علائم بعد از پارگی پرده بكارت / علائم بعد از پارگي بكارت حلقوی

حلقوی ارتجاعی پاره می شود,علائم بعد از پارگي بكارت,علائم بعد از پارگي بكارت حلقوی,تشخيص پارگي بكارت,نشانه‌ها و علائم پاره شدن پرده بکارت,روش‌های ترمیم پرده بکارت,نداشتن پرده بکارت


بررسی نشانه‌ها و علائم پاره شدن پرده بکارت برای افرادی که به تازگی ازدواج کرده یا اولین رابطه جنسی را تجربه کرده اند یک دغدغه است. البته عوامل دیگری مانند تصادف‌ها، عمل‌های سنگین و … نیز وجود دارد که می‌تواند به پرده بکارت صدمه بزند که با شناخت علائم پارگی بکارت می‌توان به این اتفاق پی برد. اگرچه اهمیت این موضوع یک بحث مفصل فرهنگی است؛ ما در این مطلب به علائم پاره شدن پرده بکارت، روش‌های ترمیم و سؤالات متداولی که در این زمینه وجود دارد پرداخته‌ایم.

علائم بعد از پارگی پرده بكارت / علائم بعد از پارگي بكارت حلقوی

نشانه‌ها و علائم پاره شدن پرده بکارت

پاره شدن بکارت در اغلب افراد دارای نشانه‌های یکسانی است. برخی از خانم‌ها این نشانه‌ها را خفیف‌تر دریافت می‌کنند و برخی دیگر شدیدتر. علایمی که نشان می‌دهد شما پرده بکارتتان را از دست داده‌اید در ادامه ارائه شده است.

۱. وجود خونریزی و لکه روی واژن

در ابتدا باید بدانید تفاوت خون پریود و پرده بکارت چیست . به طور کل وقتی خون رنگی روشن داشته باشد و مانند یک لکه روی اطراف دهانه واژن دیده شود، نشانه آن است که پرده بکارت پاره شده است.

۲. احساس درد و سوزش شدید

برخی از خانم‌ها پرده بکارت ندارند و برخی دیگر پرده بکارتی دارند که تنها باید با کمک جراحی برداشته شود؛ اما اغلب افراد دارای پرده بکارتی هستند که در اثر رابطه جنسی و … از بین می‌رود. پاره شدن بکارت در این خانم‌ها همراه با درد و سوزش شدید است. توصیه می‌شود که زوج‌ها برای کاهش درد ناشی از پاره شدن بکارت پیش‌نوازی را انجام دهند و از روان کننده‌ها استفاده کنند.

۳. پوست‌های جمع شده در دهانه واژن

با توجه به این که پرده بکارت در دهانه واژن قرار دارد، پاره شدن آن سبب می‌شود که پوست پرده به دیواره دهانه واژن بچسبد و حالت طبیعی این ناحیه تغییر کند.

۴. تغییر حالت لب‌های اطراف واژن

لب‌های اطراف واژن در دختران باکره حالتی به هم چسبیده دارند، این در حالی است که برای دخترانی که بکارتشان را از دست داده‌اند این لب‌ها از هم فاصله پیدا می‌کنند و این حالت یکی از علائم پاره شدن پرده بکارت محسوب می‌شود.

۵. تغییر شکل ورودی واژن

ورودی واژن در حالت طبیعی گرد است. در صورتی که به دلیل دخول آلت جنسی یا شیء خارجی، پرده بکارت از بین رفته باشد، این ناحیه حالتی V شکل پیدا خواهد کرد.پیشنهاد میشود  مقاله از کجا بفهمم ارتجاعی هستم را نیز  بخوانید.

روش‌های ترمیم پرده بکارت
روش‌های ترمیم پرده بکارت

دختران جوانی که به دلیل تعرض، رابطه یا مشکلاتی مانند تصادف پرده بکارتشان را از دست داده‌اند، به دنبال راه حلی برای جبران این مشکل فرهنگی هستند. امروزه امکان ترمیم پرده بکارت به روش‌های مختلف برای خانم‌ها وجود دارد. فارغ از درست یا غلط بودن این عمل، روش‌های ترمیم بکارت از این قرار هستند:

۱) ترمیم بکارت یا هایمنوپلاستی

هایمنوپلاستی عملی است که در آن ترمیم به صورت سرپایی انجام می‌شود. در این روش متخصص از تیغ جراحی، رادیوسرجریکال تکنیک برای ترمیم پرده بکارت استفاده می‌کند. قبل از هایمنوپلاستی باید فرد مورد نظر توسط پزشک زنان مورد معاینه قرار بگیرد و این موضوع بررسی شود که وی به بیماری عفونی خاصی مبتلا نباشد. پس از بررسی‌های لازم جراح پلاستیک ترمیم بکارت را انجام خواهد داد.

در این روش، جراح قسمت‌های آسیب دیده پرده را مجدداً به هم پیوند می‌زند. با توجه به این که عمل هایمنوپلاستی با درد همراه است، ناحیه واژن باید به صورت موضعی بی‌حس شود یا فرد مورد نظر کاملاً بیهوش باشد.

۲) روش alloplant

آلوپلنت دیگر روشی است که برای ترمیم پارگی بکارت توسط پزشکان در نظر گرفته می‌شود. با توجه به این که در alloplant  ترمیم به صورت موقتی انجام می‌شود، اصولا این عمل برای در بازه زمانی نزدیک به تاریخ ازدواج انجام می‌گیرد.

در این روش، پزشک متخصص ماده بیولوژیکی خاصی را به درون واژن تزریق می‌کند. این ماده حالتی شبیه به پرده بکارت پیدا می‌کند. برای تزریق این ماده به درون واژن فرد باید تحت بی‌حسی موضعی قرار بگیرد.

۳) روش STID

در این روش پزشک معالج به روش بخیه سه لایه‌ای، لبه‌های بکارت را به هم متصل می‌کند. پس از انجام این عمل توصیه شده که تا سه ماه از رابطه زناشویی اجتناب شود.

  تشخيص مدت زمان پارگي پرده بكارت / پزشک قانونی تشخیص زمان اولین رابطه

پاسخ به سؤالات بکارت

پاسخ به سؤالات متداول

۱. امکان این که پرده بکارت پاره نشود وجود دارد؟

بله! برخی از نمونه‌های پرده بکارت را تنها با جراحی می‌توان برداشت. برای این که درباره نوع پرده بکارتی که دارید اطلاعات مناسبی به دست بیاورید، به شما توصیه می‌کنیم به پزشک زنان مراجعه کرده و معاینه بکارت را انجام دهید.

۲. آیا پس از پاره شدن پرده حتماً خونریزی وجود دارد؟

با توجه به نوع پرده بکارت، پس از پاره شدن پرده ممکن است خونریزی در ناحیه دهانه واژن دیده شود یا خیر. پاره شدن پرده‌های بکارت از نوع حلقوی، تیغه‌ای و غربالی با خونریزی همراه است و تعداد بسیار زیادی که پرده ارتجاعی دارند، در بیشتر مواقع پس از نزدیکی، خونریزی مشاهده نمی‌کنند.

۳. آیا دیده شدن لخته خون قاعدگی نشانه پارگی بکارت است؟

سؤالی که ذهن بسیاری از خانم‌ها را به خودش مشغول کرده این موضوع است که آیا دیده شدن خون‌های لخته قاعدگی، می‌تواند دلیل صدمه وارد شدن به بکارت باشد. اولین موضوعی که در این زمان باید به آن توجه داشته باشید، این است که لخته‌های خون قاعدگی مربوط به پاک‌سازی رحم هستند و هیچ ربطی به صدمه وارد شدن به بکارت ندارند. سپس باید به این نکته توجه کنید که ازدیاد خون‌های لخته در دوران قاعدگی می‌تواند منجر به بروز مشکلات کم خونی شود و باید حتماً این موضوع را با پزشک در میان بگذارید.

۴. آیا خود ارضایی سبب پاره شدن پرده بکارت می‌شود؟

در صورتی که خود ارضایی صرفاً توسط انگشت دست و با مالش ناحیه تناسلی انجام شود، احتمال پاره شدن پرده بکارت بسیار کم است. هر چند به دلیل استمرار در  این روش، احتمال صدمه وارد شدن به پرده بکارت وجود دارد. در صورتی که برای خود ارضایی شی خاصی به درون ناحیه تناسلی وارد شود، پرده بکارت ممکن است پاره شود.

۵. تازه عروس‌ها با استرس و ترس ناشی از پاره شدن بکارت باید چه کنند؟

یکی از مشکلاتی که تازه عروس‌ها با آن مواجه می‌شوند، ترس از پاره شدن بکارت و احساس درد و خونریزی پس از آن است. توجه داشته باشید که اگر عمل دخول با آمادگی کامل طرفین انجام شود درد و خونریزی بکارت بسیار کم است و جای نگرانی از این بابت وجود ندارد.

برای این که بتوانید به این مشکل غلبه کنید باید قبل از شروع رابطه حتماً پیش نوازی های لازم انجام شده و زن به حالت ارگاسم نزدیک شود. آرامش روحی و روانی زوج‌ها در کاهش میزان درد و خونریزی و استرسی که بابت از دست دادن پرده بکارت برای خانم‌ها وجود دارد تأثیر قابل توجهی دارد. استفاده از ژل‌های روان کننده نیز می‌تواند تا حدودی درد و سوزش پس از پاره شدن بکارت را کاهش دهد.

۶. آیا از دست دادن بکارت دلیل بر رابطه جنسی داشتن است؟

اغلب افراد از دست دادن بکارت را صرفاً به دلیل رابطه جنسی می‌دانند. در صورتی که عوامل زیادی برای از دست دادن بکارت وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به انجام ورزش‌هایی مانند سوارکاری و ژیمناستیک، جراحی‌های سنگین لگن و … اشاره کرد. همچنین برخی از افراد به طور مادرزادی دارای پرده بکارت نیستند و عدم وجود پرده نمی‌تواند دلیل بر رابطه جنسی آن‌ها باشد.

۷. آیا عدم برقراری رابطه جنسی منجر به ترمیم پرده بکارت می‌شود؟

یکی از باورهای غلطی که درباره ترمیم بکارت وجود دارد این است که عدم برقراری رابطه جنسی در طولانی مدت می‌تواند سبب‌ترمیم شدن بکارت شود! در حالی که پس از پاره شدن بکارت هیچ راه حلی به جز روش‌های پزشکی مطرح شده برای ترمیم آن وجود ندارد و صرفاً با اجتناب از برقراری رابطه جنسی نمی‌توانید مجدداً باکرگی خودتان را به دست بیاورید.

۸. پس از پاره شدن بکارت باز هم رابطه جنسی دردناک است؟

پس از پاره شدن بکارت بهتر است زوج‌ها بازه زمانی را برای ترمیم زخم این ناحیه در نظر داشته باشند؛ زیرا ادامه رابطه جنسی می‌تواند منجر به افزایش خونریزی و شدیدتر شدن زخم دهانه واژن شود. پس از گذشت چند روز زوجین می‌توانند به آرامی رابطه جنسی خودشان را شروع کنند و درد و خونریزی در این مراحل وجود نخواهد داشت.

۹. ترمیم پرده بکارت چقدر طول می‌کشد؟

برای ترمیم پرده بکارت پزشکان بازه زمانی یک تا سه ساعت را بسته به نوع عمل در نظر می‌گیرند. هنگام ترمیم فرد ممکن است بیهوش شود یا این که دهانه واژن  بی‌حسی موضعی داشته باشد.

۱۰. بعد از ترمیم پرده بکارت می‌توان رابطه جنسی داشت؟

پس از این که عمل‌ترمیم بکارت به اتمام رسید، احتمال وجود درد و تورم در این ناحیه وجود دارد. پزشکان توصیه می‌کنند که پس از انجام برخی از عمل‌های ترمیم بکارت حدود ۳ تا ۶ ماه رابطه جنسی نداشته باشید تا زخم‌های این ناحیه التیام پیدا کند.

۱۱. آیا تنها با اولین رابطه جنسی پرده بکارت کاملاً پاره می‌شود؟

با توجه به نوع پرده، در اولین رابطه جنسی ممکن است پرده بکارت کاملاً از بین برود و یا اینکه مقداری صدمه ببیند و در رابطه‌های جنسی بعدی بخش‌های باقی مانده پرده از بین برود. در این حالت احتمال درد و خونریزی تا زمانی که پرده به طور کامل پاره شود وجود دارد.

سخن آخر

نداشتن پرده بکارت نمی‌تواند دلیل بر رابطه جنسی فرد مورد نظر باشد. برخی از افراد از بدو تولد دارای پرده بکارت نیستند. با توجه نوع پرده بکارت، در اولین رابطه جنسی احتمال پاره شدن آن وجود دارد.

با آگاهی داشتن درباره علائم پاره شدن پرده بکارت می‌توانید دانش اولیه ای درباره این که آیا پرده سالم است یا خیر کسب کنید. در نهایت می‌توانید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

 

منبع: setare.com

  تشخيص سالم بودن بكارت توسط خود فرد / تشخيص بكارت سالم

‫37 دیدگاه ها

  1. سلام وقتی پرده پاره میشه دلیل پریود شدنش چیه
   یاالان سه روزه شکمم شدید درد می‌کنه ممنون میشم جواب بدید

   1. سلام سوالتون نامفهومه
    بکارت و پریود دو چیز از هم جدا هستند
    چند سالتونه؟ بار اوله پریود شدید؟ به پزشک مراجعه کردید؟

 1. لطفا کمی درپ این باره بهم توضیح بدید که چطوری اون التهاب رو درمان کنم . آیا لازمه برم دکتر ؟ سه روزه اون طوری ام و روز اول خیلی التهاب شدید نبود اما تو این دو روز نمیدونم از رو ترسه یا چی همش اون ناحیه رو حس می کنم . درد ندارم اما یه حسی مثل التهاب دارم . انگار اعصاب اون ناحیه ام درگیر شده کلا .
  لطفا دقیق بهم توضیح بدید تو همین سایت و اگه سوالی داشتید برای نظر قطعی تون ازم بپرسید .

  1. گفتم بیاین تلگرام چون در سایت نمیتوان سوال جواب کرد
   جواب کلی میدم : باید مشخص بشه دلیل التهاب چیه. حتی وارد هم شده باشه نباید تا چند روز ملتهب باشه. مگر به دلایلی مانند نوع پرده و … و اینکه وضعیت چطور بوده و …
   اگر خوب نشد به پزشک زنان مراجعه کنید

 2. سلام اگه با انگشت ضربه های محکمی وارد بشه ممکنه پارگی وجود داشته باشه و با خونریزی خیلی کم در حد چند قطره و سوزش خفیف باشه؟

  1. سلام
   بستگی به نوع پرده و محل قرارگیری و … داره .
   بله ممکنه
   بدون بررسی نمیشه جواب داد. به متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند
   پزشک تشخیص میده که رابطه نداشتید

 3. سلام من با نامزدم رابطه داشتیم ولی من اصلا نمیدونستم پرده کجا قرار دارع و اونم التش رو قسمت پایینی واژن من فرو کرد
  اما خونریزی نداشتم… ایا پرده من از بین رفته؟

  1. سلام بستگی داره به نوع پرده و ….
   به متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند

 4. سلام من دختری ۱۸ساله هستم از تا حالا هم انگشت وارد واژنم نکردم وقتی خودم رو تو آیینه نگاه می کنم پرده به نوعیه که وقتی زور می زنم (البته ببخشید) در وسط آن یه دایره است آیا من مشکلی دارم الان نامزد دارم خیلی می ترسم برم معاینه دارم سکته می کنم تو رو خدا کمکم کنید دکتر جوون خیلی می ترسم

  1. سلام
   اگر چیزی داخل نکردید پاره نشده و پزشک تشخیص میده که رابطه نداشتید
   اما ضرها و عوارض دیگری داره که بر جسم و روان میگذاره. مضراتش بیشماره
   این کار را ترک کنید و دیگر انجام ندهید

 5. سلام من دختری هژده ساله هستم از پانزده سالگی عمل ناپسند خود ارضایی را انجام می دهم خود ارضایی من به شیوه ی مالش بوده تا حالا هم انگشت وارد واژنم نکردم وقتی خودم را تو آیینه نگاه می کنم پرده ی من به شیوه ی که وقتی زور می زنم البته ببخشید یک سوراخ گردی وسط آن قرار داره الان نامزد دارم خیلی می ترسم برم معاینه نمی تونن برم تورو خدا کمکم کنید دکتر جوون تورو خدا

  1. سلام
   مشکلی ندارید
   این کار را هم ترک کنید و دیگر انجام ندهید

 6. سلام
  اگه بعد از دو سه ماه بریم دکتر تشخیص میده که چگونه پاره شده ؟؟؟

 7. سلام من پیش دکتر برای معاینه بکارت رفتم وقتی دکتر معاینه کرد گفت پرده بکارتت سالمه هیچ مشکلی نداری و پرده ارتجاعی هست و گفت که امکان داره خون ریزی نداشته باشم. یکم فکر کرد بعد گفت پرده ت سالم نیست من الان برگه سلامت چی بنویسم تو سالم نیستی بهش گفتم اول گفتین سالمه چرا الان میگین سالم نیست بعد دکتر گفت پرده هست اما کش اومده و برام برگه سلامت نداد

 8. سلام
  دقیق نمیشه گفت. به احتمال زیاد مشکلی نیست
  جای نگرانیم نیست٬ پزشک متخصص تشخیص میده که رابطه نداشتید
  این کار را هم کلا دیگر انجام ندهید. به ضررتون هست. عوارض زیادی داره و مشکلات زیادی براتون ایجاد میکنه که بمرور زمان نمایان میشن. اونوقت پشیمونی سودی نداره. مشکلات جسمی و روانی و ببیماریهای مختلف از عوارض این کار هست

  1. سلام
   دقیق نمیشه گفت. به احتمال زیاد مشکلی نیست
   جای نگرانیم نیست٬ پزشک متخصص تشخیص میده که رابطه نداشتید

 9. سلام من چن وقته پیشداشتم و چهار روز به پریودیم مونده بود بعد چهار پنج ساعت از خ خون ریزی داشتم این خون ریزی تا یه چهار روز ادامه داشت و کمتر از خون پریودیم بود خودمو معاینه کردم و چیزی نفهمیدم امکان معاینه پیش پزشک ندارم تورو خدا بگید پرده م پاره شده ؟ یا آسیب دیده و یا سالمه ؟ با توجه به این که چیزی داخلش نرفته ،

  1. سلام
   از جانتون سیر شدید یا میخواهید آیندتون رو تباه کنید که این کار غلط را می کنید؟!
   دوست دارید به عوارض و مشکلات و مضراتش گرفتار شوید؟
   از جمله عوارضش مشکلات گوارشی و اادراری و پوکی استخوان و پیری زودرس و افسردگی و مشکلات ارضانشدن در رابطه جنسی طبیعی هست. که برای هر کسی بنا به شرایط عورض آشکار خواهند شد.
   این کار غلط و نادرست و گناه بزرگ را لطفا دیگر انجام ندهید و ترک کنید.
   به احتمال زیاد مشکلی برای پرده پیش نیامده
   وضعیت دقیق پرده هم با بررسی توسط پزشک زنان مشخص میشه

 10. سلام ممکنه که دخول ایجاد نشده باشه و فقط با ضربه مستقیم آلت به واژن پرده پاره بشه؟لطفا جواب بدید ممنون

 11. سلام خسته نباشید من چهارماهه پیش عروسیم بود پرده بکارتم زده شد وخیلی درد شدیدی داشتم وخونریزی داشتم نوع پردمم حلقوی ساده نیمه ارتجاعی باسوراخ نسبتا کوچک بودتواین چهارماه اصلا رابطه نداشتیم چون من میترسم باز درد داشته باشم حتی نمیتونم انگشت وارد کنم و نصف آلت فقط وارد شد آیا پرده من کامل ازبین رفته؟خیلی میترسم نگرانم زندگیم خدایی نکرده ازهم بپاشه توروخدا کمکم کنید میترسم باز درد وخونریزی داشته باشم ممنون میشم جواب سوالمو بدین

  1. سلام
   طبیعی هست که بعضی از دختران درد و خونریزی زیادی داشته باشند٬ نباید به هوای اینکه درد دارید از رابطه خودداری میکردید . همانموقع باید به متخصص زنان مراجعه میکردید تا اگر اقدامی لازمه انجام بدهند. شاید هم با رابطه به راحتی پاره نشه و لازم باشه پزشک خراشی ایجاد کنه.
   هنوزم دیر نشده ٬ رابطه کوچک وو کمی داشته باشید اگر درد زیاد بود به متخصص زنان یا مامایی مراجعه کنید. بدون بررسی نمیتوان پاسخی داد.

 12. سلام وقت بخیر من حدود یک ماه پیش با انگشت ب واژنم ضربه وارد شد خیلی درد داشتم اما خونی نیومد و بعد از چند هفته لکه بینی داشتم تا اینکه پریود شدم تو پریودیم تیکه های بزرگ خونی و لخته های خونی دیدم که تاحالا اینطوری نشدم و پردمم خودم یه نگاهی کردم دیدم سوراخ وسط هست ک از هم جدا هستند و قسمت بالای واژنم جدا شده و چسبیده ب لبه واژنم میخام بدونم مشکلی واسه پردمم پیش اومده پردم سالمه یا پاره شده

  1. سلام
   با ضربه انگشت درد زیادی داشتید؟!
   خون بکارت همان لحظه میاد نه چند روزه بعد . احتمالا مشکلی نیست. اما تشخیص قطعی را پزشک متخصص زنان باید بدهند.

 13. سلام من بعد از شب زفافم چهار روزه تهوع دل درد سفت شدن شکم ومعده درد و کمی خونریزی و سوزش دارم و خیلی میترسم برای چیه این علائم

  1. سلام
   بخشی از آن ممکنه بخاطر بار اول بودن و نوع بکارت و سیستم بدن باشه. ممکنم هست اینطور نباشه. اینها احتمالات هست. به پزشک زنان مراجعه کنید تا بررسی و چکاپ کنند.

 14. سلام
  من17 سالمه
  حدود2ماه پیش با انگشت به واژنم ضربه وارد شد و خیلی کم خون دیده شد،میترسم که پرده بکارتم آسیب ببینه اما اصلا درد نداشتم و پریود نشدم.
  توروخدا کمکم کنین!!

  1. سلام
   بدون بررسی نمیتوان جواب درستی داد. . بعدا میتوانید به پزشک زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند. پزشک تشخیص میده که رابطه نداشتید.
   اون کار غلط و مضر را هم دیگر انجام ندهید جز پشیمانی چیز دیگری نداره.

 15. سلام من چن وقت پیش چیزی داخل واژنم فرو کردم بعد از چند دقیقه خون اومد و اونروز آخرین روز پریودم بود. ایا پرده بکارتم پاره شده؟؟؟؟

  1. سلام
   بدون بررسی نمیتوان جواب درستی داد.ممکنه بخاطر پریود باشه . بعدا میتوانید به پزشک زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند. پزشک تشخیص میده که رابطه نداشتید.
   اون کار غلط و مضر را هم دیگر انجام ندهید جز پشیمانی چیز دیگری نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا