشیده و از وی میخواهد که مانند ادرار کردن زور بزند. در این هنگام دهانه واژن باز شده و دکتر با مشاده پرده بکارت میتواند نشانه های پرده آسیب دیده را  تشخیص دهد.

معاینه پرده بکارت در دکتری قانونی به چه صورتی هست؟

معاینات زنان طبق معمولً روی یک صندلی مخصوص و در حالتی که به حالات لیتوتومی مشهور هست انجام میشود.دراین حالت معاینه کننده به دستگاه تناسلی معاینه شونده تسلط کامل دارد و با بهره گیری از ابزار مخصوص می تواند معاینه خود را انجام دهد. معاینه باید از طریق شخص دیگری انجام شود و خود فرد توانا به انجام این معاینه نیست.

دقت:

دقت داشته باشید معاینه پرده بکارت از طریق فرد متبحر باعث آسیب آن نخواهد شد.همینطور معاینات چندان پرده بکارت باعث آسیب به بازبینی پرده نمیگردد.

آیا معاینه پرده بکارت دردآور هست؟

چون این معاینه طبق معمولً در افرادی انجام میشود که چنین سنجیدن اي ندارند مقدور هست به علت حساسیت منطقه مورد معاینه درد و اسپاسم ایجاد شود.

روش کولپوسکپی برای معاینه پرده بکارت

با توجه به مراجعات زیاد دختران به مراکز پزشکی قانونی برای اعاده حیثیت و انجام شکایت در مواردی مانند تجاوز از روش های جدید برای تعیین نوع آسیب دیدگی پرده بکارت استفاده می شود. یکی از این روش های جدید برای تشخیص پارگی بكارت در پزشک قانونی کولپوسکپی است. این آزمایش بین 10 تا 20 دقیقه طول می کشد و در حالی انجام می شود که فرد به کمر روی تخت دراز کشیده و پاهای خود را جمع کرده است. سپس پزشک یک اسپکولوم فلزی را داخل واژن قرار می دهد تا واژن باز بماند و پزشک واژن را بررسی کند. در نهایت پزشک ابزار بزرگنمایی بنام کولپوسکوپ را به مقدار چند سانت داخل فرج قرار می دهد. نور چراغ این ابزار داخل واژن را بررسی می کند و پزشک از طریق لنز دوربین قادر به رویت واژن می گردد. هم چنین برای پاک کردن واژن از هر گونه آلودگی، دهانه رحم و واژن به وسیله پنبه تمیز می شود. احتمال دارد پزشک برای پاکسازی از محلول سرکه یا سایر محلول ها استفاده کند. در این صورت احتمال سوزش وجود دارد. محلول کمک می کند بخش های مشکوک مشخص شوند.پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ بكارت در چه عمقی است؟ را نیز مطالعه کنید.

روش کولپوسکپی برای معاینه پرده بکارت

علت پارگی پرده بکارت

پرده بکارت تنها با ضربه مستقیم به آن یا دخول در رابطه جنسی یا استفاده از تامپون پاره می گردد. از این رو افتادن از ارتفاع، بلند کردن اجسام سنگین، کوهنوردی و انواع ورزش ها نمی تواند موجب پارگی پرده بکارت شود. ولی احتمال دارد که این موارد باعث بروز خونریزی در واژن شود که این به دلیل فشار وارد شدن به رحم می باشد و عملکردی مشابه قاعدگی دارد.

علائم پرده بکارت آسیب دیده:

مشاهده علائم زیر میتواند نشانه پرده بکارت آسیب دیده باشد:

پرده بكارت شل و متسع و دارای سوراخ بدون پارگی

مخاط مهبل نسبتاً ضخیم و چین های اندكی صاف‌تر و دارای چین های جدا شده از هم

خواب چین‌ها نامنظم است و به یك سو نیست

مجرای مهبل باز و معمولاً تا دو سوم آن قابل رویت است

قابل معاینه با انگشت است و حتی باز كردن آن با اسپكولوم های ظریف مقدور است و صدمه ای به مخاط وارد نمی‌شود.

  پرده بكارت در چه عمقی است؟ فاصله دهانه واژن تا بكارت؟ فاصله ورودی واژن تا دهانه رحم

تشخیص زمان پارگی بکارت- میزان دخول برای پارگی

تشخیص زمان پارگی بکارت

معمولا تا ۲ هفته بعد از پارگی بکارت از روی نشانه‌های ظاهری می‌توان تاریخ دقیق آن را حدس زد و پزشک متخصص یا ماما تا ۱ ماه می‌تواند تاریخ پارگی را حدس بزند و بعد از ۱ ماه به هیچ وجه زمان پارگی پرده معلوم نمی‌شود. از لحاظ شکل ظاهری اگر پرده بکارت ترمیم یافته نباشد لبه‌های پارگی جدید در پرده بکارت معمولا زخمی و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده می‌شود. بعد از حدود یک هفته لبه‌های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و بعد از حدود دو هفته لبه های زخم نسبتا گرفته می‌شوند. اگر پرده بکارت ترمیم یافته باشد مراحل فوق صورت نمی‌گیرد. نکته مهم دیگر این است که لبه‌های پارگی چون آزاد هستند و به هم اتصال ندارند هیچ وقت به هم جوش نمی‌خورند و اگر دو تکه پارگی به هم دوخته شوند و پرده ترمیم شود محل ترمیم به صورت یک اسکار برجسته روشن کوچک مشخص خواهد شد.

تشخیص پارگی پرده بکارت در اثر تجاوز

تشخیص پارگی پرده بکارت در اثر تجاوز

دخترانی که بر اثر تجاوز بکارتشان را از دست می‌دهند دچار جراحت مجاری ادرار و زخم داخل رحم (فیبرون) می‌شوند که به راحتی قابل تشخیص است. یعنی در مواقعی که پرده طی چند مرحله یا با شدت یا بر اثر تجاوز از بین رود، زخم‌های مجاری ادرار و زخم داخل رحم (فیبرون) پیش می‌آید.

تشخیص رابطه جنسی از مقعد

در صورت مکرر بودن رابطه جنسی مقعدی، علایم دخول را می‌توان مشاهده نمود. باید دانست که اگر دفعات دخول کمتر از ۳-۲ مورد باشد نباید انتظار علایم را داشت در صورتی که دفعات دخول بیشتر باشد علائمی مثل از بین رفت چین‌های مقعدی که در حالت معاینه پوست اطراف مقعد صاف تر از زمان طبیعی است و تورم یا صافی چین‌ها، ضخیم شدن پوست اطراف مقعد که به داخل کشیده شده و تا ناحیه پوستی مخاطی ادامه می یابد و گه گاه ناحیه یاد شده پوسته گذار می‌گردد، دیده می‌شود. در مفعولین حرفه‌ای مقعد شکل قیفی پیدا می‌کند مثل اینکه مقعد به طرف داخل کشیده شده باشد از نکات مهم این است که هیچ وقت نباید شل شدگی اسفنکتر مقعدی را از یاد برد. همچنین علائم پارگی اسفنکتر چین‌ها ممکن است مشاهده شود که لازم به توجه است شلی اسفنکتر مقعدی از علائم دخول مکرر است. در ضمن باید به حالت مجرای مقعدی نیز توجه کرد. دخول مقعدی ممکن است باعث تغییر حالت مجرای مقعدی، ایجاد بواسیر و هموروئید، زایده‌های گوشتی کوچک در اطراف مجرای مقعدی، زگیل‌های کوچک، بیرون زدن قسمتی از بافت از مقعد،کمی باز شدن مجرای مقعدی و غیره شود.

تشخيص بكارت توسط خود فرد

همئاره دقت کنید خود فرد توانا نیست که به درستی پرده بکارت خود را دیدن کند و ضروری هست که معاینه از طریق معاینه کننده ماهر انجام شود.

البته دقت داشته باشید با دقت به این‌که پرده بکارت یک قسمت از دستگاه تناسلی خارجی قلمداد میشود خود فرد فقط می تواند آنرا دیدن کند اما قضاوت در مورد سلامت یا عدم سلامت پرده به مهارت و تسلط نیاز دارد و در حیطه تخصص دکتری قانونی هست.

برای دیدن پرده بکارت میتوانید جلوی یک آینه بزرگ که به دیوار تکیه داده شده هست بنشینید و کف پاها را در دو طرف آینه به دیوار بچسبانید و دستان خودرا از زیر ران داخل ببرید.

بدین ترتیب که با بهرهگیری از انگشت‌هاي میانی و اشاره یک دست و انگشت شست و اشاره دست دیگرتان دو لب فرج را دقیقاً باز می کنید

و با بهرهگیری از یک چراغ دستي یا چراغ خواب که محل استقرار آنرا قبلاً درست کرده اید نور رابه آینه می‌تابانید تا نور به داخل مهبل منعکس شود تا به خوبی قابل دیدن باشد.

برای معاینه پرده بکارت باید مقابل یک آیینه بزرگ روی زمين کــه دیواری باشد و ثابت قرار بگیرید و کیف پاهای خود را در اطراف آیینه دیواری قرار بدید به طوری کــه به دو طرف آیینه بچسبد و دو دست خود را از پایین ران ها به داخل ببرید و آهسته لبه های مهبل خود را باز کنید شما مي توانید پرده بکارت خود را مشاهده کنید و حتی به نوع آن پی ببرید حتما دقت کنید کــه چیزی را به داخل فشار ندهید.

روش دوم:

برای این کار شما به یک گوشی تلفن همراه دوربین دار کــه فلاش یا چراغ قوه داشته باشه یا یک دوربین عکاسی دیجیتال (دوربین دیجیتال توصیه مي شود) نیاز دارید . مثل روش قبل روی یک سطح صاف بنشینید و بالاتنه رو به اندازه ی حدود ۴۵ درجه به عقب متمایل کنید به طوری کــه کمر شما و اون سطح صاف تقریبا با هم در حالت موازی قرار بگیرند .

بعد با انگشت شصت و اشاره یا انگشت شصت و انگشت ميانی یک دست ، دو لبه پایین آلت ( محل خروج خون های دوران قائدگی ) رو از هم به اندازه ی کافی ( مثلا بین ۱ الی ۲ سانتی متر ، بستگی به جثه شما داره ) از هم باز کنید و با دست دیگه سعی کنید با وسیله ای کــه فراهم کردید از اون عکس بگیرید . روشن بودن چراغ گوشی و یا استفاده از فلاش هنگام عکس گرفتن ضروری هست .

بعد عکس گرفته شده رو با خود گوشی و یا دوربین زوم کنید . اگه عکس نامناسب گرفته شده با چند بار آزمون و خطا عکس مورد نظرتون رو مي تونید بگیرید . دقت کنید کــه لازم نیست عکس از فاصله ی خیلی نزدیکی گرفته بشه چون به احتمال زیاد کیفیت لازم رو نداره .

بعد عکسی رو کــه گرفتید با عکس های زیر مقایسه کنید و نوع پرده بکارت تون رو مشخص کنید . دقت داشته باشید کــه رنگ واقعی پرده بکارت با این عکس های گرافیکی متفاوت بوده و بستگی به رنگ پوست شما داره .

توصیه های ایمنی برای از بین بردن اطلاعات

بعد از اتمام کار حتما عکس ها رو حذف کنید و برای اطمينان بیشتر چندین عکس از در و دیوار بگیرید و کل عکس ها رو حذف کنید . چند بار این کار رو انجام بدید .

حتی الامکان سعی کنید عکس رو به کامپیوتر منتقل نکنید و یا اگه این کار رو کردید موارد ایمنی رو رعایت کنید . مثلا موقع بازکردن عکس ها ، اتصال اینترنت رو قطع کنید و بعد از حذف کردن عکس مورد نظر ، چند عکس یا فایل دیگه رو داخل همون پوشه یا درایو چند بار کپی پیست کرده و اونا رو حذف کنید .

نرم افزارهایی هستند کــه امکان بازیابی فایل های حذف شده رو دارند حتی اگه شما اون عکس ها رو از سطل آشغال هم حذف کرده باشید و یا این کــه اون درایو رو فرمت کرده باشید . یکی از روش های غیرقابل بازگشت کردن فایل های خصوصی حذف شده همين موردی بود کــه اشاره کردم .

فرض کنیم شما اون عکس پرده بکارت رو در درایو D قرار دادید و بعد هم اون رو حذف کردید برای غیر قابل بازگشت کردن اون کافیه شما چند عکس یا فایل متفرقه رو چند بار به داخل درایو D کپی پیست کنید و اونا رو حذف کنید . نوع فایل ها مهم نیست فقط باید کم حجم باشند .

علامت‌هاي پرده بکارت تندرست

پرده بكارت قابل اتساع و دارای سوراخ بدون پارگی

مخاط مهبل ضخیم و چین دار و دارای چینهای روی هم خوابیده

خواب چین‌ها طبق معمولً رو به دهانه مهبل هست.

مجرای مهبل باریك و عمق آن قابل رویت نیست.

معاینه با انگشت مقدور نیست و در اثر پافشاري به معاینه احتمال آسبی مخاط میرود.

علائم پرده بکارت مصدوم

پرده بكارت شل و متسع و دارای سوراخ بدون پارگی

مخاط مهبل نسبتاً ضخیم و چینهای اندكی صاف‌تر و دارای چینهای جدا شده از هم

خواب چین‌ها نامنظم هست و به یك سو نیست.

مجرای مهبل باز و طبق معمولً تا دو سوم آن قابل رویت هست.

قابل معاینه با انگشت هست و حتی باز كردن آن با اسپكولومهای ظریف مقدور هست و آسيب اي به مخاط وارد نمیشود.

تشخیص سالم بودن بكارت توسط خود فرد

در این قسمت روش های تشخیص پارگی پرده بکارت را برای شما عزیزان شرح داده ایم .

شکل پره های فرج واژن

معمولا این پره ها در دختران جوان بسیار نزدیک به هم و چسبیده هستند درحالیکه در زن ها این پره ها کاملا قابل تشخیص هستند .

شکل مهبل فرج

اگر شکل مهبل فرج به صورت V باشد می تواند نشان دهنده پارگی پرده بکارت زن توسط دخول آلت تناسلی مرد باشد زیرا به خاطر فشارهای وارد شده به دیوار ، شکل آن از حالت گرد به V تغییر شکل می دهد .

دیواره های داخل فرج

دیواره های داخل فرج از یک قشای برجسته تشکیل شده است که به علت نزدیکی های مداوم ، به مرور این برجستگی ها از بین می روند .

در نتیجه آن عمل دخول به راحتی و با فشار کم انجام می شود .

اگر هنگام اولین دخولتان به راحتی توانستید عمل دخول را انجام دهید آن دختر قبلا رابطه جنسی داشته است .

همچنین اگر توانستید بند اول از دو انگشت اشاره خود و انگشت وسط را داخل واژن فرو کنید بازهم آن دختر قبلا رابطه جنسی داشته است .

 

منابع:

niksho.com 

yekzan.com

nazweb.ir

  معاینه پرده بکارت / دیه بکارت

‫254 دیدگاه ها

 1. سلام من ۷سالگیم از پشت زمین خوردم ومحل پرده ضربه وارد شد وخون هم امد الان که خودم نگاه کردم پردم ۷شکل بود خییلی میترسم اگر برم پیش ماما آیا متوچه میشه که پارگی دراثر ضربه بوده ازاونجایی که الان عقدم همسرم یک بار انگشتشو وارد واژنم کرد کمی درد احساس کردم

   1. سلام
    من چندین بار با کتاب گذاشتم امکان پاره شدن پرده هست یا نه چند وقتیه ترسیدم و دیگه ابنکارو انجام نمیدم
    (پیش دکتر هم میترسم بروم)

    1. سلام
     احتمالات مختلفی مطرح هست٬ تا متخصص زنان بررسی نکنه نمیتوان نظر قطعی داد. پزشک هم تشخیص میده که رابطه نداشتید.
     کار مضر و غلطی هست ٬ دیگر تکرارش نکنید.
     دکتر ترس نداره٬ همه برای چکاپ و درمان مراجعه می کنند.

   2. سلام من ۱۷ سالمه خودارضایی کردم اما هیچی داخل نکردم اصلااا فقط مالشی بود بعد اینک رفتم دسشویی یکم خون دیدم دردی ام نداشتم اصلا اولین باره بعد خودارضایی خون دیدم دو هفته قبل پریودم تموم شده بود ولی خواستم بدونم علتش پارگیه؟

    1. سلام
     بدون بررسی نمیتوان گفت٬ این کار غلط را دیگر انجام دهید.
     به پزشک زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند علت چه بوده است.

 2. سلام ممنون
  ضرر و عوارض زیادی داره که در برابر سود یک لحظه ای اصلا به حساب نمیاد
  عوارض زیادی داره که بعضی از اونها سریع ظاهر میشه و برخی از عوارض سالهای بعد
  که هر کدوم بستگی به بدن و طبع و روحیات و … هر فرد داره
  افسردگی٬کج خلق شدن و تندی٬انزواطلبی٬اعتیاد و وابسته شدن به اینکار٬ تیره شدن اندام جنسی٬ مشکلات جنسی و ارضانشدن در آینده برای سکس واقعی٬ آسیب به رشد اعضا و جوارح٬ مشکلات و ناراحتیهای گوارشی و مبتلا شدن به مثانه و روده تحریک پذیر و کولیت٬ تکرر ادرار٬ آسیب به مغز و قلب و معده٬ ریزش مو و پیری زودرس و ….
  دیگر اینکار را انجام ندهید
  در مورد پرده هم به راحتی پاره نمیشه . اتفاقا با کنجکاوی بیمورد ممکنه آسیب ببینه برعکس
  دکتر هم ترس نداره. نیازه که دختران علاوه بر بکارت٬ حداقل یکبار رحم و تخمدان و واژن و … هم چکاپ بشه. اگر هم پارگی یا ساییدگی جزیی باشه که بعید میدونم٬ به راحتی تشخیص میدن که در اثر رابطه نبوده

  1. سلام
   عوارض خودارضایی مثل ریزش مو و لاغری و تیره شدن ناحیه تناسلی و… قابل جبران هستن؟

 3. سلام
  این کار را دیگر انجام ندهید. اگر برفرض هم هیچ آسیبی به بکارت نرسد به بخشهای دیگر جسم آسیب می رسد که قابل مقایسه با بکارت نیست. و بعضی از اونها ممکنه تا آخر عمر همراهتون باشه
  به جسم و اعضا و جوارح و روح آسیب میزنه
  ضرر و عوارض زیادی داره که در برابر سود یک لحظه ای اصلا به حساب نمیاد
  عوارض زیادی داره که بعضی از اونها سریع ظاهر میشه و برخی از عوارض سالهای بعد
  که هر کدوم بستگی به بدن و طبع و روحیات و … هر فرد داره
  افسردگی٬کج خلق شدن و تندی٬لاغری و ضعف٬انزواطلبی٬اعتیاد و وابسته شدن به اینکار٬ تیره شدن اندام جنسی٬ مشکلات جنسی و ارضانشدن در آینده برای سکس واقعی٬ آسیب به رشد اعضا و جوارح٬ مشکلات و ناراحتیهای گوارشی و مبتلا شدن به مثانه و روده تحریک پذیر و کولیت٬ تکرر ادرار٬ آسیب به مغز و قلب و معده٬ ریزش مو و پیری زودرس و ….

 4. سلام، ببخشین من تابحال نه خود ارضایی داشتم و نه رابطه ی جنسی!
  ولی متاسفانه من از کودکی ورزش های سختی رو انجام میدم، از قبیل ژیمناستیک و تکواندو و شنا و…
  میخواستم بدونم اگه اتفاقی برای بکارتم افتاده باشه، خوده پزشک میتونه تشخیص بده که در اثر رابطه جنسی نبوده؟

   1. سلام من تو حموم واژنم رو زیر ابی که از پایین افشان میومد چند بار گرفتم ایا با این کار پرده پکارت پاره میشه ؟

    1. سلام
     ممکنه باعث ساییدگی بشه.
     این کارها را دیگر انجام ندهید عوارض زیادی دارد

     1. سلام چه عوراضی داره میشه بگید امکانش هست که بکارت از دست رفته باشه و درصورت دخول اول خون نیاد؟؟

     2. سلام
      سوالتون چی بود؟
      عوارض فقط بکارت نیست. عوارض مختلفی هست که در هرفرد برخی از اونها یا همه اونها بروز پیدا میکنه. برای مثال ممکنه باعث تیره و زشت شدن الت تناسلی و اختلال در راابطه جنسی با همسر بشه٬ لاغری زیاد و گگودررفتن چشمها٬ رفتن نور و زیبایی صورت و … از جمله عوارضش هست که در سایت و در سایتهای دیگر گفته شده.

 5. سلام وقتتون بخیر من بچه که بودم به دلیل خارش بدنم انگشتم و فرو کردم داخل بدنم الانم میترسم ولی اصلا خونریزی یا درد نداشتم به مظر شما ممکنه مشکلی پیش اومده باشه !؟

  1. سلام وقت بخیر
   چند بار؟
   چقدر داخل کردید؟
   به احتمال زیاد چیزی نیست.
   اگر برفرض ساییدگی جزیی هم باشه به مرور برطرف میشه
   برطرف هم نشه متخصص زنان تشخیص میده که رابطه نداشتید
   مشکلی نیست

 6. یکی دوبار ولی وقتی انگشتم و داخل کردم حس کردم به استخوانم میخوره نمیدنم سوراخ بالا بوده یا پایین دقیق یادم نمیاد ولی زیاد درگیری ذهنی دارم نسبت به این موضوع

  1. نیازی به درگیری نیست
   میتوانید به متخصص زنان مراجعه کنید تا خیالتون راحت بشه
   اگر فرضا ساییدگی هم داشته باشه پزشک متخصص تشخیص میده که بر اثر رابطه نبوده

 7. سلام .خسته نباشیم. من در کودکی بهم تجاوز شده ولی حس نکردم که چیزی وارد واژنم شده باشه وخونریزی نیامد و حال که خودم به واژنم نگاه میکنم دو تا سوراخ میبینم خیلی نگرانم و انگشتم رو داخل نکردم تا مشکلی پیش نیاید . لطفا بهم بگین که پرده ام پاره شده یا نه وبه جز پزشک خودم میتوانم تشخیص بدم . واینکه همیشه دهانه واژنم عفونت های سفید رنگیس

  1. سلام ممنون
   احتمالش کمه که پاره شده باشه
   نه خودتان نمیتوانید تشخیص بدهید٬ متخصص زنان باید بررسی کنند
   همین هم که دهانه واژن عفونت داره بر شما واجبه میشه که حتما به پزشک متخصص داخلی یا اورولوژی و متخصص زنان مراجعه کنید ا علت را بررسی و درمان کنند

 8. سلام من در کودکی لباس زیر نپوشیده بودم و شلوار لی پوشیده بودم اونم خیلی بالا کشیده بودم و با گمربند بسته بودم در مسیر اون قسمت از بدنم رو پاچه شلوار لی میسایید ولی نمی تونستم جایی اون رو درست کنم بعدا که خونه رسیدم خون ریزی داشت و کلا یادم نیست برای اولین بار احساس کردم کلا تغییر شدم ولی تا حالادر مورد پرده و … چیزی نمیدونستم الان که متوجه شدم خیلی نگرانم… میشه متوجه شد که علت پاره شدن دلیلش چیز دیگریه؟ چون یامه مسافت طولانی اونجوری پیداروی کردم

  1. سلام
   اگر چیزی داخل واژن نشود باعث پارگی بکارت نمیشود. شما فقط شلوار پوشیده بودید چیزی داخل واژن نشده
   احتمالا خون بخاطر اختلالات پریود یا ساییدگی زیپ و پارچه زخیم با پوست بوده
   اگر پرده هم ساییده شده باشه پزشک متخصص زنان تشخیص میده که بر اثر رابطه نبوده

 9. سلام وقتتون بخیر.من بچه ک بودم پریود ک شدم روم نمیشد ب خانوادم بگم پد بهداشتی میخام.لوله پر فشار اب میگرفتم روی خودم تا چند ساعتی خون ریزی ماهیانه نداشتم الان خیلی میترسم چون شنیدم ک گفتن فشار اب باعث پاره شدن مرده بکارت میشه.الان من چیکار کنم خیلی میترسم

  1. سلام وقت بخیر
   به همین راحتی هم پرده پاره نمیشه. اگر برفرض آسیب کوچکی هم دیده باشه به مرور زمان برطرف میشد. اگر برطرف هم نشد پزشک متخصص به راحتی تشخیص میده که آسیب دیدی به خاطر رابطه نبوده. جای نگرانی نیست

 10. سلام
  من تاحالا رابطه جنسی نداشتم و فقط میترسم پرده بکارت نداشته باشم ممکن با یه بند انگشت یا کمتر از اون که داخل واژه بشه پاره بشه

  1. سلام
   احتمالش کمه. اگر دیگر هیچ چیزی به هیچ مقداری داخل نکنید اگر بصورت جزیی هم اسیب دیده باشه بمرورربرطرف میشه. پزشک متخصص هم تشخیص میده که رابطه نداشتید

  1. سلام من تو بچگی که ابتدایی بودم موقع بازی با بچه ها از پشت به زمین خوردم ودردم داشتم وچن قطره خون هم بعد تو لباسم مشاهده کردم الان که بیس سالمه خودم نگاه کردم ودهانه واژنم vشکل هس خیلی میترسم ونگرانم آیا احتمال داره که پاره شده باشه؟

   1. سلام
    به احتمال زیاد مشکلی نیست
    به متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند

  2. سلام وقت بخیر
   من ۲۱ سالمه .وقتی بچه بودم دقیقا نمیدونم چند سالگی .فکر میکنم چهارم پنجم ابتدایی یا اول راهنمایی .اون موقع چیزی از پرده نمیدونستم مداد میکردم داخل نمیدونم درد داشتم یا نه فکر میکنم نداشتم و خون ریزی هم نداشتم .الان خیلی نگرانم نکنه پردم اسیبی دیده باشه چند بار نگاه کردم پایین یه سوراخ هستش ولی بالاش تا مجرای ادرار بستس .دست نزدم که مطمئن بشم بستس یا نه.فکر میکنم پردم از نوع حلقویه باز نمیدونم .ممکنه پردم اسیب دیده باشه؟توروخدا جواب بدین روم نمیشه برم پیش دکتر چی بگم اخه خیلی نگرانم🙏🙏

   1. سلام
    رو شدن نداره٬ کار پزشک متخصص زنان همین هست٬ بدون بررسی نمیتوان جواب داد.
    همچنین سلامت رحم و تخمدان و واژن را هم بررسی می کند.
    جای خجالت و نگرانی نیست

   2. سلام وقتتتون بخیر من دوبار فقط چند دقیقه آلت نامزدم وارد واژنم شد اما نه دردی داشتم و نه خونریزی فقط تا چند دقیقه سوزش داشتم میخواستم بدونم ممکنه پردم پاره شده باشه؟

    1. سلام
     بدون بررسی نمیتوان پاسخ درستی داد. متخصص زنان باید بررسی کند.

 11. سلام نامزدم فقط آلتشو رو رحم من میسابید ولی بعدش دهانه رحمم بدجور قرمز شده بود امکانش هس ک پردم پاره شده باشه ایا مشخص میشه رابطه جنسی بوده

 12. سلام من تاحالا رابطه نداشم
  تا چن وق پیش هنگام شستو شو خودم هنگامی اب با فشار زیاد ب واژنم برخورد میکرد درد احساس میکردم ولی مدتی است ک این درد رو دیگر احساس نمیکنم ممکنه بخاطر پاره شدن بکارت باش؟؟؟ ممنونم از پاسخگوییتون…

  1. سلام
   به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند و نتیجه را بگویند

   1. سلام در پرده حلقوی خونریزی و درد وجود دارد؟!-
    و ممکنه ماما به اشتباه بگه پرده سالمه ؟!-چون من یکبار توسط ماما معاینه شدم و گفت ک سالم و حلقویه
    آیا با فشار آب هم پرده پاره میشه؟!-
    چون من انگشتم رو وارد واژن کردم و ب پزشک هم مراجعه کردم و گف ک سالمه ولی من احساس میکنم کمی واژن شلخته و تغیر کرده
    آیا میتونم ب حرف پزشک ک گف سالمه اعتماد کنم
    لطفا ب سه سوال بالا پاسخ بدید ممنون میشم ازتون

    1. سلام
     بدون بررسی نمیتوان جواب درستی داد. ببینید معاینه قبل از کارهایی که گففی انجا دادید بوده یا بعد از اون . اگر قبل از اون بوده پس سالمه. اگرم بعد از معاینه بوده میتوانید به پزشک زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند.
     این کار غلط و مضر را هم دیگر انجام ندهید. اگر به بکارت هم اسیب نرسد. اسیب به نقااط دیگر بدن حتمی هست٬ عوارض و مضرات زیادی دارد. بخاطر یه لحظه خوشی کاذب خودتون را از سلامتی و لذات واقعی در آینده مثل رابطه واقعی محروم نکنید تا در آینده پشیمان نشوید و حسرت نخورید.-

 13. سلام من از وقتی که فهمیدم رابطه جنسی هست خود ارضایی میکردم امانمیدونستم که چیه چن بار انگشتمو داخل واژنم کردم اما نمیدونم کدوم سوراخ واصلا نه درد داشتم نه خونریزی ونه سوزش احتمال داره پردم پاره شده.. باشه تروخدا دارم از استرس میمیرم??

  1. سلام
   سوالتون چیست؟ اگر چیزی وارد واژن شده باشه احتمال ساییدگی هست. بسته به نوع بکارت ممکنه پاره شده باشه یا خیر

   1. سلام من یه روز من نمی دونستم و انگشت کردم داخل خودم ولی یه بند انگشت نه درد داشت نه خونریزی خیلی … شده بودم به نظرتو پردم سالم یانه 🥀رحمم یکم سفته اگه جواب بدین ممنون میشم🌹

    1. سلام

     بدون بررسی نمیتوان جواب درستی داد. میتوانید به پزشک زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند

   2. سلامم
    من بکارتمو با عکس هایی ک داخل گوگل دیدم‌مقایسع کردم فرق دارع
    تقریبا دایرع ای کج و خورده است مثل اینه که قسمتی از اونو جدا کردی و از حالت دایره در اومده ولی سوراخش کوچیکه ی بند انگشت هم جا نمیشه
    اصلا تا الان رابطه و نزدیکی هم نداشتم
    میشه بگید ایا سالمهه تو رو خدا جواب بدید نگرانم و استرس دارم

    1. سلام
     کنجکاوی بیمورد و استرس الکی نداشته باشید.
     نوع و شکل پرده فرقی نمیکنه و مهم نیست. انوع مختلف هست و یکسان نیستند. وقتی رابطه نداشتید پس نگرانیتون بیمورد هست.

 14. سلام وقت بخیر
  من قبلا پیش متخصص زنان رفتم برای گواهی سلامت گفتن که بکارتم از نوع کنگره‌یه فقط موقع زایمان پاره میشه
  حالا اگه بازم برم پیش متخصص متوجه میشن که رابطه داشتم یانه؟ممنون

   1. لطفا کمکم کنید آخه حس میکنم از هم فاصله گرفته لوب های بدنم و خیلی پایین هستش به نظرم

   2. سلام من نامزد دارم و فقد حالت تناسلی یم رو روی واژن نامزدم می مانم و دخول انجام نداده ام آیا امکان داره پرده یی بکارت نامزدم از بین رود

 15. سلام ببخشید من واسه صورت قرص های هورمونی استفاده میکنم و الان تقریبا ۱۸ سالمه و مجردم چند باری هست که با آب درحمام خاستم به حس رضایت برسم و چند وقت یه که این کارو کردم و بعدش لکه بینی دارم آیا ممکنه آسیب دیده باشم؟؟؟

  1. سلام
   اون حستون حس کاذب لحظه ای است که خساراتی به دنبال داره که بعضی از اونها ممکنه قابل جبران نباشند. و در اینده فقط پشیمانی و مشکلات مختلف براتون باقی بمونه. ارزش حس کاذب لحظه ای اونقدر نیست که همه چی رو فدال اون کنید. مثل حس واقعی در آینده و سلامتی جسم و روح
   بدون بررسی نمیتوان گفت مشکلات قاعدگی هست یا بکارت. به احتمال زیاد ربطی به بکارت ندارد
   اینکار را هم دیگر انجام ندهید. جز حسرت و پشیممونی در آینده چیز دیگری نداره

   1. سلام منظورتون از حس پشیمانی چیه یعنی چی من متوجه نمی‌شم میشه خواهشا بگید🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  1. سلام
   پرده مثل پرده نازک پارچه ای هست که ممکنه چروک بشه و کمی ساییده
   اگر اینکار را دیگر انجام ندهید٬ اگر ساییدگی داشته باشه بمرور زمان برطرف میشه
   جدای از پرده٬ اینکار عوارض زیادی داره و به جسم و روح آسیب میزنه. دیگر انجامش ندید

  2. سلام
   من ۱۳ سالمه متاسفانه ۵ سال خود ارضایی داشتم
   خونریزی نداشتم
   پرده بکارتم از دهانه کاملا مشخص
   خیلی استرس دارم کمکم کنید .

   1. سلام
    هر چه زودتر این کار زشت و غلط را ترک کنید. چونن در سن بلوغ و رشد بودید و هستید آثار زیانباری برروی رشدتان خواهد داشت.
    عوارض و ضررهای این عمل نادرست خیلی زیاد هست.
    سعی کنید بمرور فاصله را بیشتر کنید تا بمرور عادت کنید با شرایط جدید و ترک کنید. چون عادت کردید پس ترک یک دفعه ای سخته٬ باید بمرور کم و کمترش کنید. وقتی بمرور کمتر بشه با شرایط جدید کنار میاین و راحتتر میتوننید برای همیشه ترک کنید.
    باید برای سلامتی روح و بدن نگران باشید نه پرده. سلامتی مهمتره.
    از توصیه هاایی که در بخشهای دیگر سایت کردم پیروی کنید.
    این سایت هم تجربیاتش را به اشتراک گذاشته و راهنمای خوبی براتون هست.
    dadashreza.com
    به دقت بخونید و عمل کنید.

  1. سلام
   احتمالش هست
   بدتر از اون این هست که تمام بدن آسیب میررسونه و حتی روح. عوارض و ضررهای زیادی برای بدن داره که ممکنه بعضی از اونها درمان نشوند. هیچوقت انجامش ندید

 16. سلام‌.من رابطه ازپشت داشتم.بد چندساعت بعدخون ازپشتم دیدم.ولی الان حس میکنم پردم اسیب دیده.ایا احتمالش هست؟

   1. سلام خسته نباشید…… من چد بار در اثر خود ارضایی انگشت اشاره آمو تا خط اولش کردم تو ولی تا یگم بیشتر میکردم سوزش و درد احساس می‌کردم و مجبور میشدم دیگه انگشتمو نکنم تو…… موقعی که هم انگشتمو داخل واژنم میکردم هیچ خونی نمیومد و فقط سوزش و درد داشتم
    ممکنه پرده ام پاره شده باشه؟

    1. سلام
     اینکار را دیگر انجام ندهید. عوارض و مضرات شدیدی دارد
     به متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند

  1. عزیزم اگه خون دیدید از پشت اون بخواطر مویرگایی هستش ک پاره شدع خودمم تجربه داشتم که اینجوری شده

    1. خون آمدن از پیش نیاز هاش هست
     اما هر خون آمدنی معنیش این نیست که پرده پاره شده٬ خون آمدن ممکنه علت دیگه ای داشته باشه. متخصصزنان باید بررسی کنه

 17. سلام خسته نباشین ببخشید من چندسال پیش ازکنجکاوی انگشت داخل واژنم کردم ولی نه دردی داشتم نه خونی امد، ولی یک ساعت بعدش من عادت ماهانه شدم این آسیبی به پرده بکارتم نزده؟

  1. سلام ممنون
   احتمالش خیلی کمه. به احتمال زیاد آسیب نزده
   به متخصص زنان یا مامایی مراجعه کنید تا دقیق بررسی کنند

 18. سلام من تا دوازده سالگی مادرم هیچ حرفی در مورد پرده و پریود بهم نزدن.

  تا اینکه یه شب تو تخت خواب متوجه سوراخ جدیدی شدم انگشت اشارم رو تا ته کردم توش وبیرون آوردم. دستم خونی نشد.
  اما فردا صبحش یه لکه ی خون ریز توی لباس زیرم بود به مامانم نشون دادم و اونجا تازه همه چی بهم گفتن.
  بعدش هرماه پریود میشدم.

  پونزده سالم بود که مامانم در مورد سکس بهم گفت و من همون صحنه که انگشتمو کرده بودم تو رو یادم اومد ولی به مامانم نگفتم

  الان نوزده سالمه و یه خواستگار خوب دارم که خیلی دوستش دارم ولی خیلی متدین و سنتی هستن. برا همین خیلی اضطراب دارم برای پردم. یعنی پاره شده؟

  در ضمن نمیتونم اینکارا که گفتینو بکنم چون نه آینه داریم نه دستم به گوشی میرسه که عکس بگیرم. اگه هم بخوام برم دکتر باید به مامانم بگم که احتمال میدم پرده نداشته باشم و مامانم خیلی حساسن.

  1. سلام
   به احتمال زیاد چیزی نشده. اگر کمی آسیبی همم دیده باشه بمرور زمان برطرف شده. برطرفم نشده باشه پزشک تشخیص میده که رابطه نداشتید
   مشکلی نیست. برید دکتر

   1. سلام من الان 15سالمه ولی وقتی بچه بودم یه بار رفتم حموم پام لیز خورد واژنم رفت زیر آب زود بلند شدم ولی وقتی واژنم زیر فشار آب بود لذت داشت واسم اون موقع9سالم بود و به طور اتفاقی که اینطور شد از اون به بعد همیشه با آب این کارو انجام میدادم تا وقتی که به سن بلوغ رسیدم یعنی11سالگی به بعد هم این کارو انجام میدادم وقتی هم که پریودیم تموم میشد و میخاستم برم حموم این کارو انجام میدادم و چون پریودیم تازه تموم شده بود خون میومد یکم ولی من نمیدونم پرده م سالمه یا نه لبه های چوچولم یکم ساییده شده و من الان متوجه شدم یه بارم یه بند انگشتم رفت تو چوچولم این باعث میشه پردم پاره شده باشه؟
    ممنون میشم اگه جواب بدین خیلی نگرانم و میترسم پیش دکتر برم

    1. سلام
     بدون بررسی نمیتوان پاسخ دقیقی داد٬ دکتر ترس نداره٬ افراد مختلف برای چکاپ سلامت و درمان بدن به پزشک مراجعه می کنند. اگر فکرتون مشغوله میتوانید برای اینکه خیالتون راحت بشه به متخصص زنان مراجعه کنید تا چکاپ انجام بده وضعیت تخمدان و رحم و بکارت و …بررسی کنند

 19. سلام
  وقتتون بخیر من متاسفانه چند بار هم انگشتم رو داخل واژن کردم ولی نه درد احساس کردم نه خونریزی داشتم الان چن وقته نگران اینم که بکارت پاره شده باشه چون بعلاوه چند باری هم شئ داخل واژن کردم ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. سلام وقت بخیر
   بستگی به نوع پرده و …. دارد. به متخصص زنان یا مامایی مراجعه کنید تا بررسی کنند.
   آن کار را هم دیگر انجام ندهید. جدا از ایجاد مشکلات برای بکارت و تیره شدن رنگ پوست آن قسمت و آسیب با بافت عصب. مشکلات و عوارض زیادی برای کل بدن و حتی روان ایجاد میکند. ضررهای خیلی زیادی دارد که ممکنه بعضی از اونها درمان نشوند

 20. سلام من وقتی کوچیک بودم از پشت بهم تجاوز شد ولی خون چیزی نیومد
  بکالتم پاره شده ؟

 21. سلام
  خسته نباشید
  من خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنید
  با توجه به عکس های اینترنتی فکر میکنم که پرده من حلقوی باشه ولی مثله حلقه نیس درازه ببخشید اینقدر راحت حرف میزنم دو تا هط داره یکی رو ساعت شیش و انیکی یک فکر میکنم هست وقتی که زور میزنم اونا باز میشن
  بعدش بکارتم اصلا دایره دقیق نیس ی جورایی دایره کج و کله ست

  وقتی که بچه بودم یه بار اندازه یک بند انکشت وارد واژنم کردم انگشت اشاره ن دردی داشتم و نه خونریزی ممکنه پاره شده باشه یا اسیب دیده باشه
  لطفا جواب بدید????

 22. سلام ببخشید من ده سال پیش عقد کردم و بهم خورد الان با کس دیگه ای عقد کردم والان همسرم میگه که من پرده ندارم و فکر می‌کنه که من قبلاً با همسر سابقم رابطه داشتم ولی در صورتی که رابطه نداشتم نمی دونم بدون اینکه کسی بفهمه از کجا بفهمم که هنوز پرده ام سالمه خودم یه جورایی نگاه کردم و دیدم که حالت تیغه ای داره ولی نمی دونم اون چطور دیده که میگه پرده نداری لطفاً کمکم کنید

 23. سلام من پرده بکارتم ر خودم در اینه در دسشویی دیدم اول یکم درد گرفت بعد که دوباره رفتم دیدم درد نداشت چیزی داخلش نکردم ایا اسیب دیده اما وقتی دفعه اول لبه هارا باز میکردم بعد درد حس میکردم امو الان که انجام میدم دیگه دری حس نمیکنم ایا پردم پاره شده

  1. سلام دیگر دست نزنید و اینکار را انجام ندهید
   پرده مشکلی ندارد

   1. سلام من دختری ۱۵ ساله هستم و اینکه هیچ رابطه ای نداشتم و فقط قبلا میکردم(الان که از مضرات زیادش مطلع شدم دیگه انجام نمیدم) با مالش دادن خودم به پتو .
    و اینکه اصلا قبلا زمانی که میکردم هیچ خونی ندیدم و درد یا سوزشی نداشتم و چیزی هم وارد واژن نکردم.
    حرف زدن در این مورد با دیگران برام سخته و نمیتونم ب پزشک هم مراجعه کنم.
    آیا امکان داره پرده ام پاره شده باشه؟؟!

    1. سلام
     بدون بررسی نمیتوان جواب درستی داد. به احتمال زیاد پاره نشده . میتوانید به پزشک زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند. پزشک تشخیص میده که رابطه نداشتید.

 24. سلام خسته نباشید
  من از ۶ سالگی تا ۱۴ سالگی خودارضایی انجام میدادم چون در کودکی چند بار برای پدرومادرم کنجکاو بودم و در اتاقشون شب ها فال گوش می ایستادم ولی نمیدونم چی شد که به عمل خودارضایی مبتلا شدم و تا ۱۴ سالگی هیچ چیزی درمورد علائم خطرناکش نمیدونستم ولی خیلی وقته ترک کردم و الان خیلی نگرانم چون من اصلا هیچ اطلاعاتی دراین باره نداشتم و به پزشک هم نمیتونم مراجعه کنم چون مادرم خیللللی حساسه رو این چیزا میشه راهنمایی کنید که آیا آسیب دیدم یا نه

  1. سلام
   اگر چیزی داخل واژن نشده مشکلی نیست
   به متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند . تشخیص میدن که رابطه نداشتید
   پزشک هم فقط برای بکارت نیست. برای بررسی رحم و تخمدان و …. مراجعه به پزشک لازم هست

 25. سلام من یه سوالی داشتم من ۲۱ سالمه و تازه عقد کردم و خیلی میترسم از اینکه پرده نداشته باشم چون بعضی موقع ها از واژنم باد میاد بیرون لطفا بهم بگید که دلیلی اومدن باد از واژن چیه🙏🥺

  1. سلام
   اگر چیزی داخل واژن نشده مشکلی نیست
   به متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند .

 26. سلام وقت بخیر
  ببخشید من چند بار خودارضایی داشتم اما به صورت مالیدن به پتو یا بالش ، هیچ وقت چیزی وارد نکردم
  یه بار صبح این کارو انجام دادم و عصر بعد از ورزش کردن مقداری خون روشن ازم خارج شد که احساس کمر درد هم داشتم
  ایا پردم اسیب دیده ؟
  و اینکه بیشتر وقتا ترشحاتی روی لبه های داخلی واژنم هست سفید رنگن و چسبنده نیستن
  میشه راهنماییم کنین

  1. سلام
   ممکن است بخاطر اختلالات قاعدگی و چیزهای دیگر باشد.به متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی کند

 27. سلام، من پریودی بسیار دردناک دارم و حتی دوسه روز قبل از پریود شدن هم باز درد رحمم رو احساس میکنم، چندسال پیشا یبار سر امتحانام که خیلی استرس داشتم چند روزی شده بود پریودیم عقب افتاده بود از شدت عصبی شدن از درد هام اومدم چک کنیم ببینم پریود شدم یانه که یه لحظه درد و سوزش کمی احساس کردم و دستمالم هم خونی شد و فکرکردم که پریود شدم ولی دو روز بعدش پریود شدم،حالا الان که بزرگتر شدم تازه به این شک کردم که نکنه اونموقع پرده بکارتم رو پاره کرده بودم؟؟ الان در این رابطه خیلی استرس دارم

  1. سلام
   اگرر چیزی داخل نکردید مشکلی نیست
   به متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند

 28. سلام
  من فقط چند روز در باره پرده بکارت فهمیدم و این کار ابلهانه رو در کودکی انجام دادم امکان داره ،پرده بکارت به طور جزیی توسط انگشت پاره یا ساییدگی داشته باشه ازدواج کردم ممکنه شوهرم بفهمه ؟
  ترو خدا بهم بگین خیلی استرس دارم .

  1. سلام
   به احتمال زیاد مشکلی نیست
   به متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند

 29. سلام. من دو سه بار همش تا نوک انگشتمو جایی که ناخنم رشد میکنه تا سر انگشتم فقط تو واژنم کردم و در اوردم. الان فک میکنم پردم پاره شده چون جوری که با عکس های پرده سالم مقایسه کردم واژن من سر پوشیده نبود و یه سوراخ خیلی تنگ داره. دکتر هم نمیتونم برم ایا احتمالش هست بخاطر همین دو سه بار اونم یکم از انگشتم پردم به همین راحتی پاره شده باشه؟:(

  1. سلام
   به احتمال زیاد مشکلی نیست
   به متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند

 30. سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من ۱۱ ۱۲ سالم که بود یک شیئ ۵ ۶ سانتی رو داخل واژنم فرو کردم و اونموقع هم هیچ درکی از پرده نداشتم..
  الان که یادم میاد اونموقع ن دردی احساس کردم ن خونریزی ولی با اینکه اون شیئ ۵ ۶ سانت بود نمیتونستم کامل فرو کنم و با درد مواجه میشدم
  به نظرتون با اینکه ن دردی داشتم ن خونریزی ممکنه پردم اسیب دیده باشه؟

  1. سلام
   آثار زیانبار این کار خیلی بیشتر و بدتر از بکارت است. سریعا ترک کنید و دیگر این عمل بد را انجام ندهید.به متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند

   1. سلام من وقتی کلاس چهارم،،پنجم بودم یک شی ۶ متری داخل واژنم کردم ولی نه درد وجود داشت نه سوزش و نه خون

    آیا امکانش هست پردمو از دست داده باشم؟

    لطفا جواب بدین

    1. سلام
     بدون بررسی نمیتوان جواب درستی داد. . میتوانید به پزشک زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند. پزشک تشخیص میده که رابطه نداشتید.

 31. سلام خسته نباشین من خیلی خود ارضایی داشتم و انگشت اشارم رو تا ته فرو کردم در واژنم و الان خیلی نگرانم ک پردم آسیب دیده باشه الان ۱۶ سالمه و خیلی اینکار را کردم یعنی پردم پاره شده

  1. سلام
   آثار زیانبار این کار خیلی بیشتر و بدتر از بکارت است. سریعا ترک کنید و دیگر این عمل بد را انجام ندهید.به متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند

 32. سلام وقت بخیر،ببخشید من واژنم لابیاهاش کمی بزرگتر از حد معموله میشه کاری کرد که به حالت طبیعیش برگرده؟؟!

  1. سلام
   به متخصص زنان مرجعه کنید تا بررسی کنند و پاسخ قطعی بدهند.

 33. سلام،من خیلی میترسم که پردمو از دست داده باشم،من نه رابطه داشتم و نه خود ارضایی،فقط به واژنم دست زدم اونم خیلی کم و زیاد تو نبردم مثلا دوماه قبل،،الان ازم خون قهوه ای میاد،ببخشید میشه بگید پردم سالمه یا نه؟

  1. سلام
   اگر چیزی داخل واژن نشده مشکلی نیست
   اون کار را هم دیگر انجام ندهید

 34. سلام من ۱۵سالمه و از ۱۰سالگی خود ارضایی داشتم ولی خوب هر روز نه ولی خب تو دوهفته دوبارو یا یکبارو انجام میدادم
  معتادش شده بودم ولی الان ۱۰ روزی هست که انجامش نمیدم بعضی موقع ها داغ میشم ولی جلوی خودمو میگیرم ولی تاحالا دست داخل واژنمونکردم ممکنه پردم پاره باشه؟؟؟؟تروخدا جواب بدین

  1. سلام
   هر چه زودتر این کار غلط و زشت را ترک کنید بهتر هست و عوارضش کمتر خواهد بود. هر بار فاصله را بیشتر کنید. مثلا الان ۱۰ روز٬ دفعه بعد ۲۵ روز و …
   به مرور هم اراده قوی تر میشهه هم بدن و فکر عادت می کنند. به طوری که دیگر انجاامم نندادنش راحته حتی اگر چند ماه گذشته باشه
   اگر چیزی داخل نکردید مشکلی نداره

 35. سلام من واقعا میترسم. نمیتونم به دکتر مراجعه کنم خانوادم هیچ چیز از رابطه بهم نگفته بودن و خودم طی کنجکاوی متوجه شدم حدود دو ماهه این عادت بد خود ارضایی رو پیدا کردم ولی 20 روزی هست که ترک کردم. از ترس هر شب گریه میکنم و میترسم نمیتونم به دکتر برم. چیزی رو داخل بدنم فرو نبردم آلان از خجالت گریم گرفته. من بکارتم را از دست دادم؟

  1. سلام
   اگر چیزی وارد واژن نشده و خونریزی نداشتید مشکلی نیست
   خیلی خوبه که ترک کردید. ترک را ادامه بدید و دیگه این کار نادرست را انجاام ندهید

 36. سلام من چن وقت پیش خیلی زور زدم یه چیز سنگین رو بلند کنم. بعدش کمرم درد گرفت و از واژنم خون قهوه ای اومد. این به معنی پاره شدن پردست؟؟

  1. سلام
   دوره قاعدگی کی تمام شده؟
   به متخصص زنان مراجعه کنید بررسی کنند علت چی بوده

 37. سلام ببخشید ک راحت سوال میکنم.من درانتهای واژنم ی چیزه سفیده کلفت میببنم ک به سمته بالا کشیده شده وکم کم نازک شده ایا اون پردمه؟
  ی سوال دیگم داشتم کاگ انگشت دردهانه واژن باشه ولی داخل نرفته باشه ولی فشار اومده باشه پرده اسیب میبینه؟تروخدا جواب بدین مخم هنگ کرده

  1. سلام
   احتمالش نزدیک به بعیده
   دیگه هیچوقت دست نزنید
   بعدا میتوانید به متخصص زنان مراجعه کنید بررسی کنند

 38. سلام خوبید

  من وقتی که۸.۹ سالم بوده متاسفانه

  و الان که ۱۵ سالمه تازه فهمیدم چیه و این کار رو ترک کردم. اما گاه گاهی به سمتش کشیده میشم😔
  می‌خواستم بدونم آیا پرده من پارست؟؟؟

  1. سلام
   به اختمال زیاد مشکلی پیش نیامده
   اما این کار را دیگر انجام ندهید عوارض زیادی داره و ممکنه بعضی از ضررهاش خدای نکرده جبران ناپذیر باشه. تصمیم محکم بگیرید.
   چرا دستتون را سمت آتش نمی برید؟ چچون مطمنید درد داره و میسوزه. این کار هم همینه مثل سوزوندون دست٬ اما دردش الان خودش رو نشون نمیده. خاموش و بیصدا هست. سالها بعد صداش در میاد و دردها و عوارضش آشکار میشه

 39. سلام
  معلوم نیست ب. بعدا میتوانید به متخصص زناان مراجعه کنید تا بررسی کنند..

  1. سلام
   معلوم نیست ب. بعدا میتوانید به متخصص زناان مراجعه کنید تا بررسی کنند..

 40. سلام من یکبار مداد را داخل واژن خود کرده و چرخانده ولی درد حس نکردم خون ریزی هم نداشته فقط زودتر پرید شده آیا بکارت من سالم

  1. سلام
   دقیق نمیشه گفت. باید به متخصص زنان یا مامایی مراجعه کنید تا بررسی کنند
   جای نگرانیم نیست٬ پزشک متخصص تشخیص میده که رابطه نداشتید
   این کار را هم کلا دیگر انجام ندهید. به ضررتون هست. عوارض زیادی داره و مشکلات زیادی براتون ایجاد میکنه که بمرور زمان نمایان میشن. اونوقت پشیمونی سودی نداره. مشکلات جسمی و روانی و ببیماریهای مختلف از عوارض این کار هست

   1. سلام من تا حالا چیزی واردش نشده.و خونریزی هم نداشته
    ولی تو سن 12 سالگیم یه دوچرخه خیلی بزرگ خریدم ومن قدم کوتاه بود مجبور میشدم وقتی ترمز میکنم بپرم روی میله اش و 7،8 ماه بعدش فروختیم،،ومن توی اینترنت دیدم دوچرخه سواری هم پرده رو از بین می‌بره من الان خیلی نگرانم میشه بگید ممنون میشم 🙏🙏

    1. سلام
     اینطور نیست که هرکسی دوچرخه سواری کنه پردش پاره میشه.
     بستگی به نوع پرده و فشار و کشش به پاها و … خیلی موارد دیگه داره.
     پزشکم تشخیص میده که رابطه نداشتید.
     جای نگرانی نیست.

   2. سلام من از پارسال با نامزدم رابطه داشتيم از جلو نه درد داشتم نه خون اومد ايا ممكنه پرده حلقوي باشه؟
    دكتر هم نميتونم برم لطفا جواب بديد نگرانم

    1. سلام
     بدون بررسی نمیتوان جوابی داد٬ طبیعی هست که باید بررسی بشه

 41. سلام خسته نباشید من الان ۲۲ سالمه وقتی ک ۱۶ سالم بود هیچی درمورد بکارت نمیدونستم اولین بار ک پریود شدم.چون خجالت میکشیدم از پد بهداشتی استفاده کنم دستشویی میرفتم ی بند انگشتمو تو واژنم.میکردم و تمیزش میکردم ی چیزی توی واژنم.حس میکردم ولی فشار ندادم الان ک بزرگتر شدم و خاستگار دارم میترسم.ک.بکارتم اسیب دیده باشهاز دکتر رفتن واهمه دارم.میترسم این کارو فقط دو بار انجام دادم اگر میشه کمکم کنین خیلی میترسم

  1. سلام
   مشکلی نیست جای نگرانی نیست
   پزشک متخصص تشخیص میده که رابطه نداشتید. نترسید

   1. ینی بکارتم اسیب ندیده؟اخه درد و سوزشی حس نکردم از ۶ سال پیش تا الان دغدغم همینه ک نکنه بکارتم اسیب دیده باشه

    1. ظاهرا آسیب ندیده
     نیازی به دغدغه نیست. کافیه به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند و نتیجه قطعی را بگویند

 42. سلام ببخشید من خودم داخل واژنم انگشت کردم ببینم سالمه یا نه دستم ب ی چیز نرم برخورد کرد ایا بکارت بوده؟!

  1. سلام
   وقتی چیزی داخل نشده باشه پرده سالمه .. شما هم نمیتوانید تشخیص بدهید. متخصص زنان باید بررسی کند.
   دیگر دست نزنید و چیزی داخل نکنید. اتفاقا وقتی بخواهید بررسی کنید ممکنه آسیب ببینه!

   1. هنوز یک روز ب پایان ماهیانه مونده بود با ی چیز بزرگتر از انگشت وارد واژنم کردم و خیلی خون اومد
    الان میترسم برم پیش دکتر زنان
    باید چیکار کنم
    ایا بکارتم اسیب دیده
    ولی خون تیره رنگ بود و هیچ دردی هم احساس نکردم

    1. سلام
     چون در دوره بودید قطعی نمیتوان گفت. ددکتر ترس نداره
     تشخیص قطعی با بررسی پزشک متخصص زنان امکانپذیر هست
     دیگر این کار غلط را انجام ندهید. عوارض و مضرات زیادی دارد و پشیمان خواهید شد

     1. سلام ببخشید من چندماه پیش چندبار یه اشیا ده سانتی رو وارد واژنم کردم ولی نه درد داشتم نه خونریزی امکان رفتن به دکترهم ندارم

     2. سلام
      بدون بررسی نمیشه جواب قطعی داد. اگر پزشک بررسی کنه میفهمه که رابطه نداشتید
      دیگر این کار غلط را انجام ندهید. عوارض و مضرات زیادی دارد و پشیمان خواهید شد

  2. سلام
   من ۱۳ سالم هست و
   تا الان اصلااا چیزی وارد واژنم نکردم
   راستش عادت ماهینامه بودم کم کم داشتم تموم میشدم که بازم مالشی کردم و پریودم بیشتر شد و کمر درد و دل درد داشتم..
   الان میخوام بدونم پردم سالمه
   میخام دیگ انجام ندم و نمیتونم به پزشک مراجعه کنم چون سنم کمه و مامانم چیزی راجب اینجور چیزا نگفتم

   1. سلام
    دغدغه و مشکل اصلی سلامت بدن و روان هست که با این کار صددرصد غلط و نادرست آسیب میبینه٬ عوارض و آسیبهای زیادی هم داره که گفته شده٬ حتی اگر موضوع بکارت هم نبود مجاز نیستید به انجام این عمل زشت. لطفا دیگر انجام ندهید.
    فعلا برخی از عوارض کوچکش آشکار شده و فهمیدید٬ عوارض اصلی در آینده آشکار میشه. طبق توضیحات شما پرده فعلا سالمه اما اگر دوباره انجام بدهید تضمینی نیست که آسیب نبینه.

    1. سلام من هیچ دستی به واژنم نزدم ولی الان چند روزه واژنم درد میکنم ولی هیچ خونی نمیاد و هیچ علایم دیگه ای هم نداره
     حالا احتمال پارگی پرده ی بکارت وجود داره یا نه

     1. سلام
      بدون بررسی نمیتوان جواب درستی داد. .
      میتوانید به پزشک زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند تشخیص قطعی با پزشک هست. پزشک تشخیص میده که رابطه نداشتید

 43. سلام وقت بخیر.
  من ۱۶ سالمه تقریبا ب مدت دوماه هر چند هفته ب چند هفته میکردم. ولی الان کاملاااا این کار زشت رو ترک کردم. . ببخشید این چیزا رو میگم میخوام خیالم راحت شه:( فقط همیشه یه مایع لزج شفاف خارج میشد. چند روز قبل از همون اخرین بار اصلا هیچ کاری نکرده بودم ولی لکه های خون دیدم ک بخاطر پریودم بود فکنم داشتم پریود میشدم ک چن تا لکه دیدمدقیقا همون شب یکم سوزش داشتم نمیتونستم راحت بشینم یجوری ک انگار خشک بود نمیتونستم راحت باشم. یکمی هم سوزش ادرار داشتم و کلا یجوری بودم
  الان بعد چند ماه ک کلا اون کارو ترک کردم یکم سوزش ادرار دارم و قبل از پریود هم یکم سوزش خفیف و خونریزی ک فکنم واس پریوده دارم. بنظرتون با این شرایط پردم سالمه؟ =( توروخدا زود جواب بدین. اخ میترسم اسیب دیده باشم یا بخاطر این سوزش هایی ک بعد اون کار یا الان دارم میترسمممم:(😭

  1. سلام
   به احتمال زیاد برای پرده مشکلی پپیش نیامده
   اینکه این کار غلط و زشت را دیگر انجام نمی دهید خیلی خوبه چون مضرات و عوارض زیادی داره
   آب کمی که هنگام تحریک و بدون اینکه کارری بکنید خارج میشه و بدون رنگ هست موردی نداره٬ طبیعی هست.
   سووزش ممکنه بخاطر تحریک و عوارض اون عمل باشه فعلا مایعات زیاد بنوشید و نظافت و بهداشت را رعایت کنید٬ اگر بهتر نشد به متخصص اورولوژی (کلیه و مجاری ادرار) و متخصص زنان مراجعه کنید تا علت سوزش را تشخیص دهند

   1. ممنون از پاسخگوییتون❤
    ببخشید این سوزش نمیتونه بخاطر اسیب پرده باشه؟ نگرانم😔
    یه چیز دیگه. من بعد از اینکه چن ماه پیش اون کار رو کردم خیلی پریودم نامنظم شد هر ماه دو الی سه هفته عقب افتاده. البته قبلا هم کاملا منظم نبود ولی ماهی یکبار رو حتما نیشدم الان هر یک ماه و نیم تا یا هر دو ماه میشم. چیکار باید کنم؟
    ی سوال دیگه اینکه من طی حدودا دو ماه کلا کمتر از ۱۰ بار فکنم این کار رو کرده باشم الان ک ترک کردم هم ممکنه عوارضش بعد ها بیاد سراغم؟

    1. ممکنه بخاطر تحریک و این عمل بدنتون بهم ریخته باشه
     بهتره توسط متخصص زنان معاینه شوید تا بصورت کامل بررسی کنند

 44. سلام ببخشید علت سوزش کلیتوریس و قسمت های اطراف یکم هم قسمت های داخلی بعد خودارضایی مالشی چیه؟ البته چیزی وارد واژن نشده بود.
  بعد اینکه ممکنه با رسیدن ب ارگاسم یا با ارضا شدن با خودارضایی مالشی، پرده پاره بشه؟
  کمتر از ۱۰ بار اینوارو انجام دادم ولی دیگه ترک کردم اثرات خودارضایی بعد ترک از بین میره؟
  ممنون میشم جواب بدین♡

  1. سلام
   ممکنه بخاطر تحریک یا التهاب یاعفونت باشه و یا عوارض اون کار غلط باشه.
   پرده به احتمال زیاد مشکلی نداره.
   اکثر عوارض بعد از ترک بمرور برطرف میشود

 45. سلام من ۱۵ سالمه یک سالی هست که به واژنم دست میزنم و به یه گوشت بر میخورم دو شب پیش اون گوشتو یکم فشار دادم و انگشتان تا آخر رفت تو ولی دردو خون ریزی نداشتم آیا پردم از بین رفته ؟

  1. سلام
   این کار غلط و نادرست را لطفا دیگر انجام ندهید. دیگر دست نزنید

   وضعیت دقیق پرده هم با بررسی توسط پزشک متخصص زنان مشخص میشه. شما نمیتوانید تشخیص بدهید

 46. سلام
  من ۱۳ سالمه متاسفانه ۵ سال خود ارضایی داشتم سعی میکنم که دیگه این کار رو انجام میدم من واقعا هیچ چیزی در مورد بکارت نمی‌دونستم
  خونریزی نداشتم
  پرده بکارتم از دهانه کاملا مشخص
  خیلی استرس دارم کمکم کنید .
  چیزی داخل بکارتم نکردم
  ولی یک بار بکارتم خیلی کم زخم شد و خود به خود خوب شد

  1. سلام
   دقیق نمیشه گفت. ممکن هست اصلا آسیب ندیده باشه
   ممکنم هست ساییدگی کم باشه
   اینکار غلط و گناه و با عوارض و ضرر زیاد رو هم دیگر انجام ندهید

 47. سلام
  من 17سالمه؛ حدود دوسال پیش انگشت وسطیه دستمو شاید تا به بند انگشت وارد واژنم کردم..
  نه دردی و نه خونریزی ای داشتم..
  اون موقع نمیدونستم که اصلا پرده ی بکارت چیه!
  اما الان که فهمیدم خیلی میترسم که پرده ی بکارتم رو از دست داده باشم..
  من الان نامزد هستم و نمیتونم چیزی هم بگم بهش..
  به پزشک هم نمیتونم مراجعه کنم..
  میشه یه راهنماییم کنید که چه اتفاقی ممکنه افتاده باشه برام؟
  از استرس دارم میمیرم😭

  1. سلام
   به راحتی بصورت کامل پاره نمیشه
   انشالله که چیزی نیست بعده گذشت چند سال

 48. سلام مجدد
  ممنون بابت پاسخگوییتون؛ خدا خیرتون بده کلی دلم آروم گرفت..
  یه سوال دیگه داشتم؛
  اینکه بعضی وقتا البته خیلی کم پیش میاد و خیلی وقته که پیش نیومده، وقای مینشینم، احساس سوزش بدی دارم
  راستش نمیفهمم دقیق چه ناحیه ای هست اما احتمالا همون اطراف واژنه..
  این چی موردی نداره؟
  آخرین باری که این اتفاق افتاد پریود بودم و شلوار لی تنگ هم به پا داشتم
  میشه به خاطر اینها باشه؟

  1. سلام
   باید دقیق بررسی بشه که علت سوزش داخلی هست یا خارجی
   اگر فکر می کنید بخاطر شلوار هست میتونید تست کنید. ۱۰ روز شلوار لی نپوشید. لباس زیر و رو کاملا گشاد بپوشید بیینید بهتر میشه یا نه.
   مایعاتم زیاد بنوشید.
   اگر خوب نشد به پزشک متخصص مراجعه کنید تا بررسی و درمان کنند.
   اگر عفونت باشه باید سریعا پیگیری کنید تا بیشتر نشه

 49. سلام
  از طریق صفحه تماس با ما در پایین سایت مطلب را ارسال کنید

 50. سلام من در بچگی خودارضایی زیادی انجام دادم و باعث دو گوشتی که وسط واژن هست و به اصطلاح دور خروسک قرار داره بزرگ بشه و رنگش عوض شه من الان نامزد کردم و میترسم برم دکتر باید چیکار کنم میترسم به پردم آسیب رسیده باشه. لطفاااا کمکم کنین

  1. سلام
   معلوم نیست وضعیتش چطوره اما جای نگرانی نیست
   دکتر ترس نداره. تشخیص هم میده که رابطه نداشتید

 51. سلام من تقریبا یکساله ک بهم تجاوز شده و نمیدونم ک پرده بکارتم سالمه یا نع خیلیم میترسم و استرس دارم نه درد داشتم نع خونریزی

  1. سلام
   باید توسط متخصص زنان یا مامایی بررسی بشه تا مشخص بشه

 52. سلام من هیچ مشکلی ندارم اما خودم رو که نگاه میکنم پرده رو میبینم اما نمیدونم شکل کدوم پرده ی بکارته
  توی پرده ی بکارتم یک چیزی زده بیرون
  از داخل
  و اینکه انگار باد از واژنم خارج میشه
  میشه کمکم کنید لطفا؟خاهش میکنم از نگرانی دارم میمیرم ☹️

  1. سلام
   انسان برای خودش نگرانی بیمورد ایجاد نمی کنه
   مشکلی ندارید. میتونید به متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند خیالتون راحت بشه

 53. سلام من ۱۴سالمه
  مشکلی ندارم با آینه که خودمو نگاه کردم پرده ی بکارت رو دیدم اما انگار یک چیزی از داخل به بیرون اومده بود مثل یک گوشت نمیدونم جز پرده ی بکارته یا نه و نمیتونم تشخیص بدم پرده ی بکارتم کدوم یکی از ایناست که توی عکس ها هست
  بعضی وقتا هم باد از واژنم میاد بیرون
  خیلی میترسم شب عروسی خونی نیاد واقعا آرامش ندارم
  لطفا کمکم کنید خواهش میکنم

  1. سلام
   انسان برای خودش نگرانی بیمورد ایجاد نمی کنه
   مشکلی ندارید. میتونید به متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند خیالتون راحت بشه

 54. سلام. اینکه میگید لبیه های بزرگ نشون میده طرف باکره نیست واقعا ذهن منو درگیر کرد .خدامیدونه چند نفر دیگه بخاطر اینجور اطلاعات اشتباه دچار استرس شدن. من مجرد هستم و رابطه ای نداشتم ولی از بچگی میکردم هرازگاهی . و لبیه های واژنم کمی بزرگه . این دقیقا کجاش به باکره نبودنم ربط داره ؟ لطفا چیزی بگید آروم بشم

  1. سلام
   باکرگی رابطه مستقیم و خاصی به لبهای واژن ندارد. وقتی هم رابطه نداشتند اگر لبهای واژن بزرگ باشه و همه بگویند باکره نیست اون دختر حتما باکره هست. اگر چیزی داخل واژن نشود پرده پپاره نمیشود مگر بخاطر ضربه و فشار محکم و زیاد که ممکن است آسیبی وارد کند.
   اون کار غلط و زشت را هم دیگر انجام ندهید٬ علاوه بر عوارض و مضرات زیاد برای بدن و روح٬ به احتمال زیاد باعث تیرگی و چروکیده شدن الت تناسلی می شود.

 55. سلام خسته نباشید..من چن روز پیش حین خودارضایی انگشتمو داخل واژنم کردم اون لحظه خونریزی نداشتم اما فردای اون روز دوقطره خون ازم اومد ینی ممکنه پردم آسیب دیده باشه😔

  1. سلام
   اینکا غلط و زشت رادیگر انجام ندهید. ضررها و عوارض زیادی دارد که در مقابل بکارت تقریبا هیچه
   باید دید خون پریود بوده یا نه. احتمال اسیب جزیی خیلی کمه ضمن اینکه پزشک تشخیص میده رابطه نداشتید

 56. سلام خسته نباشید
  من حدودا یک هفته پیش با نامزدم رابطه جنسی داشتیم قرار بود فقط در حد مالشی باشه ولی متاسفانه آلتشو یکمی داخل واژنم فرو کرد…خیلی کم شاید در حد ۲یا ۳ سانت و من جلوشو گرفتم
  و نذاشتم ادامه بده …۲۴ساعت بعدش یکمی خون اومد آیا ممکنه ب پردم اسیبی وارد شده باشه؟

  1. سلام
   ممکنه٬ ممکنم هست آسیبی وارد نشده باشه. بدون بررسی نمیتوان جوابی داد.به متخصص زنان مراجعه کنید.
   معمولا هم خونریزی همان موقع هست

    1. سلام ببخشید من در ناحیه تناسلی یکمی خارش داشتم که دکتر گفتن قارچی شده تا حالا هیچ گونه رابطه ای نداشتم خودارضایی هم نکردم…من بخاطر خارشم یکمی رو ساختار ناحیه تناسلی تحقیق کردم و برای اینکه ببینم پرده بکارت کجاست راه هایی که تو سایت گفتین من انجام دادم و بعد از اون چاک وسط رحمم زیاد باز شده ایا به پرده آسیب وارد میشه و در آینده و ازدواج مشکل ایجاد میشه و اینکه برای اینکه بسته بشه چیکار کنم؟

     1. سلام
      در مطالب گفته شده که مطالب صرفا فقط جهت آگاهی هست و خودتان نباید بررسی کنید٬ ضمن اینکه تخصص لازم را ندارید و ممکنه آسیب ببینه.
      وقتی هم چیزی داخل واژن نشده نگرانیتون بی مورد هست.
      مشکلی نیست٬ فقط برای عفونت و قارچ تا درمان کامل پیگیری کنید.

     2. من پردمو دیدم وقتی نفس میکشیدم یه چیزی شبیه گوشت و اینا مشخص میشد،چگونه الان این پارگیو کمترش کنم؟

     3. سلام
      چه کسی به شما گفته پرده پاره هست؟!
      نه کنجکاوی کنید نه دیگر دست بزنید٬ کاری لازم نیست انجام دهید.
      اتفاقا همین دیدن و بررسی کردن ممکن است باعث آسیب زدن شود.

     4. سلام
      پارگی پرده و واژن نه پارگی رحم
      همون قسمت بیرونی که می‌کشیدم تا پرده معلوم بشه
      ممنونم..

     5. پارگی رحم؟!
      چه کسی گفته پاره شده؟!
      زایمان داشتید؟
      به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید.

 57. سلام وقتتون بخیر ببخشید من اول یا دوم راهنمایی بودم که داخل مدرسه وقتی از طبقه بالا میخواهم به طبقه پایین برم یکی از بچه ها که داشت بالا می آمد دستش به من خورد من شورت هم پام بود اول ی درد حس کردم و همون موقع نه اما تقریبا نزدیک نزدیک تعطیل شدن مدرسه خون هم آمد آیا امکان اینکه به پرده من آسیب رسیده باشه هست؟ البته هنگام برخورد دستش اون خانم به جایی که دخول انجام میشه نخورد
  من خیلی میترسم و این مسئله رو هم با مادرم در میون نزاشتم به خاطر همون ترس و اینکه دکتر هم نرفتم لطفا راهنمایی کنید که آیا آسیب دیده یا نه من خیلی میترسم به خاطر این مسئله و ازدواج هم نکردم و تا حالا هیچ رابطه ای هم نداشتم

  1. سلام
   دستش چجوری خورد که بعد چند ساعت منجر به خونریزی شد؟ !
   دستش به حالت مشت بود و با ضربه محکم به روی لبهای آلت خورد؟
   خون از داخل واژن بیرون آمد؟

   1. بله به صورت مشت خورد محکم هم بود اما به قسمت بالایی خورد نزدیک به جایی که خون پریودی خارج میشه من فکر میکردم که پریود شدم و هیچ اطلاعی راجع به این مسائل نداشتم
    امکانش هست که پرده از بین رفته باشه؟

    1. احتمالش نزدیکه به بعیده٬ بنظر خون بخاطر چیزی دیگری بوده.
     ضمنا پزشک هم تشخیص میده رابطه نداشتید٬ اصلا جای نگرانی نیست.
     اما بهتر بود همان موقع به پزشک مراجعه می کردید٬ خون نشانه هست٬ فقط هم بخاطر بکارت نیست٬ ممکنه علت و مشکل دیگه ای بوده باشه پس بهتره به متخصص زنان مجرب و حاذق مراجعه کنید بررسی کنند.٬

   2. نمیدونم چطور بگم اما به قسمتی خورد که لبه ها شروع میشه
    جوری بود که من فکر میکردم پریود شدم
    الان هم خیلی نگران هستم و دکتر هم نمیتوانم برم چون مادرم حساسه

    1. احتمالش نزدیکه به بعیده٬ بنظر خون بخاطر چیزی دیگری بوده.
     ضمنا پزشک هم تشخیص میده رابطه نداشتید٬ اصلا جای نگرانی نیست.
     اما بهتر بود همان موقع به پزشک مراجعه می کردید٬ خون نشانه هست٬ فقط هم بخاطر بکارت نیست٬ ممکنه علت و مشکل دیگه ای بوده باشه پس بهتره به متخصص زنان مجرب و حاذق مراجعه کنید بررسی کنند.٬

 58. سلام من بیست سالمه مدتی خارش درون واژن داشتم با ته خودکار و انگشت شروع به خاراند ن کردم ایا ممکن است پرده پاره باشه

  1. سلام
   بدون بررسی نمیشه دقیق گفت اما احتمالش کمه و تشخیص میدن که رابطه نداشتید٬ باید علت خارش را بررسی و برطرف کنید خاراندن راه حل نیست٬ به متخصص زنان مراجعه کنید علت خارش و وضعیت بکارت را بررسی کنند

 59. سلام من الان 15 سالمه و 4 ساله که بعد 5 دقیقه برای اولین بار پریود شدم طی این چند سال چند باریم خونریزی داشتم با دل درد الان ترکش کردم ولی فک می کنم فایده نداره بنظرتون پاره شده؟؟؟
  (دکترم نمیتونم برم) لطفا جواب بدید

  1. سلام
   عوارض این کار غلط و نادرست زیاد هست دیگر انجام ندهید. اما اگر ترک کردید خیلی خوبه.
   اگر چیزی وارد واژن نشده باشه و فشار زیاد نباشه به احتمال زیاد پاره نشده و پزشکم تشخیص میده که رابطه نداشتید. ااما دیگر این کار غلط را تکرار نکنید٬ عواقب خیلی جدی داره

   1. هیچوقت از چیز دیگه ای استفاده نکردم ولی چند باری فشار زیاد بوده الان خیلی از لحاظ روحی درگیرشم و میترسم

    1. سلام
     ترس بیمورد هست٬ هیچ سود و خاصیتی هم نداره٬ هر وقتم خواستید میتونید به پزشک مراجعه کنید تا خیالتون راحت بشه٬ تشخیص میدن که رابطه نداشتید. برای ازدواج هم همه این مورد رو بررسی نمی کنند و مشخصم هست که رابطه نداشتید.

 60. سلام من ۱۷ سالمه تا به حال نه دوست پسری داشتم نه رابطه جنسیی خانوادمم مذهبین من دیشب اتاقم تاریک بود افتادم روی چرخ خیاطی پام آسیب دیدم اما ناحیه پرده بکارتم نه درد و سوزشی حس کردم نه خونریزی ولی همش گریه میکنم میترسم پردم از دست رفته باشه به مامانمم میگم میگه چیزی نیست نمیتونم پزشک برم بخاطر اینکه تو خانواده ما این چیزا قابل قبول نیست همه به هم اعتماد دارن و این چیزا رو رد میدونن البته خودمم میترسم همش گریه میکنم میگم نمیتونم ازدواج کنم زندگی خوبی نخواهم داشت در اینده من حتی خود ارضاییم نمیکنم اما از همینه که افتاد روی چرخ خیاطی و اون میلشم هم فلزی بود میترسم خودمم اصلا چیزی متوجه نمیشم نگاه میکنم با فلش گوشی راهنماییم کنید من دارم دیوونه میشم

  1. سلام
   مشکلی نیست٬ پزشک تشخیص میده که رابطه نداشتید. پزشک هم فقط برای پرده نیست٬ چکاپ واژن و رحم و تخمدان و سینه … لازم هست.
   بکارت مشکلی نداره احتمالا ٬اما برای اینکه خیالتون راحت بشه به متخصص زنان مراجعه کنید چکاپ کلی کنند و همینطور بکارت رو هم بررسی کنند. جای نگرانی نیست.

 61. سلام آیا فشردن شدید پاها بهم دیگه در حین خودارضایی اسیبی به پرده میرسونه؟

  1. سلام
   احتمالش خیلی کمه.
   اما به تمام نقاط بدن و روح آسیب جدی میزنه. عوارض و مضرات زیادی داره که سالها درگیرتون میکنه و بعدا پشیمان خواهید شد٬ به همین سبب هم گناه کبیره شمرده میشه.
   یه لحظه لذت کاذب نمیارزه به سالها درد و عوارض و افسردگی و افسوس و دست و پنجه نرم کردن با عوارض این کار زشت.
   لطفا اینکار غلط و نادرست را ترک کنید و دیگرربه خودتون آسیب نزنید تا بعد از لذتهای زندگی و لذت رابطه طبیعی محروم نشین.
   ممکنه بعدا پشیمونی و افسوس هیچ فایده نداشته باشه.

 62. سلام تورو خدا جوابمو بدین من 20 سالمه میخوام عقد کنم تا حالا هیچ رابطه ای نداشتم ولی فقط یکبار با نامزد سابقم در حد مالش رابطه داشتیم که ایشون میخواست التش رو به داخل فرو ببره که البته نتونست وارد کنه شاید در حد نیم سانت وارد واژنم شده باشه بعد هیچ خونریزی هم نداشتم اما الان که پردمو نگاه میکنمدر هنگام زور زدن در ساعت 3 اسیب دیدگی میبینم ایا پرده من اسیب دیده ؟ و با این اسیب دیدگی همسر من شب ازدواج متوجه خ واهد شد ؟

  1. سلام
   اگر نامزد داشتید که همسر میدانند وبهتر است بگویید
   صداقت و روراستی بهترین چیز است
   وضعیت را هم شما نمیتوانید بفهمید فقط متخصص زنان میتواند تشخیص دهد
   احتمالا مشکلی نیست

 63. سلام من چند بار با پتو و بالشت خودارضایی کردم برای بکارت ک مشکلی پیش نمیاد

  1. سلام احتمالش کمه. اما عوارضش حتمی هسست و بر تمام بدن اثرات مخربی باقی میذارد. دیگر این کار بد و مضر که گناهم هست دیگر انجام ندهید

   1. سلام
    بدون بررسی نمیتوان پاسخ داد. متخصص زنان یا مامایی باید بررسی کند. تشخیص هم میدهد که رابطه نداشتید

 64. سلام
  فقط پزشک متخصص زنان میتواند به درستی تشخیص دهد. اگر متخصص زنان گفته پارگی نداره پس مشکلی نیست

 65. سلام می توسط یک نفر کتک خودم و نفهمیدم طرف چه بلایی برم اورده می تونم بدون فهمیدن خانوادم توسط بزشت پردم چک بشه؟؟

 66. سلام. ارگاسم در اثر خودارضایی بدون وارد کردن چیزی ب واژن ممکنه باعث پارگی پرده بشه؟
  اخ همون روز یکم در ناحیه پایین تر از مقعد سوزش داشتم و روز بعدش یکی دو قطره خون تیره ازم خارج شد. خیلی نگرانم😔

  1. سلام
   احتمالش کمه
   ممکنه بخاطر علت دیگر یا قاعدگی بوده باشد….. متخصص زنان باید بررسی کند.
   اما عوارض جدی دیگری دارد.
   ممکنه بخاطر ارضای زودگذر کاذب٬ خدای نکرده بعدا در رابطه واقعی به مشکل بخورید. و عوارض دیگر. بعد پشیمان شوید و افسوس بخورید.
   لطفا این کار غلط و مضر را دیگر انجام ندهید..

 67. سلام
  من 19سالمه و یماهی هس ک چنباری انگشتمو تاته وارد واژنم کردم و نمیدونستم باعث پاره شدن پرده میش تازه فهمیدم ینی
  الان ممکنه پاره شده باشه یا ممکن اگ پاره شده باشه توسط پزشک مشخص بشه ک دراثر رابطه جنسی نبوده

  1. سلام
   احتمالات مختلفی مطرح هست٬ تا متخصص زنان بررسی نکنه نمیتوان نظر قطعی داد. پزشک هم تشخیص میده که رابطه نداشتید.
   کار مضر و غلطی هست ٬ دیگر تکرارش نکنید.

 68. سلام من ۱۵ سالمه.یک ماه پیش حمام رفتم و روز ۵ پریودیم بود‌.من نه کاری کردم و نه ابی با فشار وارد واژنم شد.
  یکدفعه دیدم که یه دردی زیر دلم پیچید و چند قطره خون قرمز اومد.وقتی با دستمال پاک کردم انگار یه تیکه هایی از پوست پاره شده خیلییی ریز دیده میشد.
  توی سایت های مختلف سرچ کردم و خودم بکارتم رو معاینه کردم.کاملا سالم به نظر میرسید.حتی چند بار هم معاینه کردم سالم بود بدون هیچ پارگی ای.میشه بگید من بکارتم سالمه یا نه؟

  1. سلام
   اگر هیچ کاری نکردید پس بکارت به احتمال زیاد مشکل نداره
   بعدا اگر خواستید میتونید به پزشک زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند علت پریود بوده یا نه

    1. بدون بررسی نمیتوان گفت
     ممکنه شاید بخاطر پریود و اختلالات قاعدگی بوده

 69. سلام وقت بخیر سوالی داشتم ممنون میشم که جواب بدید من ۱۵ سالمه وقتی بچه بودم خود ارضایی به طور مالشی با فشار پاها و دست داشتم که خیلی وقته ترک کردم و مربوط به بچگی هام هست ولی وقتی فهمیدم این عمل خودارضایی هست تقریبا یک ماه پیش به متخصص زنان مراجعه کردم و ایشون بعد از معاینه گفتن پردم از نوع طبیعی هست و خون دار و سالم هستم میشه بگید پرده طبیعی یعنی چی؟و اینکه با اینکه گفتن سالم هستم و نوعش رو هم گفتن ولی باز هم استرس و دلشوره بی دلیل دارم و واقعا نمی‌دونم چیکار کنم…

  1. سلام
   جای نگرانی نیست . وقتی چیزی وارد نشده و پزشک گفته سالمه دیگر نگرانی بیمورد هست.

   1. سلام امروز صبح که من پا شدم عادت ماهیانه شده بودم من هر بار درد شدید و خون ریزی شدیدی رو دارم موقع پریودی ولی امروز صبح که پاشدم پریودم یکم روشن بود و حالت آبکی داشت و اینکه مقدارش هم کم و درد هم کم هستش این عادیه؟؟؟؟؟؟

    1. سلام
     اینها بستگی زیادی به بدن و رفتار و سبک زندگی و … داره
     اینکه درد ندارید نشانه غیرعادی بودن نیست.
     اگر همیشه درد داشتید اما این بار درد نداشتید و روشن بوده میتوانید به پزشک زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند.

 70. سلام من بچه بودم و یبار خودکار یا انگشتم خوب یادم نیست کوچیک بودم داخلش کردم بعد خونریزی خیلی کمی داشتم به دکتر مراجعه کردن همون زمان معاینه کرد گفت مشکلی نیست ولی لبه های واژنم چروک شده و بیرون زده و نمیدونم چجوری درمانش کنم به دکترم میترسم مراجعه کنم دلیل این برجستگی لبه ها چیه ایا ممکن بدلیل خونریزی پرده ام هم پاره شده باشه لطفا کمکم کنین فکرم درگیره

  1. سلام
   احتمالات مطرح هست. ممکنه طبیعی باشه(برای بعضی اینجور هست)۰ ممکنه بخاطر دست زدنهای مکرر باشه و ممکنه علتهای دیگری داشته باشه.. تر ترس نداره٬ به پزشک تخصص زنان و متخصص پوست مراجعه کنید تا بررسی کنند.

 71. سلام وقتتون بخیر ببخشید یه سوالی داشتم
  من الان 15 سالمه و یادم میاد وقتی که کلاس دوم بودم یه بار تو حموم موقع شست و شو انگشت وسطم کاملا وارد سوراخ پایینی شد سوزش خیلی شدیدی داشتم چون دستم صابونی بود شایدم دلیلش چیز دیگه بود نمی دونم اما خونریزی نداشتم
  الآنم نمی تونم با این سنم خودم برم دکتر . اون موقع هم به مامانم گفتم نگران شد ولی کاری نکرد
  خیلی ناراحتم الان صد در صد پردم پاره شده ؟ میشه درستش کرد ؟

  1. سلام
   به این راحتی هم پاره نمیشه٬ اگر برفرض آسیب کمی هم دیده باشه احتمالا بعد از مدتی درست میشه. پزشک زنان هم تشخیص میده که رابطه نداشتید. بعدا اگر خواتد میتونید به همراه مادر و تنهایی به پزشک مراجعه کنید تا خیالتون راحت بشه

 72. سلام من وقتی بچه بودم خود ارضایی میکردم خودشم چیزی فرو نمیکردم ولی به حس رضایت میرسیدم‌الان که ۲۰ سالمه بعدا فهمیدم این کار خود ارضایی هست و خیلی ناراحت شدم تا بحال چیزی داخل نرفته فقط مالش بود میخوام بدونم که آسیبی دیده شده یا نشده شب تا صبح نگرانم فکرم درگیره ممنون میشم زود جواب بدین

  1. سلام
   بدون بررسی نمیتوان جواب درستی داد. احتمالا پاره نیست . بعدا میتوانید به پزشک زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند.
   اون کار غلط و مضر را هم دیگر انجام ندهید جز پشیمانی چیز دیگری نداره.

 73. سلام من چهار سال پیش که از هیچ پرده و رابطه ای خبر نداشتم از سر کنجکاوی انگشت وسطم رو داخل واژنم کردم اما هیچ درد و خونریزی نداشتم از کجا بفهمم پردم سالمه بدون مراجعه به پزشک ؟

  1. سلام
   بدون بررسی نمیتوان جواب درستی داد. . بعدا میتوانید به پزشک زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند. پزشک تشخیص میده که رابطه نداشتید.

 74. سلام لطفا کمکم کنین
  من وقتی خیلی بچه بودم یه بار از روی فضولی انگشتم کردم داخل خون دیدم ولی بهش توجه نکردم و نمیدونستم مهمه چون چیزی هم درمورد پرده نمیدونستم و به هیچکسم هیچوقت چیزی نگفتم
  من خیلی میترسم اگه برم پیش پزشک متوجه میشه که رابطه نداشتم یا قابل تشخیص نیست؟

  1. سلام
   بدون بررسی نمیتوان جواب درستی داد. . بعدا میتوانید به پزشک زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند. پزشک تشخیص میده که رابطه نداشتید.

 75. سلام با احترام من از بچگی داشتم تا الان که 15 سالم هست ولی هیچ چیزی به داخل پرده نکردم که پاره شه و چند ضربه دیده مثلا رو چرخ فشار آورده آیا دکتر میتونه بفهمه که چجوری پاره شده یا نشده؟

  1. سلام
   احتمالا پاره نشده. میتوانید به پزشک زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند٬ تشخیص میدن که رابطه نداشتید.
   اون کار غلط و مضر را هم دیگر انجام ندید. عوارض و مضرات زیادی داره و ممکنه باعث اختلال در رشد بشه

 76. با سلام مجدد و خسته نباشید من دختری ۱۵ ساله هستم و هنوز پریود نشدم و اینکه واژنم قسمت پایینش یعنی جای لبه هاش یه لبه‌اش یکم از اون یکی بزرگتره….
  بنظرتون چرا؟
  اینکه قبلا با پتو خودارضایی میکردم ولی از آثار زیانبارش که مطلع شدم دیگه انجام نمیدم آیا میتونه به این مربوط باشه؟
  و اینکه هنوز هم پریود نشدم باید چیکار کنم…
  باید برم آزمایش تیروئید بدم؟!
  اگه بدم چی میشه؟
  لطفا جواب بدید خیلی نگرانم😭

  1. سلام
   به پزشک مراجعه کنید تا چکاپ کنند٬ بدون بررسی نمیتوان چیزی گفت٬ ممکنم هست همه ی اوکی باشه اما بهتره چکاپ انجام بدید تا مطمن شوید. وقتی چکاپ بدید پزشک جواب تمام سوالات را خواهد داد و نگرانیم نداره

   1. سلام وقتتون بخیر، خسته نباشید
    من یکبار تو روزای آخر دوره‌ی پریودی واژنمو زیر فشار آب حموم گرفتم بعد از حموم مثل روز اول پریودیم تا چن دیقه ای خون میومد!
    خیلی نگرانم که پرده‌م پاره شده باشه
    اصلا امکان مراجعه به پزشکم ندارم
    خواهش میکنم کمکم کنید

    1. سلام
     بدون بررسی نمیتوان جواب درستی داد. احتمالا مشکلی نداره.
     میتوانید به پزشک زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند تشخیص قطعی با پزشک هست. پزشک تشخیص میده که رابطه نداشتید.

 77. سلام وقتتون بخیر، خسته نباشید
  من یکبار تو روزای آخر دوره‌ی پریودی واژنمو زیر فشار آب حموم گرفتم بعد از حموم مثل روز اول پریودیم تا چن دیقه ای خون میومد!
  خیلی نگرانم که پرده‌م پاره شده باشه
  اصلا امکان مراجعه به پزشکم ندارم
  خواهش میکنم کمکم کنید

  1. سلام
   بدون بررسی نمیتوان جواب درستی داد.
   میتوانید به پزشک زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند تشخیص قطعی با پزشک هست. پزشک تشخیص میده که رابطه نداشتید.

   1. سلام من چندین بار خون یا چیزی ندیدم ممکنه پرده ام پاره شده باشه
    خیلی میترسم فکر نمیکردم این کار خودارضایی باشه
    دکتر هم نمیتونم برم اخه ممکنه کسی بفهمه میشه یه جواب واضح بهم بدین خیلی استرس دارم
    ۱۹ سالمه

    1. سلام
     بدون بررسی نمیتوان جواب دقیق داد. احتمالا پاره نیست.
     میتوانید به پزشک زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند تشخیص قطعی با پزشک متخصص یا مامایی هست. پزشک تشخیص میده که رابطه نداشتید.

 78. سلام روز بخیر من مدتی با گوشه ی میز خود ارضایی میکردم و اصلا خون ندیدم و سوزش هم نداشتم ولی بعد که متوجه شدم که خیلی ضرر داره دیگه تکرار نکردم
  الان خیلی میترسم که پرده‌م پاره شده باشه آیا امکانش هست؟

  1. سلام
   بدون بررسی نمیتوان جواب درستی داد. . احتمالا پاره نیست
   میتوانید به پزشک زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند تشخیص قطعی با پزشک هست. پزشک تشخیص میده که رابطه نداشتید.

 79. من دستمو وارد واژن کردم
  اگه چیزی شده باشه پزشک میفهمه و تو برگه مینویسه که انگشت واردش شده ؟

  1. سلام
   بستگی داره. جای نگرانی نیست
   پزشک تشخیص میده که رابطه نداشتید

 80. سلام خسته نباشین ببخشین من ۲۰ سالمه یسال پیش یه شی ۱۲ سانتی وارد اونجام کردم البته الان خیلی پشیمونم و یساله انجام ندادم فقط اون یبارو انجام دادم ولی اصلا نه خونی اومد نه دردی داشتم الان نگرانم که پردم سالمه یانه
  اصلا هم شرایط دکتر رفتن ندارم خونمون روستاس به خونوادمم نمیتونم بگم ازتون خواهش میکنم جواب روشنی بدین مرسی

  1. سلام
   بدون بررسی نمیتوان جواب درستی داد. .
   میتوانید به پزشک زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند تشخیص قطعی با پزشک هست. پزشک تشخیص میده که رابطه نداشتید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا